Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Mrkvič

Vcelku obyčejný thriller s dobrým obsazením, ale ničím extra víc nezaujme. Většina filmu stojí na Cate Blanchett, ale její tajemné schopnosti vidět budoucnost, nebo vidět věci, co se staly, mi přišly trochu mimo žánr. Dobře natočený, ale já to moc nemusím. ()

honx

Závěr filmu mi velmi připomínal pořad "Věřte nevěřte", a to vůbec nemyslím ve zlém. Film jsem viděl s dabingem a to je možná důvod, proč nedám plné hodnocení. Cate Blanchett byla jako vždy výborná a podle mě by měl Keanu Reeves častěji hrát padouchy. ()

Bobik9

S takovýmito herci a režisérem Samem Raimem snad ani nemohl vzniknout špatný film. Cate Blanchett je naprosto výtečná herečka a tady exceluje. Giovanni Ribisi dokáže vždy a ve všem zahrát geniálně nějakého blázna. Keanu Reeves mě až překvapil, jak dobře zahrál nepříliš kladnou roli a Katie Holmes ukázala prsa, takže super. K tomu i ucházející Kinnear a Swank a máme trhák. Dějově to sice byla jedna dělší epizoda z Věřte nevěřte, ale jinak napínavý super zážitek. ()

Samuel7

Po druhém zhlédnutí s odstupem několika let zvyšuji na pět hvězd, protože takto mrazivý, vypjatý a hlavně dobře zahraný thriller je vzácnost. Tomuto filmu hodně přidala skvělá Cate Blanchett, jako ovdovělá matka tří dětí na pokraji svých sil, s Giovannim Ribisim, duševně narušeným mladým mužem. Co se týče zbytku osazenstva, tak to je rovněž špička. Dar vidění budoucnosti byl ztvárněn opravdu skvěle, často až hororově. Osobně jsem tento film shledal děsivějším než většinu hororů. V závěru již asi budete tušit, kdo za vším stojí, ale jinak opravdu nemám co vytknout - všichni od Raimiho po scénáristy v té nejlepší formě. ()

Elví

Po tolika zdejší chvále jsem čekala víc. Navíc mi bylo hned jasné, kdo je vrahem. Dávám 3 * za scénku s mrkající Katie Holmes na stromě. ()

uhlajz

Hodně hutná atmosféra a rozhodně ve svém žánru nadprůměrný film. Od výkonů některých herců jsem čekal sice víc, ale napětí a vcelku povedený scénář vše vynahradil. Ribisi byl ale skvělej a scéna, jak jeden magor ničí auto druhýmu, je fakt vynikající:-) ()

Beky

Hodně velká kravina, kterou zachraňuje občas dobrá atmosféra!! Ve filmu se neděje nic zajímavého, jen Raimi nám dokonale podsouvá obrazy matení, které nakonec vyústí ve spackanou pointu!! Jedině Cate snese měřítko dospělého filmu a ne filmu, který si hraje na něco, čím nakonec vůbec neni!! Jednou větou: Jeden z filmů, od kterého jsem očekával až příliš dobrého! ()

asirtes

Pár silných momentov a nie nezaujímavý príbeh. Ale tá predvídateľnosť, ako na tanieri. Väčšina toho, čo dopredu tušíte sa aj stane (ups), ale hlavným postavám to stále nedochádza. A to, že sú postavy vo filme tak opoždené vás môže nasrať aj natoľko, že váš duševný stav neznesie diagnózu "Som v pohode" a mimovoľne sa preprogramuje na stav "Zajebém!". Pre nervovo labilných jedincov veľmi nevhodné! To by malo byť uvedené na prebale DVD, prípadne ako upozornenie pred filmom. ()

lennyd

Annie (Cate Blanchet) má vzácnou schopnost (ona říká Dar), který ji umožňuje vidět částečně budoucnost (bohužel ne svojí). Nicméně svým přátelům i sousedům často vykládá budoucnost, což někteří místní obyvatelé neradi vidí. Například Donnie Barksdale (Keenu Reeves) ji přímo nesnáší, poté co je odsouzen k dlouholetému vězení, když Annie ve svých snech vidí, jak je v jeho rybníce nalezena zavražděná Jessica King (Katie Holmes). Jenže za pár dní Annie ve snu vidí, že Donnie, ač násilník a sadista, tak Jessicu nezavraždil. A pravý vrah stále někde číhá ... Jsou režiséři, kteří dokáží hororovou atmosféru dostat i do kresleného večerníčku. Jedním z nich je i Sam Raimi - co film z jeho filmografie, to klenot. I z Téměř dokonalého zločinu, který se na první pohled tváří jako obyčejná detektivka, napětí přímo odkapává. Své tomu přidává i perfektní herecké obsazení, kde co jméno to hvězda (výborný Giovanni Ribisi!). Jediné čeho se dá litovat je vcelku jednoduché odhalení vraha (i když, od obrazovky to jde vždycky dobře, že ano :) )... ()

Pavlínka9

Pamatuji si, že jsem v pubertě byla z filmu totálně nadšená :) Mé nadšení lehce opadlo. Film má skvěou atmosféru, ale silně to na mě působilo jako pouhé sestříhání záběrů - žádné klidné plynulé přechody. Co se mi nejvíc líbilo byly scény "vidin či vizí", které Annie měla. Ty opravdu neměli chybu. Cate Blanchett zde odehrála podle mého názoru jednu ze svých nejlepších rolí. ()

dANo

Kvalitný thriller s jednou vraždou a viacerými podozrivými (potešil ma perfektný výber hercov a aj ich výkony), kde sa divák veľmi ľahko nechá vtiahnuť do deja a čaká, kto by mohol byť tým vrahom... ()

Natabar

Ač bych měl při detailním pitvání konstatovat, že jsem viděl i lepší thrillery (zde jsem vraha uhodl na můj vkus moc brzy) a že se jedná o film typu "vyvětrání hlavy" po náročném dni - což by implikovalo ne moc valnou kvalitu snímku, musím říci, že zde to prapodivně i funguje (okořeněné přiměřenou dávkou duchařiny). Když se to propojí s celkem zajímavým pohledem do jednoho totálního amerického zapadákova, kde konkrétní lidé žijí své problémy, podtržené ale opravdu skvostným hereckým výkonem Cate Blanchett (který mi došel až na podruhé - poté, co mou pozornost už nezaměstnávala zápletka s vraždou), stane se z toho film, ketrý zanechá celkem zajímavý pocit. Jen škoda určité mělkosti - jak u některých postav (Donnie je až učebnicový hrubián), tak v už zmiňované průhlednosti děje či trapných klišé (závěrečné smíření se s minulostí a smrtí manžela) - ale mířit někam výš neměl patrně film z této kategorie ani v úmyslu. Ale ještě jednou musím zatleskat hlavní představitelce. PS: Utrhnout hlavu distributorovi za naprosto nesmyslný a film nevystihující překlad názvu - on to ani není překlad, spíš si něco vycucal z prstu, aniž ten film patrně vůbec shlédnul. ()

Compadre

Mysteriózní! To je to slovo, který tento film velice dobře vystihuje...skvělá temná atmosféra, naprosto skvělý scénář od Sama Raimiho, který od svých prvních fláků ušel coby režisér obrovský kus cesty (Gift je jeden z těch opravdu extrémně napínavých filmů) a velmi dobré herecké obsazení s nepřekvapivě vynikajícími hereckými výkony. ()

Tomatáš

Netuším, co tím chtěl básník říci...příběh byl opravdu bez šťávy..hodnotím zajímavé scény ze snů a představ Annie, skvělou Hillary (jako vždy;) a pochvalu si zaslouží také Keanu... ()

JohnSmith

Slušně mrazivý a napínavý thriller, kterému dominují Blanchettová, Ribisi a Reeves. Samozřejmě výborně zvládnutá režie Sama Raimiho ()

hroubek

Sam Raimi mi dokázal, že umí natočit strašidelný film bez kapky krve.Tady si pouze pohrává s hudbou a kamerou.Je úctyhodné kolik se mu podařilo získat hvězd do filmu.Sam Raimi je pro mě genius od té doby, kdy sem poprvé viděl Spider-mana. ()

KimmyJ

Typ hororů, které mám rád - žádné potoky krve typu Saw. U hororu se má člověk sem tam leknout a ne znechuceně zavírat oči při každé druhé scéně. Takže The Gift mě velmi potěšil a za pomoci nemalé duchařiny jsem se i několikrát docela lekl. Film je skvěle obsazen a herci svoji kvalitu dokazují, takže v konečném důsledku úplně naplnil očekávání. ()