Epizody(6)

Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

higuain

McGregor a Christensen se v rámci PR k tomuto seriálu zúčastnili společně několika interview, přičemž v jednom z nich se vyjádřili k Lucasovým prequelům, který jsou podle nich nedoceněný. No, já třeba prequely nikdy nepovažoval za špatný filmy, čili zrovna mnou byly doceněný už od začátku, nicméně s ohledem na to, jak negativně byly vnímány dvě dekády nazpět, tak v kontextu dnešní Disney Star Wars éry věřím, že se na ně nejeden "kritik" podívá a řekne si, kéž by dnešní SW tvorba byla alespoň na této úrovni. Až na výjimky totiž Disney opravdu působí dojmem, že nemá tušení, kam tuhle značku směřovat a jak s ní zacházet. Obi-Wan není vyloženě špatný, ale je brutálně nevyrovnaný. Občas jsou k vidění záběry, co působí úchvatně a občas v něm jsou akční scény a pasáže, co naopak vypadají až neuvěřitelně lacině. Scénář sem tam zabrnká na vážnější notu a někdy to i zafunguje, ale pak vždy přijde s nějakou nelogickou kokotinou, která to celý shodí. Hudba celkově vzato taky nepříliš výrazná. 3* není zas tak zlý hodnocení, nicméně jde opravdu o zklamání, protože zrovna zde byl potenciál mnohem větší. ()

Ellmariachi

Jasně, mohlo být lépe. Celé to mohla být méně vata a určité chvíle jsem sledoval s metaforicky zavřenýma očima. Především já ani nevím kolikátá záchranná mise na nepřátelskou základnu už mě i sr...kakala. Ale co? Je to sakra  Ewan McGregor... a Ewan McGregor je  Obi-Wan Kenobi. Já si to jako celek užil. U první a poslední epizody jsem cítil ty pocity, které jsem si přál cítit u celé minisérie. Nejprve jsem byl zklamán z toho, že těch chvil mohlo být více. Ale je to jako v životě. Važme si alespoň těch, které přijdou. 75 procent za fajn návrat do světa SW ()

Fiftis

Je to neuveriteľné, ale ja - jeden z najväčších fanúšikov Star Wars, dávam tak dlho očakávanému seriálu o Obi-Wanovi Kenobim len 3 hviezdy. Teda pokiaľ ostane len pri prvej sérií, čo už je asi isté. Star Wars som videl všetko, čo doposiaľ vyšlo a teda aj mnoho obsahu s Obi-Wanom v 7 sériovom seriáli Clone Wars. Tu sa sem tam objavila aj moja najobľúbenejšia SW postava - Anakin. A i tak som schopný dať len 3 hviezdy. Ani neviem čím to bolo. Všetko to proste vyzerá rovnako ako Mandalorian či Book of Boba Fett. Ale asi ten najväčší dôvod je ten, že z najlepšieho Jedi bojovníka urobili presne to, čo v najnovšej filmovej trilógií Lukovi. Urobili z nich otravných dedkov ktorí nevedia bojovať a na všetko frflú. Veľké sklamanie. (15.6.2022) / Hodnotenie: Epizóda 6 ***** Epizóda 5 **** Epizóda 1,4 *** Epizóda 2,3 ** ()

Spinosaurus

Kdybych měl hodnotit jen herce, zejména Ewana McGregora a Haydena Christensena, byl by to plný počet hvězdiček. Ani mnohými kritizovaná malá Leia nebyla špatná. Veškerou snahu tvůrců ale sráží průměrná režie a naprosto debilní scénář. Ten je tak špatný, že zejména 3. a 4. díl místy působí jako parodie. Obsahuje sbírku všech možných klišé, které si lze představit. Postavám se mění síla, rychlost, inteligence, dostupné vybavení a zbraně podle toho, jak si to scénář přeje. Darth Vader v jednom momentě cupuje, co mu přijde do cesty, ale poté mu hned dvakrát za seriál dojdou baterky a jen kouká, jak hlavní hrdinové utíkají. Postavy se teleportují dle libosti. Obi-Wan ucítí Lukea v nesnázích a přiletí k němu přes celou galaxii asi za 10 minut. Základna inkvizitorů je absolutně nechráněná před napadením, protože jak nám prozradí jedna postava: "Nikdo není tak hloupý, aby na ni útočil." To dělá ze seriálu zábavnou podívanou, ale pouze na úrovni fan fikce. ()

D.Moore

V animovaném seriálu Povstalci, určeném především mladšímu publiku, je scéna, v níž se prošedivělý Ben Kenobi, tou dobou už usazený na Tatooine a z dálky dohlížející na malého Luka, naposledy střetne s Darth Maulem. Není to vůbec dlouhý souboj, ale je skvělý, napínavý, osudový. A nejde jen o ten souboj samotný, jde o dialog mezi nimi, o jeho smutně krásné vyznění... Pusťte si to. Ta scéna nemá ani čtyři minuty, ale je až nečekaně dospělá a je lepší než naprostá většina fanoušky vymodleného seriálu Obi-Wan Kenobi. Co je platné, že se Ewan McGregor k ikonické roli vrátil s chutí a chce opravdu dobře hrát, když to ve výsledku vypadá, že se snaží skoro jako jediný. Pominu-li absolutně nezajímavou režii, kvůli níž to v předaleké galaxii občas vypadá amatérsky až parodicky (srovnání s Andorem je propastné), je peklo hlavně zoufale nepromyšlený scénář. Že by se někdo zamyslel nad tím, jak bude na Obi-Wana navazovat Epizoda IV a kolik logických nesmyslů vznikne zapojením malé princezny Leiy, si opravdu nemyslím. Bohužel. ()

• Na banketu rodiny Organů se objevují také droidi C-3PO a R2-D2. (NiWi)
  • Klonový veterán, který žebrá, patří k 501. legii, tzv. Vader's Fist. Jedná se o elitní jednotku pod vedením Anakina Skywalkera i Ahsoky Tano v poslední sérii Klonových válek (od r. 2008). Je to taktéž legie, která vyvraždila Chrám Rytířů Jedi a připsala si jeho zničení. Tato elitní jednotka existovala ještě spoustu let po pádu Republiky a jako jedna z mála nedodržela tzv. War-mantle, tedy nahrazení klonových vojáků lidskými rekruty napříč Impériem. Dále také doprovázela Darth Vadera na jeho cestách i loveckých výpravách a je tedy zvláštní vidět příslušníka této legie žebrat. (Veskoslav)
  • Velký inkviziotor považuje Obi-Wana (Ewan McGregor) za posledního žijícího člena Vysoké rady. V té době byl Yoda považován za mrtvého a nejvyšší odměna byla vypsána právě na Obi-Wana. Třetí přeživší člen, mistryně Shaak Ti (Tasia Valenza), byla zabita prvním Starkillerem. (Veskoslav)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům