Reklama

Reklama

Epizody(6)

Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (344)

Algernons 

všechny recenze uživatele

K seriálu jsem byl celou dobu skeptický, než mi první ukázky dali naději, že by se mohlo jednat ve výsledku o něco neškodného, zajímavého a kvalitního. Potenciál na vás dýchá z každé epizody, hlavně díky Ewanu McGregorovi, který je velmi dobrým hercem. Jenže se to tvůrcům celé rozpadlo pod rukama. Tolik nápadů, co by chtěli odvyprávět a předvést, až nebyl prostor žádný pořádně rozvést a naopak to seriálu škodí. Šilená nesourodost a naprosto nepřirozená gradace. Jen ztěží odhadnete z konce epizody o čem bude další a to opravdu nemyslím jako pochvalu. Je tu znát hrozná nedopečenost a souboj PĚTI RŮZNÝCH scénaristů. Je to liný, zkratkovitý a ultimátně o ničem a bez pointy. Potřebovalo to aspoň dalšího půl roku nebo rok příprav předtím, než by to šlo do produkce, ale to bohužel v Disneyho pásové výrobě obsahu pro Disney+ není možné. Nemluvě o tom, jak si to absolutně vytírá zadek s původními filmy a charaktery některých postav. Je to velká bída, které by nikdo neměl věnovat pozornost. Jasně, na sledování je to asi záživnější než takový Boba Fett, ale ten vám ani nezpůsobil silnou psychickou újmu a nesníží IQ o 20 bodů. Bída, hrůza, děs a tragikomedie. Cringe "Hello There" už je jen shnilou třešničkou na tomto bioČoko dortu. 4/10 ()

tron 

všechny recenze uživatele

Zázrak sa nekoná. Ewana McGregora som mal vždy rád. Sympatický človek, ktorý to nehrá a je fajn i v súkromí, čo sa vo svete showbiznisu zas tak často nevidí. Bavilo ma sledovať, ako hral mladého Aleca Guinnessa. Bavilo ma to už vo filmoch a bavilo ma to aj v seriáli. Problém je, že seriál ako celok je natoľko priemerný, že dokonca ani Ewan to nemá šancu spasiť. Ak s myšlienkami na svet Star Wars zaspávate, asi tomu udelíte 5*. Ale objektívne seriál nemá tempo a logická stránka veci nedáva... logiku. Akčné scény nevyrazia dych. Postavy sú skôr nezaujímavé, než zaujímavé. Niektoré sú rovno otravné a ako „príjemný“ bonus navyše majú gigantický priestor, takže miestami je to taká nuda, až je to utrpenie. Premúdrené dievčatko behá ešte horšie, ako 200-ročná korytnačka, takže „naháňačka“ v lese je fakt niečo, čo zaskočilo aj mňa. Relatívne civilná linka o „len“ záchrane „istého“ dievčatka tomu naopak dosť dáva. Detto sa mi páčila výprava prvých dielov. Odohrávali sa v skromných podmienkach, čo vizuálne ladilo s rovnako „chudobnou“ a prašnou Epizódou IV. Pozitívne možno azda hodnotiť i návrat viacerých známych postáv, nebudem spoilerovať. Dobrou správou je, že to má len šesť dielov, pričom každý má cca 45 minút (aj menej), takže to rýchlo ubehne. Čo je super, lebo toto je obávam sa typ seriálu, ktorý chce každý vidieť, ale napokon je každý rád, že ho má z krku a že to tak rýchlo (vďaka malému počtu epizód s rozumnou minutážou) utieklo. Trocha divné je každopádne báť sa tu o niekoho (kohokoľvek) život, keď vlastne máme istotu, že sa po smrti môže v pohode vrátiť (a aj sa veru vráti) ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Mistr Youda k tomu v deníku FuckDisney Times napsal: „Já názoru toho jsem, že kokotina stupidní, nápadu prosta, strojová a plytká to převeliká jest, válkám hvězdným nedůstojná zcela a slizák prkenný – Eman ten, co konstantně tváří se, jako by v rektu meč světelný zaražený měl, možná tak parawán nepřesvědčivě ztvárnil by, však Obiwana v dementa koženého proměnil. Běda, věk nadešel zmaru, zhouby a teroru audiovizuálního v předaleké galaxii poté, co Jirka Lukáš Temné síle se zaprodal, jež nyní jedy místo jedi vypouští, snaha jakákoliv, snad na pár vyjímek až, veskrze za vyližlejlu stojí a Darth Disney prohnilý mamon jen, co zasel, teď z debility galaktické sklízí a škodolibě úpadku tomu chichotá se." ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Jsem s tím v míru. Je to režijně totálně nevyrovnané (srovnání úvodní scény z Jedi chrámu a naprosto parodické honičky lupičů a Leiy je neúprosné), scenáristicky je to bordel, postavy se potkávají a odcházejí jakoby uprostřed něčeho podstatného. Trpí to Disney syndromem SW - má to strašně omezené mantinely, protože víme, kam to směřuje a ještě si je to zužuje tím, že to do hry vtahuje úplně zbytečně známé postavy v ústřední roli. Jenže jako kolekce hezkých set pieces, temné atmosféry inkviziční periody a zachmuřeného Ewana, který by vytáhl emoce i z hromady sušeného trusu, to prostě tak nějak funguje. Pokud si odmyslíme, že i nejlepší nová postava, posedlá Třetí sestra, nakonec moc dramaticky nedává smysl a očekávaný duel Bena a "vy víte koho" skončí předčasným odchodem jednoho týmu do šaten, je to vlastně přiměřeně zábavná a atmosferická jednohubka ze světa, který začíná připomínat mosteckou hnědouhelnou pánev. Akorát producenti už by se mohli smířit tím, že Leia, která se ledva přestala pomočovat a digitálně vyhlazený boomer Anakin možná nejsou to, co fans SW chtějí. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Chudák Ewan. Tohle je plýtvání jeho obrovským charizmatem a tenhle pořád a pořád louhovaný čajíček si ho vůbec nezaslouží. Už jenom kvůli němu jsem fakt moc chtěl, abych to měl rád, ale bohužel. Ve slabém scenáři funguje jenom několik nostalgických momentů (zejména v 1.díle), režie je žalostná, někdy fakt bolely oči na to koukat, chvílema to působilo jako parodie, chvílema to svojí toporností mělo atmosféru komoušských brněnských televizních pohádek, do kterých produkce nalila hodně peněz do průměrných triků a dražších kulis. Deborah Chow je možná sebejistá ve vztahových dramatech, ale na budování odkazu slavné frančízy nemá ani omylem. Na co Myšák v případě Star Wars šáhl pařátem, to pohnojil, vyjma vypravěčsky odvážných ´The Last Jedi´a ´Rogue One´, které byly řemeslně suverénní a měly koule pojmout slavnou ságu jiným pohledem. ()

Galerie (120)

Zajímavosti (54)

  • Purge Troopers mají černou zbroj a červené nárameníky. Jsou vycvičeni pro boj zejména proti členům Řádu a lidem citlivých na Sílu. Jedná se o elitní armádu, která podléhala přímo Inkvizitorům. Poprvé se objevila v marvelovské komiksové sérii o Darth Vaderovi. Svou herní premiéru si odbyla v „Jedi: Fallen Order“. (Veskoslav)
  • Epizoda měla premiéru 2 dny od uplynutí 45. výročí premiéry prvního Star Wars filmu v roce 1977. (NiWi)

Související novinky

Nový Star Wars seriál na to půjde jinak

Nový Star Wars seriál na to půjde jinak

02.08.2022

Star Wars filmy byly odjakživa výjimečné nejen originálním světem, o kterém vyprávěly, ale také přelomovými efekty. Počínaje prequelovou trilogií se však toto průkopnictví přesunulo od praktických…

Novinky ze světa Star Wars

Novinky ze světa Star Wars

27.05.2022

Dny oslav Star Wars jsou tu, a z předaleké galaxie k nám teď docestovala řada novinek a zpráv, kterými je třeba se probrat. Vykopneme to tím, že dnes 27. května má na streamovací službě Disney+…

Star Wars poprvé nabírají ženskou skladatelku

Star Wars poprvé nabírají ženskou skladatelku

24.04.2022

Po její oceňované práci na seriálu Loki pro studio Marvel dostává skladatelka Natalie Holt další, tentokrát ještě o několik řádů významnější zakázku. Lucasfilm ji totiž najal ke složení soundtracku k…

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde…

Reklama

Reklama