Řemeslně dobře odvedená práce a investované peníze jsou znát. O tom žádná. Líbil se mi samotný námět i vykreslení postapokalyptického světa, takže spokojenost vládne i v tomto ohledu. Akce, pokud na ní došlo, měla říz a byla správně krvavá a ačkoliv mě občas štvalo, že v jedné chvíli bojující jakoby disponovali dardevilovským sonarem a v té druhé se spoléhali výhradně na sluch, bavil jsem se solidně. A nakonec měli tvůrci šťastnou ruku i co se obsazení týče. Momoa tu vedle neodmyslitelného bitkování ukázal, že umí i hrát a Sylvia Hoeks byla v roli královny vynikající. Bohužel všechna tahle pozitiva se filmařům nepodařila využít. Příběh sám je triviální a předvídatelný. Nějaké vybočení vlastně přijde až v závěrečném díle a to je málo. Všechno se strašně táhne. Ono by tolik nevadilo, že jde vlastně jen o to dostat se z bodu A do bodu B, ale to by se na té cestě muselo něco dít. Občas se sice zableskne na lepší časy, ale především se tu chodí a pateticky žvaní. Díky tomu bijí do očí nelogičnosti, kterých tu člověk najde víc, než by bylo milé a nemusí se ani moc snažit. Škoda. Každopádně budu doufat, že v příští sérii se podaří vychytat všechny mouchy, protože se zdá, že by mohla a měla být dějově zajímavější. 60%(14.12.2019)

Ani nevím, kde začít a proto začnu s negativama... jo, některý scény jsou pochybný a s pár věcma si scénáristi mohli trochu víc vyhrát, aby nepůsobily tak nedotaženě, když vesměs stačilo mnohdy přidat třeba jen jednu větu nebo jednu krátkou scénu navíc... no a tím to asi tak končí. Zbytek je jen absolutně kulervoucí kus mistrovský filmařiny s absolutně neskutečnou kamerou (plnohodnotný Lubezki vibes), opravdu skvělou atmosférou (nepamatuju si, že bych z nějakýho seriálu kdykoliv předtím podobnej feel), brilantní hudbou, chytrou a nepřeplácanou výpravou (což mnohy bejvá u některých seriálů obrovskej problém - viz. Into The Badlands, což jsem považoval je hodně dobrej seriál, ale po See se o minimálně o dvě příčky srazil) a v závěru naprosto destruktivníma bojovýma scénama, kterých sice není moc (díky bohu, protože by tomu ve finále akorát uškodilo), ale zato každá z nich je neskutečně dechberoucí a tak fantasticky zchoreografovaná, že každý seknutí, zlomení a každá rána vydá víc než jinej přeakčnělej seriál za celou sérii. Nevěřil jsem tomu, ale Apple znovu překvapil (poprvé to bylo u Servanta). První série - 90% (23.8.2020)

Dobře. Famózní příběh, ponurá atmosféra, antiutopická budoucnost. Nápad je to skvělý a ano, i obsazení je i přes neznámost jmen padnoucí. Jasona si pravděpodobně oblíbila valná většina jako drsňáka se zlatým srdcem už po boku Daenerys Targaryen, kde sice zastal podstatnou úlohu, ale rozhodně ne hlavní. V See je tomu naopak. A hlavní role mu sedla. Je dobrý. Příběh zasazený do drsného prostředí se nesnaží tvářit se přátelsky a tomu navzdory bude díl za dílem váš nejlepší kamarád. Do postav se hodně rychle vžijete, začnete jim věřit, doufat, fandit jim. Příroda je perfektně graficky zpracovaná a promyšlenost žití bez jednoho z hlavních smyslů je místy na nobelovku. Rozhodně doporučuji všem. S dnešní dobou tvůrci drží krok a zcela určitě ještě překvapí.(19.12.2019)

Po tom hejtu co to schytalo jsem příjemně překvapenej. Momoa je tradičně výbornej. Ze začátku jsem se bál, že to sklouzne do tradišního klišoidního postapo seriálu, kterých se v posledních letech natočilo snad 10. A bohužel některé společné jmenovatele to má. Ale minimálně to začíná fakt dobrou bitvou a zhruba v půlce vede Momoa opravdu super bitku, která je nápaditější než mnohé z Daredevila. Nicméně se projevuje vysoký rozpočet a kvality tvůrců Knighta a Lawrence. Taky je výborná Sylvia Hoeks jako záporačka, která je jinak v reálu nádherná a tady mi z ní často bylo nevolno. V některých rolích jsou ale herci bohužel slaboučcí. Co je strašně potěšující je fakt, že je každej díl uplně jinej a strašně se to posouvá, takže nehrozí to co u Vychováni vlky, kde je tak 7 dílů v podstatě o tom samém. Oproti vlkům to má cca jenom tak 2 roviny, což je tak nějak osvěžující. Ze začátku mne rozčiloval abstraktní slepý svět, ale časem jsem si na to zvyknul a je to opravdu v kontrastu s tématikou, že to má nádhernou kameru a v HDR 4K je na co se koukat. Výbornej je i zvuk a minimalistická hudba Beara McRearyho (BSG). Má to chyby, ale bavil jsem se. 7,5(7.10.2020)

první řada spokojenost.Má to svoje mouchy,nicméně bohatě je vynahrazuje skvělý vizuál,výprava a příběh,který dovede překvapit.No a samozřejmě Jason Momoa je ten správný drsoň a některé akční scény strčí do kapsy i slavnější seriálové sourozence.Fungování světa slepých asi nemá moc cenu rozebírat,protože nikdo neví jak by v téhle situaci fungovaly ostatní smysly po stovkách let beze zraku.Apple svojí prvotinou rozhodně uspěl...80%(9.12.2019)

• - Natáčení probíhalo v říjnu 2018 na ostrově Vancouver Island poblíž městečka Campbell River. (Mandy412)

• - Na konci epizody je vidět, že Haniwa (Nesta Cooper) čte „1984“ od George Orwella. (TaNya_)

• - Z gramofonu hraje „Perfect Day“ od Lou Reed. (Duoscop)