Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Hanys_

Rodina, čest, hrdost, peníze a hlavně pomáhat a chránit :) aneb ani Collin Farrell není svatoušek. Drogy a zkorumpovaní poldové to je docela vděčné téma, které si vždycky své diváky najde. Tenhle snímek se nese v trošku jiném duchu než nedávný "Street Kings", ale co spojuje tyhle dva filmy kromě tématu, je výsledná kvalita filmu. Tady to sice trošku víc musí nahoru táhnout herci, protože ta stopáž je krapet přepísknutá, ale výsledný dojem je rozhodně spokojenost :) 7/10 ()

Shakeus

Drsný, napínavý a zamotaný film o policajtech. A i přes velký odpor musím přiznat, že Colin Farrell je zde nad očekávání dobrý a je to první film, kde se mi líbil. Zato Norton je tu trochu slabší, možná jen nejméně výrazný. Konce trochu škoda, ten z kanceláře, co vypadá jak sušínka přepere toho z ulice, co rozdává a přímá rány denně, jen proto, že je na jeho straně pravda. Lynč co pak následuje, se nehodí do takového filmu, mělo proběhnout obyčejné zatčení, tohle bylo dost filmové, takové béčkové. Protože jinak jsem se dobře bavil a film mě vtáhl, dobré téma řekl bych. Některé scénky jsou vážně perfektní a herci se v nich překonávají. ()

Golltes

Edvard Norton a Colin Farrel. Inak nemá zmysel sa na film vôbec dívať. Skvelý námet - totálne nevyužitý potenciál... ()

vorenus

Určitě by neškodilo trochu víc akce.Nemuselo by se zrovna celej film střílet, ale trochu přitvrdit se mohlo.Kdo váhal o C.F. jestli je dobrej herec, tak tady, když vejde na plátno je to přímo symfonie.Opravdu jsem si ho užil.Bez tohoto hvězdného obsazení, bych nejspíš jednu * ubral. ()

ElChe26

Pomalé tempo, rozvláčnost, čitelnost, prakticky žádné napětí, vzrušení, prostě nic. Za zmínku stojí pouze Colin Farrell, ale to je na 125 minut uboze málo. Osobně mi byla bližší postava Colina Farrella, než Edwarda Nortona, což zřejmě nebylo cílem tvůrců filmu. :) Za mě velmi slabé 3 *, bohužel. :( ()

jasiska

Pomaličky som sa prepracovávala od trochu mätúceho začiatku až do fázy, kedy to začalo dávať zmysel. Správni policajti tu riešili dilemu, či dať prednosť pravde alebo ostať lojálny rodine. Film sa sústredil na viacero postáv a možno preto žiadna z nich nejak obzvlášť nevynikla. Ešte aj môj obľúbenec Edward Norton bol dosť nemastný-neslaný, nehovoriac o zvyšku, podľa mien zaujímavého, obsadenia. Dej snímku nebol založený na akcii, skôr na dialógoch a vzťahoch postáv. Celková atmosféra bola celkom dobre vybudovaná a kde-tu (na konci) sa našla aj nejaká silná scéna. Celkovo mám z filmu však pocit, že z nie najoriginálnejšieho námetu, nie najinvenčnejším spôsobom bol natočený snímok, ktorý možno je lepší ako priemer, nie však o veľa, a navyše sa tvári, akoby bol umeleckým kusom desaťročia. ()

Piškotka

I přes hvězdné obsazení byl film šedý průměr a jako mnohý z řady s policejní tématikou. Navíc byl celý potemnělý a to doslova. Chyběl také prostor pro větší seznámení s rodinným klanem. Konec byl konečně docela o něčem a všichni dostali právem, co jim patří. Ve jménu spravedlnosti a božích mlýnů. E. Norton do své role pasoval a jeho přímočarost a smysl pro pravdu mě překvapily. V řešení dilematu byl sám za sebe, i když otec tlačil a tlačil. Jon Voight už pouze stačí na takové moudré a zároveň pokrytecké staříky. ()

Xavi6

Samý kecy a žádná akce. Nejvíce mě zaujalo asi prvních 5 minut, pak to šlo už jenom z kopce. Finální scénu jsem si také jinak představoval a ono došlo jen k pěstní rvačce a žádná přestřelka pořádná vůbec nebyla. Jsem hodně zklamán, i když jsem se hlavně těšil na Farrella, Nortona a Voighta. Opravdu slabota. ()

Itar

Slabší čtyři, především zásluhou Colina Farrella, který si celý film krade pro sebe. I jindy výborný Edward Norton tady jenom tak povlává ve větru a nudná režie kompletně zabíjí potenciál, který tenhle scénář rozhodně měl. ()

vander19

Tak tento film žiadna sláva nie je. Síce sa honosne hrdí týmto názvom a kvalitným hereckým obsadením, ale je dosť nezáživný. Spolupráca troch vynikajúcich hercov Norton, Farrell, Emmerich by si zaslúžili oveľa dynamickejší dej. Po čase som znovu mohol vidieť spoluprácu režiséra O´Connora spolu s Emmerichom. Chudák Noah, ten jeho drsný až nacistický výraz tváre mu dovoľuje hrať zrejme len podobné roly. Okrem seriálu Americans, kde sa tiež spolčil O´Connorom. Celkovo ako som spomínal je dej až príliš sterilný a hlavne film zbytočne dlhý. Keďže sa hlavne jedná o thriller chýbajú mu aj prvky napätosti, ktoré doslova vyžadujem pri každom kvalitne napínavom filme. Výborný potenciál, skvelí herci, ale na prd dej tento film doslova zabíjajú. Až príliš je to okaté a v danom žánry je určite oveľa viac kvalitných filmov. ()

Jeržik

Další klasický vánoční film? Skoro!;) Jen je tu o pár mrtvol a lidí se zaraženou trubkou v hrtanu víc. Pride and Glory zaujme poctivou atmosférou, při které tu pachuť zrady ucítíte až na jazyku, výbornými herci, hudbou a hlavně Gavinem O'Connorem, který nemilosrdně potvrzuje své výjimečné režijní kvality(aneb Hokejový zázrak nebyla náhoda). Problém filmu je jen scénář, který je, i přes své nesporné dialogové kvality, pouze seskupením už všeho předtím někde viděného. Což je škoda, při potencionálu, který film svým obsazením a režií skýtal. 70%, to je u policejních dramat poslední doby tak nějak už zaběhlé hodnocení.;) ()

Jayem

Norton je skveli ako vždy. Ale Colin mi sem akosi nesedi, ale da sa to vydržať. Film ma dobry scenar ak ked občas zbytočne odboči. Inak odporučam jeden s tych lepšich krimi. ()

Dallas

Film, ktorého sila nie je v príbehu (ten už tu bol), ale v jeho spracovaní, v jeho podaní, v jeho hercoch a hlavne v niektorých okamžikoch pri ktorých som bol pribitý do kresla. Norton je extratrieda a tu to len dokazuje. Farella moc nemusím, ale toho hajzla, čo predviedol tu mu môžu mnohý kolegovia závidieť. V scéne zo žehličkou som mu fakt veril, že to kľudne spraví. Musím pochváliť kameru pri úvodnom príchode na miesto činu. Výborne vyjadrila chaos, ktorý tam nastal. Škoda len že filmu nestačí niečo cez dve hodiny, aby dopovedal všetko čo začal. Tvorcovia na seba môžu byť právom hrdý, a tý z nich,ktorý ešte niesú slávny, tým to kvôli tomuto rád doprajem. 75% ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)