Vražedná čísla

• USA Numb3rs (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2005–2010), 84 h 34 min (Minutáž: 43 min)

Série(6) / Epizody(118)

yarghoul

Jelikož matika vážně není můj koníček, asi nedokážu některé výpočty a dedukce náležitě ocenit. A stejně si tajně myslím, že je to skoro nereálný :D ()

The_God

Zajímavý koncept, který ovšem až tak moc nevybočuje z řad ostatních seriálů podobného zaměření. Kobra rozbíjí auta, CSI je zalezlý v laborce a Numb3rs u tabule. Ale vzhledem k tomu, že domů to stíhám tak na polovinu dílů, tak se mi to líbí. 70%. ()

imaginer21

Krumholtz dospěl ze záprdka na střední a stal se z něj geniální matematik se vším, co k tomu patří. Není to sice elita v kvalitě seriálů, ale rozhodně svěží vítr, při kterém si navíc člověk z matfyzu zopakuje pár pravidel. Pár epizod bylo opravdu zdařilých. ()

JackieBliz

Zpočátku měl seriál véélký potenciál. Neotřelý nápad s příjemnými herci. Matematika,ach ta matematika,kdo by jen řekl, že mě přeci někdy bude bavit? Bohužel, postupem času se seriál propadl do normálního detektivního bahna se spoustou krásných detektivek a detektivů a zamotanými případy, jenže vás to najednou začne nudit...Jako bych už to někde viděla. Škoda. ()

Stelletta

V USA je produkováno tolik kriminálek, že většina z nich je jen karikaturou jiné...ale Numb3rs mají do sebe to něco, co jiné nemají...a to jsou právě ta čísla. Mám ráda netradičně pojaté kriminálky a řešení za pomoci matematiky je prostě boží. Ne že by to bylo veledílo, ale jednohubka na odpoledne či večer je to výborná a velice ji ráda v televizi shlédnu. ()

ste

Tento seriál selhává ve všech ohledech. Hlavní dva představitelé jsou neuvěřitelně necharismatiční a nezajímaví, jejich rodinné a citové propletence jsou příšerně nudné a případy, které řeší jsou tuctové. Navíc si počínají jako když se příchod Cimrmana do Liptákova zjišťoval poločasem radioaktivního uhlíku namísto kouknutím do kroniky. Přece se nějak musí ukázat, jak moc chytrý jsou, ne? Dokonce tak chytří, že i ty nejsložitější modely a výpočty si v klídku vypisují na tabuli, nedej bože aby použili počítač. Viděla jsem asi půlku první sezóny, tak nevím, jestli se to časem nezlepší, ale já to rozhodně riskovat nebudu. ()

supo

Nápad je to dobrý, první díly jsou dobré, možná bych řekl dokonce výborné. Ale pak začne děj pokulhávat. Genialita hlavního představitele je pěkná věc, ale když začne poučovat i experty z jiného oboru (balistika, lékařství ...) tak to už je moc. Navíc mi přijdě, že to občas přehání. Někdy se jim stane, že poučuje v oboru zběhlé kriminalisty ve věcech, které musí dávno znát a to je trochu moc. Zápletka s čínským agentem tomu dodala poslední kapku. Dávám tři hvězdičky za první sérii a za nápad. Kdybych měl hodnotit série 2 a výše tak jen **. ()

Cycake

Byl by to dobrý náměť na film, ale na seriál se to příliš opakuje a nudí. Ještěže tam máme Judd Hirsche, jenom kvůli němu jsem byla ochotná projet i druhou a třetí sérii. Zlaté britské detektivky, kde člověk většinu času pouze nepředstírá, že rozumí, o čem se lidé baví. Ale zase to má jisté vzdělávácí poslání, i když nijak nenarušuje zažité pojetí, že každý matematik, nebo vědec chceš-li, je poloviční blázen neschopný společenského kontaktu s lidmi. p.s. David Krumholtz dlouho hrával školní šprty a údajně si užívá svůj nově nabytý sex-appeal, i když já ho nikde nevidím. ()

Olafa

Hlavní představitel, David Krumholtz, se prý pokusil svou postavu udělat víc sexy. Realizaci svých plánů odložil nejspíš už před vstupem na plac. Stylistům by mohli dávat více času, bo očividně nemají čas a tak již jmenovanému herci (hned po odložení plánů na neurčito) laciný gel na vlasy jen nakydají naběračkou na hlavu (toho by se měli chytit producenti - je to nejen odpuzující, ale i neekonomické). Zdá se mi, že se celý tým drží hesla "Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě". Ale občas se na seriál z krize kouknu, a to hlavně proto, že jsem zvědavá, zdalipak Rob Morrow vymyslí ke svým dvěma "grimasám" třetí a nebo bude následovat vzor Chucka a Arnieho. ()

Tweetak

Rob Morrow je sympaťák, seriál působí stylem: "my chceme myslet", zdá se mi to zajímavé, občas se i něco nového dozvím, takže rozhodně si zaslouží vysoké hodnocení. ()

Decim28

Dobrý nápad, který po pár dílech přestane bavit. Ale vzorec na všechno bych si chtěl z prstu umět vycucat taky. :D 65% ()

Corrivati odpad!

Tento seriál je asi tak stejně kvalitní jako zprávy na nově. Naprosto stupidní námět je zpracováním dotažen k naprosté nedokonalosti. Slaví se zde inteligence a logika, dle mne tyto dvě věci tento seriál paradoxně postrádá. ()

KapitanKuraz

Namiesto super červeného a mega fialového svetla v tejto kriminálke používajú matematiku, vďaka čomu vedia zistiť za použitia gravitačnej rovnice, kedy pôjde presne vrah na veľkú. Problém je už len zistiť kto je vrah a kam tú potrebu pôjde vykonať. Proste klasická americká krimiška, v tomto prípade veľmi podarená. ()

Pattrick

Vypadá to nazajímavej seriál, ale já viděl pouhé dva díly ..Takže mám takové zkreslené informace. Povedený námět to má. ()