Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

pytlik...

Robocopa jsem poprvé viděl v přibližně stejný době jako Terminátora a musím říct, že ve srovnání s ním působil jako chudý a silně neduživý příbuzný. Ač oplechovanej a opřilbovanej, na Arnieho by neměl šanci, odletěl by dvacet metrů daleko jen z toho, že si Terminátor odfouknul patku z čela. A to vůbec nemluvím o jeho směšný chůzi, přesně takhle chodil dva měsíce jeden kamarád poté, co se mu ulomilo sedlo u kola a on si toho nevšiml včas. A ani těmi svými vzpomínkami na mě dojem neudělal, správnej drsňák není ani trochu sentimentální, slzička se sice v jeho oku může objevit, ale tak maximálně z lítosti... z lítosti nad tím, že protivníkovi zlomil jen jednu ruku a né obě. ()

noriaki

Je to béčko jak vyšité, ale díky Verhoevenově precizní režii a Minerově vymazlenému scénáři je to béčko které přerostlo své předpoklady. Režisér přidal pořádnou porci násilí a zvrácenosti, scenárista přidal kritiku korporací, konzervativismu a kapitalismu. Paradoxně je dnešní Detroit poznamenaný úpadkem a zločiností z úplně jiných důvodů než film předpokládal, ale to mu na působivosti neubralo. To co mu na působivosti ubralo, jsou slabší technické efekty. O tři roky starší a o polovinu levnější Terminátor vypadá líp. ()

Krysa SPK

"Živý či mrtvý - půjdeš se mnou ." R O B O C O P . . . Škoda těch slabších pokračování a stupidních TV seriálů :-( ()

SkyHawk

Nejen na svou dobu úžasná sci-fi, která nám dnes již nemusí tolik říkat, ale přesto ji všichni musíme mít v hlavě jako kultovní podívanou. ()

Mihail123

Na 80. roky slušné efekty. Avšak blbý scenár, ešte blbšie dialógy a herecké výkony zrážajú tento "kult" do B-kategórie. ()

ybuko

Mozna by mnohym neskodilo prestat se na tenhle film divat skrz optiku svych vzpominek, a kouknout se na nej znova. Asi by se s odstupem casu dost divili, co ze to vlastne temi ctyrmi a peti hvezdickami hodnoti. ()

Aven

Popravdě, moc nechápu, jak se z Robocopa mohl stát kult. Nevadil mi přehršel krve, na dnešní dobu směšné triky ani některé "cool" hlášky, které vypouští skoro každý béčkový hrdina. Vadilo mi, že jsem se nebavil u filmu jako celku. Pro mě je Robocop prostě jen další béčko, ikdyž s netradičním hrdinou. ()

Všivák

Film měl to hlavní co má film mít. Střílení, krev , akci a humor. Proto není co řešit. Prototyp policejního Mecha neměl chybu:-) ()

Brandon

Povedená taškařice s plecháčem. P.S.. Zvukař se musel asi zbláznit, ED-209 (to robokuře) když útočilo řvalo jako lev a když bylo na zádech pištělo jako sviň. :-) ()

Timak

Na svou dobu jistě revoluční počin. Ale nijak mě to zase moc nebralo. divím se, že ještě nikdo nepřišel s novodobou předělávkou ()

Mishqo

Sci-fi klasika, ktorú som až teraz videl po prvýkrát. Hanbím sa, ale o to väčší zážitok som mal teraz. :) ()

VasaX

"Dead or alive, you're coming with me! " Murphy zasahuje! RoboCop je skvělý, zbožňuji jeho protikorporátní poetiku a Verhoevenův smysl pro ironii a společenskou kritiku, která je bohužel stále aktuální, přestože je stará jak já. A zbožňuji klasické stop-motion efekty. Při přehršli dnešního CGI mi vadí sebemenší do očí bijící render, ale raketa na provázku paradoxně naopak potěší. Poctivé řemeslo, které stejně jako jiné akční libůstky, např Total Recall, je silně nadčasové jak svým zpracováním, tak svým poselstvím. Zda původní film strčí s přehledem do kapsy i novodobý remake, jako tomu bylo u zmíněného Total Recall, zjistím zítra. Každopádně tento, původní Robocop, je zlatým bodem Verhoevenova trojúhelníku úžasných akčních filmů (které obsahově, řemeslně a formou málo co do dnes překoná) jménem Total Recall, Starship troopers, a Robocop. A musím říct, ač ke starším kouskům přistupuji se skepsí a nedávám jim žádnou úlevu vůči novým filmům, tento trojúhelník Verhoevenových kousků mě nadchne kdykoliv. (Ano, vynechal jsem názory na několik dalších aspektů filmu... a ne, nemyslím si že by mělo smysl se v nich vrtat. RoboCop funguje skvěle jako celek, a to je pro mě prioritou. Není třeba hledat chyby tam, kde to skvěle funguje.) ()

pravdovravny

,,Živý alebo mŕtvy, pôjdeš so mnou.". Neuveriteľné, tento akčný film je vynikajúci aj po dlhých rokoch:). Brutalita je to dostatočná, lebo v 80tych rokoch sa točili akčné filmy pre dospelých! a nie pre deti ako dnes. Parodické reklamné vsuvky budú len takou čerešničkou na torte pri zhliadnutí tohto filmu. ()

hroubek

Trvalo mi to déle, než jsem čekal, ale konečně jsem kouknul na původního Robocopa. A líbil se mi. A líbil se mi dost. Paul Verhoeven to do nás pere od první minuty, a ničím se zbytečně nezdržuje. Je to svěží přístup, a díky tomu ta "béčková" zápletka funguje mnohem lépe. Film má parádní depresivní atmosféru, a to že je hodně krvavý tento dojem jen podtrhuje. Bavila mě ta přepálenost a nadsázka. Ten film ani moc nezestárl, krom pár scén. Akce je slušná. Hlavnímu hrdinovy jsem fandil, ale vůbec by mě nevadilo se o něm něco více dozvědět. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout hlavní hudební motiv, který je skvělý. Robocop je velmi dobrý film, jenž mě dost dobře bavil. ()

lykan9

Jedna z dalších mých oblíbených klasik z 80´ let. Díky Robocopovi jsem si velmi oblíbil Verhoevenův styl, což se mi v budoucnu z úročilo např. u Hvězdné pěchoty. Co mě nejvíc dostává je jeho pojetí budoucnosti, což vyobrazuje hlavně v reklamách a zprávách. Samotné speciální efekty jsou úžasnou kapitolou samo o sobě. A přesto, že z Petera Wellera toho není moc, tak je výkon je dokonalý. ()

Spock

Nejsou to sice žádné herecké orgie, možná to není ani úplně originální, ale tak nějak to funguje. Zejména atmosféra města ovládaného jedním bezohledným koncernem je opravdu věrohodná. Nejvíc se mi líbily zprávy v televizi a reklamy. Samotné akční momenty filmu jsou pak zajímavé. RoboCop předvádí, že je skutečně plnohodnotným členem policejního sboru. ()

KASUGI

Prime directives: 1)Serve the public trust 2)Protect the innocent 3)Uphold the law 4) ??? Syrová a brutální vize budoucnosti. Nejlepší Verhoeven a zároveň mé nejoblíbenější sci-fi. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra