Asi nejlepší komedie pod sluncem. Něco tak chytrého (zabaleného do neuvěřitelně stupidního hávu) nenajdete. Navíc z toho hyperčiší pozitivní energie viz. "orange mocca frapuccino." Viděl jsem to tak 12x a ani chvíli jsem se nikdy nenudil. Navíc je to film s asi největším počtem celebrit na snímek čtvereční.(20.3.2006)

Parádní komedie z dílny Bena Stillera a jeho kamarádů. Od začátku do konce se na diváka valí jedna skvělá scénka za druhou a ani na chvilku vás to nenechá vydechnout. Dokonce s přibývajícím časem film nabírá pořád větší sílu, až vyvrcholí naprosto brutálním závěrem. Zoolander ale neni pitomoučká komedie s ohraným příběhem a pointou, je to pitoumočká komedie s originálním napaditým příběhem a ohranou pointou, ale tak pitomoučká, až je to totálně brutální komedie. Lepší jsem už pěkně dlouho neviděl, můžu jen doporučit(12.7.2006)

• monolog

No, měla to asi být parodie, ale vyšel z toho jen strašně trapnej mišmaš průměrných a podprůměrných vtípků. Vlastně nejsrandovnější věc na celým filmu mi přišel David Duchovny a role, kterou přijal. Asi nemá ani na chleba, chudák. Významných štěk-rolí je tu opravdu hodně, ale ani známá jména to pro mě nevytahují z žumpy, kam to právem náleží. Příběh, no, nějakej tam jistě je. Jenže je zabalenej do takových tun hloupostí a trapnosti, že se z toho stává spíš jen děsivý kolotoč špatného a horšího. Kreace představitelů hlavních postav jsou tak neskutečně nadsazený, že z pokusu o špatnou parodii se stává špatná fraška. Ale Billy Zane tu má jednu ze svých nejcharakternějších rolí, za několik posledních let a co víc, zvládl ji v okolním balastu docela s přehledem. Navíc když se tak strašně tvůrci snažili o humornost, celej film této snaze podléhá a tak se i dost často vleče, než nějaká "humorná" scénka skončí (viz třeba ta opěvovaná parodie na Odyseu). Prostě je to neskutečná trapná nuda.(15.10.2006)

Fakt jsem se zle bavil:D Hodně mě překvapila účast velkého množství celebrit, především mě ale potěšil David Bowie a David Duchovny:) fakt nemělo chybu:)(26.7.2008)

Zoolander je jedna z nejlepších (ve smyslu nejvtipnějších) komedií, jakou jsem za posledních několik měsíců, možná i let, viděl. Má výborné herecké obsazení, stylový soundtrack a vtipy nabitý scénář. Zoolander není pro každého a budete-li při jeho sledování nechápavě a znechuceně zírat, v domnění, že jsem před filmem musel kouřit trávu, je to vaše věc a váš názor. Já mám svůj, jsem v pohodě a trávou to není. 85% Zajímavé komentáře: Anthony, CheGuevara, Jordan, MManual, PALINO, Chrustyn(6.12.2005)

• - Nápad natočit film vznikl v hlavách kolegů Drakea Sathera a Bena Stillera. Původní koncept vznikl jako skeč pro VH1 Fashion Awards v roce 1996. Myšlenkou bylo vytvořit pohled do zákulisí módního průmyslu a jeho nadpozemských osobností. (Zdroj: CinemArt)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ben Stiller do filmu přizval pár svých příbuzných: manželku Christine Taylor (Matilda), otce Jerryho Stillera (Maury Ballstein), matku Ann Mearovou (v jedné scéně hodí po Mugatuovi vejce), sestru Amy Stillerovou (jedna z Jeníčkových kamarádek v jeho loftu) a švagra Mitche Winstona (šéf Infomercialu). (Matty)