Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (429)

Algernons 

všechny recenze uživatele

K seriálu jsem byl celou dobu skeptický, než mi první ukázky dali naději, že by se mohlo jednat ve výsledku o něco neškodného, zajímavého a kvalitního. Potenciál na vás dýchá z každé epizody, hlavně díky Ewanu McGregorovi, který je velmi dobrým hercem. Jenže se to tvůrcům celé rozpadlo pod rukama. Tolik nápadů, co by chtěli odvyprávět a předvést, až nebyl prostor žádný pořádně rozvést a naopak to seriálu škodí. Šilená nesourodost a naprosto nepřirozená gradace. Jen ztěží odhadnete z konce epizody o čem bude další a to opravdu nemyslím jako pochvalu. Je tu znát hrozná nedopečenost a souboj PĚTI RŮZNÝCH scénaristů. Je to liný, zkratkovitý a ultimátně o ničem a bez pointy. Potřebovalo to aspoň dalšího půl roku nebo rok příprav předtím, než by to šlo do produkce, ale to bohužel v Disneyho pásové výrobě obsahu pro Disney+ není možné. Nemluvě o tom, jak si to absolutně vytírá zadek s původními filmy a charaktery některých postav. Je to velká bída, které by nikdo neměl věnovat pozornost. Jasně, na sledování je to asi záživnější než takový Boba Fett, ale ten vám ani nezpůsobil silnou psychickou újmu a nesníží IQ o 20 bodů. Bída, hrůza, děs a tragikomedie. Cringe "Hello There" už je jen shnilou třešničkou na tomto bioČoko dortu. 4/10! Seriál OBI-WAN KENOBI Si Zasloužil MNOHEM VÍC! ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mistr Youda k tomu v deníku FuckDisney Times napsal: „Já názoru toho jsem, že kokotina stupidní, nápadu prosta, strojová a plytká to převeliká jest, válkám hvězdným nedůstojná zcela a slizák prkenný – Eman ten, co konstantně tváří se, jako by v rektu meč světelný zaražený měl, možná tak parawán nepřesvědčivě ztvárnil by, však Obiwana v dementa koženého proměnil. Běda, věk nadešel zmaru, zhouby a teroru audiovizuálního v předaleké galaxii poté, co Jirka Lukáš Temné síle se zaprodal, jež nyní jedy místo jedi vypouští, snaha jakákoliv, snad na pár vyjímek až, veskrze za vyližlejlu stojí a Darth Disney prohnilý mamon jen, co zasel, teď z debility galaktické sklízí a škodolibě úpadku tomu chichotá se." ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kdyby z těch šesti dílů byl jeden pořádný film, kde se Obi Wan sejde s Darth Vaderem (což od toho nikdo vlastně ani nic jiného nečekal), tak to bude stačit. Disney to ale nestačilo a tak ten příběh tvůrci natáhli na zbytečných šest hodin, kde Obi Wan dělá kromě onoho setkání i řadu naprosto jiných zbytečností. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Chudák Ewan. Tohle je plýtvání jeho obrovským charizmatem a tenhle pořád a pořád louhovaný čajíček si ho vůbec nezaslouží. Už jenom kvůli němu jsem fakt moc chtěl, abych to měl rád, ale bohužel. Ve slabém scenáři funguje jenom několik nostalgických momentů (zejména v 1.díle), režie je žalostná, někdy fakt bolely oči na to koukat, chvílema to působilo jako parodie, chvílema to svojí toporností mělo atmosféru komoušských brněnských televizních pohádek, do kterých produkce nalila hodně peněz do průměrných triků a dražších kulis. Deborah Chow je možná sebejistá ve vztahových dramatech, ale na budování odkazu slavné frančízy nemá ani omylem. Na co Myšák v případě Star Wars šáhl pařátem, to pohnojil, vyjma vypravěčsky odvážných ´The Last Jedi´a ´Rogue One´, které byly řemeslně suverénní a měly koule pojmout slavnou ságu jiným pohledem. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Jsem s tím v míru. Je to režijně totálně nevyrovnané (srovnání úvodní scény z Jedi chrámu a naprosto parodické honičky lupičů a Leiy je neúprosné), scenáristicky je to bordel, postavy se potkávají a odcházejí jakoby uprostřed něčeho podstatného. Trpí to Disney syndromem SW - má to strašně omezené mantinely, protože víme, kam to směřuje a ještě si je to zužuje tím, že to do hry vtahuje úplně zbytečně známé postavy v ústřední roli. Jenže jako kolekce hezkých set pieces, temné atmosféry inkviziční periody a zachmuřeného Ewana, který by vytáhl emoce i z hromady sušeného trusu, to prostě tak nějak funguje. Pokud si odmyslíme, že i nejlepší nová postava, posedlá Třetí sestra, nakonec moc dramaticky nedává smysl a očekávaný duel Bena a "vy víte koho" skončí předčasným odchodem jednoho týmu do šaten, je to vlastně přiměřeně zábavná a atmosferická jednohubka ze světa, který začíná připomínat mosteckou hnědouhelnou pánev. Akorát producenti už by se mohli smířit tím, že Leia, která se ledva přestala pomočovat a digitálně vyhlazený boomer Anakin možná nejsou to, co fans SW chtějí. ()

Galerie (121)

Zajímavosti (54)

  • Jeden z droidů, které můžeme vidět v pozadí na planetě Tatooine, je modelová řada R5. Můžeme ho poznat podle typické hranaté „hlavy“, která příliš nekoresponduje se zbytkem těla. Tato řada byla navržena a zkonstruována tak, aby se dosáhlo co nejmenších nákladů a astromecha si tak mohlo dovolit více lidí na svých lodích. Byly poruchovější, mnohonásobně levnější než R2 řada, a nedosahovaly ani takové samostatnosti jako R2 jednotky. (Veskoslav)

Související novinky

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rod draka? Obi-Wan Kenobi? Nebo snad Pán prstenů? Kdepak. O největší americkou televizní premiéru letošního roku se nakonec postaral Kevin Costner a seriál Yellowstone scenáristy a showrunnera… (více)

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (více)

Darth Vader promluvil díky AI

Darth Vader promluvil díky AI

25.09.2022

Jméno ani tvář Jamese Earla Jonese možná neznáte, ale jeho hlas stoprocentně ano. Svoje hlasivky totiž i jinak vysoce ceněný herec propůjčil Darthu Vaderovi, jehož namluvil v původním filmu Star Wars… (více)

Reklama

Reklama