Snímek Den, kdy se zastavila Země vypráví příběh mimozemšťana Klaatua, který jednoho dne přistane na Zemi. Hlásá příchod v míru a vyžaduje si setkání s představiteli všech států světa, před kterými hodlá přednést své poselství. Když se však dozví, že to je věc zhola neuskutečnitelná, opustí své dosavadní obydlí a vydá se do světa na vlastní pěst... Film vznikl v době rozpuku Studené války a strachu z nové hrozby- možnosti rozpoutání atomového konfliktu. Autoři snímku se v něm jasně vymezují proti dalšímu vývoji této nesmírně ničivé zbraně. Z filmu je tak cítit kritika postoje tehdejších politiků, kteří namísto mírové dohody zvolili zbrojení a udržování paranoidní atmosféry strachu před podlým nepřítelem. (havLord)

PROTIVETRU

Inteligentný film s inteligentnou myšlienkou. Netradičné, vierohodné a nie veľmi nepravdepodobné sci-fi.( nemám na mysli vizáž lode, robota či samotného Klaatu ) Neviem ako známy film to je (asi trošku hej, keď sa chystá remake), ale pre bežného konzumného diváka v porovnaní trebars s psychom asi dosť neznámy a to ma mrzí, lebo by si to zaslúžil stať sa klasikou väčších rozmerov a docela ma udivuje aj absencia v prvej dvestovke- ()

Jimbopepo

Žiariace UFO na začiaku síce evokuje béčko, ale film zaň považovať nemožno. Výborné protiatómové posolstvo zmilitarizovanému, nepriateľskému svetu, ktorý sa pohybuje po veľmi tenkom ľade záhuby. ()

x_ander

Vyborné klasické sci-fi s výbornými herci. Dnes samozřejmé nemůže oslovit po technické stránce, ale atmosféra z obrazovky přímo teče. ()

patsandor

Film jsem viděl až po remaku a musím uznat, že originál je lepší. Nemá sice takové efekty jako současné spracování, ale jinak ve všem ostatním ho převyšuje, ať je to dramatičnost, napětí a ukázka sebestřednosti lidí, kteří si myslí že můžou vše. Je vidět, že film byl točen v době netvrdší studené války. ()

Aywes

Uznávám, že mě to později začalo nudit.Chápu však co chtěl film říct světu.Velmi se mi jeho poselství líbí a i když je starý 60 let je to stále aktuální téma.Lidé jsou jednoduše agresivní a nikdy takový nepřestanou být.Musíme pouze doufat v lepší zítřky dokud nám to násilím někdo neřekne.Protože násilí je jediní jazyk, kterému rozumíme.S velkým respektem v srdci a radostí, že jsem tento film mohl vidět, dávám 3*.Vím, že je to málo jenže já se prostě občas nudil.Tak mě tedy prosím neukamenujte :). ()

Dexter666

Na základe Batesovej poviedky (ktorej pointa však nesiaha tak ďaleko ako tento film) vzniklo vysoko nadčasové sci-fi, ktoré sa dá pozerať aj po 58 rokoch, pretože napriek pádu železnej opony sa toho v ľuďoch ovládaných túžbou po moci prostredníctvom násilia zmenilo iba málo. Silný a dobre čitateľný odkaz, ktorý prináša film nie len pre pamätníkov. ()

Patr1k

Myšlienkovo jeden z najsilnejších filmov vôbec, skvelý herci (najmä charizmatický herec v hlavnej úlohe) tomu dali šmrnc, pre mňa ten film nepôsobí zastaralo ani po 58 rokoch (2009) a jeho remake sa mu ani zdaleka nevyrovná... ()

Misterioso

Jasně, trikům v tomhle filmům se dnes už můžeme jenom smát, ale ne v každém sci-fi jde o kvalitu triků či akčních scén (tedy spíše šlo). V tomhle filmu jde hlavně o solidní příběh s jasným dobovým poselstvím, které plynulo ze začínající Studené války. Jasné varování před rozpoutáním atomového konfliktu však nepodává žádný uvědomělý človíček, nýbrž mimozemšťan. Chvílemi to i nahání hrůzu. Zajímavá podívaná. Nejlepší sci-fi z tohohle období. ()

jjjerry

Podíval jsem se chvíli po shlédnutí filmu stejného tématu z roku 2008. Tohle je lepší a ani nemusim brát v potaz, že je to rok 1951. Má to logiku, to co mě v novější verzi iritovalo, je tu naprosto logicky vysvětleno a vše do sebe zapadá. I když je to černobílé, vtáhlo mně to do děje a nevadilo, navíc kamera a kontrast je užasný. Ty efekty jsou skvělé - určitě vypadá "zmizení" daleko věrohodněji než některé pozdější filmové efekty co nevypadají realisticky. Je zajímavé, že v "novějších" sfi-fy filmech je ovládání vesmírných korábů vždy otázka mačkání stovek tlačítek- a tady v roce 1951 je už "bezdotykové ovládání"=) tohle žeru=) ()

fafejt001

Na tu dobu výborný film , který nese poselství lidstvu . Jak je vidět , tak zjěvně bez účinku . Tož to máme my lidstvo smůlu . ()

RoyBatty444

Jedno z najlepších sci-fi s posolstvom a bez násilia. Mimozemšťan je tak ľudský, ako by ľudia mali byť. Je až zarážajúce ako jednoducho a napriek tomu efektne môže vyzerať stvárnenie mimozemského návštevníka. A opäť sa ukázalo, že jedine s otvorenou myslou pre nepoznané dostaneme prístup k novému poznaniu. Veľa krát nás naša nafúkanosť na vlastný intelekt a nepremožiteľnosť donúti robiť veci, ktoré stoja v ceste nášmu vývoju. ()

scintilla

Při té závěrečné řeči jsem si sice vzpomněl na BSG a přišlo mi to trochu naivní, ale jinak hodně moc povedený film. ()

BigBen87CZ

Úžasné ... tohle je naprosto první film z éry let 50. u kterého jsem se nenudil ani minutu ... kecám ... jednu ... když došlo na scénu ječící slečinky ... ale jinak to nemá chybu. Absolutní pohled do doby, kdy se strachu vyrábělo víc, než pečiva. Massová paranoia propagovaná vládou je cítit na každém kroku. Nejsilnějším prožitkem je pak, když se Klaatua ptá reportér, jak se cítí. Je to něco úžasného ... něco, co možná, pokud se dochová pro generace další, bude v budoucnu bráno jako parodie. Přívětivě zahraná hlavní postava a nepřehrávající herci v hlavních rolích. Ano, patetické vedlejší postavy (Bobby, Tom, celá armáda ...), ale to už 50. létům nikdo neodpáře. Pro mne, každopádně, velmi dobré pokoukání ... příběh nemění tempo a je vcelku jasný ... ale to filmu na kvalitě neubírá. Na tuhle dobu až neuvěřitelně "normální" a nepřefantazírované triky. Pro mne, opravdu lahůdka. Teď se jdu podívat na remake ... ale očekávám, že ho budu hodnotit jednoduše ... že jeho jediný přínos je ten, že oživil tento původní film. Když jsem totiž chtěl stáhnout titulky, byly na webu hned několikrát a většinou vytvořené, či přečasované v posledním týdnu ... klobouk dolů ... 90%. ()

SacRoS

Vše podstatné již bylo řečeno... Za mě palec nahoru:) 85%. Milovníci studené války, přidejte si ještě jednu hvězdu. ()

JIRKKA

Mám rád tyhle klasické sci-fi filmy z 50. a 60. let. Mají svoje kouzlo a navíc jsou některé opravdu dobré. Tenhle obstojí i dnes a ve své době musel být, myslím že i byl, velký hit. Snad zkusím i novodobou verzi. Ani tvůrci filmu by možná neřekli, co přesně myslel Klaatu, když řekl robotovi ,,Klaatu barada nikto,, ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi