Zoolander

Komedie / Mysteriózní
USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

3% tělesného tuku. 1% mozkové aktivity. Vykliďte přistávací plochu pro Dereka Zoolandera (Ben Stiller), trojnásobného držitele ceny model roku hudební televizní VH1. Čelist mu spadne, když mu cenu přebere hippie-model Hansel (Owen Wilson). Podlý módní guru Mugatu (Will Ferrell) uvidí příležitost, jak z Dereka udělat vraždící stroj. Krásně naaranžované spiknutí může jedině s pomocí Hansela a Matildy (Christine Taylor) prokouknout Derek a udělat ze světa bezpečné místo pro všechny modely a modelky. (Magic Box)

michalek.k

Tak toto mne hodně bavilo. Stejně jako u Tropické bouře jsem se hodně a nahlas nasmál. Horníci a ruka Duchovnyho jsou fakt boží. Jedna z mála opravdu bláznivých komedií. Boží. Po Zoolandrovi si dávám na benzince zásadně pomerančové moka-kapučino. ()

Fujin

Mix humoru chytřejšího i hodně slabého v parodii na svět modelingu. Buď Vás to nadchne a budete se uchichtávat celou dobu nebo si to s občasným úsměvem znuděně vytrpíte. Já protože Stillera nemusím herecky a už vůbec mi nesedí režijně, se řadím k druhé skupině. Většinu času mi to přislo spíš trapnější, ale i já jsem si tu našel pár světlejších momentů. ()

henny2010

Benna Stillera mám hodně rád, ať už za spolupráci s De Nirem ve fotrech, ale i v komediích, kde si celý film prakticky ukradne pro sebe a vydává ze sebe své vtipné kouzlo. Toť je přímý důkaz. Zoolander je opravdu film ve kterém si Ben jako obvykle dělá srandu z maličkostí a tak dokonale jako on, to umí málo lidí. Vedlejší role byly nevýrazné a Wilson na Stillera prostě nemá. Děj je svým způsobem prostoduchý, neskutečně na HLAVU, ale nudit se u toho nebudete diváci. Nejedná se o klasický american comedy shit, jak to povětšinou bývá, ale máme co dočinění s kvalitní komedií, plnou zajímavých všemožně kýčovitých efektů. Nebudu se nějak rýpat v některých nedostatcích, protože se nejedná o nějakou velkou komedii, ale na odpolední film bych to viděl, jako slušnou zábavu. 70% si to dle mě zaslouží. ()

le_loulou

Ona je to vlastně nehorázná blbost, ale já jsem se u toho docela dobře pobavila :D Dvojce Ben Stiller - Owen Wilson je vcelku zábavná sama o sobě a ani tenhle na první pohled stupidní příběh to nevylučuje. A nakonec zjistíte, že to vlastně není nehorázná blbost :D ()

Regig

K tomu není skoro co říct, akorát každý kdo mát rád humor, tak ať se podívá. Já jsem to viděl mockrát a stále se směji každému gagu a vtipu co tam Ben Stiller a Owen Wilson předvádějí. A hlavně tak věrohodně, jakoby to nehráli a skutečně tak tupí byli. ()

sportx

Průměrná komedie. Zachránili jí Ben a Owen svými výkony. Jsou to prostě komici. Jednoduchá odpočinková komedie. 60 procent. ()

sako44

Asi tady budu jediný. Ale co to jako je? Tohle není humor! Docela hvězdný obsazení, ale kam se to probůh dostali. Benovi Stillerimu jsem to fakt nežral tuhle krávovinu. ()

KingBoss

U téhle parodie jsem se smál jako magor, Stiller je prostě borec, je nejen excelentní komik, ale i výborný režisér. Dávám 5 hvězd za vytříbený humor a výsměch všem povrchním a debilním pseudo módním ikonám. ()

Harakiros

Stiller , Wilson , Ferrell , Jovovich, Duchovny... to prostě mluví samo za sebe. Něco tak stupidního se hned tak nevidí. Přesto mě to neurazilo, páč přesně tohle film slibuje . Zoolander vs. Jeníček, pokus o „normální" život mezi horníky ( to mě fakt dostalo), prostě jednoduchá sranda, od níž se nedá čekat nějaká hlubokomyslná filosofie. ()

Danny71

Nebyt Stillera tak je to asi jen klasicka ,,B,,eckova blazniva komedie, ale diky nemu je to misty takova pr***, ze bych to mohl videt treba 100krat a presto bych se u toho pokazdy smal. Ale jinak chapu, ze nekomu kdo ma radsi nejake ,,inteligentnejsi,, komedie se to pravdepodobne libit nebude. Osobne moc nemam rad tyhle silene komedie co nemaji hlavu ani patu, ale Zoolander je jedna z vyjimek. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)