• Německo

Komedie / Mysteriózní

USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

Geniálně tupé, tupě geniální - totální parodie jednoho životního stylu, života a tak vůbec. Nepopsatelná absurdita na n-tou, která jde ad absurdum ve všem a vždy. Tož ksakru, vždyť i já chci být opravdu, ale opravdu, dobře vypadajícím mužským modelem, který by obstojně zvládl aspoň ten Magnum. Na Modrou ocel si zatím netroufám, ale ono to přijde. Však já to při těch nesčetných opakovaných projekcích od Dereka odkoukám.(16.9.2006)

Vtipnost této komedie spočívá především v totální blbosti hlavních hrdinů. Hlavně Ben Stiller i svým hereckým projevem vytváří naprosto kouzelně debilní postavu. Nejde sice o jeden fór za druhým, ale některé místa jsou vtipná převelice: model školy pro děti, dovádění u benzínové pumpy, modeling mezi horníky, kondomence na hřbitově atd. V životě nejde jen o to být opravdu ale opravdu hezký, někdy je důležitější se od srdce zasmát, v čemž vám tento film jistě dobře poslouží.(12.9.2004)

"Zoolander" je jeden z nebláznivějších a nejpraštěnějších filmů, které jsem kdy viděl a dal by se šmahem odsoudit do opravdu ošklivých míst - to bych se u něj ovšem nesměl královsky bavit!! Komedie Bena Stillera je totiž velmi (!) inteligentní satirou, pravda - s třeskutě ujetým humorem. Což absolutně nevadí...Některé scénky mě totiž skutečně málem roztrhaly smíchy. Samy o sobě. A pokud víte, kdo je to Karl Lagerfeld, Giorgio Armani nebo že ten chlapík, co "při navrhování každé nové kolekce myslí na Dereka" je exguru salónu Gucci Tom Ford, dostane tenhle film další rozměr.(16.10.2006)

Ďábelská komedie Bena Stilera, v hlavní roli s Benem Stilerem coby Zoolanderem. Jako neodolatelný Hansel mu konkuruje nakadeřený Owen Wilson. Čas od času se na plátně objeví skutečný model či herec a během toho vtipnou, nenásilnou formou Ben Stiler ktitizuje módní průmysl i životní způsoby celebrit. Upřímně jsem se bavila - krátké, barevné, výstižné! (A navíc s pekelným španělským dabingem.)(1.10.2007)

Vyčítat tomuto filmu kýčovitý konec, nebo jiné pokleslosti amerických limonád, je stejné jako vyčítat westernu, to že se odehrává na divokém západě. Komedie natolik zábavná, že si udrží svůj vtip až do samotného konce. Vtipné a hrávé, ale co především, Stiller je zde nejen přijatelný ale i nadmíru zábavný. Film, který nekritizuje jenom módní prostředí, ale v podstatě vše co je v nějakém slova smyslu "módní" a "in". Škoda na pár opravdu trapných gagů, které jakoby vypadly z nějaké jiné uchylné komedie, sem se jednoduše nehodily. Film stojí za vidění, už jenom kvůli tolika camoe rolím (u mě vede David Bowie). U tolik typické hollywoodské produkce působí tento snímek opravdu nepatřičným dojmem, a to míněno v tom nejlepším slova smyslu.(15.10.2006)

• - Scéna, která zahrnuje Jeníčka, Zoolandera a iMac, odkazuje ke scéně z 2001: Vesmírné odysei (1968), kdy jsou opičáci vyvedeni z míry přítomností obrovského černého monolitu. (Matty)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Předtím než Derek (Ben Stiller) a Hansel (Owen Wilson) jdou "walk-off", pronese Hansel: "Who you trying to get crazy with ese? Don't you know I'm Loco?" což je citát písně „Insane in the Brain“ od Cypress Hill. (Olík)