King Kong

• USA King Kong

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

drankeryth

Velmi stary film o King Kongovi, ktory nerobi ziadnu hanbu svojim mladsim surodencom:) Aj si myslim, ze tento film je asi aj najviac akcny spomedzi inych king kong filmov. Vyzor King Konga vobec nevyzera zle na tu dobu, ked vznikol tento film. A tiez trikove efekty su zmaknute na jednotku. Film disponuje mnohymi subojmi s prehistorickymi tvormi, ako je tyrannosaurus, pterodaktyl a aj obrovsky had, co ma len velmi potesilo. Vsetko bolo dotiahnute uspesne do konca a ani na sekundu ma tento film nenudil. Tento film odporucujem kazdemu, kto ma rad monster movie, ako ja:) ()

Clu

Opravdu moc pěkné. Jsem ten poslední, kdo by rád koukal na stařičké černobílé filmové klasiky, ale tohle si nikdo nenechte ujít. Ten film nemá chybu, a nebýt toho, že triky a občas herecké výkony už dnes vypadají trochu směšně, byl by si mě totálně získal. Tempo a styl vyprávění tohoto filmu je oproti dnešním matoucím, nečitelným náznakům tak krásně průzračné a srozumitelné, že je radost na to koukat. Tenhle film byl inspirací mnoha dalších trikových filmů s příšerami. Např. Spielbergův o skoro 70. let novější Ztracený Svět King Kinga připomíná nejen dějovou křivkou, ale i hudba když v obou filmech přijíždějí na ostrov mi přijde podezřele podobná. ()

MickeyStuma

Skupinka filmařů pluje na tropický ostrov natočit exotický film. A setkají se s něčím, co by ani ve snu nečekali. Nejznámější klasický příběh v klasickém zpracování, který po technické stránce předčil očekávání. Jedná se o první filmové zpracování na základě námětu autora Edgara Wallaceho, který i po tolika letech doslova tají dech. Tvůrci se nebáli ničeho a šli dějově skutečně do všeho. Kombinace animace, miniaturních modelů a živého obrazu je dodnes naprosto dokonalá. Metoda stop-motion sice vypadá značně trhaně, ale na svou dobu to bylo něco, jako dnes CGI. Při sledování scény souboje King Konga s Tyranosaurem Rexem  snad mnohé české diváky připomene podobný souboj v českém snímku z roku 1955 ´Cesta do pravěku´. Karel Zeman se tu musel jistojistě inspirovat. Vedle japonské Godzilly je King Kong další ohromnou monster ikonou v dějinách filmu. A tak není od věci, že se k němu filmovými tvůrci stále vracejí. Příběh je nezapomenutelný a ve svém smyslu vlastně i poměrně jednoduchý. Obsahuje však vše. Dobrodružství, romantiku a v podstatě i tzv. ekohoror. King Kong naprosto ovládá celý film a svou zvířecí zuřivostí a kupodivu i lidskými city si dokonale získává divácké sympatie. Závěr moc dobře známý tedy budí přirozený smutek a opovržení nad lidskou hloupostí a honem za zisky. Úžasný nelehký herecký výkon předvedla hlavně Fay Wray v roli Anne Dorrow. Skutečná kráska a zvíře v nesmrtelném podání, která byla dokonce již i kolorována. Tohle je film, který musí mít ve své videotéce každý filmový fanoušek. ()

Rathalos

Uplne prva verzia si zasluzi velku poklonu,v tej dobe nieco take natocit a vidiet musela byt obrovska pecka,King Kong,krajina dinosaurov,domorodci a samozrejme presun do mesta,to vsetko a este viac uvidite,ak si pozriete tento vzacny kusok na filmovom platne z roku 1933,ktory urcite hodnotim plnym poctom...:-) ()

Jeand´Boa

Ledaco už tu bylo řečeno... vezmu svůj komentář krátce... a asi už jste to od někoho slyšeli, četli, nebo snad i sami vyřknuli, ale je to skutečně to, co mě ihned na konci tohoto snímku s velkým S napadlo: Tvůrce Pána prstenů nám nepřinesl nic, celkem jsem se u toho nudil a byl zklamán, ale toto z roku 33 mě usadilo. Nádhera. U toho poznáte, jak silný může být mega-velký op. Jak mocný je King Kong! ... Peter Jackson chtěl as vzdát úctu tomuto snímku, ale v jeho případě se dá říci, že jeho zamýšlený "návrat krále" se nekonal... Král je jen jeden - King Kong 1933! Jsem velmi vděčen, že jsem měl možnost jej spatřit. ()

Barak

Hodně velký nářez! Ve třicátých letech to musela být podívaná jako hrom a ani dnes to neztrácí nic na své působivosti. Po celou dobu se tam něco dějě, je to atmosférické, napínavé, působivé, monstrozní, kulervoucí.. no je to bomba! Jedinou chybu bych hledal mezi "vztahem" Ann a Konga, který je velice chabě vykreslen - pokud se o něm dá vůbec mluvit. Jackson to o sedmdesát let později rozvinul a udělal z toho, troufnu si říct dokonalou, podívanou. Ale na to, jak je to staré, tak je to zkrátka úchvatné.... ()

savage3303

Veľmi ťažko sa mi hodnotí. Každí to berie ako veľkú klasiku ale mne to nič nehovorí, to bude tým, že nie som žiadny expert vo filmoch. Na r. 1933 natočiť takýto film je asi úžastné. Príbeh je super, hercov nepoznám a prehistorické zvieratá ma vždy fascinovali. Ja som sa fajn zabavil a videl som tzv. KLASIKU. 4*. ()

PEZ

Klasika, ktoru pozna kazdy. A to bude mat o rok uz 80 rokov! Jeden z prvych a zaroven najznamejsi predstavitel tzv. Monster movies. Legenda stop-motion trikov, ktore vyzeraju aj dnes desivo (strasidelne trhane pohyby). Dnes je sice uz vidiet, ze sa jedna o montaz dvoch zaberov, ale na to ze sa jedna o film z 30. rokov to stale vyzera dobre a viem si predstavit tie soky, ktore museli zazivat divaci v kine v tom case. Inak pribeh je velmi jednoduchy, ale milo dobrodruzny (inspirovany klasickou knihou "Lost World" od Arthur Conan Doyle-a), herecke vykony dobove, ale ma to svoje caro. Atmosferu vyborne buduje hudba (dodnes sa biju tvrdenia, ze bud King Kong alebo Bird of Paradise natoceny o rok skor maju ako prve pouzity plne orchestralny soundtrack - obidva ale skomponoval ten isty clovek, legendarny Max Steiner). Prekvapilo odvazne priesvitne oblecenie hlavnej predstavitelky. Minusom je trosku zdlhavost, velakrat su sceny natahovane a kedze triky nas uz neohuria, tak sa obcas dostavi aj nuda. Ale King Kong je proste King Kong - pocas otvaracieho weekendu zarobil $90,000 co bolo dovtedy najviac v historii, dokopy $1.761m pocas prvej davky premietania, navyse film bol znova pustany do kin pocas 50. rokov. A napriek tomu, ze arabske prislovie vymyslel reziser, stale plati, ze "It was beauty that killed the beast". PS: Stvrta hviezdicka za prelomove triky a za to, akym fenomenom dodnes King Kong je. ()

SimonShot

První takový film s kingkongem a dle mého nazoru z daleka nejlepší, ten kingkong- bál jsem se jak bude vypadat dit to je teprve s 33., ale moje obavy se naštěstí nenaplnili kingkong vypadal dobře a šel z něj strach, jinak výkon herců nebyl špatný a prostředí k natáčení bylo vyníkající, moje hodnocení je 5*, protože na tu dobu jsem čekal, že to bude prostě všák víte jako ostatní filmy s té doby. ()

Biopler

Čo sa týka trikov, je jasným kingom medzi snímkami svojej doby. Na filme sa mi však páči hlavne fakt, že príbeh je rozprávaný vo veľmi dobrom tempe, nie je kúskovaný a má natoľko zaujímavé a zábavné sekvencie, hlavne bojov, ale aj vyústení zápletiek, naháňačiek, že dokáže vzbudiť pozornosť i úžas aj v dnešnej pretechnizovanej dobe. Vtipne i poučne vyznieva nájdenie ôsmeho divu sveta, ktorý sa vymkne spod kontroly len vďaka ľudskej ješitnosti a pachtení po senzácii, na to je vďaka role režiséra chystaného trháku veľmi pekne upozorňované. ()

helraiser

Někteří hororoví experti vážně spadli z višně, zřejmě mají problém pochopit, že v té době ještě žádné digi sračky nebyly. Těm bych doporučil koukat na filmy od roku 2000 a ne z této doby klasik. Na svou dobu perfektní zpracování dnes již profláklého monstra. Klobouk dolů pánové. ()

bubblebobble

Dávam tomu 4* lebo aj po takmer sto rokoch je to pozerateľné a zábavné. Obsahovo je to ale naozaj sto rokov za opicami a stojím si za tým, že verzia Jacksona je oveľa lepšia, nie len čo sa technickej stránky týka. ()

Drtic

Je to múj první film ze všech king kongú a paradoxne hned ten nejstarší a první co byl natočen. Nemúžu film porovnávat z novejšími remakmi co byli natočeny toť moje nevýhoda, ale musím říct, že tenhle snímek se povedl kong púsobi hrozive i když místama má přatelsky a sympatický kukuč, ale pořád je to monstrum. Film musel v tý dobe být fakt hodne úspešný i co se týče efektú kong namne proste púsobil věrohodne a to i dnes. ()

Armin82

Ze všech tří nejslavnějších zfilmovaných kongů má tohle největší kouzlo. Kousavé zvláštní efekty, jsou pro dnešního mladého diváka už spíše pro smích,ale co bychom taky chtěli na rok 1933 ...hlavně bych doporučil zkouknout tuhle verzi všem chytrolínům,co Jacksonův remake z roku 2005 nazývají Jurským parkem a možná pochopí--->90% ()

degster

Želám si byť malým faganom a Konga vidieť v kine v New Yorku roku 1933. Dnes z tohto slávneho spektáklu zostal skôr iba nádych starých čias s priamočiarym príbehom a nádhernou džungľou, akoby vytrhnutou zo starého brakového magazínu o exotických cestovateľoch. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav