Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Makky

O niečo slabšie ako podobné Street Kings, ale minimálne rovnako dobre sa na to pozerá. V podstate zapamätaniahodných momentov je pramálo, za to tie ktoré sú, sú výborné. Herci hrali slušne, koniec potešil, ale toto je taký filmík na jedno pozretie. ()

kaylin

Neskutečně nudný kriminální thriller, který buduje zajímavé vztahy v rodině, ale činí tak způsobem nesmírně otravným a zdlouhavým. Je zde jediná scéna - no, možná jsou dvě, když budu hodný - která stojí skutečně za to. Na film, kde si zahráli esa jako Norton, Farrell a Voight, je to opravdu neskutečně málo, stejně jako na více jak dvou hodinovou stopáž. ()

Maq

Vykouří se to z hlavy pár pikosekund po titulkách. Jó, jakejsi film o zkorumpovaných četnících... kdo si má ty sračky pamatovat? ()

Rosalinda

Docela nuda. Zkurveně sentimentální rodinné Vánoce. Grrr!!! ¡Viva América! Ale hudba dobrá, Colin perfektní, ostatní také good. Bohužel jsem viděla dabovanou verzi a musím říct, že dabing naprosto příšerný, jeden by se naježil a ještě dlouho naježený zůstal. Budu-li mít možnost zhlédnout originál, určitě se ještě podívám, abych si spravila chuť. Hvězdu to ale asi nepřidá. ()

Aiax

Nejzajímavější je na tomhle filmu to, že je navzdory hvězdnému obsazení a áčkové DNA tak nezajímavý. Všechno, co ve svých dvou hodinách nabízí, už někde bylo, a to hodněkrát. Průměrný policejní thriller s minimem zábavy, zato pořádnou porcí moralizování. Za tři s odřenýma ušima, O'Connor. Sednout. 55 %.. ()

FilmFan24

Pomáhat a chránit! Jenže v tomto případě pro některé policisty to neplatí! Sami totiž využívají a zneužívají svoje postavení i za cenu životů svých nic netušících kolegů. Pěkně postaru natočená kriminálka, kde je hlavní důraz kladený na autenticitu prostředí a psychologii hlavních postav. K působivému vyznění přispívá herecký ansábl. Tradičně dobrý Edward Norton, v roli jednoho z bratrů, který kdysi ve službě chybil a lhaním před porotou uchránil čest policejního sboru. Nyní je stavěný během vyšetřování smrti čtyř policistů během jedné rutinné akce zátahu na drogové dealery do podobné situace. Tentokráte je ale v sázce přímo rodinná čest. Starší bratr (Noah Emmerich) je velitelem onoho sboru a jedním z podezřelých policistů je i švagr Jimmy (Colin Farrell). Otec (Jon Voight) policajt tělem i duší se snaží celou záležitost diplomaticky vyřešit. K autenticitě snímku přispívá i použitá jakoby dokumentární kamera, která diváka přímo vtáhne do středu dění...Přestože v rámci žánru nepřináší "Hrdost a sláva" nic nového a převratného, jedná se právě díky zpracování o mírně nadprůměrný film. ()

Lucjen

Námet lákavý, jeho spracovanie žalostné. Nevýrazné, ako keby sa nikomu do toho nechcelo vložiť energiu. Obsadenie by film hádam aj podržalo, keby na to ich postavy mali. Po tejto stránke vyšiel E. Norton takmer naprázdno. Nakoniec to aspoň posledných 10 minút slušne uzatvára. Pochybujem, že sa k tomuto filmu ešte niekedy dostanem. ()

grogodil

Taká obyčajná kriminálka s trochu prepálenou dĺžkou a pár naozaj gulervúcimi scénami (áno, hlavne Farrell so žehličkou), no ak má človek odkukané napr. také Ayerove výlety do sveta skorumpovaných policajtov, alebo videl Carnahanove Narkotiká, tak mu Pride And Glory tak maximálne príjemne utečie... ()

Dexter1

Tento film je taký mix filmov ako: Street Kings, Na dostrel či Serpico. Kamera je svižná, herci podávajú dobrý výkon. Vo všetkých ohľadoch je to priemerný 3* film. Ale, sú tu skvelé dialógy a naozaj silné scény(napr. žehlicka verzus kojenec, alebo tá záverečná). Prvýkrát som si uvedomil pri filme, ako silné zábery môžu zdvihnúť hodnotenie aj priemernej kriminálky. ()

Dont

Slibný rozjezd a skvělé herecké obsazení. Brzdily to zdlouhavé pasáže a možná zbytečně protahovaný závěr. Ale i tak převážily pozitivní dojmy a je to určitě nadprůměrná kriminálka. Gavin O'Connor evidentně rád řeší tyhle rozbité rodinné vztahy mezi bratry a nejlépe i otcem (viz Warrior), docela mi v tomto ohledu jeho styl sedí, Noah Emmerich mě příjemně překvapil a zahrál výborně. ()

Eldrick

Pro mě trochu zklamání. Street Kings byli mnohem záživnější než tohle. Nedokáže vás to pořádně vtáhnout do děje jako třeba Training Day nebo Harsh Times. Vlastně jsem si to stáhnul jen kvůli tomu, že jsem chtěl vidět Nortona a Farrella v jednom filmu. Pravdou je, že herecké výkony drží tuhle tuctovou kriminálku lehce nad průměrem. Film stojí za zapamatování snad jen kvůli 3 scénám: ta s žehličkou, rvačka Edwarda a Colina v knajpě a závěrečný gangbang against Farrell. Pro Colina Farrella další krůček nahoru, pro Edwarda Nortona mrhání talentu. ()

Fanucci

Nadprůměrné kriminální drama s výborným Farrellem. Scéna s žehličkou mi zůstane v paměti ještě nějaký čas...:-) ()

Vessper

Všichni herci jsou skvělí a při sledování jsem byl vtáhnut do děje. Přesto celkový dojem není až tak skvělý. Za nějaký čas se na to kouknu znovu a uvidím. Nyní hodnotím lepšími 3* ()

dyfur odpad!

.....mňa ten  Edward Norton vážne nebaví - stále v každom filme hrá tak vážne tak seriózne tak sa všemožne snaži byť cool až mňa to ....... - asi aj keby hral chlapa čo serie na latríne aj tam by bol charakterný herec z Kráľovskej shakespearovskej  spoločnosti......film ako taký - je ako taký .......za odpad  :(     netreba viackrát pozerať   - v poslednej dobe som pozrel filmy :Patrola, Králové ulice a tento "zázrak" - no poviem narovinu už skorumpovaných policajtov, toho odporného prostredia, tie hnusné ksichty,tej brutality  - mám toho akurát dosť - dávam si pauzu od takéhoto hnoja - zlatý Pitaval :) ()

maverick10

Tenhle pribeh jste uz mnohokrate videli a asi i mnohokrate uvidite. Gavin O'Connor ve svem snimku dokazal ze i z klise se da natocit paradni film. Film o moralnim dilematu, vetsim nez suspenzor Jirky Slegra. Herecky koncert hlavniho tria je paradni a hudba se dala i poslouchat. Takze u me dobry. ()

Carlossss

Nadpozemsky dokonalá kriminálka, která se asi stane černým koněm v mém žebříčku nejlepších filmů pro rok 08. Na Pride and Glory jsem se těšil. Lechtalo mě to po koulích už od doby, kdy jsem zjistil, že spolu budou hrát Farrell a Norton, zdánlivě nesourodá dvojice hereckého chameleona a bouřliváka z britských ostrovů... a dlouhé čekání se vyplatilo! Oba zde předvádí to nejlepší, co v nich je... Jak zde mnozí píší: Příběh se rozjíždí tuctově: Hodný a zlý policajt, korupce, peníze... jenže celé to kouzlo je v tom, že ten špatný není zase tak špatným a ten dobrý má naopak pár šrámů z minulosti. Celkově se mi zpracování líbilo. Dějových zvratů bylo tak akorát, nic nebylo zmatené nebo nedovysvětlené... nemůžu jinak, než za pět. ()

JOHN.NY

Příběh stokrát viděný, avšak stále neomrzel. Z průměru jej vytahuje prvotřídní herecké obsazení. Jen kdyby byla první půlka o něco zajímavější a výborné momenty se nestřídaly se slabými, byly by to jasné 4*..takhle to je 3,5* ()

ilemas

Dost nudná a nezáživná krimi s Colinem Farrellem v roli zkaženého policisty a mnou nenáviděným Jonem Voightem, jehož herecké kvality opravdu nemusím. Málo akce, spousta keců a napětí téměř žádné. Spousta nesympatických herců. ()

HappySmile

Čekala jsem dobré krimi, místo toho jsem dostala neslaný nemastný rozvláčný příběh o rodině policajtů, který se spíš zaměřoval na jejich problémy, které mě však nedokázaly zaujmout... nepřišly žádné napínavé chvíle, ani žádná překvapení a spolu se stopáží to tedy moc velká sláva opravdu nebyla. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)