Zoolander

• USA Zoolander (více)

Zákulisí módních přehlídek to je svět sám o sobě, plný originálních osobností i velice bizarních postaviček. A právě v něm se, jako ryba ve vodě, pohybuje Derek Zoolander (Ben Stiller). Třikrát za sebou byl prohlášen Modelem roku a tak přivykl záři reflektorů, bleskům fotoaparátů a myšlence, že je prostě neodolatelný a "cool". I ve svém soukromí se pohybuje stále jako na molu. Někdy takové legrácky zaplatí životem jeho kámoši (to když si právě zapálili u benzinové pumpy, kde po sobě předtím vesele stříkali pohonnými hmotami), ale život jde dál a je tak fantastický a úžasný. Ovšem až do chvíle, kdy se módní jedničkou stane Hansel, podivný chlap navlečený do hadích kůží. Derekův svět je v troskách a i ty dokáže jeho otec, horník a chlap každým coulem, při synově pokusu o návrat domů, rozdupat na padrť. Je třeba začít znovu a lépe. Jenže jak? A právě tehdy se o Dereka začnou znovu ucházet mocní z módních kruhů a objekt jejich zájmu netuší, že důvodem je jeho téměř naprostá absence mozkové aktivity. A je to právě Hansel a všudypřítomná novinářka Matylda, kdo zachrání Dereka, ale i svět (vůbec ne ten módní) před zkázou. (oficiální text distributora)

Trailer

Tom Hardy

Neskutečně zábavná hovadina, která je vyhrocená do takového extrému, že to chvílemi pomalu mrazí!:), nicméně, syrovější (a drzejší) parodii určitého průmyslu (potažmo životního stylu) jsem snad nikdy neviděl a pochybuji, že by se kdy někdo lépe bavil na něčí účet tak moc, jako Stiller. Mělo by se povinně pouštět na všech modelingových akcích společně s Ženy pro měny!:) ()

Cival

Tři se mi zdá hrozně málo. Ale těžko bych si tenhle film pustil ještě někdy znovu, takže čtyři hvězdičky zase moc moc moc. Takže 70%, čisté 3 a 1/2*, s tím, že takovouhle ptákovinu, absurdní, pitomou, ale hrozně zábavnou, jsem už dlouho neviděl. Několik fórů geniálních, spousta skvělých momentů, ale celé to tak nějak rychle a nerušeně plyne, že si druhý den člověk vzpomene jen na klubko vaty a v ní pár kultovních gagů. ()

Galadriel

Taky strašně váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, jenže protože jsem se opravdu dobře bavila, tak přestože jde o neskutečnou volovinu, dám hvězdy 4. Celý film je natočený s velkou nadsázkou, je úžasné sledovat, jak jsou oba modelové neuveřitelně natvrdlí (tenhle fakt je doveden do neuvěřitelné absurdity, ale skvěle funguje). Navíc Ben Stiller i Owen Wilson jsou prostě neodolatelní. ()

kleopatra

Ben Stiller si mě získává schopností dělat si s přezíravým klidem a nonšalancí srandu především ze - sebe. V tomto filmu to platí zvlášť, i když tady se tak trochu navezl do lidí od modelingu a jejich prožívání sebe sama , což je vtipné už při jeho "výšce" a já se můžu usmát už při scéně, kdy si jde s mlžným pohledem zaslepeným egem a iq houpacího koně pro "svou" cenu . ()

Gemini

Zoolander je tak "gay" film, jak jen můžou vypadat osmdesátkové pecky tehdy bloňdatého George Michaela v riflových šortkách. A ve svém parodování toho a onoho občas zachází až moc daleko (nebo klesá příliš nízko) za hranice, které v mém světě označují to, co je přijatelné. "Bohužel" jsou ale takovéhle momenty menšinové, a převládá naprosto ujetá luxusní jízda, u které jsem v jedné chvíli řval smíchy (pokud to někoho zajímá, byla to Vesmírná Odysea;)), a v těch ostatních se tlemil Davidu Duchovnymu, Jonu Voightovi, Fabiovi a ostatním, ale hlavně a především tomu, jak kolosální debily dokázali Stiller s Wilsonem dělat z modelů a nádavkem z celého kolem nich vystavěného světa, kterému se na téhle planetě říká móda. BTW jsem přesvědčen, že zlá konspirace módních návrhářů je reálná - jak jinak chcete vysvětlit, že si každého půl roku "všichni, kteří něco znamenají", shodně usmyslí takovou hovadinu, jako že letos bude in fialová se žlutou a u kotníků zaškrcené gatě, a nic jiného se pak prostě nevidí? A navíc musejí něco přidávat do vody, protože jak jinak si vysvětlit, že tolik holek projevuje tak brutální absenci vkusu a soudnosti?:) Kdybych o světě módy věděl víc než ty nejzákladnější informace (které mi umožňují ocenit dramatické rozhození vějíře u nejmenového člena rady zla nebo to, že se při navrhování nové kolekce myslí hlavně na Dereka), velmi pravděpodobně bych se bavil ještě víc... ale i tak bych si to neměl šanci užít tak, jako Ben Stiller se svým tátou (jehož hlavní úlohou je trousit poznámky o tom, jak je ten kluk "hodnej, ale blbej jak dlabaný necky" atd.;)) a zbytkem té šílené bandy. Nekorektně pobavených 80%. ()

• Ben Stiller napísal postavu Janíčka špeciálne pre Owena Wilsona a do tejto úlohy preto nebol zvažovaný nikto iný. (misterz)
  • V šatně při přípravě na závěrečnou přehlídku má Derek (Ben Stiller) úplně jinak namalované oči než o několik chvil později na samotné přehlídce. (Terva)
  • Film byl zakázán v Malajsii, protože fiktivní malajský prezident se v něm má stát obětí atentátu. Byl zakázán rovněž v Singapuru. (Matty)