Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zatímco římský senát plká o nemožnosti překročit Alpy v zimě, kartagincký vojevůdce Hanibal přes ně pochoduje se svými muži, koňmi i slony. Setkává se s vůdcem Galů Rutariem, který mu nabízí spojenectví. Hanibal neváhá a přijímá, společně potom překonávají hory. Kartagincům se podaří zajmout neteř římského senátora Sylvii. Záhy se Hanibal a Sylvie do sebe zamilují. Jejich vztah však není všem po vůli. (Snorlax)

(více)

Recenze (25)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Bud Spencer se objeví na pár vteřin zhruba v desáté minutě filmu a je namaskován do špinavě blonďaté paruky a vousů. Jeho vystoupení je polovinou důvodů, proč se na film dívat. Jako velkofilm Hanibal nefunguje, davové scény jsou spíše k pousmání a přechod hor v umělém sněhu je zoufale špatně natočen. Od chvíle, kdy Hanibal potká Sylvii, se snímek mění v melodrama. Jediný světlými okamžiky jsou souboje muže proti muži, ty mají celkem slušnou choreografii. Terence Hill má roli kamaráda ústřední konkubíny, před kamerou se celkem vyskytuje, takže pro jeho obdivovatele je na světě další důvod, proč se na tento film podívat. ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Na svojí dobu vskutku výpravný snímek. Kostýmy a lokace jedna báseň, dialogy zdařilé. Jen boje jsou dosti dřevní. Pro fandy pánů Hilla a Spencera tento film moc není, jelikož Terence (Girotti) má malou vedlejší roličku, a Bud (Pedersoli), který je uváděn v titulcích, (ale sleduji, že nejsem sám, kdo nepostřehl jeho působení), je nejspíše navlečen v římském oděvu. Foto k filmu je tudíž velmi zavádějící. Ale i přes tuto skutečnost jsou ostatní hrdinové sympaťáci, stopáž akorátní a příběh napínavý. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Napriek slušnej výprave, kostýmom a milostnej zápletke som čakal trochu viacej. Možno mi chýbalo viacej bojových scén aj za cenu dlhšej stopáže. Zaujímavosťou je vedľajšia úloha Terencea Hilla ( v titulkoch ešte ako Mario Girotti ) a Buda Spencera ( Carlo Pedersoli ), ktorého som si akosi nevšimol.:) ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Plakáty jsou zavádějící a klamou diváka, protože Mario Girotti / Terence Hill a Carlo Pedersoli / Bud Spencer zde mají pouze malé role. Bud se jako Rutario objeví ve dvou scénách s Hannibalem (Victor Mature), ale přes nalíčení ho nelze poznat (Spencer v popředí na prvním obrázku v galerii). V první scéně nabízí Hannibalovi spojenectví a ve druhé se s ním loučí po přechodu Alp. Terence jako Quintilius, syn senátora, má ve filmu o trochu více prostoru, ale zatím jde pouze o vedlejší roli. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Hannibal, největší nepřítel tehdy ještě římské republiky. Děj filmu situovaný někdy do let 218 -216 př. n. l. v sérii několika vítězných bitev. No, jinak z tohoto díla oblíbeného taliánského žánru "swords of sandal" mám trochu smíšené pocity. Film byl určitě dobrý po technické stránce, ani výprava a snad i kostýmy nebyly špatné, naopak třeba dialogy byly víceméně směšné, méně orientovanému divákovi se mohl zdát film i dost chaotický,především z úvodu a na konci, hudba v pozadí neodpovídala některým situacím, o dřevěném hraní některých herců už ani nemluvím. Píše se tu o později populární dvojici Spencer+Hill (tady ještě jako Mario Girotti pův. jm.), dokonce jsou i na plakátku k filmu, ovšem oba tady hráli opravdu jen malé roličky a na place se společně, bohužel, ani nesetkali, protože prý vystupovali v různých scénách, bohužel. Spencera jsem si tady jinak vůbec nevšiml, kdy vzhledem k jeho postavě, určitě nešel jen tak snadno přehlédnout. Velkovojevůdce a vynikajícího vojenského stratéga-taktika, jednoho z nejlepších v historii, si zde zahrál známý Viktor Mature (Demetrius a Gladiátoři nebo Roucho), odvedl celkem dobrý výkon, neseděl mi však jeho ulíznutý a mastný účes, ale i tak bych v této roli raději viděl někoho o trochu mladšího. Vždyť samotnému Hannibalovi, když zemřel, bylo 64 (v rozhodujících bitvách a ve výše uvedených letopočtech však něco málo přes třicet!), naopak Maturemu už 46! Historicky byl film celkem věrohodný, stopáž jakžtakž ještě únosná, střídaly se tu zajímavé scény, ve kterých se něco dělo (např. různé nepokoje v táboře), jak je zvykem, s těmi nezajímavými, typicky doplňkovými, slaďáckými atd...Drsné překročení Alp s těžkopádnými slony (kteří ale zlobili po celý film) ze začátku a finální taktická bitva u Cann (odkud to později všechni ti vynikající vojevůdci včetně našeho Žižky jen okoukali, bitva je dodnes zahrnuta jako vzor ve všech vojenských knihách a vyučuje se i na voj. akademiích) stály zato, jinak to bylo spíš hodně upovídané a místy nudné. Kartágo však musí být zničeno!!! Některá z TV by mohla zvážit reprízu, pokud film u nás vůbec někdy šel. ps: U většiny hodnotících userů mám však obavy, jestli film vůbec viděli. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Oba herci zde hráli ještě pod svými pravými jmény, tedy Mario Girotti (Terence) a Carlo Pedersoli (Bud). (Stocki)
  • První film, ve kterém si spolu zahráli Bud Spencer a Terence Hill, ale i tak je ve filmu neuvidíte spolu v jedné scéně. Při natáčení filmu se ani nepotkali. (Stocki)

Reklama

Reklama