Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Blaogranas

Na tenhle film jsem se těšil jak malej a dostalo se mi kvality, kterou jsem očekával. Ústřední dvojici ztvárnili mí oblíbení herci a dle předpokladů nezklamali. Krimi drama o korupci, která zasahuje i tam, kde by to vyšetřovatel v podání Eda Nortona určitě nečekal, do vlastní rodiny. Jediné, co trochu nechápu je počínání Raye při posledním zatýkání, ale co už. I přesto, že není těžké odhadnout, jak film asi vyvrcholí, neztrácí nic na své kvalitě. Rozhodoval jsem se mezi 4* a 5* čili 90%, ale kvůli zdejšímu hodnocení (76%) se přikláním na tu silnější stranu. ()

sumperacek

v některých pasážích filmu scény táhlé, ale na konci ten správný spád. Postava Edwarda Nortona je ale podivně napsaná. Má to být ten největší správňák v celým filmu, ale v některých pasážích se mi zdá, že se trochu bojí. Ale jinak výborný film. ()

Yojimbo

Což o to, natočeno to není špatně, dokonce v tom hraje i pár velmi dobrých herců, ale ruku na srdce - kolik že už bylo natočeno filmů s tématikou policajtské rodiny, co má furt tendenci se navzájem chlapácky poplácávat po zádech a hlásat o loajalitě k policejnímu sboru a především rodině? Hodně... Ničím výjimečný snímek, přesto slušně zvládnuté řemeslo, které mě zkrátka nechytlo. ()

maZSlicko

Pride and glory si zaslouzi 4*.. 5 je moc a 3 sou malo ..Dej pomalu se rozvijejici,dobrej scenar,skvely obsazeni (jako vzdy skvelej Ed,Colin jak by smet),postupne gradujici vyvrcholeni co se dalo cekat ale stejne me to potesilo..Neni to takova pecka jako miami vice ale pride a glory se mi libilo vic..vcelku povedenej snimek z krimi zanru :-) ()

bif

Filmařské kvality to má, ale také to má nevyužití potenciál a to spoustu. Měla to být velká bomba, ale je z toho jen nudná detektivka s vynikajícími herci nehrající jejich maximum. Škoda. ()

tranquill

Thriller mi silně připomenul nedávno zhlédnutý Training day. Takhle to u policie také chodí... A já dávám jednu hvězdu navrch za tradičně skvělého Edwarda Nortona, ale i za Colina Farrella. ()

Razzor_82

Brilantně atmosférická kriminálka. O'Connor skvěle zachytil dvě rozdílné strany čistých a zkorumpovaných policistů z New Yorku. Farrell i Norton předvedou tu nejvyšší sebereflexi a dokazují hereckou extratřídu. Skvěle zapadli do rodinného spletence i Emmerich a Voight. Díky dokonalé kameře vám každá akce připadá jako neuvěřitelný nářez. Napětí drží diváka až do konce. Ten je díky vyřizování účtů vygradovaný a nečekaný.  9/10 ()

BačaXXX

Výborná "police" kriminálka se skvělými herci a správně napjatou atmosférou, jen ten scénář o úplatných policajtech už je jaksi ohraný. ()

Veseldaa.!

Mé první zklamání roku. Po výborném traileru jsem se na film moc těšil. Škoda, že to dopadlo, tak jak dopadlo. Přitom film má velké ambice být dobrým. Výborně obsazení herci na plátně excelují, kamera je špičková, ale ten scénář mohl být sakra o dost lepší. I když jde o téma stokrát omleté, tak by se to dalo odpustit. Stačilo právě příběh lépe a přehledněji sepsat a filmový zážitek by byl na světě.. 3,5* ()

vovarano

Nebyť hviezdneho obsadenia (neviem pochopiť prečo tie úlohy vôbec zobrali) tak sa k nám tento film pravdepodobne nedostane ani na VHS. Asi som mal prehnané očakávania ... ()

sonoluca

Ona samotná syrovost už dávno nestačí a tak může Pride and Glory narozdíl od svých soukmenovců nabídnou snad jen atraktivní obsazení. Na víc už se tvůrci bohužel nezmohli - jakákoli snaha se vymanit z davu troskotá na přepálený stopáži, schématičnosti, fádní režii a neojbevnému scénáři. Celkem zvládnuté finále tak v tomto případě neznamená onu třešničku na dortu, nýbrž pouze jakousi odměnu za výdrž. ()

Laborant

Velice dobrá podívaná na motivy zkorumpované policie. Od takových herců jako jsou Edward Norton a Colin Farrell se ani špatné výkony čekat nedaly. Musím říci, že spád filmu byl podobný jako u filmu Země Policajtů se Slyem, který podle mého ve filmu odvedl výtečnou práci a zákonitě na to si vysloužil od kritiků jen samá pozitiva. ()

waska

Poctivě natočené policejní drama s velice kvalitními hereckými výkony. Bohužel film hřeší na to, že od něj každý očekává víc a ne jen jednu dějovou, i když dobrou, linii. I já jsem stále čekal, že už musí přijít nějaký zlom, ale bohužel nepřišel. Ale stále, i přes zbytečně dlohou stopáž, je to skvělé strhující drama. ()

ER

Mohl to být dost dobrý film a kvalitní herecké obsazení napovídalo, že se máme na co těšit. Film těží ze známé premisy o zkorumpovaných policajtech, kteří si chtěli nahrabat i něco pro sebe a tak překročí velmi tenkou linii, jenž je natažena mezi právem a zločinem. Když jsou zastřeleni policisté, kteří jsou někde,kde být neměli,vzniká vyšetřovací tým, která má vše objasnit. Do celého případu a s ním spojeného vyšetřování se zaplete policejní rodina Tierneyových. Drama začíná, neboť v týmu je i Ray Tierney, který záhy zjišťuje,že stopy vedou k jeho příbuzným. A neví si s tím rady,neboť podobnou věc již zažil a teď se jí chce vyhnout jako čert kříže-křivě svědčit.Již ví, že k tomu vše směřuje. Kdyby se této linie držela i režie, pak to mohla být podívaná,jenže místo toho vstupují do děje scény a postavy, které jej ničím neobohacují a působí "vycpávkově"(aby vyplnily čas,beztak zbytečně delšího filmu).A i když divák tuší, co musí přijít a je zvědavý,jak to hrdina vyřeší,gradace vzniklého napětí nepřichází,byť k tomu je v několika scénách nakročeno.Minimálně od scény s žehličkou nad tváří dítěte (skvělý Colin Farrell-tuhle scénu si budu dlouho pamatovat,brr...). Škoda,mohl to být dost dobrý film, tak jde o "jen"dobrý film s několika skvělými momenty. ()

arajnoha

Film se mi líbil i co se týče příběhu i po herecké stránce. Drsnější scény mi celkem do děje zapadaly. Jen jsem měl menší zmatek ze začátku v policistech, ovšem vše se po chvíli vyjasnilo. Policie v NY musí čelit spoustě problémům, avšak co oni sami ? ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)