Reklama

Reklama

See

(seriál)
  • USA See
Trailer 2
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2021), 14 h 31 min (Minutáž: 46–62 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (77)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další letošní vynikající seriál, který bezpochyby bude v letošní TOP 3. Nová stanice Apple TV se mi trefila přesně do vkusu a servíruje nápaditý postapokalyptický svět 600 let před námi, kde kvůli epidemii lidstvo přišlo o schopnost vidět a musí se zadaptovat a naučit se jak v těchhle podmínkách přežít. Spousta lidí si stěžuje, že co slepí v seriálu předvádějí by doopravdy provádět nemohli, což je diskutabilni, protože pokud sám nejste slepý, tak nemáte nárok posuzovat, za druhé je to seriál z budoucnosti, né dokument dle reálných událostí a za třetí 600 let se lidstvo definitivně vyvinulo, tedy ostatní smysly fungují úplně jinak než teď nám. Toť k haterům a teď pro ostatní, kteří milují kinematografii a rádi se baví. See je velkolepě natočená výprava ( Vizuálně tu nic hezčího od Game of Thrones nebylo) s vynikajícím Jasonem Momou, který během seriálu v herectví povýšil snad o dvě úrovně, ale skvělé jsou i ostatní postavy ( Velitel Tamacti Jun je perfektní, Tyranská královna, která se při modlení nechává obšťastňovat služebnými, Bow Lion. tzv. Shadow, která má schopnost se pohybovat v okolí po tichu a samozřejmě dvě novorozené děti, které mají jako jediné dar vidět. V každém díle je alespoň jedna strhující akční scéna, která má neokoukanou choreografii a násilím se zde nešetří. Seriál postupně dávkuje překvapivé zvraty, nebezpečí číhá téměř na každém kroku ( Otrokáři, kteří prodávají lidi na černém trhu či město červů- kde dělníci vyrábějí hedvábí mazec). Místy je seriál tak napínavý a strhující, že jsem se v posteli ošíval, potil se, trhal si vlasy a rozdýchával s velkými problémy. Finále překvapivé s našlapaným finálním soubojem ( S Momou se člověk nechce rvát ani poslepu) a s příjemným nalákáním na druhou sérii. Zábavná, návyková a strhující Mad Maxovina jakou jsem si nevysnil ani ve snu. 9/10. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nepřekvapuje mě, že se tohoto postapokalyptického námětu ujal právě Francis Lawrence. Ten přeci jen podobné téma u Hunger Games už zpracovával a docela úspěšně. Zde jsem ale se samotným světem měl dost problémy. Je to takové hodně syrové, surové, pravěké, dávající důraz na primární rysy člověka v divočině, který říká, že je třeba především přežít. Když ale přidáte i fakt, že postavy jsou zde slepé, hraničí to až se syrovou divokostí a musím říct, že mě to moc nebavilo. Věřím ale, že svoje diváky si to najde a Jason Momoa je určitě dobrá volba pro podobnou roli. Nejlepší na seriálu jsou ale souboje, které jsem si nejvíc užíval. Zbytek spíše z povinnosti a úctě k tvůrcům. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 60% - Není epizoda, u které bych nežasl nad nádhernou krajinou, nad promyšleností postapokalyptického prostředí, nad pravidly zdejšího žití. Bohužel podobně často jsem naopak kroutil hlavou, proč v takhle atraktivně vystavěném světě řeší hlavní postavy to, co řeší, proč se tak často dohadují o nesmyslech místo toho, aby se skutečně něco dělo a proč tolik prostoru dostává popletená královna. Na málokterém počinu je tak moc vidět, kolik je v něm prostředků, kolik úsilí bylo věnováno detailům. Proto je mi líto, že se s postupujícím časem moje očekávání smrsklo na to, kdy zase přijde Baba Voss v podání neúnavného Jasona a někoho zmlátí, rozčtvrtí nebo zmrzačí. Právě jeho anděl pomsty dělá ze See podívanou, kterou stojí za to prožít. Kromě něj (a možná ještě nečitelného samuraje Tamactiho Juna) mě nezajímal takřka nikdo, čekání na pokračování je proto značně nerozhodné a rozporuplné. ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„TY DĚTI JSOU DAR. DOBŘE O NĚ PEČUJ…“ /// Svádělo mě to napsat, že tenhle seroš si nejvíc užijou nevidomý, ale připadalo mi to jako píčovina… Lesy, řeky, vodopády, do toho sníh… no vizuál parádní! Akorát mi to vobčas připadá takový uhozený. Říkám si: Proč jako voni, když…nebo – Proč voni si… No prostě trošku logicky to tady … ale asi nemá smysl se v tom nějak víc pitvat. Dojem tomu totiž vylepšuje zakrvavenej Momoa, což byl pro Apple geniální tah. Krom těch (nebezpečných) PROČ je tady taky (občas) dost zbytečnejch keců, takže je to taky trochu rozvleklý. Taková americká, nevidomá Osada havranů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když na něco koukám, nic neřeším 2.) Píchám proto, abych zachránil lidstvo. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Je strašně jednoduché se do toho strefovat a instantně hejtit, že je to nelogická blbost. Z fleku jde vyjmenovat milion věcí, co by nešlo. Já se rozhodl to ignorovat a pouze se bavit. Důvod? Hned první scéna. Prostě mě to okamžitě zaháčkovalo neotřelou atmosférou, originálním světem, rozmanitými charaktery, naprostou řemeslnou sebejistotou a hlavně Jason Momoa vládne, jak ještě nikdo nevládnul. Ztělesněnej badass. Mega sympaťák, ale dlouho nepamatuju, že by někdo takhle stylově rozséval smrt. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (12)

  • Při útoku jednoho válečníka na Baba Vosse (Jason Momoa) zůstane na stromě rýha od zbraně. V dalším záběru už ale není. (Duoscop)
  • Natáčení probíhalo v říjnu 2018 na ostrově Vancouver Island poblíž městečka Campbell River. (Mandy412)

Související novinky

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali…

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického…

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka …

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově…

Reklama

Reklama