• Německo

Komedie / Mysteriózní

USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

Takovou komedii jsem potřeboval vidět. Teď vím, že se i nyní dělají kvalitní a originální filmy za účelem pobavit. Jde o komedii u které nemusíte přemýšlet a která vás zároveň uzemní několika skvělými gagy. Při sledování zapomenete na všechny starosti. A o to tady jde - pobavit se a na chvíli zapomenout na to, co nás trápí.(28.12.2005)

Jsem opravdový muž a kdyby o tom chtěl někdo pochybovat, tak se sejdeme na předváděcím molu v Rio de Barcelona dne 31. února kteréhokoli roku. Musí se však jednat úterý a měsíc být v úplňku, protože jinak by nevynikl můj uhrančivý pohled, kterým hravě trhám slipy soupeřů. Kdyby někdo mezitím našel můj mozek, tak mi ho tam doneste, protože ztrácet čas jeho hledáním by mohlo napadnout pouze někoho, kdo není opravdu, opravdu, ale opravdu krásný. A to Derek Zoolander je, i když zárukou skvělé zábavy je spíše mix jeho vyšlapaného sebevědomí s nebezpečně záhadným IQ.(7.5.2012)

He he, tady se mi Stiller opravdu zalíbil. Je to strašná blbost, to je fakt, jenomže je to strašná prča. Stiller a Wilson jsou jednoduše směšní. Nejlepší je reklama s mořským panákem, to jsem fakt nemohl. Viděl jsem jen dabovanou verzi a kupodivu ani dabingu se nepodařilo humornost tohoto filmu rozmělnit. Podle mého je to nejlepší film dvojky Wilsona a Stillera.(29.11.2004)

Asi nejlepší komedie pod sluncem. Něco tak chytrého (zabaleného do neuvěřitelně stupidního hávu) nenajdete. Navíc z toho hyperčiší pozitivní energie viz. "orange mocca frapuccino." Viděl jsem to tak 12x a ani chvíli jsem se nikdy nenudil. Navíc je to film s asi největším počtem celebrit na snímek čtvereční.(20.3.2006)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +už jen kvůli těm hercům -vlastně jenom kvůli nim a pár vtipům/// Na tenhle film jsem se děsně dlouho těšíl. No spíše dlouho než děsně. Prostě jsem ho chtěl vidět, ale pořád mi nějak unikal. Samozřejmě mě hlavně zaujalo obsazení, jinak jsem o filmu věděl jen to, že je to souboj mezi dvěma modeli (Stiller a Wilson). Pravda, něco na tom je, ale zápletka je mnohem střeštěnější a celý film je přímo šílený. Hlavně některé postavy a kostými, včemž já osobně se nevyžívím, spíše to nesnáším. Will Ferrel a Milla Jovovich sux! Co je však dobré, tak jsem se parkrát opravdu pobavil a hlavně mě dostal (jako komik) Owen Wilson). Potěší Natalie Portman, Paris Hilton, David Bowie a Billy Zane, těch jsem si tedy aspoň hned všiml :-) Jinak je to úlet./// Celkem 61%///(11.11.2007)

• - Jméno Zoolander vzniklo sloučením jmen dvou známých mužských modelů Marka Vanderla a Johnnyho Zandera. (Olík)

• - Předtím než Derek (Ben Stiller) a Hansel (Owen Wilson) jdou "walk-off", pronese Hansel: "Who you trying to get crazy with ese? Don't you know I'm Loco?" což je citát písně „Insane in the Brain“ od Cypress Hill. (Olík)

• - Mugatu bylo původně monstrum z epizody "A Private Little War" seriálu Star Trek (od r. 1966). Šlo o opici s kudrnatými bílými vlasy a s rohem na čele. (Matty)