• Německo

Komedie / Mysteriózní

USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

Oh my god. Tohle sem proležel na zemi a svíjel se v neskutečné křeči. Už Derekův kalendář mě dostal do kolen a to jsem nevěděl co příjde. Když si kluci hráli na benzínce s hadicemi, tak jsem málem hlavou proboural strop a při scéně s počítačem jsem se topil ve vlastních slzách. Myslel jsem že se zblázbním. Tohle byla málem moje smrt.(20.10.2008)

Modeling je pro nezasvěcené, zcela neodhalitelná oblast a když ji Derek Z.(zvl. zn. : výrazová mimika obličeje) a Hansel(zvl. zn. : koloběžka, meditace) nastínili tímto způsobem.. Jaký si udělat obrázek..? Že je to sorta „dementů“ a „imbecilů“, vězících jim v lebce jen vatová prázdnota, vyvážená leda tak vytříbeností pro značkové hadříky a šminky. Rozpozná se sám „model(a zasměje, nebo popř. dožere)“ v této odbourávající satiře? Nejspíš ne, protože mozkové buňky si nedokážou proklestit cestu hromadou zbytečných tretek. Jaké si z toho krom namožené bránice vzít ponaučení.. :-) Že bulimie není tělu nebezpečná(právě naopak) a když zlitá benzínem škrtnu sirkou, není to až taková tragédie…život jde dál.(9.4.2010)

Smál jsem se na poprvé. Nevěřil jsem tomu. Je to tak šíleně hloupé, až je to geniální. Ben Stiller a Owen Wilson zde vytváří bezchybnou dvojici, kterou jemně doplňuje k nepoznání změněný Will Ferrel a Christine Taylor. Je to plné humoru, který nepadne všem, ale rozhodně si najde publikum a to bude uctívat všechno včetně malých cameo roliček(úžasná Natalie Portman) až po hudbu (relax). Všechno je plné hlouposti, ironie a celé je to skvělé. Smál jsem se i na podruhé a to možná ještě víc. Je to skoro k neuvěření, ale nacházel jsem další a další vtípky. Maličké fórky, které potěší a dotváří skvělý pocit "vymazleného" snímku... a stejně se tam ty děti nevejdou :)(14.6.2004)

"Zoolander" je jeden z nebláznivějších a nejpraštěnějších filmů, které jsem kdy viděl a dal by se šmahem odsoudit do opravdu ošklivých míst - to bych se u něj ovšem nesměl královsky bavit!! Komedie Bena Stillera je totiž velmi (!) inteligentní satirou, pravda - s třeskutě ujetým humorem. Což absolutně nevadí...Některé scénky mě totiž skutečně málem roztrhaly smíchy. Samy o sobě. A pokud víte, kdo je to Karl Lagerfeld, Giorgio Armani nebo že ten chlapík, co "při navrhování každé nové kolekce myslí na Dereka" je exguru salónu Gucci Tom Ford, dostane tenhle film další rozměr.(16.10.2006)

Tři se mi zdá hrozně málo. Ale těžko bych si tenhle film pustil ještě někdy znovu, takže čtyři hvězdičky zase moc moc moc. Takže 70%, čisté 3 a 1/2*, s tím, že takovouhle ptákovinu, absurdní, pitomou, ale hrozně zábavnou, jsem už dlouho neviděl. Několik fórů geniálních, spousta skvělých momentů, ale celé to tak nějak rychle a nerušeně plyne, že si druhý den člověk vzpomene jen na klubko vaty a v ní pár kultovních gagů.(13.4.2004)

• - Ben Stiller do filmu přizval pár svých příbuzných: manželku Christine Taylor (Matilda), otce Jerryho Stillera (Maury Ballstein), matku Ann Mearovou (v jedné scéně hodí po Mugatuovi vejce), sestru Amy Stillerovou (jedna z Jeníčkových kamarádek v jeho loftu) a švagra Mitche Winstona (šéf Infomercialu). (Matty)

• - Záběry WTC musely být před prvním uvedením filmu (28.10. 2001) nahrazeny jinými. (Matty)

• - Předtím než Derek (Ben Stiller) a Hansel (Owen Wilson) jdou "walk-off", pronese Hansel: "Who you trying to get crazy with ese? Don't you know I'm Loco?" což je citát písně „Insane in the Brain“ od Cypress Hill. (Olík)