Alex Cross je detektiv a forenzní psycholog. Když náhle zmizí jeho neteř Naomi, vysokoškolská studentka, rozhodne se přidat k týmu vyšetřovatelů i když to už nespadá do jeho oblasti. Zjišťuje, že Naomi je jednou z mnoha pohřešovaných dívek. Všechny jsou krásné, chytré a něčím vynikají. Brzy po jeho příjezdu do Durhamu, kde Naomi studovala, je objevena mrtvola jedné z pohřešovaných dívek. Krátce na to, je unesena další mladá žena, lékařka Kate. Když se Kate probere z omámení, zjišťuje, že ji unesl muž, který sám sebe nazývá Casanovou. Varuje ji, aby se nepokoušela o útěk ani o jinou formu vzdoru. Kate zjišťuje, že není jediná, koho Casanova unesl a protože je to velká bojovnice, využije první příležitosti a uprchne. Podaří se jí to jen tak, že skočí do propasti, ve které teče řeka. To ji téměř stojí život. V nemocnici se o ni samozřejmě postarají, ale je jisté, že je Kate otrávená něčím, co se v její krvi nepodařilo určit. Díky Alexovi zjistí, jaké narkotikum jí Casanova podal a Kate dostane protilék a začne se brzy uzdravovat a začne pomáhat policii při pátrání. Alexovi dochází, že Casanova není založením vrah, je to sběratel a dokud ženy dodržují jeho pravidla, nechá si je. Navíc vychází najevo, že podobné únosy se staly i na druhém konci země, v Los Angeles. Takový případ tu ještě nebyl, aby zločinec pracoval na dvou místech najednou. Alex pochopil, že se nejedná o stejného muže, ale o dva různé, kteří nějak spolupracují. Vyšetřování ukáže, že v Los Angeles „pracuje“ doktor William Rudolph a v jeho domě jsou nalezeny části těl jeho obětí. Rudolph napodobuje svého partnera Casanovu na východě, jen dívky nesbírá, ale je to sadista. Přestože je policie Rudolphovi na stopě, podaří se mu uniknout. Jeho kroky vedou za Casanovou, ale ten s ním dál spolupracovat nechce. Policie, i díky Kate, objeví úkryt, kde Casanova schovává dívky. Casanova však uniká, Rudolph je při přestřelce zabit. Uvězněné dívky včetně Naomi jsou osvobozeny, ale Casanova někde číhá. Alex se musí vrátit domů do Washingtonu a Kate ho ještě před odjezdem pozve na večeři. Trochu se zdrží a do Katina domu mezitím dorazí detektiv Ruskin, který pošle domů hlídající policisty. Alex mezitím podle rukopisu zjistí, kdo je skutečným Casanovou... (TV Prima)

Bozvav

Naprosto dokonalý film, jenž se bohužel nedá vidět vícekrát, neb ten geniální závěr už po druhé prostě nebude. Napětí, drama, skvělá režie, hudba.Prostě film za plný počet. ()

kobliha

Povedal by som ze cely film stoji na Morganmovy Freemanovi. Nebyt jeho, film by zapadol do lepsieho priemeru.. Chybala atmosfera, zabery na uvaznene dievcata vo mne nevzbudzovali vobec nic, ziadna uzkost/bezmocnost alebo neviem co bolo zamerom, sa nedostavilo. skoda ()

mala_kea

Průměrné béčko s ohraným dějem, který by se nechal zkrátit na polovinu, takhle jen diváka nudí a nudí. A donutí ho se neustále dívat na čas. Když navíc přidám závěrečnou scénu,jednoznačně béčková,ne-li céčková,zvlášt,když je to jako v každé pohádce,dobro vítězí nad zlem a "hrdina" přijde na poslední chvíli.Bohužel páni režiséři, z tohohle jsem už vyrostl.Slabých 40%. ()

Lars

Nuda a nuda. Další film, který se snažil pokračovat ve stopách geniality, tedy Mlčení jehňátek a Sedm. Knižní předlohu jsem ani nedočetl, jednoduše nebavila a film je na tom obdobně. Nezachrání to ani Morgan Freeman, který se snaží co mu síly stačí. Hlavní problém je v tom, že podobnými postupy bylo natočeno už mnoho filmů a finální rozuzlení jsem očekával již někdy v polovině filmu, neboť těchto scénerií je ve filmové branži mraky. ()

Elin

I když je tento film velmi povedený, přece jen jsem se na konci neubránil lehčímu sklamání. Což nutně nemusí být chyba filmu, ale mého přehnaného očekávání. Slyšel jsem o tomhle filmu samou chválu a tak jsem se těšil na druhé Sedm. Což jsem samozřejmě nedostal. S odstupem času přidávám jednu hvězdičku, protože film prostě průměrný není. Je lepší. ()

Shredo

Áno, vraha som tušil po prvej pol hodine filmu (tiež napomohol dabing) napriek tomu ma film zaujal a ja som sa bavil, a zároveň nechápal, prečo som sa k tomuto filmu dostal až teraz. Film po technickej stránke mal občas vady, ale remaku, ktorý by bol dokonalejšie zvládnutý by som nepohrdol. Herecké výkony ušli, obzvlášť Morgy + Judd . Dalo sa z toho vytiahnuť viac, no čo.. aj tak je to za 5 :D ()

helloween93

Solidní detektivka, kterou trochu kazí dabing, protože amatérsky odhalí vraha podle hlasu hned na úvod filmu. Morgan Freeman, mysteriózní atmosféra a děsivá maska vraha filmu značně pomáhají. 4* ()

Kulda24

Velice kvalitní Morgan Freeman hrající ve filmu, který už jsme bohužel jednou viděli a to v mnohem lepší kvalitě a atmosféře. Na Sedm to zkrátka nemá!!! 75% ()

Erenas

Dobrá kombinace na mysteriozní kriminálku, ale ve 4/4 to začne dost kulhat na překombinovanost. A ta skrýš by byla okamžitě objevená :-) --- ()

MickeyStuma

Románová série literárního autora Jamese Pattersona s detektivem detektiv Alexem Crossem, si našla své čtenáře a vlivem popularity také filmaře. Doba tomu i přála, neboť po úspěchu snímku ´Sedm´ (1995) se zvedl zájem o příběhy se sériovými vrahy. V tomto se tedy Alex Cross se svou opatrností, detektivním důvtipem a okázalostí objevuje poprvé a hodnověrně přesvědčuje diváky, v čem tkví jeho síla. Morgan Freeman plně pochopil charakteristiku detyektiva a tak svou roli pojal přesně dle představ autora předlohy. Režisér Gary Fleder se snažil atmosféru přiblížit právě zmíněného snímku Davida Finchera a těžko říct, jestli to poněkud nepřehnal. Kopírování podstatných věcí od úspěšných snímků sice není nic výjimečného, ale přeci jen by měla být alespoň nějaká tvůrčí odlišnost. Scénář se také nepřekvapujíc neobešel bez různých podivností a nelogičností v rámci vývoje děje, ale je fakt, že to udržuje určité tajemno a ponurost. Děj se cíleně zaměřuje více na vyšetřování než na onoho zabijáka a hodně využívá strašidelný atmosférický efekt, což se ukázalo jako dobrý tvůrčí počin. Diváci snímek přijali a tak, jak už dnes víme, později vznikly snímky další. Jedná se o temný a žánrově osvěžující thriller, který si dokonce jakoby s diváky pohrává, což přitahuje o to víc. ()

lemonova

Ono by to bolo aj celkom fajn. Ale naši hrdinovia akoby sa správali tak, aby mali čím vyplniť čas. Vyšli z toho ako riadni babráci, povedzme si úprimne. Byť scenáristom, trošku si sypem popol na hlavu, lebo tento materiál mohol dopadnúť aj lepšie. ()

Kakho-oto

Na štěstí jsem nerozpoznal kiks zapříčiněný dabingem a tak jsem si film užil v napětí. I po opakovaných shlédnutích řadím tento film k nejlepším thrillerům, co jsem kdy viděl. Od doby shlédnutí tohoto filmu patří Morgan Freeman k mým nejoblíbenějším hercům. ()

Blaogranas

Tenhle film má trochu smůlu, že je dost srovnáván s Mlčením jehňátek. I když Morgan Freeman není špatný, Ashley Judd podle mě nic moc a dvojice Hopkins & Foster je prostě nejméně o třídu jinde. Místy trochu prkenný, ale i tak kvalitní thriller. Bohužel jsem vraha poznal už na začátku, a to i přesto, že jsem viděl nedabovanou verzi (předpokládám, že v dabované je to ještě snazší). ()

frbulka

Sběratel polibků není špatným filmem pro obyčejný večer pracovního týdne, hezky si u něj totiž odpočinete a hlavu si taky nebudete muset lámat. Průměrný snímek s dynamickým dějem a katastrofálním dabingem, který hned na začátku prozradí vraha. Takže pokud si chcete tuto "nepodstatnou" informaci nechat až na samý závěr filmu, doporučuji sehnat v originálním znění. ()

deLaFere

Snímek i po letech není špatný, ale jednoznačně ho táhne charismatický Freeman, bez něho by film klesl do velké podprůměrnosti. Scénář chvílemi pokulhává, ale celkově ujde, stejně jako solidní napětí a atmosféra. ()

dalziel

Čo sa nepodarilo posrať a vyzradiť režiserovi, úspešne dorazil český dabing.Jeden z najväčších lapsusov na ktorý som v dabingu narazil.Inak to ľavé krvavé oko Ashley Judd ma dlho strašilo zo sna 👁️ ()

Razzor_82

"Dostaneme to zvíře!"  Freeman umí zahrát inteligentního poldu na jedničku a k tomu má zářivou hvězdičku Judd. Psychopatický sériový vrah vězní krásné dívky kdesi uprostřed lesa. Pátrání je kvalitně opředeno tajemstvím. Divák si užije ponurou atmosféru a stupňující napětí až do báječného finále.  8/10 ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)