Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Řemeslně dobře odvedená práce a investované peníze jsou znát. O tom žádná. Líbil se mi samotný námět i vykreslení postapokalyptického světa, takže spokojenost vládne i v tomto ohledu. Akce, pokud na ní došlo, měla říz a byla správně krvavá a ačkoliv mě občas štvalo, že v jedné chvíli bojující jakoby disponovali dardevilovským sonarem a v té druhé se spoléhali výhradně na sluch, bavil jsem se solidně. A nakonec měli tvůrci šťastnou ruku i co se obsazení týče. Momoa tu vedle neodmyslitelného bitkování ukázal, že umí i hrát a Sylvia Hoeks byla v roli královny vynikající. Bohužel všechna tahle pozitiva se filmařům nepodařila využít. Příběh sám je triviální a předvídatelný. Nějaké vybočení vlastně přijde až v závěrečném díle a to je málo. Všechno se strašně táhne. Ono by tolik nevadilo, že jde vlastně jen o to dostat se z bodu A do bodu B, ale to by se na té cestě muselo něco dít. Občas se sice zableskne na lepší časy, ale především se tu chodí a pateticky žvaní. Díky tomu bijí do očí nelogičnosti, kterých tu člověk najde víc, než by bylo milé a nemusí se ani moc snažit. Škoda. Každopádně budu doufat, že v příští sérii se podaří vychytat všechny mouchy, protože se zdá, že by mohla a měla být dějově zajímavější. 60%(14.12.2019)

 • Beckett51
  *****

  Ani nevím, kde začít a proto začnu s negativama... jo, některý scény jsou pochybný a s pár věcma si scénáristi mohli trochu víc vyhrát, aby nepůsobily tak nedotaženě, když vesměs stačilo mnohdy přidat třeba jen jednu větu nebo jednu krátkou scénu navíc... no a tím to asi tak končí. Zbytek je jen absolutně kulervoucí kus mistrovský filmařiny s absolutně neskutečnou kamerou (plnohodnotný Lubezki vibes), opravdu skvělou atmosférou (nepamatuju si, že bych z nějakýho seriálu kdykoliv předtím podobnej feel), brilantní hudbou, chytrou a nepřeplácanou výpravou (což mnohy bejvá u některých seriálů obrovskej problém - viz. Into The Badlands, což jsem považoval je hodně dobrej seriál, ale po See se o minimálně o dvě příčky srazil) a v závěru naprosto destruktivníma bojovýma scénama, kterých sice není moc (díky bohu, protože by tomu ve finále akorát uškodilo), ale zato každá z nich je neskutečně dechberoucí a tak fantasticky zchoreografovaná, že každý seknutí, zlomení a každá rána vydá víc než jinej přeakčnělej seriál za celou sérii. Nevěřil jsem tomu, ale Apple znovu překvapil (poprvé to bylo u Servanta). První série - 90% (23.8.2020)

 • Lisabellla
  ****

  Dobře. Famózní příběh, ponurá atmosféra, antiutopická budoucnost. Nápad je to skvělý a ano, i obsazení je i přes neznámost jmen padnoucí. Jasona si pravděpodobně oblíbila valná většina jako drsňáka se zlatým srdcem už po boku Daenerys Targaryen, kde sice zastal podstatnou úlohu, ale rozhodně ne hlavní. V See je tomu naopak. A hlavní role mu sedla. Je dobrý. Příběh zasazený do drsného prostředí se nesnaží tvářit se přátelsky a tomu navzdory bude díl za dílem váš nejlepší kamarád. Do postav se hodně rychle vžijete, začnete jim věřit, doufat, fandit jim. Příroda je perfektně graficky zpracovaná a promyšlenost žití bez jednoho z hlavních smyslů je místy na nobelovku. Rozhodně doporučuji všem. S dnešní dobou tvůrci drží krok a zcela určitě ještě překvapí.(19.12.2019)

 • BarryLyndon
  ****

  Po tom hejtu co to schytalo jsem příjemně překvapenej. Momoa je tradičně výbornej. Ze začátku jsem se bál, že to sklouzne do tradišního klišoidního postapo seriálu, kterých se v posledních letech natočilo snad 10. A bohužel některé společné jmenovatele to má. Ale minimálně to začíná fakt dobrou bitvou a zhruba v půlce vede Momoa opravdu super bitku, která je nápaditější než mnohé z Daredevila. Nicméně se projevuje vysoký rozpočet a kvality tvůrců Knighta a Lawrence. Taky je výborná Sylvia Hoeks jako záporačka, která je jinak v reálu nádherná a tady mi z ní často bylo nevolno. V některých rolích jsou ale herci bohužel slaboučcí. Co je strašně potěšující je fakt, že je každej díl uplně jinej a strašně se to posouvá, takže nehrozí to co u Vychováni vlky, kde je tak 7 dílů v podstatě o tom samém. Oproti vlkům to má cca jenom tak 2 roviny, což je tak nějak osvěžující. Ze začátku mne rozčiloval abstraktní slepý svět, ale časem jsem si na to zvyknul a je to opravdu v kontrastu s tématikou, že to má nádhernou kameru a v HDR 4K je na co se koukat. Výbornej je i zvuk a minimalistická hudba Beara McRearyho (BSG). Má to chyby, ale bavil jsem se. 7,5(7.10.2020)

 • M.i.k.e
  ****

  první řada spokojenost.Má to svoje mouchy,nicméně bohatě je vynahrazuje skvělý vizuál,výprava a příběh,který dovede překvapit.No a samozřejmě Jason Momoa je ten správný drsoň a některé akční scény strčí do kapsy i slavnější seriálové sourozence.Fungování světa slepých asi nemá moc cenu rozebírat,protože nikdo neví jak by v téhle situaci fungovaly ostatní smysly po stovkách let beze zraku.Apple svojí prvotinou rozhodně uspěl...80%(9.12.2019)

 • - Natáčení probíhalo v říjnu 2018 na ostrově Vancouver Island poblíž městečka Campbell River. (Mandy412)

 • - Na konci epizody je vidět, že Haniwa (Nesta Cooper) čte „1984“ od George Orwella. (TaNya_)

 • - Z gramofonu hraje „Perfect Day“ od Lou Reed. (Duoscop)