Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

SelfishMan

O'Connor by neměl být zrovna moc hrdý na svůj počin a slávu by to Farrellovi ani Nortonovi určitě nepřineslo (kdyby to byl jejich jediný film a se neproslavili jinde). Skrz naskrz obyčejný nic nového nepřinášející kriminálka o křivých policajtech co nechrání a nepomáhají (maximálně jen sobě) bez pořádného napětí a koulí. Edu mám jako herce rád, ale tady mi přišel takový nijaký (odvedl dobrý standart ale to mi nestačilo),to Farrell jako záporňáček byl lepší, ale neměl zase moc prostoru. V tomto tématu nic víc než průměr a dalo by se sáhnout po mnohem lepších dílkách. 55% ()

burton-ka

Výčet kvalitních herců v příběhu o zkorumpované policii, která stojí za zdí, která se skladá z drog, krve, špíny. Zed' jenž je protkaná pavučinou účastníků a události. Ale i takhle zeď jednou padne! Kdo vlastně stojí na straně dobra a kdo na straně zla? Je policista ten, jenž hájí svojí slávu? Nebo ten, který se dokáže hrdě postavit a zastat nejen své právo! Trochu mě ubíjí tyhle příběhy jedný policejní rodiny ale tady se to dá...zvlášť když jednu z hlavních rolí hraje Edward Norton! ()

evca_007

Moc mě to do děje nevtáhlo. Bylo tu už natočeno více filmů s podobnou tématikou (zkorumpovaná policie, jediný člověk bránící dobro...) a ty se povedly více. Bohužel. ()

Nicole32

Hlavným kladom filmu sú dobré herecké výkony všetkých zúčastnených. Dejovo však nič prevratné a škoda tej zbytočne natiahnutej stopáže. Mohlo to byť lepšie. Takže 3 hviezdičky ()

karnifex

Poměrně dobrý příběh, který trochu shazují stereotypy, sentimentálnost a také značné přehrávání hlavních představitelů v "emočně vypjatých scénách" (patrně chyba režisérova vedení - tito herci hrají ve zbytku filmu i ve svých dalších rolích dobře). Zajímavé je také hudební podbarvení některých lokací a celkově dobře zpracovaná atmosféra zimního New Yorku. ()

Kozlowski8

Průměrná krimi, která - přesto, jak je její příběh zašmodrchaný a propletený - postrádá ten správný šmrnc. Spíš průměrná podívaná s výtečným hereckým obsazením. 60%. ()

Radek273

Jak je tu již několikrát zmíněno, nějaký velký zázrak to opravdu není. Počáteční kameramanský chaos je vystřídán možná až příliš pozvolným rozplétáním příběhu, kdy se na scéně pravidelně střídají Farrell s Nortonem. Herecky to není špatné, nicméně ani jeden nemá příliš prostoru, ani jeden není (nebo naopak oba jsou) hlavní postava. To se promítá do ztvárnění, kdy neustále přeskakujeme z jednoho do druhého a plynulá návaznost tak poněkud pokulhává. Závěr mi pak příjde trošku nucený a rvačka, nepokoje, smrt mi do toho vůbec nepasují. Celkově to snímek rozhodně není špatný, ale bohužel ne tak strhující, jak by se mohlo na začátku zdát. ()

Sunwheel

Čistokrvný policajný thriller s excelentnou zostavou. Výrazne prevyšuje výkon Colina Farrella, ktorý sa jednoducho narodil pre úlohy štýlových sviniarov. S takou tvárou nemôžete hrať v romantickej komédii. Oproti nemu chameleón Norton, ktorý zvládne všetko, no tu trošku zaostáva. Podobných filmov s rovnakou zápletkou je dosť, ale tento určite nepatrí medzi slabšie kúsky. Po jeho konci máte chuť nejakých policajtov dostať do problémov. ()

frenkie

Film je kriminálně-rodinným dramatem o tom, kterak obyčejní policisté musejí bojovat s každodenním zločinem v ulicích města s vědomím, že jejich práce není nikdy dost zaplacena natolik, aby výše částky na výplatní pásce kompenzovala to, že často riskují své životy. A tak se mnoho z nich zpronevěří své přísaze a korumpují. Nic nového, nic, co bychom neznaly z jiných filmů ze stejným tématem. Ovšem dobrá, polodokumentární kamera, slušný scénář s dobře napsanými, srozumitelnými dialogy, celkem přesné výkony herců(obzvláště N.Emmerich se mi líbil) a celá ta syrová atmosféra kolem práce NYPD dělá s tohoto snímku naprůměrnou podívanou. Alespoň v mých očích. 80%. ()

panic25

dobrá kriminálka o korupci v policii mi připomíná we own the night, stejně jako we own night je pride and glory plná drsných scén a akcí, které stojí za to vidět, stejně výkony hlavních protagonistů colina farrella a edwarda nortona ()

p.paja11

Nemastné neslané, nebýt dvou hlavních herců, které mám docela v oblibě nevím co bych z filmu měl.. spíš průměr.. ()

jabapoint

Smutný pohled. Zástup velkých jmen. Film měl první 3/4 našlápnuto ke svkělému finále. To co přišlo v závěru filmu, z toho mi bylo špatně! ()

oceanic6

Tak takáto lákavá kombinácia sa nezrodí často - Edward Norton a Colin Farrell v hlavných úlohách, scenár od Joea Carnahana (Narkotiká...) a skvelé veďlajšie postavy (Noah Emmerich,Jon Voight...). Tu sa dalo len veľmi ťažko niečo pokaziť a.....ááno tušíte správne, pokaziť sa to nepodarilo :) Vynikajúca policajná dráma, ktorá sa nikam neponáhľa, neponúka rýchle strihy ani kamerové filtre. Toto je stará škola v tom najlepšom zmysle slova! A tak sa všetci milovníci poctivých kriminálnych drám pripravte na porciu drsnej reality, hutnej atmosféry a fantastického hereckého výkonu Edwarda Nortona...Výbornéé :) ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)