Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Atheas

Vzpomínám si na ten moment, kdy jsem shlédl toto velkoromantiké dílko poprvý a řekl jsem si, že by to mohlo opravdu potkat i mě, protože tenkrát jsem to tak trošku potřeboval. Bill Murray, je skvělý. Jeho ironický výraz je nenapodobitelný a jen tak se mi zdá, že právě kvůli tomu by se zde nehodil nikdo jiný. Čest a sláva hromnicím. ()

Kratoc

Jedna z mála komedií u které se pobaví opravdu celá rodina, protože každý si najde kousek toho svého. Hezký a příjemný příběh s velmi originální zápletkou. ()

waits

Tahle komedie se dá vidět znovu...a znovu...a znovu..."Mc Dowell: Studovala jsem francouzskou poezii 19. století. Murray: Chacha, taková ztráta času. Střih. McDowell: "Studovala jsem francouzskou poezii 19. století. Murray (procítěně recituje francouzskou básen). McDowell: Vy mluvíte francouzsky? Murray (skromně) Oui." Krásný film. ()

TheGunner

Geniální myšlenka zužitkovaná na 100%, velmi zábavné s nádhernou atmosférou. Jedna z nejlepších romantických komedií, jakou jsem kdy viděl. ()

Gagner

Skvělý námět, suprové zpracování, spíš než jako komedie mě to nadchlo v potenciálu možností jak "užívat" život a kolik pokusů existuje, jak se vymanit z nekonečného cyklu stejného dne. Trošku mě zklamal konec, čekal jsem větší rozřešení než starou dobrou láskou :P ()

Jaroslaf

Tak skvělý to zas nebylo. Některý fóry byly dost suchý a celkově se to drželo strašně při zemi. Asi už sem moc zmlsán novodobýma komediema. V novodobým rimejku by ta sranda těžící z tohoto nápadu byla asi o dost drsnější i zábavnější. Tři. ()

Dlubal David

■ ∞ Na hromnice o den více patřil spolu s filmy Green Card (1990), Four Weddings and a Funeral (1994), City of Angels (1998), Autumn in New York (2000), Sweet November (2001) mezi lety 1990-2003 k mým nejoblíbenějším v americké koprodukci v žánru: romantická komedie/drama. ■ Nevím už přesně, kdy jsem film Na hromnice o den více viděl poprvé, někdy mezi lety 1994-1996. Vím jen, že to bylo v TV. Tehdy byl internet, jak jej známe dnes, ještě v plenkách a filmy se distribuovaly na nosičích VHS, kde byl zpravidla český dabing a žádná možnost sehnat legálně film v původním znění, a tak jsem tento film viděl v TV také jen s českým dabingem. V té době mi to ještě tolik nevadilo, neboť sladká je nevědomost a já povětšinou neznaje vlastní hlasy herců, nevěděl jsem oč přicházím a tudíž to tolik neřešil. ■ Herečku Andie MacDOWELL jsem znal již z filmu Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes (1984), ale teprve ve filmu Green Card (1990) jsem se do ní platonicky zamiloval. No a když jsem zjistil, že hraje i ve filmu Groundhog Day, tak mé srdce zaplesalo. ■ Ve filmu Ghost Busters (1984) jsem poprvé viděl Billa MURRAYe, ale nijak zvlášť jsem nevěnoval pozornost. Teprve v roli sebestředného Phila jsem si jej oblíbil a musím říci, že tohoto herce mám rád stále. Podle mě mu takováto, ale i jí podobné role sednou nejvíce. Dodnes pro mě zůstává film Na hromnice o den více mým nejoblíbenějším s těmito dvěma herci. ■ Film jsem viděl v TV celkem třikrát a když jsem se v roce 2005 přestal na klasickou TV dívat úplně, tak nedlouho poté mě přepadl záchvat nostalgie a příštího léta jsem si již Groundhog Day pustil poprvé v původním znění s českými titulky. Výsledek byl, že jsem si musel přiznat, že už uplynula spousta let a já si jej pamatoval již jen okrajově. O to více mě potěšil a s nebývalou radostí jsem si řekl, že tento (a nejenom tento) film již dále budu sledovat jedině v původním znění. Včera jsem si jej dal jako chuťovku opět a to mě vlastně přimělo, abych si sesmolil tento komentář... ■ ■ ■ Tentokráte jsem film vnímal úplně jinak; věděl jsem o čem bude, věděl jsem, že se mi líbí a že se mi bude líbit, některé pasáže mám stále v paměti a dokonce si pamatuju i pár vět a s tím vším jsem kalkuloval. Nesledoval jsem úplně všechny titulky, pouze tehdy, když jsem nerozuměl a nechal se unášet hlasem Billa MURRAYe a hleděl s neskutečně dobrou náladou na obrazovku a náramně se bavil. ■ Phillův přerod z namyšleného a sebestředného rosničkáře v člověka, který začne vnímat své okolí a zajímat se i o ostatní lidi, v člověka, který postupně prochází rozpačitým vývojem až do stadia, kdy začne mít rád lidi z městečka Punysutawney, ba co víc, stane se součástí tohoto místa a dokonce ostatním dobrovolně pomáhá, tak to je proměna vskutku obrovská a když přes hodinu a půl sledujeme osudy všech z celého města, [SPOILER] velmi emotivní je scéna se starým pánem (Les PODEWELL), kterému se Phil rozhodne pomoci, ale ten následně v nemocnici umírá a dalšího dne umírá venku, kde se ho Phil snaží oživit a dává umělé dýchání z úst do úst, k čemuž by se se svým dřívějším já nesnížil; také jsme svědky toho, jak se Phil mnohokrát zasebevraždí kvůli bezútěšné situaci a nemožnosti dostat se v čase dál než je 2. únor [/SPOILER] tak nakonec prostě dojdeme k tomu, že takto ten film prostě skončit musí. ■ ■ ■ Kde Bill MURRAY začal v Krotitelích duchů, pokračuje zde v Na hromnice o den více, kde mísí komediální talent, zábavnost a humor s beznadějí osamělého, emocionálně vyprahlého, zesmutnělého a stárnoucího muže, který vždy stojí mimo dav, aby pokračoval ve filmu Rushmore (1998), jako vedlejší herec, který ale vlastně nehraje vedlejší roli, přes film Lost in Translation (2003), kde je jeho osamělost téměř ukrojitelná nožem na dorty a odosobnění jeho postavy v moderním velkoměstě, kde je odosobněný každý jednotlivec a najít spřízněnou duši je těžší než hledat kuchařův plivanec ve smetanové omáčce a zakončuje svoji pouť osamělého zestárlého samotáře ve filmu Broken Flowers (2005), kde jakoby ztělesňoval sám sebe - životem a vztahy se ženami zlomeným zestárlým mužem, který ještě stále něco svýma smutnýma očima hledá a svým tesklivým hlasem a minimem slov dává najevo, že životní krize je u něj právě na svém vrcholu. ■ PS: Skladbu I Got You, Babe mám docela rád, ale slyšet ji 10 let každé ráno jako Phil, tak se asi zblázním... ■ ■ ■ ⁞ [97/100] ■ ‖ [95/100] ■ ↨ [91/100] ■ ― Bill MURRAY [98/100]. Andie MacDOWELL [89/100]. ■ ῼ [75/100] ■ ∩ Green Card (1990), Four Weddings and a Funeral (1994), City of Angels (1998), If Only (2004), Suwîto rein: Shinigami no seido (2008, Meet Joe Black (1998), Rushmore (1998), TiMER (2009), Lost in Translation (2003), Broken Flowers (2005), K-PAX (2001), Samâ taimumashin burûsu (2005), Proposal (2009), Autumn in New York (2000), Sweet November (2001), Tada, kimi wo aishiteru (2006), Renai shashin (2003), Tengoku no honya - koibi (2004), Zítra vstanu a opařím se čajem (1977), Siworae (2000), Lake House (2006), Big (1988), Try Seventeen (2002), Hatsuyuki No Koi (2007), Tôkyô shôjo (2008), It's a Wonderful Life (1946) . ■ № 5x; 3x ⌂ [D], [TV], [D-CZ]. 1x ⌂ [D], ϿϾ, [PZ-CZ], [336p], [~2006]. 1x ⌂ [D], ϿϾ, [PZ-CZ], [1040p], [1-III-2014; 00:15]. ■ ↘ Aidan ■ ↔ ① [100/100]; ② [80/100]; ③ [90/100]; ④ [97/100] [~2006]; ⑤ [98/100] [1-III-2014; 00:15]; ‡ [98/100] [1-III-2014; 00:15]; >>> [95/100]. ■ () (méně) (více)

Dejvi21

Jooo, to by se mi líbilo, kdybych mohl jeden den prožívat tak dlouho, dokud mě nebudou všichni bezmezně milovat, včetně mé vyvolené...Ale konec zahořklosti, jedná se o příjemnou komedii, kterou si až do konce vychutná každý, kdo si tu na ČSFD nepřečetl obsah filmu. Jestli tohle je "oficiální text distributora", asi nechtěl nalákat moc lidí, když vyzradí i konec filmu. ()

majec4

Po rokoch som sa k tomu opatovne dostal a je to stale take dobre ako ked som bol dieta. Mozno este lepsie. Ustredna dvojka je top, citit tam chemiu a vidiet aj herecke umenie. Myslienka je jedna z najlepsich ake som zazil vo filme. Fakt som si to po tolkych rokoch uzil. Je to vtipne, mile, romanticke. Romantiku vo filme nevyhladavam, ale tuto komediu mozem kedykolvek. ()

kaze

Musím povedať, že ani zďaleka som nečakala takú skvelú zábavu, akú tento film ponúka. Určite si už každý povedal, že by chcel aby sa mu deň vrátil späť a on moho niečo zmeniť. Philovi Connorsovi sa to podarilo až toľko krát, že sa zmenil sám. ()

Tomislav

Roztomilá romantická komedie, na kterou se dokážu dívat znova a znova! Aktéři mě nenudili cajdavými scénami ani otřepanými klišé, naopak mě příjemně překvapili svým hereckým umem a vtipnými dialogy. Hromnice jsou tak dobré, že jsem naprosto samozřejmě a s chutí přijal i tak fantasticky nerealistickou zápletku, která rozběhne celý film. ()

joker2

Vynikající film o tom, jaký je to horror prožívat jeden den znovu a znovu ("Jak dlouho ti trvalo naučit se házet karty do klobouku?" "Asi jenom půl roku."). Úžasný Bill Murray jako nepříjemný a egoistický novinář a krásná a altruistická MacDowellová, kvůli které se dokáže změnit. Zejména prvních pár dnů, které Murray prožívá znovu a znovu je vyprávěno se smyslem pro detail a vytvářejí zajímavé okamžiky. Později je použito vyprávěcí zkratky, takže vlastně nevíme, kolikrát si Murray Hromnice prožil. Ovšem vzhledem k tomu, jak to umí s klavírem, bych řekl, že i několik let (typuji deset). Sebevražda nefunguje, nefunguje ani vražda sviště :). Naprosto bezvýchodná situace, u které se divák baví a věřící možná i gaunerovi to peklo přejí. Morálně poučný příběh s filosofickými aspekty ("Možná že Bůh všechno ví jen proto, že žije strašně dlouho"). V lásce triky nefungují, upřímnost však ano a lidé s dobrým srdcem mohou dále žít své životy. V době podzimních depresí naprosto ozdravující film - někdo na tom může být i hůř než vy! Co byste dělali vy, kdyby vaše činy neměli žádné následky? A hvězdičku navíc za vynikající herecký výkon sviště Phila... ()

Siriuss

Vůbec nechápu jak je možné že jsem se na tak skvělou komedii podíval až po 14. letech od natočení. Bill Murray prostě um(ěl)í :-) Takové filmy se netočí každý den! ()

Jeremiah

Takovouhle časovou smyčku bych potřeboval i já. Potom bych snad i dokázal získat ženu svého srdce - možná i Andie McDowell, která zde byla velmi půvabná a charismatická. Příjemně oddychový film, který určitě nezklamal. ()

grerar

Hele, ale na romantickou komedii to nebylo vůbec špatný... :) Řekněmež příjemných sto minut. A tak nějak to, co si od tohohle žánru slibuju. 5* ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky