Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Klay

Nic objevného, přesto příjemná, řemeslně slušná práce. Jde o to, jaký je váš vztah k oldschool policejním dramatům. Já mám podobné kousky rád, a i když se Hrdost a sláva nevyrovná skvělému Noc patří nám, pořád nabízí slušně vyhrocený konflikt jedné policajtské rodiny, jehož největším plusem je skvělá dvojka Norton-Farrell. 70% ()

AIMÉE

Za plný počet to sice není, ale do šrotu rozhodně nedávat. Obzvlášť gradující závěr. Farrellovo závěrečné obětování tomu přisypalo (něco), co tomu trochu chybělo většinu filmu. Bohužel jsem se těšila na dobrou podívanou Farrell vs. Norton, avšak v závěru z toho zůstal jen ten Norton... Farrell tak nějak "pokulhával" 2/3 snímku. Ale ta jejich konečná rvačka byla 'koukatelná'. ()

Dr Lizal

Podobně jako u Warriora propletl Gavin O'Connor ústřední zápletku filmu s rodinnými vztahy. Tady to však tak dobře nefunguje, míra emocí i důraz na vymakanost děje je o dost slabší. Ale když vemu v potaz že se tento nadějný filmař teprve "zaučoval" tak to zas tak zlé nebylo. Místy nudné, místy citlivé, místy tvrdé. Dobro vs. zlo, korupce vs. počestnost, Norton vs. Farrell, toť Hrdost a Sláva. ()

jerenymo

No nevím já v tom zas tak dobrej a zázračnej filmeček nevidím. Dle mě je to zas o hodný a zlým policajtovi. Samozřejmě že herecké výkony jak Nortona a Farrellyho jsou suprový,ale to prostě nestačí na to aby z toho snímku bylo veledílo. Dle mě první polovina filmu je až dosti nudná a tak trochu zmatená, druhá polovina filmu už je o něco lepší a nabírá postupně na tempu,ale z nevyhrabe se to z průměrnosti. Takže 3* a ani o chlup víc. ()

bidja

Dobrá kriminálka, barvitě popisuje jak to asi může vypadat v policejním okrsku v NY. Otec policajt, děti policajti, dcera má za muže policajta. Herecké výkony na slušné úrovni i když zas tak moc zrovna nikdo neexceluje, možná tím že nikdo nedostal větší prostor a příběh dává šanci všem. Nakonec mě to docela strhlo i když ten příběh nebyl docela dokreslen podle mých představ. ()

maty39

Slušnej ale dost depresivní "policejní" film s výborným obsazením, který mi totálně zkazil dost stupidní konec. Možná někomu přišel "neotřelý", ale když se nad tím člověk zamyslí, tak to bylo dost vycucané z prstu - na efekt. Nebýt toho, tak by mé hodnocení bylo vyšší. Na druhou stranu je zajímavé podívat se na negativní stránku USA. Člověku se pak doma líbí zase o něco víc :-) ()

chalp

Pekný plagát, pekný trailer, obstojné obsadenie a...a, to je asi tak vlastne všetko.Pokus o tvrdé dráma ala Training Day snažiace sa opať vykresliť policajtov ako bezcharakterné podplatiteľné kurvy(ako keby sa o tom nevedelo),lenže to tu už bolo nespočetne veľa krát a oveľa lepšie.Nuda. ()

El Loco

Konečne poriadna americká kriminálka, kde nenájdeme žiadnych drsných a nezdolateľných superpolicajtov, ale normálnych ľudí z mäsa a kostí, ktorí majú okrem špinavého pracovného života na ulici aj ten bežný, rodinný, s reálnymi problémami...No, v tomto prípade som pri označení „bežná rodina“ trochu prestrelil, nakoľko sa príbeh točí okolo takmer čisto policajnej rodiny Tierneyovcov - otca Francisa Sr. (Jon Voight), synov Francisa Jr. (Noah Emmerich) a Raya (Edward Norton) a ich švagra Jamesa Egana (Colin Farrell), ktorých rovnako ako celý zbor NYPD hlboko zasiahne veľká tragédia, keď pri jednej akcii zahynú 4 ich kolegovia z protidrogovej jednotky. Vyšetrovaním tejto záležitosti je poverený Ray, ktorý sa vďaka svojej mimoriadnej investigatívnej práci dopracuje k výsledku - rovnako šokujúcemu ako samotná smrť štyroch policajtov. Nevyhnutne sa tak dostane medzi 2 veľké mlynské kamene, ktorými sú MORÁLKA/SPRAVODLIVOSŤ a RODINA a tento ťažký výber je len na ňom...PRIDE AND GLORY režiséra Gavina O´Connora, ktorý v roku 2004 očaril svet výborným filmom MIRACLE o senzačnom víťazstve amerických hokejistov na ZOH 1980 v Lake Placid, nepatrí medzi prelomové žánrové diela, neobsahuje napínavú nervy-drásajúcu detektívnu zápletku (o tom, kto je v pozadí všetkého, sa divák dozvie zhruba po 25-tich minútach), ale svojou úprimnosťou, výborným charakterovým vyobrazením (patrične zvládnutým skvelými hercami), reálnosťou príbehu a s ňou spojeným odvážnym položením vyššie uvedenej základnej otázky, ku ktorej každodennému zodpovedaniu si, sú prinútení všetci zamestnanci policajného zboru na celom svete, si jednoznačne získal moje sympatie a vo svojom osobnom rebríčku ho staviam nad podobnými kúskami - SERPICO (1973) Sidneyho Lumeta a WE OWN THE NIGHT (2007) Jamesa Graya. ()

bolan

Konečně špinavá krimoška jak ze starý školy, bez cool policajtů se supermoderním vybavením a postupy jak ze Star Treku. ()

(Z)denny

Taková sestava, takovej potenciál.. a oni z toho udělají ubohou konverzačku, že i "Muž na radnici" je proti tomu akčňák nejtvrdšího kalibru ()

Santino7

Dobrí a zlí uniformovaní muži v rámci policajného zboru, chápanie odznaku ako prostriedku k zbohatnutiu verzus česť, korupcia atď., to sú hneď na prvý pohľad záležitosti, ktoré boli v rôznych podobách (a takisto na kvalitatívnych úrovniach) sfilmované už nespočetne veľa krát. Preto som do toho šiel nanajvýš realisticky, a skrátka som len veril v pomerne kvalitnú žánrovku, ktorej pozeranie nebudem mať prečo ľutovať. To by človek ostatne pri takomto sľubne vyzerajúcom hereckom obsadení plus schopnom režisérskom mene (fajn, to meno pre mňa nie je až natoľko známe, ale usudzujem podľa jeho hneď nasledujúceho filmu, ktorý vyšiel perfektne) skrátka aj tak nejak očakával. Ako to teda dopadlo? Nuž o nejakom extra sklamaní hovoriť síce nemôžem, avšak predsalen som možno dúfal v o čosi lepšiu záležitosť. Počas celej stopáže som mal pocit, akoby tvorcovia nedokázali nájsť spôsob, ako diváka naplno upútať, ako plne využiť herecký potenciál, ako vyšperkovať obsahovú stránku, navodiť vhodné napätie, no skrátka niečo tomu, napriek istým nesporným kvalitám, skrátka chýbalo. Oceňujem však autentickosť celej snímky, herecké výkony (najmä teda Farrella a príjemne prekvapený som bol i výkonom Emmericha, pričom Norton tentokrát hral až akoby druhé husle, hoci priestoru prejaviť sa mal jednoznačne dosť), a niektoré pomerne drsno riešené situácie, ktoré sa mi vskutku páčili, no na druhú stranu ako som už písal, celkový dojem to vo mne zanechalo taký priemerný. Svoje v tom nepochybne spravila i akási obsahová nekonzistentnosť, nakoľko počas väčšiny stopáže bolo ono samotné vyšetrovanie nie príliš zaujímavé, v záverečnej časti (zhruba pol, až trištvrte hodinke), keď sa veci už pomerne vykryštalizovali, to začalo byť vydarenou drámou, ktorej kvality minimálne o level predčili zvyšnú (žiaľ časovo výraznejšiu) časť snímky. Čiže ak to mám v krátkosti uzavrieť - film, ktorý nenadchne ale na druhej strane ani nijak nerozladí/neunudí atď (teda aspoň by nemal). Jemný nadpriemer, avšak v rámci tohto žánru (resp. podžánru) sa dá nájsť i mnoho kvalitnejších kúskov. 65% ()

KOZLIK

Herecké výkony nezachraní plochost tohoto snímku. Nechápů přoč amíci pořád točí filmy o policajtech a jejich rodinách a vůbec všude jenom fízlové. Ještě, že existují také neamerické snímky, kterých je ale jako šafránu. ()

ViktorEl

Film o skorumpovaných a dobrých policajtoch. Na strane zla Farrell na strane dobra Norton. Farrel podľa mňa dosť nevýrazný, Norton hral na taký dobrý priemer. A práve táto dvojica hercov hrá tomuto filmu do kariet, bez nich by diváka na film asi nenalákali, pretože príbeh je už neoriginálny a miestami nudný, ale videl som aj horšie filmy na túto tému a tento sa mi celkom páčil. 65% ()

Gerrard8

Edward Norton a Colin Farrel v jednom filme, čo viac si môže divák priať? Keby to tak zbytočne nenaťahovali dám plný počet, ale aj tak mi to vyrazilo dych pri niektorých scénkach. ()

Caaslav

vzhledem k hereckému obsazení bych teda čekal větší pecku, než to co jsem viděl...největší mínus vidím v Colinu Farrelovi, ten svou roli nehorázně přehrává a přehání....kladem je zajímavý příběh, i když taky trochu přehnaný...nemuselo se všechno odehrávat v jedné rodině...a jak už bývá zvykem u takovýchhle filmů, tvůrci přestřelili stopáž... ()

zahadum

zbytočné dlhé na tú pointu ktorú to malo...Norton a Farrell na jednotku...ich role som im veril ... film je dosť tmavý a smutný ...útrapy jednej rodiny policajtov ..dve generácie kde hrdosť a sláva dostanú ťažkú životnú skúšku. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)