Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Bilky

Len tak tak nad 50% aj to len za atmosféru ktorá je ale veľakrát budovaná priveľmi nasilu a často len účelovo. Vyvrcholenie je zbúchané za 2minúty a ešte k tomu s hromadou nezodpovedaných otázok. PS: No a vianočný záver tam bol kua načo? ()

boqvai.

Co v tomhle filmu tvurci nedotahli do konce je zaporak. Ten vrah a vubec vse kolem nej bylo proste odflaknuty. Jinak to mohlo mit solidni 4* ()

Filipes

Denzel má skvělou roli. Jeho Lincoln Rhyme nadmíru inteligentní a vtipný (Řekni mu, že jsem si šel zaběhat) je zahraný skvlěle. Bylo hezké vidět zase "Ela Bundu" (Ed O'Neill) někde jinde než na gauči ale nutno poznamenat, že to co předvedla Angelina Jolie později zopakovala ve Zloději životů- nevidím v jejím výkonu rozdíl. Jinak je to chytrý kriminální film....ale podobně chytrých vrahů jenž dávají nápovědy už bylo dopadeno třeba i v povedenějších zpracováních. 60% ()

u

vůbec nechápu jak někdo může považovat tenhle thriler za dobrý nebo aspoň průměrný.Film by možná mohl být dobrý, kdyby: 1.ho natočil jiný režisér.,2.kdyby nebyl podle slavné knihy,. 1.Phillip Noyce už není režisér,kterého jsme obdivovali za vysokou hru patriotů a jiné filmy,které natočil,než sklouzl do béčkového zařezení. 2.Kniha Jefferyho Deavera je o hodně jiná než je film.Má mnohem víc záplatek.Vůbec nechápu proč zfilmovali první díl série s Lincolnem Rhyhem.Podle mě kdyby chtěli natočit skutečnou bombu s velkým B,tak by zfilmovali Kamennou opici nebo Iluzi-to je čtvrtý a pátý díl v knižní podobě s Rhymem. 3.Kouzlo mezi hlavními představiteli trochu je,jenže mě to trochu připadá až vynucené a Washington nehraje vůbec nic.Než hrál tuto roli měl do důsletků prostudovat a pořádně jak hrál jimmy Stewart ochrnutého ve filmu okno do dvora. ()

Joe16210

Vskutku zajímavě pojatý film. Policista upoutaný na lůžko používá neokoukanou a nezkušenou Angelinu Jolie jako svoji prodlouženou ruku a pomocnici. Dkáží spolu dopadnout vraha? ()

Biggles

Slabsi 4* jen proto, ze si myslim, ze se tomuto filmu tady trochu krivdi. Ikdyz ten film ma nejake mouchy, tak dvouhvezdickovy urcite neni. ()

rafix

Dokonalý a strhující herecký výkon Denzela Washingtona a sexi herečkou Anjelinou Jolie ve strhujícím thrilleru plném akce a napětí. Film je bezvadně natočen, že člověk se nenudí celých 114 minut ()

Phex

...když je sobota večer, včera jste byli na tahu a vstávali až v jedenáct, zbytkáč s Váma ještě lehce třese o futra a vy víte, že nic než čumět na televizi Vám nezbývá - no a kdyby dávali v tuto chvíli tento film tak to je přesně pro Vás ()

sa_kra

Četla jsem předlohu- několikrát. Vlastně jsem četla všechny Deaverovy knihy- několikrát. A považuju se za jeho skálopevného fandu. Z napínavého thrilleru se stal půměrný krimi film, ke kterému mě spíš táhla zvědavost, jak se filmaři zhostí perfektní knihy. Opravdu k tomu nechci slyšet Deaverův komentář, protože tohle se s knihou prostě nedá srovnat. I Lincoln Rhyme je v knížce vykreslen úplně jinak. Oproti knížce byly postavy ploché, nikterak zajímavé a nevytvořila jsem si k nim žádný vztah. A ani jeden z herců se mi do postavy nehodil, od záporáka po Sachsovou. ()

Weirdman

Od detektívky jednoduchej formou by som čakal, že to vynahradí obsahom. Ale houbajs. To čo sa tu deje je fest pritiahnuté za vlasy a cucané z prstu. Jediné čo film naozaj tlačí vpred je hudba (a aj to je vlastne len jeden a ten istý dokola omieľaný motív)... Na znudený večer pred telkou ako stvorené. Jedenkrát a nikdy viac... (●) ()

Mustaffa

Opravdu špatný thriller. Začátek přitom vypadal velmi slibně, měl atmosféru a i se docela držel knižní předlohy. Ale potom se to zvrhlo v nějaký guláš, který neměl ani hlavu ani patu a přinesl jsem velkou obět, když jsem se zvládl dodívat až na konec. Postava Amelie je ve filmu hrozná, Rhymea dá se říci také, Al Bunda čumí pořád stejně blbě jako v seriálu. Je to o ničem a ten slaďoučký konec jsem už fakt málem nerozdýchal. ()

BenchPress

Tak jak to zhodnotit? Na tenhle film jsem kouknul, protože jsem slyšel, že je velice podobný mému oblíbenému Sedm. Film začíná pomaleji a i díky hodně policajtům to na vás nepůsobí tak hrůzostrašně jako Fincherův masterpiece. Dá se říct, že jsem se nudil až do postupného vyšetřování. Napětí ve scénách a hrůzostrašné interiéry vám opravdu připomenou vyšetřování v Sedm. Dá se říct, že 3/4 filmu pro mě byla 4 hvězdičková záležitost. Jenže pak přišel závěr. Bylo mi jasný, že to musí mít nějaký aspoň trochu překvapivý závěr, ale tipoval jsem, že půjde spíš o Angelinu. Ta je mimochodem celý film naprosto úžasná. Citlivou policajtku hraje nádherně. Ty výrazy v obličeji, prostě paráda. Hrozně jsem jí fandil. 4/5. ()