• Německo

Komedie / Mysteriózní

USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

Takovou komedii jsem potřeboval vidět. Teď vím, že se i nyní dělají kvalitní a originální filmy za účelem pobavit. Jde o komedii u které nemusíte přemýšlet a která vás zároveň uzemní několika skvělými gagy. Při sledování zapomenete na všechny starosti. A o to tady jde - pobavit se a na chvíli zapomenout na to, co nás trápí.(28.12.2005)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +už jen kvůli těm hercům -vlastně jenom kvůli nim a pár vtipům/// Na tenhle film jsem se děsně dlouho těšíl. No spíše dlouho než děsně. Prostě jsem ho chtěl vidět, ale pořád mi nějak unikal. Samozřejmě mě hlavně zaujalo obsazení, jinak jsem o filmu věděl jen to, že je to souboj mezi dvěma modeli (Stiller a Wilson). Pravda, něco na tom je, ale zápletka je mnohem střeštěnější a celý film je přímo šílený. Hlavně některé postavy a kostými, včemž já osobně se nevyžívím, spíše to nesnáším. Will Ferrel a Milla Jovovich sux! Co je však dobré, tak jsem se parkrát opravdu pobavil a hlavně mě dostal (jako komik) Owen Wilson). Potěší Natalie Portman, Paris Hilton, David Bowie a Billy Zane, těch jsem si tedy aspoň hned všiml :-) Jinak je to úlet./// Celkem 61%///(11.11.2007)

Zoolander je jedna z nejlepších (ve smyslu nejvtipnějších) komedií, jakou jsem za posledních několik měsíců, možná i let, viděl. Má výborné herecké obsazení, stylový soundtrack a vtipy nabitý scénář. Zoolander není pro každého a budete-li při jeho sledování nechápavě a znechuceně zírat, v domnění, že jsem před filmem musel kouřit trávu, je to vaše věc a váš názor. Já mám svůj, jsem v pohodě a trávou to není. 85% Zajímavé komentáře: Anthony, CheGuevara, Jordan, MManual, PALINO, Chrustyn(6.12.2005)

Silenost,silenost a este jednou silenost. Ale silenost naramne zabavna...extreme vyhrocene situace, gagy vtipne tak jak jen muzou...z nekterych situaci sem vazne nemohl napr. akce u benziky...asi zacnu Stillera uctivat nejen jako herce ale i rezisera. Jakmile udela jeste jeden film tak ulitly a zabavny tak klidne...je to blbost ale proc ne?(10.10.2006)

Tři se mi zdá hrozně málo. Ale těžko bych si tenhle film pustil ještě někdy znovu, takže čtyři hvězdičky zase moc moc moc. Takže 70%, čisté 3 a 1/2*, s tím, že takovouhle ptákovinu, absurdní, pitomou, ale hrozně zábavnou, jsem už dlouho neviděl. Několik fórů geniálních, spousta skvělých momentů, ale celé to tak nějak rychle a nerušeně plyne, že si druhý den člověk vzpomene jen na klubko vaty a v ní pár kultovních gagů.(13.4.2004)

• - Derekovo zopakování hlášky „A proč mužští modelové?“ při procházení hřbitovem, nebylo ve scénáři. Ben Stiller zapomněl svou větu, a tak jednoduše zopakoval před chvíli vyřčené, David Duchovny nezaváhal a přihrál mu přesnou odpověď. (Matty)

• - Ochranka Mugata (Will Ferrell) nosí okuliare značky Ray Ban. (F2003F)

• - Záběry WTC musely být před prvním uvedením filmu (28.10. 2001) nahrazeny jinými. (Matty)