Jara.Cimrman.jr

""Federální agenti sledovali Nickyho tak dlouho, až jim došel benzin." Nějaký ten fórek se v ruletě občas objevil, ale jinak se Capo di tutti capi Scorsese tradičně vykašlal na mé filmové choutky a aby mě naštval, tak vytvořil film, který milují všichni ostatní a já v něm tu auru výjimečnosti nedokážu objevit. Mě totiž mafiánské praktiky nikdy nijak zvlášť nezpříjemňovaly život, komentování děje přes rozhovory postav mi připadalo poněkud nepřehledné a za obětování tří hodin svého života jsem očekával mimořádný zážitek. Ten se nedostavil, i když jsem ho toužebně vyhlížel - tedy minimálně ve formě sexu s Ginger. ()

Cival

Další precizní Scorseseho drama. Pořád to jsou ty stejné báchorky z podsvětí, pořád jsou brilantně natočené a pořád by se mohly o půl hodiny zkrátit. Ale teď, při čtvrtém shlédnutí mi ta délka už vůbec nevadila, takže neznám důvod proč nedat plný počet hvězdiček. S odstupem času opravdu mistrovská epopej, která lavíruje mezi mafiánskou freskou a strhujícím osobním dramatem. ()

Spiker01

Má to sice skoro tři hodiny, ovšem vyplněné poctivou a technicky dokonalou podívanou, která se stala vrcholem Scorceseovy a De Nirovy kariéry Jak už je u tohoto režiséra zvykem, film má výrazný a líbivý hudební podkres, výborné výkony všech hereckých legend (kromě zmiňovaných hlavně Joe Pesci) prostě to krásně plyne a víceméně nenudí. Co víc si přát. Jeden z těch mnoha legendárních devadesátkových filmů...100% ()

Falko

Martin Scorsese vo svojej najlepsej forme vo filme o mafianoch, prani spinavych penazi, bohatstve, drogach, zufalstve, nefungujucom manzelstve a to vsetko v Las Vegas. Dlha minutaz mi vobec nevadila, pretoze film mi ubehol ako po masle a to si ho kedykolvek rad zopakujem. Dokonca premyslam, ci to nie je moj najoblubenejsi film od Scorseseho. Sharon Stone zahrala svoju Ginger tak skvele a presvedcivo, ze si nominaciu na Oscara za hlavnu ulohu urcite zasluzila a ja som jej ho prial, avsak rovnako presvedcivo zahrala aj Susan Sarandon v drame MRTVY MUZ PRICHAZI (1995), ktora si Oscara vtedy mohla prebrat. Agresivny Joe Pesci tiez nemal chybu a uz sa nemozem dockat na MAFIANOV (1990), ktorych som sice videl, ale nic si z toho nepamätam... 27.12.2009 _____ Robert De Niro - (Sam Rothstein) +++ Sharon Stone - (Ginger McKenna) +++ Joe Pesci - (Nicky Santoro) +++ James Woods - (Lester Diamond) +++ Frank Vincent - (Frank Marino) +++ Kevin Pollak - (Phillip Green) +++ Don Rickles - (Billy Sherbert) +++ Alan King - (Andy Stone) +++ Hudba: Robert Mackston, Todd Milner, Robbie Robertson +++ Hudobný doprovod: Robert Mackston, Todd Milner, Robbie Robertson +++ ()

dobytek

Jakmile Scorsese točí něco o mafiánech, obvykle je výsledek hodně dobrej. A když se k tomu navíc přidaj herci jako Robert De Niro a Joe Pesci, tak je na světě další 5-hvězdičkovej film. Výhrady bych měl snad jenom k tomu, že jsem se chvílema ztrácel ve vedlejších postavách. Vypravěč každou chvíli někoho dost podrobně představil, jak kdyby se mělo jednat o postavu, která třeba bude hodně důležitá pro další děj a dotyčná postava se pak ve filmu už skoro neukázala. No možná, až se podívám podruhý, tak to ani vnímat nebudu. 90% ()

• Režisér Peter Jackson v jednom rozhovoru uvedl, že poté, co dotočil poslední díl Pána prstenů (2003), neměl chuť nic dělat. Filmy jako Casino a JFK (1991) v něm opět probudily touhu tvořit něco nového, a tak se pustil do připravování velkofilmu King Kong (2005). (RadimFišer)
  • Keď Nicky (Joe Pesci) niekoľkokrát mení autá, aby sa vyhol federálnym agentom, môžeme vidieť značku autobusovej zastávky CAT (Citizens Area Transit). Scéna sa odohráva v roku 1980, pričom autobusový systém mesta Las Vegas zmenil svoj názov na CAT až v roku 1992. (Arsenal83)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011