Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Googlak

Dej ubiehal trochu pomalšie, ... Dal by som plný počet, ... Ale, ... Chýbalo mi tu VIAC Akcie, ... Farrell umíí :-) ()

dr.fish

Spousty filmů bylo natočeno o zkorumpovaných policajtech. Možná se ani jiné jednu dobu netočily. Tento je jeden z těch lepších a neškodí na něj jednou za pár let kouknout. 80% ()

Radiq

Že by se znovu stávaly populární realistické filmy o policajtech a zlodějích? To je dobře. Hodně mi to připomnělo We Own the Night (Noc patří nám), už jen tím policejním námětem a taky tím, že vzali dvě filmové hvězdy a udělali z nich rodinu. Rodinu, která se k sobě genealogicky vzhledově vůbec nehodila, ale co už. Škoda, že tu nebylo víc akce, ale jinak to byla solidní podívaná o zkorumpovanejch cajtech. ()

Noviik

Mám rád filmy o policejním a drogovém prostředí. Zde se ukazuje příběh pomsty několika špatných poldů, kteří snad ani nejdou rozpoznat od drogových bossů. Je dost možné, že se tohle děje v ulicích nejen Ameriky, ale i jiných států. Na obrazovce to možná proto vypadá dost reálně a důvěryhodně. Každopádně na tomto filmu vás nemusí zaujmout příběh, který byl tentokrát tak trochu v pozadí i u mě, ale rozhodně vás zaujme herecké obsazení hlavních rolí. Edward Norton jako správný polda, který to má všechno odsrat. Colin Farrell jako špatný polda, který odhodí veškeré zábrany a je schopný pošpinit i svého "bratra". Noah Emmerich, který je až moc zahleděný do své umírající ženy a zapomene na to, proč se stal poldou. Jon Voight jako policejní veterán, který vidí věci jen černobíle a odmítá se zklamat... Zní to tradičně pro tento žánr, ale rozhodně se jedná o dobře zvládnutý film. ()

Cedr

Kvalitní "policajtský" film s typickou korupční zápletkou. Netřeba dodávat víc. Díky Edwardu Nortonovi a "zlému" Colinu Farrellovi jde však o až nečekaně poutavý snímek. ()

peteq

tak tenhle film sem si z nepochopitelného důvodu "šetřil" na později..mno udělal sem celkem chybu,protože tohle mě opravdu dostalo.Tvrdý příběh o korupci v NYPD a ještě mezi rodinou....napětí se dalo krájet a čekal sem scénu od scény co bude dál...vynikající herecké vykony,střih,kamera,hudba...nic mi nebrání dít 8./10 ()

Sonnik

Nortona mám rád. Farella zas tak moc ne, ale tihle hajzlíci mu jdou. Jako celek takové nemastné neslané. Norton je zajímavej snad jenom tou jizvou a Farrell svým uměním se žehličkou. Mně to přišlo jako dvojdíl mé srdcové záležitosti "The Shield", akorát chyběl jakýkoliv vztah k postavám. Obyčejná krimi. Nic víc nic míň. "We sold our shields off to the highest bidder." ()

markuc

Prijemne psychologicke krimi, ale zadny zazrak se nekona. Herci vyborni (Norton vs. Farrell je docela lahudka), scenar uchazejici (ale nevyhne se v tomto oboru na par klise zalezitosti - policajt s byvalou mazelkou vs. policajt s pocetnou rodinnou), z prumeru vycuhuje jeste hudba (leckdy prijemne atmosfericka anebo barvite podtrhujici deni na scene), jinak rezie a hlavne kamera (zbytecne zabery, lehce rozmazany zaber, ale zamer jsem v tom nepochytil zadny) nijak nevybocuji z prumeru. Cili prumerna krimi, nic vic. ()

Mrkvič

Gavin O'Connor je podle mě hodně mizerný režisér, co má neskutečný štěstí na filmy. To co měl v tomhle případě v rukou a hlavně s jakým obsazením, to je až neskutečný. Ale on si to jentak plácá, doplněné je to dost mizernou hudbou, často naštve práce s kamerou a spousta zajímavých scén je natočena nemastně neslaně. Jenže potom nastoupí někdo ze čtveřice Farrel, Norton, Voight a pro mě ve své asi nejlepší roli i Noah Emmerich a film se prostě rozzáří. Příběh je taky celkem tuctový, takže to tu všechno prvadu stojí hlavně na hereckých výkonech a ty jsou famózní. A musím ještě jednou, famózní. ()

SG_ever

Kvalitní kriminální podívaná z již tolikrát obehraným scénářem, že snad ani nic nového nabídnout nemůže. A vskutku nenabízí. Po vizuální stránce je to kvalitní, herecký výkon Edwarda Nortona se vyrovnává i tomu z AMERICAN HISTORY X a Collin Farrell také nehraje nejhůře. Ale jak už jsem řekl - příběh tohoto filmu jen oprašuje staré známé motivy z jiných, příbuzných snímků - za všechny zmíním jen Neúplatné či L.A. - Přísně tajné. Bezpochyby nadprůměrné v rámci žánru i celkově, místy však bohužel stíhá nudit a pro pokročilého diváka krimi žánrů více než často předvídatelný. I tak hodnotím na 3,5 hvězdičky. (70%) ()

kinghome

Přemejšlel jsem co dát. Jestli *** nebo **** a nakonec jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení. A to hlavně kvůli výkonu Farella. Zahrál to ohodně líp než Norton svojí roli. Nortnovi jsem zezačátku vůbec jeho postavu nevěřil a dokonce jsem nějaké části filmu přetáčel, protože byli nudný a vůbec nic nového jsem se tam nedozvěděl. Ale konec je zvládnutej skvěle Byl jsem zvědavej, jak konec vymyslí aby celej film totálně neposrali a myslim si, že se jim to povedlo. Slabší **** ()

Jizni Tlapa

Neváhám přiznat zklamání. Perfektní námět a obsazení?Sakra z toho se dalo vymlátit mnohem více. Hrdost a sláva je jen tuctovým průměrem, nabízející pár akčních momentů a naprosto nesmyslně přetaženou dějovou linku..tomu všemu dává pomyslná klepeta stopáž, která je opravdu vražedně neúnosná...50% a nikdy více! ()

Sfinkter

Špinaví policisté New Yorku jako za časů Serpica. Nortonovi role čestného poldy sedí a postupy zkorumpovaných kolegů jsou chvílemi hodně drsné. Pro mě klasická krimi, která pracuje s atmosférou a příběh spěje ke kritickému konci. ()

neoBlast

Policejní drama - verze číslo 238. Gavin O'Connor je opravdu zručný řemeslník to mu nikdo neodpáře, ale filmu chybí pořádná jiskra. Edward Norton a Jon Voight si své standardy odehrají. Dobře drsně je napsaná postava Colina Farrella, který zase s minimem prostoru (podobně jako v Daredevilovi) strhává pozornost na sebe. Pochybuji, že za týden si vzpomenu na víc než na jednu slušnou scénu s žehličkou a perfektní soundtrack Marka Ishama. Vedle podobného žánrového snímku Noc patří nám nemá Hrdost šanci obstát. 60 % ()

ywo666

Zaujímavé spracovanie otrepaného tématu. Film má spád, akciu, emócie ale ničím neprekvapí a nezachránia to ani výborný herci. Myslím, že každý fanúšik akčných krimi thrilerov si príde na svoje, ale bežného diváka to bude len priemerný film. U mňa je to tých 75-80% ()

lennyd

Měla to být rutinní akce, ale na jejím konci jsou čtyři policisté z jednotky Francise Tierneye (Noah Emmerich) mrtví. Vyšetřování dostává na starost jeho bratr, Ray (Edward Norton). Čím více z celé akce odhaluje, tím více má podezření, že jejich švagr Jimmy (Colin Farrell) s dalšími policisty svoji práci zneužívají k osobnímu obohacení. Francis a Ray jsou postaveni před závažné odhalení - mlčet - a nebo zneuctit rodinu i celý policejní sbor.. Kromě zajímavého příběhu (i když mi něco říká, že jsem Něco podobného již viděl) tento film láká hlavně na skvělé herecké obsazení. Edward Norton a Colin Farrell, dvě známá jména, která dokáží k filmu přitáhnout lecjakého diváka. Ale mne mnohem více zaujal Noah Emmerich, nápadně nenápadný herec, který je vždy příjemným osvěžením svých filmů. A jako perlička (ačkoliv spíš jen kvůli závěrečným titulkům) Jon Voight. Celkově se na film moc dobře kouká, hezky odsejpá, a jediné co bych mu vytknul byl trochu zbrklý konec, který přichází bez ohledu na jakékoliv vyšetřování a navíc šmahem vyřeší těžce budovanou zápletku.. ()

venison

Nic nového, nic světoborného, nic průlomového, nic překvapivého, ale na relax u telky jeden podzimní večer bohatě stačí.. Kvalitní krimoška o zkorumpovaných poldech naroubovaná na jeden rodinný klan.. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)