Reklama

Reklama

See

(seriál)
  • USA See
Trailer 1
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (101)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

první řada spokojenost.Má to svoje mouchy,nicméně bohatě je vynahrazuje skvělý vizuál,výprava a příběh,který dovede překvapit.No a samozřejmě Jason Momoa je ten správný drsoň a některé akční scény strčí do kapsy i slavnější seriálové sourozence.Fungování světa slepých asi nemá moc cenu rozebírat,protože nikdo neví jak by v téhle situaci fungovaly ostatní smysly po stovkách let beze zraku.Apple svojí prvotinou rozhodně uspěl...80% ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Po tom hejtu co to schytalo jsem příjemně překvapenej. Momoa je tradičně výbornej. Ze začátku jsem se bál, že to sklouzne do tradišního klišoidního postapo seriálu, kterých se v posledních letech natočilo snad 10. A bohužel některé společné jmenovatele to má. Ale minimálně to začíná fakt dobrou bitvou a zhruba v půlce má Momoa exkluzivní fight, který je nápaditější než mnohé chválené z Daredevila. Nicméně se projevuje vysoký rozpočet a kvality tvůrců Knighta s Lawrencem. Taky je výborná Sylvia Hoeks jako záporačka, která je jinak v reálu nádherná a tady mi z ní často bylo nevolno. V některých rolích jsou ale herci bohužel slaboučcí. Co je strašně potěšující je fakt, že je každý díl uplně jiný strašně se to posouvá, takže nehrozí to co u Vychováni vlky, kde je tak 7 dílů v podstatě o tom samém. Oproti vlkům to má cca jenom tak 2 roviny, což je tak nějak osvěžující. Ze začátku mne rozčiloval abstraktní slepý svět, ale časem jsem si na to zvyknul a je to opravdu v kontrastu s tématikou, že to má nádhernou kameru a v HDR 4K je na co se koukat. Výborný je i zvuk a minimalistická hudba Beara McRearyho (BSG). Má to chyby, ale bavil jsem se. 7,5 ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V mnoha ohledech je seriál zaměřený právě na efekt a proto může být příběh místy děravý a nemusí to všechno nutně dávat dokonalý smysl. Nicméně účel světí prostředky a výsledek je mimořádně vydařený. Paradoxně je tomu právě u seriálu o nevidomých, který má naprosto dech beroucí vizuál. Herci jsou však špičkoví, své jedinečné role zvládají naprosto věrohodně a režie z nich při natáčení vymáčkne maximum. Především bych tu zmínil druhou sérii, jelikož byla o mnoho vydařenější a přiblížila se tak slavné Hře o Trůny. Září především důmyslnými vztahovými propletenci a jedinečnými charakterovými vývoji postav v průběhu tohoto díla. Proto pokud nějakou postavu v jedné epizodě nemáte rádi, v další už může být klidně všechno úplně jinak. I když je příběh tou nejslabší částí, jak už jsem ostatně naznačil, tak je stále velice poutavý a pokud bych měl dějové kvality hodnotil samostatně, bylo by to stále na čtyři hvězdy. Takové hodnocení pak vyzdvihuje všechno ostatní skoro až někam do nebes a vede mne to naopak k té nejsilnější stránce seriálu a tou je bezesporu jedinečná akce. Souboje tak důmyslné, že se mi o tom snad ani nezdálo. Líbí se mi ta hravost s pastmi, decoy zvuky během bojů a plížení. 88% ()

LordMysti 

všechny recenze uživatele

Momoa to táhne, o tom žádná a za něj 3 hvězdy. Myšlenka také zajímavá, vizuál také pěkný, ale osm téměř hodinových dílů na absolutně minimum děje, to je prostě chtě nechtě pořádná nuda. Hlavně druhá polovina sezóny byla roztahaná kdy se nic nedělo. Sice krásné záběry se postupně stejně okoukají. Obrovský rozpočet nevím kde se utopil, pár postav a hezká výprava, jinak nic náročného. Postupně také zjistíte jak hodně hloupostí je v seriálu, jaké nelogické a hloupé zvraty se tam dějí, jak velice často skřípe uvěřitelnost slepé populace. A časté zvracení a na tento druh filmu až přehnaná brutalita v soubojích to nezachrání. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Pominuli fakt, že i po staletích slepoty vypadají lidé tak krásně a uhlazeně, že dokáží stavět dokonalá estetická obydlí a šít krásné oděvy, je See neskutečná vizuální žranice se super brutální akcí, úžasným soundtrackem, plně funkčním příběhem a s vodníkem, kterej konečně dokazuje, že není jenom tupá mlátička, ale umí i slušně hrát. ()

Galerie (155)

Zajímavosti (13)

  • Natáčanie seriálu prebiehalo v kanadských provinciách Britská Kolumbia a Ontario. (MikaelSVK)

Související novinky

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (více)

Reklama

Reklama