Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Ketri

Hurá, nejsem blázen! Já si pořád říkala, že jsem ten film už určitě viděla a pak se mi rozsvítilo. Opět dovoz z Číny, tedy z Hong Kongu. No, oproti jiným dovozům to nebylo tak špatné. Těžko srovnávat. ()

Stegr

95% - Tomuhle filmu Oscara za Nejlepší film ze srdce přeju! Výborně jsem se u něj bavil. Neznamená to ale, že bych se často smál, spíš mě každou chvíli napětím mrazilo v zádech... ()

Rosomak

Přestože jde o remake, nebudu zde srovnávat Skrytou Identitu s Volavkou, ale budu jí hodnotit jako samostatný film, odproštěný od kontextu. Myslím, že to bude pro lidi, kteří potřebují vědět, jestli stojí za to si ho pustit, smysluplnější než zde vykřikovat jak je to jen laciná kopie a dovolávat se vyšších sil. Remaky jsou a budou. A tak to je... A teď už konečně k filmu:) Je pravda, že scénář občas na nějakých místech skřípe. Nejvíce je to znát na nekonečném konci, kde se všichni navzájem střílí, ať už jde o padoucha nebo policistu. Scorsesemu se často nedaří navodit napětí scénářem a tak to dost často suplují rychlé švenky a kamerové nájezdy. Film také drží nad vodou především výborné herecké výkony. Přesto si Scorsese svépomocí vypomůže tak, aby to drželo pohromadě, když napětí opadává, rychle přihazuje nějakou mrtvolu, nebo nějakou hudebně podkreslenou svižnou pasáž... Vaší pozornosti by to rozhodně nemělo uniknout, zajímavý film to bezpochyby je a své kvality také má. ()

Pilda17

Téměř dokonalý počin Martina Scorsese. Hvězdné obsazení Leonardo DiCaprio a Matt Damon, sehráli své role skvěle. Kdyby tempo bylo od začátku perfektní, šel bych do plného počtu. Druhá polovina byla značně lepší, napětí vzrostlo a já se opravdu bavil. Závěru se každopádně nic nevyrovná, ten stál opravdu za to... 8/10 = 85% ()

Disk

Skrytá identita Martina Scorseseho je skvělá. Vím, že to někoho nepotěší, ale je to tak. Ten film mě bavil od začátku do konce, užíval jsem si výborný střih Thelmy Schoonmaker, černě zábavného Jacka Nicholsona a perfektně jiskřící dialogy. Dvě a půl hodiny uteklo velmi rychle, což je u Martyho běžné. Vím, že některé sekvence jsou okopírovány z Volavky, ale funguje to v pohodě a Skrytá identita sama o sobě bez problému obstojí. Každopádně nechápu hysterické reakce na adresu Skryté identity. Ten film by si zasloužil mnohem lepší ohlasy. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +herecká čtveřice, hlášky, námět, děj, zvuky -hudba, pomalejší režie, hodně kecání, atmosféra/// Tohle je hodně hustej snímek. Chválím námět, i když téměř bez úprav kopíruje Volavku, nevadilo mi se na podobný film podívat znovu. Zde zaujmou především herci (i když ti Asijští mají taky něco do sebe) a jejich herecké výkony. Jediné co film trošku shazuje je nezajímavá Irská hudba, díky které navíc film postrádá atmosféru a spád. Občasný song to moc nevytrhne. Důležité je, že jsem se dobře bavil. Je to solidní film./// Celkem 79%/// ()

Rosaviva

V první půlce jsem se naprosto ztrácela, tam kde se flashbacky střídali s přítomností, nebo co to sakra bylo, jsem se vždycky ztratila a nevěděla, která bije. Asi v půlce se ten film ale konečně pořádně rozjel a já byla napnutá, jak to teda vlastně všechno dopadne. No konec mě dostal. Výborný thriller se skvělými herci v hlavních rolích. Jen bych pro příště vybrala typově úplně odlišné herce a ne jako tady, kdy se mi ve scéně, kde Leonardo DiCaprio sleduje Matta Damona, naprosto pletlo kdo je kdo. 4* ()

-OverLord-

Dokonalá záležitost, od režie, hudby, herců až po skvělej scénář a šokující zvraty. Jeden z těch opravdu lepších krimi thrillerů a pro fanouška žánru povinnost. ()

S.Quentin QUALE

Tato gangsterka jest neobvyklá, neřku-li vyjímečná, jednou věcí, atmosférou. Tato přidaná hodnota k tradičně výbornému LDC a Jacku Nicholsonovi dodává Skryté identitě ten pravý šmrnc a styl, které jsou podtržené cynickým závěrem. Tenhle film můžu a přál bych si, aby každý film, který má takovouto stopáž, byl takto zhltnutelný. Doporučuju! ()

Sysel_CZ

Z hlediska samostatného filmu je Departed poměrně slušným, trošku nadprůměrným kouskem. Bohužel, natáhnutá stopáž na sebe upozorňuje na můj vkus až příliš často, a tak z toho víc než Lehce nadprůměrné nedostane. Druhé hledisko je srovnání s originálním filmem; sice samo o sobě není důležité, leč přesto mi ještě o něco kazí dojem z Departed. Některé scény proběhly příliš rychle a zmateně, některé elementy byly přidány samoúčelně - ale hlavně, Departed postrádá dojem, myšlenku a hloubku původního díla, zaměřuje se pouze na gangsterskou, nikoli na smyslovou a psychologickou složku. Dohromady dávám 3 hvězdičky jako průměr všech kladů a záporů; protože zde se kloubí nuda a samoúčelnost s dobře natočeným dílem v poměrně zajímavé motanici, na jedno shlédnutí. ()

Rominator

Určitě bych doporučil všem, kteří dali hodnocení čtyři hvězdičky a výše originální film Volavka. Remake Martina Scorsese byl velkým filmovým zklamáním. ()

misterz

Skvelá kriminálna dráma s perfektnou kamerou a réžiou. Scenár je vyčačkaný a do detailu prepracovaný, možno až moc. Film je na gangsterskú kriminálku neskutočne dlhý a nedokázal udržať moju pozornosť na sto percent po celý ten čas. Našli sa aj nudnejšie, mdlé pasáže, z časti možno aj kvôli Damonovi, ktorý nezahral celkom tak, akoby som si človeka v jeho úlohe predstavoval. Naproti tomu dvojka Nicholson-DiCaprio ma neskutočne bavila. Damonova dejová linka mi išla tak akosi cez prsty a často som sa pristihol pri myšlienke, len nech už konečne príde strih ku gangsterom. Koniec sa však vydaril, musím uznať, že ma absolútne prekvapil, vôbec som niečo také nečakal. To bolo jedno veľké finálne pošušňáničko a oplatilo sa naň čakať. 89/100 ()

HAL

Zpočátku výborně rozehraná partie mezi mafiány a policií s krysami na obou stranách se v poslední třetině zvrhává v překombinovaný blábol, při kterém se zmůžete tak maximálně na jedno velké WTF?! Neviděl jsem předlohu ale určitě ji zkusím protože příběh sledující stejným dílem oba hlavní hrdiny je (až na ten závěr) velmi zajímavý a už z tohoto filmu je vidět že dvojnásobná stopáž rozhodně není na škodu. Některým scénám vyloženě chybí víc prostoru, například z telefonického rozhovoru mezi DiCapriem a Damonem mohla být nejsilnější scéna filmu, ale hrozně moc jí ubírá Scorseeseho tápající režie. Co ale musím pochválit jsou herci protože Damon i Nicholson hrají velmi dobře (i když prvně jmenovaný by nemusel vypadat jako cucák, a druhý by mohl být trochu míň šílený), ale oba dva s přehledem přehraje Leonardo DiCaprio, kterému jeho postavu bezezbytku uvěříte. ()

Satan

Nejsem unešen, ale jsem nemile překvapen a po první hodině téměř znechucen. Scorsese si vzal sice skvělý námět a dobrou látku pro své šití a i když se jehličky krásně třpytí, výsledná deka stále není ušita, a to ani po téměř dvou a půl hodinách. Téměř první polovina filmu stojí za starou belu a já se jen modlil, aby ta druhá byla lepší. A ona byla. [SPOILER] Od Nicholsonovi smrti (po DiCapriovi nejlepší výkon) [/KONEC SPOILERU] jakoby Scorseseho někdo polil živou vodou a začal vytahovat esa z rukávu. Na můj vkus bohužel pozdě a na konci až moc okatě, ale zaplať pánbů aspoň za to. Moje hodnocení se tedy dotrmácelo až na velmi chabé a špinavé 3*. A co se týče ocenění, ať si Scorsese sošku užije (ale asi tucet filmů natočil lepších), ovšem aby tento film dostal Oscara, to je ke všem těm Potomkům, Babelům a Letům č. 93 nefér. Jedno ale Scorsesemu upřít nemůžu - z nevinného DiCapria udělal chlapa a pořádného herce. [Přesná stopáž: 145 min] ()

Vančura

Souhlas s Civalem, na Scorseseho slabé. Závěr je strašně překombinovaný a v celém filmu je až protivně "přefuckováno". Film rozvíjí skvělé téma a místy je to napínavá a velmi profesionálně natočená podívaná, ale jako celek mě nepřesvědčil a po závěru plném vystřelených mozků jsem docela otrávenej. A zatímco Leonardo diCaprio je zde naprosto famózní, u Matta Damona jsem si potvrdil, proč ho nemám rád - už jen pohled na ten jeho přidrzlý obličej mě irituje. A Vera Farmiga má být jako co - protyp nové hollywodské ošklivky typu Sarah Jessica Parker, u které se mě film snaží přesvědčit, že je vlastně krásná? Bože, to jsme dopadli. Mimochodem, co měl proboha znamenat záběr na černý ztopořený penis Jacka Nicholsona v pornokině? Pustil jsem si tu scénu třikrát, ale stejně jsem nepochopil, jestli to ve filmu mělo být pochopeno jako maketa/nějaký fórek, nebo něco jiného - WTF?! ()

mzss1

[80%] SKRYTÁ IDENTITA od Martina Scorsese mi sedla, bavila mě od začátku až do konce. TÉMĚŘ DO KONCE, chci teda říci. Neříkám, že mě finále zklamalo, ale trochu mé nadšení z filmu srazilo. Když se na to dívám zpětně, tak asi ne až tak o moc, jen z mého úhlu pohledu jsem měl při sledování téhle rádoby „gangsterky“ vysoce nastavenou laťku. Ale nevadí, nic nelogického v závěru není. Jen zabití několika postav v rychlém sledu? Noo, co už … Ústřední dva herci DiCaprio a Damon to zahráli přímo parádně. Nejvíc mě bavil asi DiCaprio. Oceňuji, že jsem po cca hodině snímku dostal docela slušnou pointu. A jsem rád, že jsem si nepřečetl na CSFD ani text o filmu, tam je totiž docela spoiler. Takže jako celek mě to bavilo, nenudil jsem se ani na minutu. Jack Nicholson mi zde přišel charismatický, prostě typický lídr gangsterů, který uměl především fuckovat, jako celý film, který nabídl dost drsných a správně sprostých hlášek (u některých jsem se fakt smál). I pár přestřelek a krvavých scén tu bylo. Takže i svým způsobem to bylo správně nadlehčené. Víc to okecávat nebudu, ten konec je takový jaký je, při dalším shlédnutím budu snad ještě víc spokojenější. ()

Rudovous

Tenhle film dostal oskara za scenar!To je vysmech lidstvu!Chapu, ze Scorsesemu toho oskara dat uz museli(zaslouzil by si jej ovsem za jakykoli svuj jiny film),ale za scenar?!Fuj!At zije Volavka! ()

kingik

Bylo by nespravedlivé hodnotit tento film vysoce, protože pod atraktivním obalem se skrývá tuctový příběh, který je dobře natočen a opatřen působivou hudbou i kamerou. Scorsese si vědom, že jeho síla je hlavně v hereckém obsazení, tak nějak kašle na poutavost příběhu a raději se spoléhá na herce, kteří mu to kvalitně odehrají. A opravdu hercům nelze nic vytknout, ale film samotný mě nijak zvláště neoslnil. 40% ()

MaedhRos

Hysterická sračka, která má ve srovnání s originálem větší bicepsy a větší hubu - ovšem nesahá mu ani po členky. (Kdyby se mi chtělo být objektivní, dala bych tři - ale mně se nechce.) ()

Legas

Po všech stránkách DOBRÝ film. Ale nic víc. Rozhodně jsem se nenudil. Pokud mám celkově ohodnotit spolupráci Scorsese / Di Caprio, pak Letec *****, Gangy **** a Identita za ***. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)