poster

Annibale

 • anglický

  Hannibal

Akční / Dobrodružný / Drama

Itálie, 1959, 103 min

 • evapetra
  ***

  Na filmu je nejvelkolepější samotný začátek, který zobrazuje přechod Hannibalova vojska se slony přes Alpy. Pak už se jen střídají ty zajímavější scény z plánování vojenské strategie a ze samotných bojišt s méně povedenými částmi o love story mezi vojevůdcem a Římankou Silvií. Sloni v polovině filmu náhle mizí, a v bitvách se už neobjevují, asi už na ně filmařům došly peníze. Konec příběhu mi přišel jaksi předčasný a náhle useknutý. Je jistě škoda, že osud jednoho z najvýznamnějších válečníků a bojových stratégů všech dob byl uveden na plátna kin naposledy v roce 1959. Pak už o něm bylo natočeno jen několik TV filmů, dokumentů a seriál.(24.5.2013)

 • Rominator
  ***

  Plakáty jsou zavádějící a klamou diváka, protože Mario Girotti / Terence Hill a Carlo Pedersoli / Bud Spencer zde mají pouze malé role. Bud se jako Rutario objeví ve dvou scénách s Hannibalem (Victor Mature), ale přes nalíčení ho nelze poznat (Spencer v popředí na prvním obrázku v galerii). V první scéně nabízí Hannibalovi spojenectví a ve druhé se s ním loučí po přechodu Alp. Terence jako Quintilius, syn senátora, má ve filmu o trochu více prostoru, ale zatím jde pouze o vedlejší roli.(17.8.2014)

 • liquido26
  ****

  Příběh o slavném Hannibalovi, jeho přechodu přes Alpy a neúspěšném pokusu dobýt Řím není klasickým biopicem a ani nepodává komplexní příběh Hannibalova tažení nebo druhé punské války. Zaměřuje se pouze na určitou výseč jeho patnáctiletého pobytu v Itálii a hlavní je ve filmu samozřejmě milostná linka mezi Hannibalem a Sylvií. Film samotný mě bavil, ale představoval bych si trochu víc bitev. Victor Mature už dávno překročil čtyřicítku a na roli Hannibala, kterému bylo v době přechodu Alp ani ne 30 byl tedy trochu starý a stejně tak na roli romantického hrdiny obecně (osobně bych mu tipnul klidně i víc než 44). Historické nepřesnosti by se tu zcela určitě našly (např. Hannibalovi zbylo nějak podezřele mnoho slonů, a Hannibalův bratr Hasdrubal ve skutečnosti velel armádě v Hispánii a překročil Alpy až o 10 let později, aby se přidal k Hannibalovi, což ho stálo život) ale to mi nijak extrémně nevadí. Film je zajímavý tím, že se tu objevují Terence Hill coby římský floutek a ve dvou scénách také jeho pozdější parťák Bud Spencer jako vůdce Galů Rutar (taky jsem ho nepoznal, až pozdějc jsem si přečetl koho hrál). No a ten plakát co je píše jako hlavní role a ukazuje oba v římských přilbách je totální volovina. No a kromě těchto dvou herců si zde zahrál taky Rik Battaglia, záporák z mnoha filmových Mayovek.(24.1.2014)

 • NinonL
  ****

  Velkolepý historický film s notnou dávkou patosu. S ohledem na rok vzniku to toleruji, tehdy to musela být velkolepá podívaná. Líbil se mi popis válečné taktiky a strategie z obou stran (Hannibal vs. římský senát). Hodně se tam hovoří o šíření strachu mezi obyvatelstvem i o dalších metodách, jak dostat protivníka na kolena takřka bez boje. Za to dávám hvězdu navíc.(15.9.2014)

 • curunir
  ***

  ,,SOM VEĽKORYSÝ, LEBO SI TO MôŽEM DOVOLIŤ." __ Hannibal Barkas patrí medzi najslávnejších vojvodcov v dejinách a rovnako tak medzi najznámejšie postavy staroveku a je preto divné, že filmové dejiny na neho akosi zabudli a až na tento si sa nikdy výraznejšie neobjavuje. Nejedného milovníka starších historických filmov potom určite zamrzí, že toto dielo je len o niečo výpravnejším produktom pásovej výroby, ktoré vtedy talianska kinematografia v podobe známych ,,peplum" chŕlila. Hannibal bol jednou s posledných postáv charizmatického Victora Matura, ktorý by sa však do úlohy hodil len s výrazným prepracovaním jeho charakteru a tiež aj nemalej práce maskérov. Bohužiaľ film je to slabý od základov. Za 90 minút sa nijako komplexnejšie Hannibalove osudy vylíčiť nedajú, navyše polovicu času tu zaberá milostná zápletka plná tých najobohranejších klišé. Ani spomínaný prechod cez Alpy nie je okrem neposlušných slonov, ktorým navyše chýbajú kly ničím zaujímavým a určite už v tej dobe sa dal nakrútiť lepšie. No a len zopár stovkami komparzistov je tu vyriešený jeden z najväčších masakrov histórie - bitka pri Kannách, kde bolo behom jedného dňa pobitých 70 000 mužov! Tak si urobte názor. Skôr 2,5* než 3*. (42. hodnotenie, 6. komentár k filmu)(12.9.2011)

 • - První film, ve kterém si spolu zahráli Bud Spencer a Terence Hill, ale i tak je ve filmu neuvidíte spolu v jedné scéně. Při natáčení filmu se ani nepotkali. (Stocki)

 • - Oba herci zde hráli ještě pod svými pravými jmény, tedy Mario Girotti (Terence) a Carlo Pedersoli (Bud). (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace