Alex Cross je detektiv a forenzní psycholog. Když náhle zmizí jeho neteř Naomi, vysokoškolská studentka, rozhodne se přidat k týmu vyšetřovatelů i když to už nespadá do jeho oblasti. Zjišťuje, že Naomi je jednou z mnoha pohřešovaných dívek. Všechny jsou krásné, chytré a něčím vynikají. Brzy po jeho příjezdu do Durhamu, kde Naomi studovala, je objevena mrtvola jedné z pohřešovaných dívek. Krátce na to, je unesena další mladá žena, lékařka Kate. Když se Kate probere z omámení, zjišťuje, že ji unesl muž, který sám sebe nazývá Casanovou. Varuje ji, aby se nepokoušela o útěk ani o jinou formu vzdoru. Kate zjišťuje, že není jediná, koho Casanova unesl a protože je to velká bojovnice, využije první příležitosti a uprchne. Podaří se jí to jen tak, že skočí do propasti, ve které teče řeka. To ji téměř stojí život. V nemocnici se o ni samozřejmě postarají, ale je jisté, že je Kate otrávená něčím, co se v její krvi nepodařilo určit. Díky Alexovi zjistí, jaké narkotikum jí Casanova podal a Kate dostane protilék a začne se brzy uzdravovat a začne pomáhat policii při pátrání. Alexovi dochází, že Casanova není založením vrah, je to sběratel a dokud ženy dodržují jeho pravidla, nechá si je. Navíc vychází najevo, že podobné únosy se staly i na druhém konci země, v Los Angeles. Takový případ tu ještě nebyl, aby zločinec pracoval na dvou místech najednou. Alex pochopil, že se nejedná o stejného muže, ale o dva různé, kteří nějak spolupracují. Vyšetřování ukáže, že v Los Angeles „pracuje“ doktor William Rudolph a v jeho domě jsou nalezeny části těl jeho obětí. Rudolph napodobuje svého partnera Casanovu na východě, jen dívky nesbírá, ale je to sadista. Přestože je policie Rudolphovi na stopě, podaří se mu uniknout. Jeho kroky vedou za Casanovou, ale ten s ním dál spolupracovat nechce. Policie, i díky Kate, objeví úkryt, kde Casanova schovává dívky. Casanova však uniká, Rudolph je při přestřelce zabit. Uvězněné dívky včetně Naomi jsou osvobozeny, ale Casanova někde číhá. Alex se musí vrátit domů do Washingtonu a Kate ho ještě před odjezdem pozve na večeři. Trochu se zdrží a do Katina domu mezitím dorazí detektiv Ruskin, který pošle domů hlídající policisty. Alex mezitím podle rukopisu zjistí, kdo je skutečným Casanovou... (TV Prima)

Akinaz

Morgan Freeman v roli vyšetřovatele rozhodně nezklamal... Celkově mi příběh přišel napínavý, ponurá atmosféra rovněž nechyběla. Takže za mě rozhodně špička mezi kriminálními thrillery. Jen škoda, že se takové filmy už moc netočí. Nebo jsem aspoň na žádný v poslední době nenarazila. ()

drovi

Tento film mi v minulosti nejak ušiel. Dostal som sa k nemu až teraz a som rád. Morgan Freeman a Ashley Judd ma svojim výkonom nesklamali. Je to stará klasická detektívka, ktorá drží diváka v napätí až do konca. Super film na nedeľný večer. ()

Coumway

Skvela kamera a strih...po filmoch ako sedem a zberatel bozkov zistli ,že Freeman Nie je na role detektiva v pohode volba.skor sa hodí na role starých bláznov ()

PORTER44

Opět jeden z vydařených krimi thrillerů s M.Freemanem jako vyšetřovatelem unesených dívek a vrahem který si říká Casanova.Velmi napínavý příběh se zajímavým koncem. ()

Ruda.neck

Thriller, na kterém mě nejvíce rozčilovalo nesmyslné chování některých postav. Proč se vždy vydali Morgan s Ashley na lov nebezpečného sériového vraha sami a za tmy? Proč policie pořádně nepročesala les po útěku Ashley, únos osmi dívek by jistě ospravedlnil i nasazení armády. Sice tam zaznělo, že byl prohledán každý dům v dané oblasti, ale uvěřitelné to moc nebylo. Jak mohl vrah stíhat svoji práci a zároveň plánovat únosy, vraždit a pečovat o unesené holky, aniž by si toho někdo všiml? Nicméně celkově koukatelný průměr. ()

Stoupik

K tomuhle thrilleru jsem se dostal víceméně náhodou při procházení filmografie mého oblíbence Morgana Freemana. Neměl jsem ani žádná valná očekávání a ejhle, dostal jsem atmosférickou a celkem hutnou podívanou, vykukující ze stejné filmové škatule, jako legendární Sedm. Řekněme takový chudší příbuzný, ale stále ve slušivém kabátu. Jen ten dabing...ach ten dabing. Někdo očividně nepřemýšlel a pomocí velmi známého a snadno rozpoznatelného hlasu propálil, co se dalo. Kdo ještě náhodou neviděl, doporučím rozhodně originální znění. Za mě čtyři hvězdy. ()

jethrotull

Hlupe a nelogicke konanie poldov a vyriesenie pripadu vdaka stastnym nahodam ktorych bolo na jeden film privela.Velmi prostoduchy scenar ktory nezachranili ani Freeman ani Ashley Judd. ()

Sejkorka

Něco mezi 3 a 4 * , 70% sedí. Další variace na šíleně-úchylné masové vrahy. Nedával jsem chvílemi pozor, tak jsem třeba nepochopil, proč se Morgan a Ashley přesunuli z Karolíny do LA, i závěr mi utekl, tedy někdo psal, že se Casanova v policajtovi dal předem rozeznat, minimálně prostřednictvím dabingu. No, a od takové doktorky, jako je Kate (Ashley Judd) by se leckdo nechal léčit, že ? ()

peproch

American neo-noir psychological thriller film Obsah:.Psycholog a policista vyšetřuje sérii zmizení několika dívek, ty jsou drženy a některé i zabity, menší spolupracující skupinkou podivínů. Jedné se podaří utéct a spoluprací s policií padouchy dopadnou. ()

Kelinej

Co je to za film, když v něm člověk, aniž by měl, vytuší hlavního pachatele hned zkraje? Scénárista se moc nepáral s postavami ani s příběhem. Na druhou stranu, atmosféru dokázal režisér vytvořit výbornou. A Morgan Freeman je zase jednou pánem situace a celého plátna. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)