Tři roky po loupeži v kasinu Terryho Benedicta se gangster objeví ve vile Dannyho Oceana a jeho ženy Tess. Chce zpět svých sto šedesát milionů dolarů, a tak se celá parta musí znovu sejít. V Amsterodamu se nechají najmout na loupež vzácného dokumentu z trezoru dokonale zabezpečeného domu podivínského milionáře van der Woudea. Přestože se to zdá nemožné, parta nakonec díky Rustymu najde způsob, jak trezor otevřít. Zjistí však, že ho už před nimi vyloupil Noční lišák. Na místě činu nechal vzkaz, že to byl on, kdo Dannyho partu udal Benedictovi. K loupeži je povolána expertka Isabel Lahiriová, která byla kdysi Rustyho milenkou. Brzy pozná, kdo se do domu vloupal. Varuje Rustyho, který řekne ostatním nejen o svém vztahu s ní, ale také, že je dcerou slavného lupiče LeMarca, který před lety zmizel a u něhož se kdysi učil. Dannyho parťáci odhalí, že Lišák je další LeMarcův žák Francois Toulour. Sejde se s Dannym a nabídne mu soutěž o nejlepšího lupiče. Cílem má být vzácný francouzský klenot, který bude nakrátko vystaven v Římě. Pokud ho Danny se svými parťáky ukradne dřív než on, Toulour za ně zaplatí dluh Benedictovi. (TV Nova)

Nathalie

Už vidím ta zvednutá obočí...Ale tohle je moje oblíbená hračka. Neubližovat, nešlapat na ni, neházet po mně vajíčka-jedině Fabergé:) ....Geniálně překombinovaná zápletka. Soderbergh roztomile plýtvá nápady, hollywoodský all-stars team se zjevně báječně baví a divák... ten si nějak poradí. A když ne, má smůlu. Pánská jízda šéfovaná velkou trojkou Pitt-Clooney-Damon dává slovnímu spojení herecká chemie nový šmak. ()

Dever

Soundtrack David Holmes: 1. L'Appuntamento - Ornella Vanoni [4:35] ,2. $165 Million + Interest/The Round Up [5:43] ,3. L.S.D. Partie - Roland Vincent [2:59] ,4. Lifting the Building [2:33] ,5. 10:35 I Turn Off Camera 3 [2:24] ,6. Crepuscolo Sul Mare - Piero Umiliani [2:44] ,7. What R We Stealing [3:21] ,8. Faust 72 [3:23] ,9. Stealing the Stock/Le Renard de Nuit [4:53] ,10. 7/29/04 the Day Of [3:11] ,11. Lazy/Yellow Hammer [4:30] ,12. Explosive Corrosive Joseph - John Schroeder [2:33] ,13. Yen on a Carousel [3:12] ,14. The Real Story [2:55] ,15. Ascension to Virginity - Dave Grusin [6:07], ()

novoten

Parťáci se rozhodně nevydali po osvědčených kolejích, naopak. Přidali spoustu zákrut, které je málem dovedly až do záhuby. Záchrannou brzdou se tak pro ně podle očekávání stává šarm a kouzlo osobnosti těch nejdůležitějších zúčastněných. Líbí se mi ta naprostá preciznost a technická dokonalost, ale nemůžu se zbavit kyselé pachuti toho, že obojí přišlo na úkor bezstarostné a zároveň kvalitní a chytré zábavy. Ono vykrádat pro vlastní výdělek a pohodlný zbytek života je mnohem sympatičtější než vytahování party ze starých průšvihů, případně soutěžení o post toho nejlepšího. ()

tron

„Práve som s Bruceom Willisom a hľadáme deku.“ Už to nie je ono. Dannyho jedenástka bola absolútne báječná, keď však o tri roky prišlo pokračovanie, nedokázalo sa zbaviť pocitu zbytočnosti a menejcennosti. A to napriek tomu, že k beztak šialenému kastingu pribudlo ešte niekoľko ďalších megamien (Robbie Coltrane, Catherine Zeta-Jones, Albert Finney, capoerista Vincent Cassel). Tá fantastická poetická, hravá a hlavne veľmi nákazlivá atmosféra originálu (fontána) je ale proste preč. Zostal prekombinovaný scenár (ani pri entej repríze som niektoré zvraty nepochopil) s miestami až sci-fi nápadmi (nadvihnutie domu o tri centimetre, 3D) a prehnaná dĺžka. Kvôli nej v druhej polovici nastupuje nuda s nábehom na rozčarovanie. Aj tých zopár kúzelných a vtipných okamihov (šifrovaný dialóg, Clooney pýtajúci sa na stanici kolegov, koľko mu hádajú rokov) nie je zďaleka kúzelných a vtipných v tom okúzľujúco bezbrannom duchu, ako v prvej časti (a mnohé sú vyložene samoúčelné – Julia Roberts, Bruce Willis). Trojka je lepšia. Diváci mali z dvojky podobne rozpačitý dojem, takže síce zarobila fajnových 362 miliónov celosvetovo, ale pri rozpočte 110 to predsa len oproti jednotke predstavoval solídny sklz na tržbe (tá stála 85 a zarobila na celom svete 450). Skvelá bola pasáž na stanici, kde sa jedna postava ostatných pýtala, na koľko rokov vyzerá. Žiaľ, takýchto rozkošných blbiniek je tu fakt málo. ()

B!shop

Ztratil jsem dve hodiny casu a chci je zpatky. Uz prvni dil nebyl nic extra, takze moc nechapu proc Soderberg tocil druhej dil, ale budiz, pristupoval jsem k tomu sice bez nejakejch ocekavani, ale ani jsem to predcasne neodsuzoval. Jenze to bylo fakt strasny. Dve hodiny nudy. Co na tom, ze herci hrajou celkem slusne, kdyz maj diky scenari takovy situace, ze jsou za kokoty (tohle si fakt ta spousta hvezd a nekolik mejch oblibenejch hercu nezaslouzilo), ale aspon za docela elegantni. Samotna zapletka taky nic extra neni, ale aspon davala prilezitost pro zlodejsky vychytavky a vtipky, ktery bohuzel staly za hovno. Akcni krimi komedie? A kdy tam byla akce? To jedno bouchly auto? A komedie? Ani jednou jsem se nezasmal. Jedina povedena scena s Brucem Willisem a Julii Roberts hrajici Julii Roberts sice vypadala ze zacatku slusne, ale kdyz to trvalo nakejch 5 minut tak to zaclo bejt trapny. A samozrejme na zaver dementni konec, kterej druhou polovinu filmu uplne prekopal, protoze Dannyho dvanactka prece nemuze prohrat. Jediny co tenhle film aspon trochu vytahuje z jeste horsiho hodnoceni je velmi dobra hudba, ale to na lepsi hodnoceni nestaci. ()

dO_od

// Tenhle film je opravdu zvláštní. Ne vždycky znamená hvězdnější obsazení lepší kvalitu. Naopak, téměr výhradně to na kvalitě ubírá. Je to smutné ale je to tak. Naštěstí není zase tak moc zle. Situace tu jsou vtipnější a parta uvolněnější, jenom ta zápletka hold nemá šťávu a zlodějny tu jsou tak promyšlené, až to místy bolí a člověk se začíná ztrácet. Nevím zda-li to byl záměr ale mně to moc nesedlo. Celou trilogii jako takovou mám ale rád a po několikátém shlédnutí už mi ani tento nejslabší parťácký zářez tolik nevadí, koneckonců mám tu Bruce Willise, který hraje Bruce Willise. Sláva. ()

Boss321

Ještě více hereckých hvězd než v prvním díle, ale výsledek je poněkud rozpačitý. Není to špatné, ale prostředí casina filmu sedělo víc a navíc příběh je hodně komplikovaný, ale i tak se mi to líbilo. ()

pan Hnědý

Roztříštěné zrcadlo se neustále snaží poskládat opět do sebe, velmi promyšleného děje do detailu, ale do sebe nezapadá, a pokud ano rychle vlastně zjistíme, že něco to mu chybí. Steven Soderbergh se snažil diváka, opět držet v napětí, ale při překombinovaných závěrečných scénách se divák rozhodně nenabažil, ale trochu utlumil. Nová vůně tu rozhodně je a příjemný večer s Ocean's Twelwe byla příjemná, akčně pocukrovaná oddechovka, ale poněkud nedotáhnutá do konce. ()

xxmartinxx

Dvojka je naprosto příšerně rutinní a nenápaditá. Staví na sympatických postavách - ovšem to neutáhne pokračování samo o sobě. Takže přinejlepším průměr. ()

Skejpr

Stylově sice zcela jinde, nepž první film, ale mne osobně se tento způsob líbil mnohem víc. Jaksepatří překombninovaný děj nabízí spousty vtipnch řešení spousty ctipných situací, herci jsou k sežrání, celé to má švih a eleganci a v životě by mě nenapadlo, jak může být vtipné, když na sebe dvě postavy koukaj... ()

Shit

Soderbergh to absolutně nezvládnul, takhle zkurvit tolik dobrejch herců to je teda umění, nejvíc asi vyčníval Matt Damon, kterej předved hodně ubohej výkon a pěkně stará Julie Roberts, ta snad ani nebyla nalíčená nebo co, vypadala fakt strašně. A dokonce i takový herci jako George Clooney a Brad Pitt se vůbec neprosadili a to je spíš vinou dost stupidního scénáře a imbecilního režiséra, Děj se pořád rozmělňuje v ubohejch dialozích a neustálým přeskakováním do minulosti, který je dost nezáživný. Další mínus je, že se to pořád táhne pomalu a v podstatě film postrádá jakýkoliv vyvrcholení nebo nějakou akci, která by ozvláštnila pořád stejnej rytmus filmu, kterej zhruba po polovině fimu začne silně nudit, ale zase na druhou stranu, jsem se v první polovině filmu zas tolik nenudil a taky jsem to čekal horší než to nakonec bylo ()

Sarkastic

Hm, myslet si bláhově, že tu bude nějaký krok vpřed od prvního dílu je opravdu naivní. Vlastně platí to, co jsem řekl k 1, akorát je tu ještě navíc zbytečně komplikovaný děj, ve kterém se člověk až ztrácí a ještě větší nuda (chvílemi jsem měl co dělat, abych neusnul). ()

Dudek

Styl Stevena Sodenberga mi prostě sedne, ze začátku se zdálo, že Dannyho parťáci 2 překonají první díl, skvělý střih, herecké výkony, soundtrack a mnoho dalšího, jenže pak se stalo něco naprosto neočekávaného, přišla strašná pointa. Ne, ne, líbilo se mi, jak to na nás Sodenberg zahrál, nechal nás dlouho myslet si, že... / nemám rád spoilery... / ... a pak nám najednou hodil pravdu rovnou pod nos. Po působivém tanci mezi lasery podbarveném perfektním hudebním doprovodem nám ukáže svůj trumf. Ten je sice pěkný, ale na druhou stranu je k nám dost nefér. Celá krádež vejce je totiž lacinou fraškou, která mohla být mnohem napínavější, vždyť i vstup do zabezpečeného domu, který není hlavním cílem přepadení, je mnohem zábavnější... Přesto si však dovoluji dát čtyři hvězdičky, protože jsem se až do konce skvěle bavil. ()

Gilmour93

Sex-appeal a šmrnc jedničky, byť zas o něco umělejší, nezmizel, ale bohužel jsem se nemohl zbavit dojmu, že Oceanova 12 je jen slečna, které je celkem jedno, co dělá, ale hlavně, že u toho dobře vypadá.. ()

Psema

Rozsáhlejší zápletka, která je oproti uzavřené a konzistentnější jedničce v mnoha ohledech roztahanější a neuvěřitelnější. To však neznamená, že by byla výrazně nudnější či nezajímavější. Soderbergh dokazuje, že si umí poradit s grandiózním obsazením a pořádá milý evropský dýchánek plný kamarádského poplácávání po zádech a pomrkávání na ty, kteří Dannymu bezmezně věří. Můžete mě bít, můžete se smát, ale já téhle partě sedmdesátku prostě dám. ()

Tuxedo

K některým filmům by se neměly točit pokračování. Podstatně slabší než jednička. Hlavně první polovina je dost nenápaditá. Best of - Cameo Bruce Willise. ()

Hal_Moore

Na Dannyho parťáky 2 jsem čekal každý den po shlédnutí dílu prvního. Ve druhém dílu se film více než na ostatní zaměřuje na Brada Pitta a překvapivě na novou tvář Catherine Zeta-Jonesovou. Více prostoru než v prvním dílu zde dostává také Matt Damon. Děj tu popisovat nebudu, buď jste si jej přečetli v obsahu, nebo v ostatních komentářích, než jste se dopátrali ke mě;) . Film samozřejmě více pobaví diváka, který neviděl díl první, ale pro ty co první díl viděli, je druhý doslova až ten druhý v pořadí. S filmem strávíte příjemné odpoledne, večer, noc... Ale vracet se k němu asi nebudete. ()

Lynn

Škoda. Velká škoda. Je vidět, že Steven Soderbergh má spoustu nápadů. Jenže méně je někdy více. Zatímco "jednička" byla vynikající, "dvojka" zůstává pouze dobrá. To se ovšem netýká hereckých výkonů hollywoodských top celebrit, které jsou zaslouženě hlavním lákadlem. A také musím pochválit několik velmi invenčních záběrů (např. snímání letu letadla jakoby položenou kamerou). ()

genetique

Črtá sa ďalšia trilógia, no dúfam, že s kvalitou to nepojde v trojke tak, ako išla dvojka oproti jednotke. Úplný obrat oproti jedničke. Značný pokles dávky humoru, ktorý mi v mnohých situáciách chýbal ako soľ! Ani scenár nestáll za povšimnutie, lebo niečo podobné tomu scenáru by sa perfektne hodilo do seriózneho zlodejského thrilleru bez humoru. Takže ani tak, ani tak. Škoda aj prekombinovania deja, zvraty tu úplne pohltili vtip. Veľká škoda aj herecého mrhania, aj keď ako pohodovka sa to celkom dá. 70%. ()

mysicka

v jednech novinach jsem cetla titulek "dannyho partaci 2 opet oslnili".. me teda ne... az na jednu vyjimku - brad pitt :-) ()

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)

Nový Soderbergh

Nový Soderbergh

18.03.2005

Ďalším filmom Stevena Soderbergha po komerčne úspešných Dannyho parťákoch 2 bude dráma THE GOOD GERMAN, vychádzajúca z románu Josepha Kanona. Snímka bude rozprávať o americkom novinárovi, ktorý sa… (více)

Stále populární tajní agenti

Stále populární tajní agenti

08.02.2005

Eva Longoria bude patrně jednou z posledních hvězd, které jsou obsazeny do snímku THE SENTINEL. Těmi dalšími nejsou nikdo méně známý než Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Basinger. Film… (více)