Reklama

Reklama

Otakar Brousek ml.

nar. 08.05.1957 (64 let)
Praha, Československo

Biografie (1)

Syn herce Otakara B. a bratr herečky Jaroslavy B. se narodil do herecké rodiny dne 8. května 1957. Vyrůstal v pražských Dejvicích, vystudoval hudebně dramatické oddělení pražské konzervatoře a po absolutoriu nastoupil v roce 1978 do angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Ze slavných postav světového hudebního divadla nastudoval například Célestina-Floridora v operetě Mam’zelle Nitouche.Do Městských divadel pražských přišel v roce 1990, po rozdělení souboru o rok… (více)

Zajímavosti (3)

Galerie (188)

Reklama

Herec

Filmy
2021

Okupace

2020

Ach, ta láska nebeská... (TV film)

2018

Sedm zbytečných (amatérský film)

2013

Husiti

2007

Swingtime (TV film)

2004

In nomine patris (TV film)

 

Snowboarďáci

2001

Elixír a Halíbela (TV film)

 

Kruh

Reklama

Reklama

 

Muž, který vycházel z hrobu (TV film)

 

Žabák (TV film)

2000

Český Robinson (TV film)

1998

Královny kouzelného lesa (TV film)

 

Stříbrný a Ryšavec (TV film)

1997

Zdivočelá země

1996

Bumerang

 

Konto separato

1994

Narcisový dům (TV film)

 

Příběh kriminálního rady (TV film)

1993

Svatba upírů

1992

Ať ten kůň mlčí! (TV film)

 

Dáma ví, kdy přijít (TV film)

 

O princi, který měl o kolečko víc (TV film)

1991

Nepoužitelný Max (TV film)

 

O těch Martinových dudách (TV film)

 

Šťastlivec Sulla (TV film)

1990

Chybná diagnóza (TV film)

 

Duch času (TV film)

 

Princezna Hyacinta a tříhlavý drak (TV film)

 

Sněhurčino polepšení (TV film)

 

Tajemství Popelčina střevíčku (TV film)

 

Třináctery hodiny (TV film)

 

Zachýsek, zvaný Rumělka (TV film)

 

Záhada perníkové chaloupky (TV film)

1989

V tomhle zámku straší, šéfe! (TV film)

1988

Kverulantka (TV film)

 

Podivuhodný večer se slečnami (TV film)

 

Pražské tajemství

1987

Honza a drak (TV film)

 

Náhodou je príma!

1986

Jak Matýsek přehodil výhybku (TV film)

1983

Propast (TV film)

1982

Karel Hynek Mácha (TV film)

 

Potrhlá Andula (TV film)

 

Zelená vlna

1981

Chudák muzika (TV film)

 

Každému jeho nebe

1980

Jen si tak trochu písknout

1979

Bratři Kipové (TV film)

 

O hruškách ušatkách a jablíčku parohátku (TV film)

 

Poslední koncert (TV film)

1978

Stopy našeho času (TV film)

1977

Hop - a je tu lidoop

 

Zůstanu s tebou! (TV film)

1976

Birlibán (TV film)

 

Historie lodě Bečky (TV film)

 

Moje sestra je cvok (TV film)

 

Smrt mouchy

1975

Pomerančový kluk

 

Profesoři za školou

1974

Chytrost má děravé šaty (TV film)

 

Dopisy pro Jaszka (TV film)

 

Jak se Honza učil bát (TV film)

 

Na startu je delfín

 

Poslední ples na rožnovské plovárně

 

Robinsonka

1973

Údolí krásných žab

TV seriály
2021

Slunečná

 

Lekce romantiky (S02E71)

 

Haničko, sluníčko (S02E61)

 

Biologický otec (S02E46)

2018

Helena

 

Zašité zásoby (S04E04)

 

Labyrint

 

Epizoda 7 (S03E07)

 

Epizoda 6 (S03E06)

 

Epizoda 4 (S03E04)

  více epizod (2)
 

Ohnivý kuře

 

Odjezd bez loučení (S05E41)

 

Terapie (S05E35)

 

Ohnivý srdce (S05E32)

  více epizod (10)
 

Skautská pošta 1918

 

Tomáš Garrigue Masaryk (S01E16)

2017

Kapitán Exner

 

Na dosah ruky - 2. část (E10)

 

Na dosah ruky - 1. část (E09)

 

Ohnivý kuře

 

Bomba nevybuchla! (S04E31)

 

To bude výbuch! (S04E30)

 

Čas odchodů (S04E26)

  více epizod (5)
 

Poslední vízum

 

Specialisté

 

Smrtící hra (S02E11)

 

Život a doba soudce A. K.

 

Policejní svět (S02E09)

2016

Případy 1. oddělení

 

Krádež století (S02E07)

2014

Stopy života

 

Bílý střelec (S01E08)

2013

Chaloupka na vršku

 

Jak to bylo na Dušičky (S02E07)

 

Jak to bylo na svatého Václava (S02E06)

 

Jak to bylo o žních (S02E05)

  více epizod (4)
 

Nejlepší trapasy

2012

Ach, ty vraždy!

 

Proces doktorky Kalendové (E07)

 

Archiv Felixe Burgeta (E06)

 

Trapasy

 

Provokatér (S05E12)

 

Záletníci (S05E09)

 

Dieta (S05E01)

2008

Chaloupka na vršku

 

Jak byla po Vánocích svatba (S01E13)

 

Jak to bylo na Mikuláše (S01E12)

 

Jak Andulku nevzali do školy (S01E11)

  více epizod (10)
 

Kriminálka Anděl

 

Mrtvý v hotelu (S01E04)

 

Zdivočelá země

 

Epizoda 10 (S03E10)

 

Epizoda 9 (S03E09)

 

Epizoda 6 (S03E06)

  více epizod (2)
2007

Horákovi

 

Být či nebýt... herečkou (S02E07)

 

Škola Na Výsluní

2005

Snowboarďáci

 

To nevymyslíš!

 

Ulice

2004

Redakce

2001

Zdivočelá země

 

Epizoda 4 (S02E04)

 

Epizoda 3 (S02E03)

 

Epizoda 2 (S02E02)

 

Epizoda 1 (S02E01)

1998

Kinetická encyklopedie všehomíra

 

Motel Anathema

1997

Pražský písničkář

 

Úspěchy plné ztrát (E04)

 

Láska a ideály (E01)

1996

Detektiv Martin Tomsa

 

Veronika (E09)

 

Manželská tonutí

 

Hledání věrné ženy (E01)

1995

Hříchy pro diváky detektivek

 

Poslední varování (E03)

 

Od Andulky po Žížalu

1994

Dreyfusova aféra

 

O zvířatech a lidech

 

Travič (E04)

 

Konkurz (E03)

1992

Co teď a co potom?

 

Staré děti (E08)

 

Velmi banální příběh (E07)

 

Maratón (E06)

 

Hodný hoch (E05)

 

Dobrodružství kriminalistiky

 

Padělek (S03E05)

 

Hříchy pro pátera Knoxe

 

Justiční omyl (E04)

 

Přítelkyně z domu smutku

 

Helga (E03)

 

Dům smutku (E01)

1991

Co teď a co potom?

 

Dveře (E03)

 

Kruh (E02)

 

Tvrz (E01)

1990

Pohádky pod lupou

1988

Druhý dech

 

Na koho to slovo padne (E12)

 

Mražené telecí (E04)

 

Rekreační středisko pro krávy (E03)

  více epizod (2)
 

Rodáci

 

Epizoda 12 (E12)

 

Epizoda 10 (E10)

 

Epizoda 6 (E06)

  více epizod (4)
1987

Panoptikum Města pražského

 

Letní přeháňka (E04)

1986

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

1985

Slavné historky zbojnické

 

Schinderhannes (E04)

1984

Sanitka

 

Epizoda 9 (E09)

1983

Tak se ptám

 

Záruka (E11)

1982

Malý pitaval z velkého města

 

Muž s punčochou (E08)

 

Tak se ptám

 

Svatební let (E10)

1981

Poručík Petr

 

Pláč Bardotky (E01)

 

Velitel

 

První kroky (E02)

1977

Žena za pultem

 

Vánoce Anny Holubové (E12)

1974

30 případů majora Zemana

1969

Kamarádi

Dokumentární
2021

Královský pár v neklidném století (TV film) - vypravěč

2020

Anakonda – konec mýtu? (TV film) - vypravěč

 

Co Čech, to chovatel (TV seriál)

 

Pošťákovi potomci (E08)

 

Hop a skok (E07)

 

Není husa, jako husa (E06)

  více epizod (5)
 

Zapomenutá Františka Plamínková (TV film) - vypravěč

2019

Trvalé bydliště venkov (TV seriál) - moderátor

 

První paseka - moderátor (E16)

 

Zemědělství v krvi - moderátor (E14)

 

Krajní řádek - moderátor (E13)

  více epizod (12)
2018

Cestou za chutěmi (TV seriál)

 

Maffiáni (TV film)

2017

Bezpečnost plavebního provozu (TV seriál)

2016

Bořivoj Zeman (TV film) - vypravěč

 

České stopy: Muž z obrazu (TV film) - vypravěč

2015

V českém znění hráli (studentský film)

2014

České stopy na břehu bájného jezera Titicaca (TV film) - vypravěč

2010

Neobyčejné životy (TV seriál)

 

Otakar Brousek (S02E06)

 

Tajemství Jiřiny Švorcové (TV film)

2009

Rozhoupaný svět Rudolfa Krautschneidera - vypravěč

2008

Štětcem a mačetou (TV film)

2002

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Bylo to sluníčko (S03E08)

2001

České stopy (TV seriál)

2000

Tmavomoudrý svet (TV film)

1997

Lapidárium: Příběh zatoulaného hrobu (TV film) - vypravěč

1996

Žofín, ostrov vzpomínek a snů (TV seriál)

1994

Z rodu Přemyslovců (TV seriál)

Divadelní záznam
2017

Hašler...

2015

Loupežník

2011

Záhada

2010

Tři sestry

2001

Blboun

Krátkometrážní
2016

Nepovedený čert (TV film) - vypravěč

2012

FTM – Film Experiment (studentský film)

2007

O perníkové chaloupce (TV film)

1999

Řezník (TV film)

1998

Listonošky (TV film)

1997

Bakaláři 1997 (TV seriál)

 

Překvapení (E05)

 

Dovolená (TV film)

1984

Mykolko - hop! (TV film)

1975

Bakaláři (TV seriál)

 

Babička (S04E40)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(4)

Reklama

Reklama