• Německo

Komedie / Mysteriózní

USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

Ben Stiller si mě získává schopností dělat si s přezíravým klidem a nonšalancí srandu především ze - sebe. V tomto filmu to platí zvlášť, i když tady se tak trochu navezl do lidí od modelingu a jejich prožívání sebe sama , což je vtipné už při jeho "výšce" a já se můžu usmát už při scéně, kdy si jde s mlžným pohledem zaslepeným egem a iq houpacího koně pro "svou" cenu .(25.9.2005)

Tahle kujebákovina stojí za pozornost, Absurdní kokotina zvrácená až ve važííínovinu. Je to prostě výzva, prošourat se životem na šteklech, zvláště, jste-li chlap. Kdo neodolá a spustí tento klenot, zahlédne souboj dvou modelových krasavců. Souboj na život či na rozcuchání....Nebudu tu nijak zvlášť rozepisovat, co si myslím o světě módy. Jsem prostě přesvědčen, že si řiťomilní návrháři dělají z ženských monstrózní legraci. Ovšem tato sonda do onoho prapodivného spolku mi udělala radost. Možná mírně nadhodnocuji, ale nenapalte čtyři, když ve vás stále rezonuje dojetí z pohledu na Derekův našpulený face.(20.5.2012)

He he, tady se mi Stiller opravdu zalíbil. Je to strašná blbost, to je fakt, jenomže je to strašná prča. Stiller a Wilson jsou jednoduše směšní. Nejlepší je reklama s mořským panákem, to jsem fakt nemohl. Viděl jsem jen dabovanou verzi a kupodivu ani dabingu se nepodařilo humornost tohoto filmu rozmělnit. Podle mého je to nejlepší film dvojky Wilsona a Stillera.(29.11.2004)

Vyčítat tomuto filmu kýčovitý konec, nebo jiné pokleslosti amerických limonád, je stejné jako vyčítat westernu, to že se odehrává na divokém západě. Komedie natolik zábavná, že si udrží svůj vtip až do samotného konce. Vtipné a hrávé, ale co především, Stiller je zde nejen přijatelný ale i nadmíru zábavný. Film, který nekritizuje jenom módní prostředí, ale v podstatě vše co je v nějakém slova smyslu "módní" a "in". Škoda na pár opravdu trapných gagů, které jakoby vypadly z nějaké jiné uchylné komedie, sem se jednoduše nehodily. Film stojí za vidění, už jenom kvůli tolika camoe rolím (u mě vede David Bowie). U tolik typické hollywoodské produkce působí tento snímek opravdu nepatřičným dojmem, a to míněno v tom nejlepším slova smyslu.(15.10.2006)

Dobrý film, na ktorého kvalitu a fajnovosť niektorých vtipov si musíte počas jeho trvania zvyknúť. Stillerovi sa celú partu Frat Packu nepodarilo utiahnuť na plné obrátky, ale po prvých minútach som myslel, že to bude horšie. Nakoniec sa tá šialenosť ustálila a ja som sa bavil. Ide tu snáď o iné? 70%.(6.3.2006)

• - Scéna, která zahrnuje Jeníčka, Zoolandera a iMac, odkazuje ke scéně z 2001: Vesmírné odysei (1968), kdy jsou opičáci vyvedeni z míry přítomností obrovského černého monolitu. (Matty)

• - Milla Jovovich se při hraní Katinky nechala inspirovat svou matkou Galinou Jovovich. (Matty)

• - Owen Wilson natáčel ve stejné době akci Za nepřátelskou linií (2001) a potřeboval si uchovat krátký sestřih, proto má jako Jeníček (Hansel) po celou dobu paruku. (Matty)