Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

zekon

Napětí, dobrá zápletka, skvěle natočeno, zábava od začátku až do konce, co víc chtít. Vynikající thriller. ()

Jevablo

Dobrý nápad převzatý od Jeffreyho Deavera a přetavený v pěknou detektivku. Angelina Jolie tradičně nehraje, ale i její statické pojetí zachraňuje tentokrát imobilní Denzel. Je to celé hodně napínavé, občas až mlčeníjehňátkovské, nakonec však, bohužel, s průměrným závěrem. No a je tam Al Bunda, za to je bod navíc! ()

cocaine

No je to teda takový prapodivný, ale na druhou stranu jsem se divil, že to celý pěkně uteklo. Ale, že by mi zůstalo něco výjmečnýho v paměti, to teda ne...závěr možná trochu rychlej, chtělo to trochu víc napětí. Slabší 3*. ()

countOlaf

Po tomto filme som si zohnal všetky knihy od Jeffreyho Deavera a prestal som chodiť taxíkom. Za to prvé som nesmierne vďačný a dávam hviezdičku navrch... ()

Mark1983

Myslím,že je to další dobrá kriminálka,i když se někomu tak úspěšná nezdá,ale mě to přišlo dost tajemné. ()

chosan

Kniha je skvlá a film mě přijde jak parodie. Ani vraždy neodpovídají knize závěr vůbec ne a vrah také ne! Děs a hrůza za 30%. ()

Bernie82

Další v řadě výborných kriminálních thrillerů. Děj se sice knižní předlohy tak úplně nedrží, ale fanoušky si najdou obě verze. Zápletky v knize jsou natolik komplexní, že by se z ní dal natočit poměrně dlouhý seriál, proto klobouk dolů před scénáristou, použil všechno, co mohl. Celou dobu jsem musela myslet na první z desatera Pátera Knoxe, že „Zločinec musí být někdo, o němž je zmínka brzo na začátku příběhu“. K ničemu mi to nebylo, konec opravdu překvapil. Na někoho možná mohl působit jako ušitý horkou jehlou respektive useknutě, ale fanoušci Jefferyho Deavera vědí, že to je standart. ()

Hrobař

Nevím jak bych soudil teď, ale jako mladší u babičky na VHS jsem z toho byl totálně vedle. Takže z nostalgie 4 ()

demovka

Kvalitnější je verze v původním znění s titulky. Denzel se nemůže hýbat a stejně odehraje vše perfektně. Angelina se snaží, seč jí její herecké zkušenosti stačí, a Denzelovi dostatečně konkuruje. Stejně ale víme, že v tomto filmu hraje hůř. Dáno také tím, že Denzel vše vyjadřuje obličejem, kdežto Angelina se může hýbat a v tváři se jí nic moc nezračí. Proč jsem viděla film tolikrát? Má atmosféru, má dobrý děj, který se vyvíjí, graduje a dobře skončí. A konec není trapný. Výběr vraha, nebo-li jeho herce, dobrý. Je to neznámý herec s neosobníma modrýma očima.Velké plus musím dát za hudbu. Tvoří atmosféru a velice dobře vystihuje napětí, uvolnění, samotný děj. ()

Rynn86

Na film jsem se podivala asi 2 roky po precteni knizky s tim, ze uz si ji tolik nepamatuju a bude to ok. Tak "bohuzel" si ji pamatuju moc dobre. Film nedokazal vyuzit potencialu predlohy ani z desetiny tak, jak by mohl. Dulezite okamziky se tam jen tak mihly nebo byly vynechany uplne... Zklamani, cekala jsem od toho trochu vic, mozna i tim, ze pripady Rhymea mam prectene vsechny a za tu dobu jsem si o nem i o Amelii (proc ma jine prijmeni ve filmu??) udelala urcitou predstavu a film ji absolutne nesplnuje. Kdybych drive videla film, nez cetla knizku, dam mozna 3 hvezdy, takhle to nejde... ()

Albydeeere

Délka filmu 114 min., distributor Universal Pictures, náklady na film 73 mil. USD, otvírací víkend v USA výdělek necelých 17 mil. USD. Film je natočen dle knižní předlohy od spisovatele Jeffery Deaver pod stejným jménem jako film. Film se drží děje dle linie určené knihou. Samozřejmě vše, co je v knize není ve filmu. To by musel film trvat o několik desítek minut déle. Herci Denzel Washington a Angelina Jolie se svých rolí ujali na jedničku. Jak v knize, tak ve filmu graduje napětí. Ať kritikové píší, co chtějí, film je vydařený. Určitě jej shlédnu vícekrát. ()

andk

Vidět tento film po přečtení knihy vede k nevyhnutelnému zklamání. Téměř vše, co dělá knížku zajímavou, se ve filmu vytrácí a zůstává celkem obyčejná detektivka. Na druhou stranu samotný film není špatný a díky dobrému tempu celkem rychle a příjemně ubíhá. ()

valmet

Kdyby se film držel knihy, mohl to být skvělý film. Takhle je to nemastná neslaná slátanina, která po shlédnutí zaslouženě upadne v zapomnění. Škoda. ()