Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

darm

Jediná moje výtka směřuje k pomalejšímu rozjezdu filmu. Třetina filmu byla pryč a já se pořád jen těšil, že přijde něco co mě odrovná, ale nějak to nepřicházelo.. Okolo té 35.minuty se to ale rozjelo a až do konce mě to nepustilo. A tak úplně nesouhlasím s tím, že tu jde JENOM o zábavu. Sranda to byla sice místy převeliká, ale já byl místy i docela v napětí a pár hnusných lekaček se taky našlo.. Parádní mix.. Raimi rulez a těším se na třetí díl. 90%. ()

lakikaki

Čo sa týka kvality snímku, tá je v porovnaní s prvým dielom o niečo slabšia, ale inak ide o film ešte originálnejší, ešte vtipnejší, ešte inovatívnejší, ešte bizarnejší, ešte odpornejší, ešte úchylnejší, ešte béčkovejší a tým pádom aj ešte zábavnejší ako bol pôvodný Evil Dead. Opäť sú to "veľmi, ale naozaj veľmi silné 4 hviezdičky". ()

Pajky3

Za dvě, ale to jen proto, že Ash je fakt drsňák, motorovka místo ruky a upilovaná brokovnice je parádní kombinace. K dobru budiž přičteno i to jak prohlásí "Swallow this." jenže zbytek? Po parádní jedničce tady úplně chybí ta správná hororová atmosféra. Nebýt Ashe, stojí to za nic. Litry krve a dalších všemožně barevných tekutin si rád odpustim. Na místě je se zeptat proč? Proč točit něco jako remake, proč ignorovat jedničku. ()

PavelVanekArt

Poprvé viděno u kamaráda ve třinácti letech na VHS s jedním dabingem na tajňačku. Pak jsem to viděl znova. Znova. Znova. Znova. Znova. Znova a znova. Včera po sté minimálně. Na začátku ustrašený Campbell, na konci badass Campbell, který určil směr všech fetish gore badass hrdinů a toliko hlášek... 5* a.k.a 95% ()

Juto

Vďaka invenčnému štýlu Sama Raimiho a hysterickému výkonu Brucea Campbella žáner hororovej komédie prerástol do legitímneho žánru, ale Smrteľné zlo 2 bude navždy kráľom. 8/10 ()

emo

Najlepší diel série. Kopa suchých hlášok, super triky, lietajúce oko, Ash a tancujúca Linda... Komu sa to nepáči,povedané slovami básnika: SWALLOW THIS! ()

Šimpy

Kult. Ještě o něco lepší než jednička. Možná díky tomu, že film místy sklouzává do sebeparodické roviny, takže jsem se u něj sice rád bál, ale občasnému zasmání jsem se nebránil. skvělá práce s kamerou, vypointovaný příběh a vždy skvělý Bruce. ()

c.tucker

Další z legendárních kultů. Bruce Campbell je klasik s tou motorovkou místo ruky a upilovanou brokovnicí na zádech a co hlahně je to spasitel, který dokázal překonat zlo a to se cení. ()

Eviator

S pomalejším rozjezdem, ale pak steině dobrý vodvaz jako předchozí díl. Nepouštět na opuštěných chatách! ()

blitzer

S trilogií Evil Dead to mám jako na houpačce - první film brutal-strašidelnej horror se skvělou atmosférou, druhej díl šel úplně mimo mě (dokonce jsem u něj usnul) a třetí opět návrat v plný parádě, i když v úplně jiným stylu. ()

WolfR

Kultovní Evil Dead II se stává mou nejoblíbenější hororovou komedií vůbec a jedním z nejoblíbenějších filmů. Po čistě hororové jedničce přichází tento kříženec. Úplně geniálně kloubí humor s hororem. Je to vlastně jakési přepracování jedničky, ale to vůbec nevadí. Zpočátku tu máme gradující atmosféru z neznámého lesa, prostředí a podivností, ale pak se rozjede komediální smrť, kde uvidíme spoustu libůstek a nechutností. Přes chlapa s motorovkou místo ruky až po spolknuté oko a skákající lampičku. Naprosto absurdní a…geniální, že?! Budete se bát, smát a bavit! A za tohle klasické geniální černohumorné dílo se zasloužili nejevíce dva chlápci. Režisér a scénárista Sam Raimi, které to celé stvořil a Bruce Campbell, který si zahrál hlavní roli alias nezdolný Ash. Ten vás nenechá vydechnou ani na vteřinu. Jeho kousky mají neuvěřitelný drajv. Legenda, 5 hvězd. ()

FAITH.BABE

Pro mě naprostý kult! Spousta krve a hnusu. Všechno růčo zpracované (doporučuji making of). K tomu je celý film komedie jak brus. Do toho BOŽSKÝ BRUCE a Raimiho osobitý rukopis. Tančící umrkyně bez hlavinky, vysmátá jelení trofej, protéza z motorovky. Kdo tohle dílo neviděl, jako by nežil. ()

animaxis

Musím říct, že po první díle jsem docela dost zklamaný. Četl jsem sice, že po šoku z prvního dílu se Sam Raimi rozhodl natočit o něco odlehčené pokračování, ale nevěděl jsem, že v tom bude až takový rozdíl. Chápu, že tento díl už se má brát i s humorem, ale přece jen jsem se těšil aspoň na podobnou atmosféru, která byla při prvním díle. A ona tu není. Zlo už u mě nevyvolávalo takové pocity strachu, ale spíše komedie. A ano, opět bych to měl brát s nadhledem, ale prostě jsem to nedokázal ocenit jako předchozí díl. Souvislosti s původní Evil Dead tu jsou pozměněné (což mi vlastně tolik nevadilo), ale ta atmosféra je úplně o něčem jiném. Zajímavé ale zase bylo bližší prozkoumání onoho zla a ten konec mě lehce ohromil, i když nepřekvapil. Bruce Campbell místy dost přehrával, ale asi to měl v popisu práce :D Za mě hodně slabé tři hvězdičky. ()

TomPrusik1 odpad!

Na úvod řeknu, že první díl Evil Dead mi přišel celkem dobrý a dobře jsem se u toho bavil, potažmo bál. To se ale nedá říct o pokračování, které je mnohými považováno za lepší, než první díl. Druhý díl v podstatě absolutně rezignoval na nějaký příběh, nebo zápletku (i když to bylo i u prvního Evil Deadu) a místo toho divákovi nabízí splatter film, kde prim hrají příšery a motorové pily. Jenže kvalit takového hororu, aby to v divákovi vyvolalo alespoň pocity hrůzy a zděšení to bohužel nedosahuje. Možná to ani nebyl záměr tvůrce a spíše chtěl mířit do žánru komedie, parodie na horory. Jenže ani zde u mě hrubě neuspěl. Za celých 85 min tam nebyl ani jeden moment, který by stál za nějaké uchechtnutí, pousmání. Chybí tomu absolutně nějaké drsně vtipné hlášky, ve stylu Arnolda Schwarzeneggera, a je zde i málo zabijáckých zbraní (sorry-brokovnice a motorová pila mi nestačí). Nabízí se srovnání s Jacksonovým Braindead, který je v mnohých ohledech podobný, na druhou stranu je MNOHEM více zábavnější a vtipnější. Takže ve výsledku vůbec netuším, co pokračováním Evil Deadu Sam Raimi vůbec zamýšlel, protože žánr hororu, nebo parodie se mu opravdu naplnit nepodařilo a je z toho 85 minut zoufalé nudy a ztraceného času. Působí to jako nějaký amatérský horor, co točil Ed Wood-který by byl ve výsledku možná více zábavnější. Mrzí mi to, ale na filmu nevidím vůbec nic pozitivního, co bych mohl přičíst k dobru, takže mi nezbývá dát odpad, který filmům moc často nedávám. ()

otík

Vskutku kultovní filmeček, který je sice naprosto uvalený a bláznivý, na druhou stranu tak dokonale zábavný i napínavý, že snad ani není možné to napodobit. Bruce Campbell si vyjel do lesíka na čekanou, jenže ouha - milenka se mu díky vyvolanému zlu a rychlopalnému rýči změní v bezhlavou nestvůru. To ale neznamená, že si s ní neužije srandu. Stejně jako s dalšími podobně postiženými postavami. Naprostý obdiv však zaslouží nakažená ruka, jejíž scény jsou vskutku kultovní. Vynikající práce s atmosférou, parádní kamera, super nápady. Hudba: Joseph LoDuca ()

okkac

Oproti čistokrevně hororové jedničce přibylo více komediálních prvků, což není na škodu, právě naopak. Větší rozpočet, lepší efekty, ale nad jedničku to nestavím. Pro mne sou všechny tři díly na stejné úrovni, hlavně kvůli postupnému žánrovému posunu od hororu ke komedii. ()

3n3my

Spočiatku to vyzeralo na dospelejšie a atmosférickejšie spracovanie oproti jednotke. No približne po dvadsiatich minutách so začiatkom komickej línie atmosféra a uveriteľnejšie spracovanie je razom preč, a to aj napriek vyššiemu rozpočtu. U mňa sklamanie a vážne pochybnosti o pojme "kultové" pri filmoch Evil Dead. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot