Zoolander

Komedie / Mysteriózní
USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

3% tělesného tuku. 1% mozkové aktivity. Vykliďte přistávací plochu pro Dereka Zoolandera (Ben Stiller), trojnásobného držitele ceny model roku hudební televizní VH1. Čelist mu spadne, když mu cenu přebere hippie-model Hansel (Owen Wilson). Podlý módní guru Mugatu (Will Ferrell) uvidí příležitost, jak z Dereka udělat vraždící stroj. Krásně naaranžované spiknutí může jedině s pomocí Hansela a Matildy (Christine Taylor) prokouknout Derek a udělat ze světa bezpečné místo pro všechny modely a modelky. (Magic Box)

Euros

Tento film je tak hloupý, až je dobrý. Stiller a Wilson tvoří skvělé protivníky a pak i spojence, až to není možné. Na scénu s počítačem asi nikdy nezapomenu. Úžasná komedie !!! Už se těším na pokračování ()

yawa

Úplná blbosť, ktorá sa, našťastie, neberie vôbec vážne a nehrá sa na nič viac ako je. Taký Blbý a blbší zo sveta modelingu. Pobavilo a určite si pozriem aj dvojku :) ()

DavidDizzer

Dle mě poměrně podprůměrný film v podobě podprůměrné komedie. Je sice pravda, že veškerý film je zaměřen na módní průmysl, který veškeré věci zparodoval. Jde tedy o parodii, ale to je tak vše. Humor je ve většiny případu až moc nucený a nějakým způsobem nastaven tak, abyste se za každou cenu smály a to není dobře. Humor dle mě má být přirozený a ne tak vlezlý, jako tomu bylo v tomto filmu. Místy se opravdu režisér snažil o ,,umělý humor" až moc, to znamená, až moc načančaný humor - např. mobilní telefon o velikosti bonbonu. Celkově mě děj tohoto filmu nijak neuchvátil, humor měl velmi zvláštní prvky, i když neříkám, že některým i těm nejloupějším humorům, jsem se nesmál. Veškerou podprůměrnost filmu zachránil poměrně dobrý konec a sem tam vtipné scény. Dvě hvězdy je málo, tři je moc! ()

Dennefil

Taková pravá Stillerovská blbost, ale to já rád. Nic náročného, jen k tomu člověk lehne a nemusí nad ničím přemýšlet. Scéna s brainwashingem je boží, hlavně díky výběru songu. :D 6/10 ()

Dext

Nejsem fanda Bena Stillera a taky už dlouho hledám komedie u kterých bych se opravdu hodně zasmál. Bohužel tahle mezi ně nepatří. Průměrných 50%. ()

Miroslav.Zac

Ben a Owen prostě nemohli zklamat. Komedie, která si dokáže dělat legraci z věcí, na které se někteří dnes bojí jen pomyslet. Škoda, že už se takových moc netočí. ()

C0nsti

Neskutečná pakárna. Jeden z mála filmů světa u kterých člověk může člověk upně vypnout mozek a jen si užívat tu nelogickou dávku deb*lního příběhu. Jeden z mála filmů co je tak pitomý až je skvěly,což je i záměrem filmu. Skvělá komedie. 4/5, 7,5/10 ()

DanGreyman06

Nedávno se objevil na tiktoku trend dělání editů na seriál Wednesday a dělání meme editů na film Zoolander. A očkoli mě toto až přehajpování seriálu Wednesday spíš odpuzuje se na ten seriál podívat, tak memy na Zoolandera mě spíš donutila se na tento film podívat. A jak teď moc děkuji lidem na tiktoku, že díky memům rozšiřují povědomí o tomto filmu a že jsem se díku tomu na tento film podíval. Film vypráví o Dereku Zoolanderovi, profesionálnímu modelovi a špičce v této brandži, který však spadne na samé kariérní dno a ještě ke všemu se ho rozhodne využít jeden zlý módní návrhář v podlému atentátu na jednoho významného asijského politika za pomocí hypnózy. Film režíroval Ben Stiller a dokonce se podílel i na scénáři a zhostil se role Dereka. Film je plný humoru, který zde z velké částí tvoří postavy, který jsou většinou úplní pitomci a hlupáci, protože celý film je takové dělání si srandu z celého modelingu a jeho aktérů. Pravda příběh trošku pokulhává a celá ta zápletka s tím Derekovo zhypnotizováním a atentátem mi příjde trošku zbytečné a místy hloupé, ale jinak zbytek příběhu je skvělý. Skvělé herecké výkony a hvězdné obsazení taky filmu velmi pomohlo. Dokonce se zde i objeví Donald Trump, který se asi po své menším Cameu v Sám Doma 2 rozhodl objevit i zde. Film i na to že letos bude 22 let starý stále pobaví a můžu ho vřele doporučit. V roce 2016 vyšlo pokračování, ale to už spíš byla taková akční blbost, tak od toho se radši budu držet dál. Jsem i rád že jsem se po pr*jmech, které jsem nedávno viděl jako Tajemství staré bambitky 2 a mnou proklínaní Andílci za školou vidět něco pořádného. Ani velký hype a to že to je všude na tiktoku mi nezkazilo zážitek ze sledování a moje očekávání. Tak třeba se i jednou podívám na tu Wednesday. Filmu dávám ****. A teď se jdu kouknout na tiktok na pár Zoolander memů. ()

Producer

Jeden z nejinteligentnějších fillmů co jsem viděl minulé léto. Na první pohled je to šíleně střeštěná komedie, ale když si zvyknete zjistíte, že tvůrce nad tím hondě přemýšlel. Taky je tam spousta odkazů a citací z jiných filmů. Plus nějaké ty hustě ironické obžaloby moderního světa, kultu krásy, mediálních korporací.......atd. A ta plejáda hvězd co se na tom podílely:-) ()

play@peace odpad!

Nejsem žádný suchoprd, ale skoro vůbec jsem se u toho nebavil. Příblblý děj, mizerně hrající herci a dementní humor. Prostě komerční sračka. ()

kulishak odpad!

První film který mne donutil odejít předčasně z kina. Nevtipné, nezajímavé, vkus urážející, ale i takové filmy mají své přiznivce. Respekt... ()

marocco

Bože toto bola taká blbosť, až som královsky bavil. Benovi Stillerovi proste ide robiť si srandu sám zo seba. :-) Podarená paródia na svet modelingu. ()

Alouš

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Stiller a Wilson jsou prostě k sežrání a Ferrel jako návrhář Mugatu taky nemá chybu. ()

Rapollo

Vyvolení s ostře řezanými rysy a dokonale stavěným skeletem - k tomu léta pilovaný pohled: bum! Welcome among really, really, really good looking idiots! Absolutně vypatlaný hezounek Stiiler s absolutně vypatlaným hezounkem Wilsonem a nad nimi šíleně morbidní figura Willa Ferrela - smál jsem se, až mi stříkaly slzy z očí. Je to prostě hlína. Pátá hvězdička chybí skrzevá nevyváženost snímku a některá hluchá místa, vyplněná vtipy, které žel vtipnost přesáhly a zabloudily na území trapnosti. Ale jinak dobré, vskutku povedené. Scéna s PC mě nepobavila ani tak parodií na Vesmírnou Odysseu, jako spíš pro geniální demonstraci hlouposti, kdy oba hrdinové začnou hledat vypínač. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)