Komentáře uživatelů k filmu (881)

 • golfista
  ****

  Napoprvé zklamání, ale napodruhé už velmi dobré. Jsem zvědav, co bude po další projekci, protože tohle dílko asi musí vyzrát. Určitě to není Spielbergova ostuda.(22.4.2003)

 • POMO
  ***

  A.I. Umelá inteligencia je pozoruhodný, extravagantný futuristický film, ktorý chce byť na jednu stranu rozprávkou pre masy a na druhú sa snaží filozoficky rozoberať najzložitejšie témy miesta umelej inteligencie v našom svete. Formálne je dokonalý. Hudba Johna Williamsa opäť brilantná, výkon Haley Joela Osmenta, ktorého prechod postavy veľkým vnútorným vývinom je kostrou príbehu, je vynikajúci a dizajn futuristického sveta (obzvlášť záverečného „mesta plačúcich levov“) je dych berúci. Ale z komplexného režijného hladiska je snímka podivná a chaotická. Keď už sa látky chopil Spielberg, mal sa v nej zamerať na to, čo je jemu blízke a mal z nej spraviť snové, emocionálne pútavé a hrejivý dielo. Kombinovať neskombinovateľné sa nevypláca.(9.4.2018)

 • kleopatra
  *****

  Osmentík je prototyp snového dítěte každé matky a může to být v civilu fracek frackovitá, ten kluk umí hrát a v kterémkoli filmu dojímal, tohle je jeho dětský zenit a kéž mu to i v dospělosti vydrží - umět vkusně dojmout. A pokud jde o to, jestli by ten film byl i bez něj takový, jaký je, těžko říct, ale mě v tom nejlepším slova smyslu odrovnal.(26.2.2005)

 • KevSpa
  **

  Medvídek Teddy je moc fajn:-)(24.1.2004)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Vizuální efekty, Hudba(4.3.2004)

 • Lima
  *****

  Opět jsem jednou nedal na kritiky a dobře jsem udělal. A.I. je excelentní film, po jehož zhlédnutí jsem z kina odcházel s hřejivým pocitem u srdce. Dle mého je naprostá hloupost hledat v tom Kubricka. Je to prostě citlivý Spielberg se vším všudy.(27.6.2002)

 • Galadriel
  ****

  Zajímavé sci-fi, připadalo mi trochu netradiční na Spielberga, ale přesto perfektně udělané. Trošku mi vadil ten dlouhý, rozvláčný a příšerně přeslazený happy-end, ale třeba technická stránka filmu (kamera, triky), hudba Johna Williamse nebo Osmentův výkon jsou výrazně nadprůměrné.(15.2.2003)

 • Gemini
  ****

  Já chci taky takovýho medvídka:P A.I. je po dlouhé době film o jehož ději jsem nevěděl vůbec nic (ani to že tam hraje William Hurt, ale to se mi u něj stává celkem často...naposledy třeba u Dark City) a tak jsem si ho správně užil od začátku až do konce...kdyby tak tohle viděl maestro Asimov...o maestru Kubrickovi ani nemluvě...i když mám jisté pochybnosti, že by tento film pojali právě tak jako Felký Stýfn, k jehož dílu mám dost obtížně vysvětlitelný vztah:) Skvělé herectví obzvlášť u Haleye Osmenta, od Jude Lawea se ani nic jiného nečeká;) Na Manhattan hned tak nezapomenu, ostatně to asi na celou poslední třetinu filmu... 80%(18.2.2004)

 • Tosim
  *****

  Nechme slzopudnému, co je slzopudné a Kubrickovi, co je Kubrickovo. Že by Kubrick nemohl natočit vnímavý film? O to přece nejde. Spielberg vytvořil úžasně dojemné dílo, které dojemné bý zkrátka MÁ!(9.8.2002)

 • Matty
  **

  Vykašlali se na Teddyho, parchanti! 40% Zajímavé komentáře: Eodeon, Aiax, MilesTeg, Petriver(1.3.2005)

 • Radyo
  *****

  Absolutní souhlas v hodnocení s Altamirem. Některé sny přečkají věčnost...(11.12.2012)

 • J*A*S*M
  ****

  S Kubrickem z toho mohla být velkolepá hardcore scifi (v určitých momentech je to tam velmi cítit - pokřivené vztahy v rodině, lidská nezodpovědnost za stvořenou umělou inteligenci, možná paralela s bohem), se Spielbergem máme doják pro celou rodinu. Nadávat ale protentokrát nebudu, protože to se mnou celkem hlo a na konci jsem brečel jak malá holka :-D(18.7.2011)

 • Malarkey
  ***

  Působivý příběh dětského robota v nehostiném futuristickém světě se zdá být ihned na první pohled, ale je zřejmé, že se zde střetávají dva určité faktory. Původně si námět na zpracování připravil Stanley Kubrick, čekal na vhodný čas, kdy se zdigitalizování dostane na vrchol a než se tomu tak stalo, odešel. A tak mu spolupracovník Steven Spielberg, který na tom příběhu spolupracoval, pomohl a později ho i jemu věnoval. V A. I. je jasně vidět, že se Kubrick snaží o zásadní pointu, která má šokovat, tak jak to známe i z jiných filmů. Spielberg z nesnesitelného světa udělal tak akorát místo, které pro roboty není, ale i tak je možnost, že je dokáží milovat, respektive je to takové rodinnější než by se zdálo. No a přes řadu velice slušných herců, kterým pro mě vévodil Jude Law, měnící se z Drákuly okamžitě na Davida Bowie, hrál nejlíp a malému hrdinovi s radostí pomohl. Není to sice film pro každý den, závěrečná pointa je značně zdlouhavá, ale povedená no a jestli by měl Kubrick radost? To je otázka na dlouhou diskuzi. Možná že ano, možná že ne. Já bych se obrátil k té první možnosti. Proč také ne, natočené je to opravdu dobře, akorát mi to v jistých chvílích příliš nesedlo. -- Tvoří ho optická vlákna - Ale na venek vypadá opravdově, jako dítě - Je to robot - Ale dítě.(25.7.2007)

 • Djkoma
  ***

  Dětská hra ve světě budoucnosti. Nechci urazit mistra Spielberga,ale myslím si, že kdyby toto natočil Kubrick, trvalo by to tak 5 let,ale bylo by to dílo možná i úměrné 2001.To se bohužel nekoná,ale tento film není tak špatný. Je velmi zajímavý, svět je různorodý a poselství je však nejednoznačné a lehce slabě vyjádřené.(23.1.2005)

 • T2
  ****

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $78,616,689Tržby Celosvetovo $235,926,552/75%/(18.5.2005)

 • gouryella
  **

  Timto filmem me Spielberg jen utvrzuje z dojmu, ze sci-fi zanr neni jeho salek kavy. Snad po Minority Report zmenin nazor.(28.7.2002)

 • Marigold
  ***

  Ne, nečekal jsem zázraky, což bylo dobře, neboť se žádné nekonaly. Emoce příběhu o "snícím robotovi" udržuje hlavně bezchybný Osment, škoda jen, že Spielberg jaksi zapomněl, jak se dělá konec. Stejně jako Minority Report i A.I. je natažený do trapného happy-endu. Kdyby se titulky vynořily o pár minut dříve, byl by to výtečný film, ale nabídnutý konec je pekelný nesmysl. Škoda. Vizuálně i herecky přesvědčivé sci-fi s maličko přemýšlivějším podtextem, ale Spielberg umí lépe. Přičtěte si ke třem hvězdičkám ještě půlměsíček.(25.1.2004)

 • Anthony
  ****

  Tento film se skutečně jakoby rozpadá na několik částí. Nejvíce se mi přitom líbila ta část první, kdy je malý David ve své rodině. Tato část končí scénou v lese, která měla velice silný emocionální náboj a pokud vás tohle nedojme, tak už nic. Pak ale přichází Davidovo putování za modrou vílou a film začíná trochu váznout. Závěr mi na rozdíl od mnohých nepřišel hloupý – Spielberg to udělal poněkud uslzený, ale já mu na to přistoupil. Vadil mi tam ovšem hlas vypravěče. Jinak k diskusi na téma, zda by to udělal Kubrick lépe, musím říct, že Kubricka považuji za přeceňovaného a většina jeho filmů mi přišla nudná (např. Osvícení, Barry Lyndon) – kdyby to natočil on, tak na to ani nejdu. Zato Spielberg je filmový král a pokud řekneme, že toto je v jeho filmografii spíše slabší film, tak jde pořád o docela slušnou podívanou. Velkou zásluhu na tom má skvělá hudba Johna Williamse a především fantastický výkon malého Haleyho – jeho obličej ve scéně, kdy mu matka říká heslo, nebo právě již zmíněná scéna z lesa – to byl výkon skutečně úctyhodný bez ohledu na věk herce.(26.1.2004)

 • KarelR
  **

  No vypadalo to krásně, ale to je tak všechno. Tady mě Steven dalece minul.(10.8.2009)

 • Superpero
  odpad!

  Nuda k posrání.(27.2.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45