Detektivní příběh o záhadné ženě, která s sebou nese smrtelnou kletbu. Rok1925. Slibný mladý advokát Arthur Kidd (Adrian Rawlins) cestuje do Crythin Giffordu, aby vyřídil záležitost náhle zesnulé Alice Drablowé.Ve vlaku potkává Sama Tooveyho (Bernard Hepton), který popisuje paní Drablowou jako samotářku. Příští den je Arthur na pohřbu paní Drablowé pouze jedním ze dvou truchlících - mimo postavy postávající opodál a celé zahalené v černém. Jeho otázky na danou osobu jsou místními zodpovídány velice vyhýbavě a s hrůzou v hlase. Pouze neobydlený dům po paní Drablowé může odhalit tajemství strachu, který dopadá na všechny, jež ženu v černém spatří. (HBO Europe)

FIBO

Žena v černém je bezpochyby kvalitně provedený film čerpající (dost možná) z ještě kvalitnější literární předlohy. Je tu perfektně vystižená atmosférá - anglické pobřeží, blata, mlhy - starý dům. Viděl jsem už něco hororů, ale kdybych měl z těch všech viděných vystihnout nějaký moment leknutí tak, že ve vás zatrne, pak to bylo skutečně tady - pasáž, kdy právník vyjde z domu a udělá několik kroků k blatům. Ta hudba, ten mrtvolně nenávistný výraz té ženy, normálně jsem po hodně dlouhé době cítil zamrazení v zádech. Největší ironie na tom je, že herečeka ženy v černém vypadá úplně stejně, jako naše matikářka ze střední školy, kterou jsme nenáviděli. O to byl tenhle záběr pro mě osobnější. ()

Luciášek

Skvělá duchařská podívaná, napjatá atmosféra a reálná ukázka toho, jaký dopad má dennodenní stres z prožívané hrůzy na lidskou psychiku. ()

bari68

Stále sa nemôžem zbaviť pocitu, že remake s ,, Harrym Pottrom ,, dopadol minimálne o triedu vyššie. Práve ono spomínané znovuzrodenie tohto nesmrteľného románu bolo skvelým oživením s vyššou kvalitou, strachom, hororovosťou... . Taktiež filmu ani veľa nepridala miestami neznesiteľná televíznosť, ktorá ale nemala nijak veľký dopad na rozpočet a dielo tak napriek týmto výhradám zostalo dôstojnou klasikou anglického gotického hororu. ()

LEATHERFAC

Po druhém shlédnutí s odstupem pár let, tentokrát obou verzí po sobě v rámci dvou dnů, musím konstatovat, že tato starší verze u mě jednoznačně vyhrává. Sice nedisponuje výpravným filmovým vizuálem, ale musí se spokojit s lacinějším televizním, nicméně zase má sympatičtější herecké obsazení a především logičtější i propracovanější příběh, vedení herců a ponurou, plíživě děsivou atmosféru. Černá dáma se ukazuje téměř od počátku a zdánlivě se tváří, jako by tam být i měla, ale...Postupem času zjišťujeme, že nikoliv. A že tato dáma dokáže být pěkně děsivá, přesto, že ji hraje herečka, která je v civilu velice krásná. Nová verze oproti tomu dámu moc neukazuje, šetří detaily, jenže neumí nastolit tu správnou ponurou až děsivou atmosféru jako verze starší. Navíc trpí všemi možnými neduhy moderních hororů, aniž by je ovšem dokázala využít. Až na pár zákeřných lekaček ( bohužel celkem nelogických a samoučelných) nemá v podstatě čím vyděsit. V nové verzi mi též chybí opakující se zvuková smyčka nehody a fonografové záznamy staré paní. D.R. mi do této role moc nesedí a stigmatu Haryho Potera se jen tak nezbaví. A ten konec to bohužel naprosto zabil scénou na kolejích, která je svojí trapností do nebe volající. Geniálnímu zakončení v této původní verzi se nemůže ani zdaleka přiblížit. ()

Eraserhead

Snad jen scény s "woman in black" byly působivě mrazivé... tak proč je v celém filmu těhle záběrů tak málo?! Zkrácením o 20 minut a přidáním více "černé" by to bylo výrazně lepší. ()

Sancty

Možno na inom mieste, v inom čase by som si Ženu v čiernom užil (aká prasačina) ale pri tejto projekcii nie. Čo ma mrzí, lebo je tu všetko čo má poriadna duchárčina mať. Nič z toho však na mňa nezafungovalo. Pomalé tempo mi nevadí, televízne spracovanie taktiež, vypiplané triky nepotrebujem - dávam prednosť poctivej ručnej práci (zasa prasačina) - cez to všetko ťažká nuda od začiatku do konca. Snáď ma nová adaptácia rovnako nesklame. 3/10 ()

HonzyR

Ach jo, to zase bylo zklamání. Poměrně slušné recenze, které tvrdily, že stará verze je lepší než ta z roku 2012... Tak to asi bohužel ne no. Atmosféra mlhy docela slušná, ale čeká se na ni takovou dobu, že ve výsledku člověk čeká mnohem mnohem víc. Ve filmu se vlastně prakticky skoro nic nestane (lekl jsem se dvakrát, narozdíl od nové Ženy v černém). Závěr docela potěšil, ale když já už věděl do čeho jdu :) Na tu dobu určitě pecka, na dnešní už ne tak velká. Škoda. __30%__ ()

mourinho

Film jsem měl možnost vidět na plátně pozdě v noci, jenže žádná tíseň, napětí či strach se nedostavily. Naopak s přibývajícími minutami jsem zaznamenával stále častější poruchy pozornosti přecházející až do apatie a pak jsem se najednou přistihl, že dřímu. Když mi hlava spadla potřetí, definitivně jsem to vzdal. Je mi líto. ()

MaxSchreck

Vynikající zpracování duchařského příběhu spisovatelky Susan Hill. Ač se jedná o televizní produkci, snímek si drží vysokou úroveň. Od hereckých představitelů, po režii a exteriéry anglického venkova, kde se odlehlost a samota míst snoubí se zatuchlostí mokřin, která obepíná starý prázdný dům, kam nebohý právník přijíždí vyřídit pozůstalost po jeho posledním obyvateli a toto místo ho poznamená na celý život. Skvělá atmosféra. ()

Huguette

Vydařený hororový snímek, jehož atmosféra je příjemně tíživá a velmi napínavá. Souhlasím s názorem, že první minuty filmu tolik atraktivní nejsou, ale jakmile se právník dostane do městečka a do domu, film vás vtáhne. Na film jsem koukala hlavně proto, abych konečně slyšela Pauline Moran mluvit - jaký to omyl. Neřekne tu ani slovo, ale její postava je ohromě působivá. Neuvěřitelné, jak na člověka působí jen vhodné spojení pohledu (všimli jste si, že Pauline Moran má opravdu krásné oči?), kostýmu, prostředí a hudby, zcela beze slov. ()

MickeyStuma

Televizní snímek vyprávějící mrazivý příběh ze staré Anglie podle knižního románu od Susan Hill, který překvapivě předčí očekávání. Sugestivní atmosféra prastarých anglických sídel, zlověstných opuštěných slatin, hřbitovů a všudypřítomné mlhy, lidské zoufalství a vášně sahající až za hrob. A do toho všeho tajemná a smrtící postava ženy oblečené v černé začínající pronásledovat každý pohyb člověka. A pronásleduje tak dlouho, dokud ho… To všechno po divácké stránce vtáhne do atmosféry tajemství a strachu a nepustí. Snímek je mistrovskou ukázkou staré filmové školy, kdy vznikaly atmosférické filmy bez pomoci složitých vizuálních efektů. Příběh je pevný jak skála a je skvostně podpořen naprosto dokonalou výpravou. Tohle se dnes prostě už nevidí. Děj po celou stopáž v sobě nese děsivost a strach a naprosto depresivní atmosféru. Tvůrcům se podařilo vymezit se hluchých míst a rušivých zbytečností. S nadpřirozenem se tu pracuje opatrně a velmi skvostně. Tohle je zkrátka horor s velkým H, kdy je hrůza držena i bez pomoci dnes tolik populárních lekaček a hektolitrů krve. Na televizní film mistrovské dílo, které by mělo patřit do zlatého televizního fondu. ()

helraiser

Tak o téhle duchařině jsem neměl ani tušení a narazil jsem na ni vlastně náhodou když jsem projížděl některé profily zdejších uživatelů. No a jelikož jsem byl překvapen tak vysokým hodnocením tak jsem se rozhodl tento duchařskej televizní horůrek sehnat a po zkouknutí musím uznat, že vysoké hodnocení je opravdu zasloužené. Atmosféra je opravdu vynikající a objevení paní v černém je v vždy vynikající, husí kůži nahánějící. Woman in Black je jasným důkazem toho, že nejsou potřeba miliony, aby mohl být natočen dobrý horor a to tento rozhodně je. Palec jednoznačně nahoru. ()

Johny M.

V rámci očekávání remakeu jsem si pustil tenhle skvost a marně hledal tu všemi zmiňovanou atmosféru :-/ Děsná nuda 1,5* ()

vlado90

Film sa odohráva v staršej dobe a dom je na fakt dosť strašidelnom mieste ktoré ešte k tomu obklopuje hmla a more. No tento horor plinie trošku pomalšie ale určite nenudí hlavne Woman in black vyzerá hrôzostrašne urobilo to na mňa celkom dobrý dojem. 80% ()

Likan7

Nezajímavý a nezáživný horor, možná spíš mysteriózní film se solidní atmosférou, ale s nulovým tempem a divným scénářem. Drtivou většinu jsem se díval na čas kolik zbývá do konce, a ta jedna, nebo dvě scény, které byly dejme tomu trochu hororové, tomu moc nepomohly. ()

flu

Decentní duchařina s parádní dobovou atmosférou a příběhem ve stylu anglických "gotických" románů. Televizní produkce sice leze hodně napovrch (obzvlášť v "děsivých" momentech), ale pořád se jedná o jasný žánrový nadprůměr. ()

Lobotommy

Možná jsem to měl udělat naopak a podívat se nejdřív na tohle a pak na Radcliffa. S Radcliffem jsem se totiž dost zhýčkal. Nebylo to špatné, ale posledních asi deset minut mě celkem zklamalo. Od začátku se začalo kumulovat napětí. Tajemné zvuky. Tichý, starý dům. Hlas a nikde žádná ústa. Lekačka! A konec tak odfláknutej... Ale protože bubák byl děsivý (jakoby zmalovaná Stašová - jestli to bude někdy číst, tak nic ve zlým ;) ) a prostředí krásný a auta, vlak, fonograf, pejsek a agregát se okamžitě stali mými oblíbenými rekvizitami, nechám to na zaslouženém nadprůměru. ()