Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Plague.

Jelikož jsem film po první půhodině vzdal, tak nehodnotím, ale tenhle ohraný scénář tady byl už tolikrát, že jsem neměl sílu koukat dál. ()

Mikecat

Z tohto filmu vyplývajú 2 ponaučenia: 1.Ak človek začne klamať nevymotá sa už z tej speti a musí klamať dokola, aby všetko bolo "ok" a všetci boli spokojní 2.Neoplatí sa obchodovať s hnusnými špinavými odpornými negrami, ktorí sú tu vykreslovaní ako najväčšie chudiatka a neviniatka a PRITOM všetko začalo kvôni nim a ich prachom a obchodom, lebo oni pracovať nebudú, len vymýšľať čo kde ako vymyslieť,podvod, kšefty, klamstvá....atd. Pekné je že ostatní policajti si udržali česť, keby to tak bolo aj naozaj. a Edwardovi takéto nevýrazné role nepasujú.... naopak Colin - perfektne zahraté! ()

Darth Kedr

Povedená kriminálka, jestli je to založené na skutečnosti, tak je nechutné, kam až jsou schopni zajít zkorumpovaní "strážníci". Výborný závěr. ()

BenchPress

Hrdost a sláva byl film na který jsem se těšil. Nejen, že v něm hráli skvělí herci, ale kriminálky mám obecně hodně rád. Film se rozjíždí pomaleji, občas přijde pasáž, která pohne dějem, ale obecně první polovina je taková pomalejší. Druhá část je lepší, více se hýbe děj, více akce, více emocí a více napětí. Tak to má být. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že příběh mě nějak extra nepřitáhl a pro mě to byla průměrná kriminálka se skvělými herci. Možná, kdyby byla kratší stopáž. Někdy na to, ale kouknu znovu. Je tam hodně postav a občas se to motá. Herci jsou skvělí. Norton zahrál výborně a Farrell dokazuje, že mu jde zahrát hajzlíky dobře. Zaslouží si to tak 3,5, ale za nevyužitý potenciál dám hvězdy tři. 3/5. ()

dully

Zajímavý a nesmírně poutavý příběh, který totálně podkoply mizerné herecké výkony obvykle bezchybného Nortona a Voighta, o pravidelně špatném Farrellovi nemluvě... Film by si pravděpodobně zasloužil 4* bez českého dabingu, který mu ohromně ubíral na kvalitě, a bez tematických klišé, bez kterých se film nedokázal obejít. ()

Johnny_SVK

Pomalý dej, občas dosť nezáživná kamera. Film mohol byť pokojne aj kratší. Škoda že vo filme boli iba dve naozaj napínavé scény. Herci, fajn ale určite mohli zo seba dostať aj viac, keby chceli. ()

Bilky

Na taký ansambl celkom nudný film. Zo začiatku neprehľadný a samotný scenár mi prišiel zbytočne mnohovrstvový. Ani tá ručná kamera dramatičnosti nepridala. Na danú tému je toto iba priemerný film čo je s takýmto obsadením mizerná vizitka pre režiséra. 62% ()

sAreOn

Takové komornější, přesto výborné. Nahoru to dostávájí zejména herecké výkony - Norton a Farrell hrát umějí. ()

Patr1k

Stopáž bola úctyhodná, no keď už sa obuli do všetkých postáv a každú do istej miery načrtly, mohli to aspoň dotiahnuť dokonca..., scenár bol miestami rozporuplný (môj názor), ale nakoniec musím zhodnotiť, že som sa nenudil a vedel by som si predstaviť, že takáto vydarená rodinka môže existovať...po druhom videní musím pridať pol hviezdy za herecké výkony ()

kanalek

Hodně drsný film!Neni nic horšího, než zkorumpovanej fízl, kterej zneužívá svojí pravomoci.Sám jsem měl tu "čest" dva takové potkat.Norton s Farrellem se skvěle doplňovali a role jsem jim uvěřil.Co mě ale totálně dostalo byla skvělá a celkem originální kamera a fantastické zvukové efekty, kterých sice bylo celkem málo, ale zato jsem si je užil(sousedi doufám taky:)).Doporučuju všem! ()

OsuDNR

Výborný film zo skvelého krim. prostredia.Vyborný dej, vyborné herecké výkony.Dej dvaja bratia no kazdy hra za inu stranu.Výborné akcie.Dostal ma perfektný Edward Norton, ktorý je pre mna v poslednej dobe po jeho hereckých výkonoch medzi naj.Celý film sa postupne zauzloval a rozuzloval...no koniec ma troška prekvapil...ale aj tak pre mňa super film.4* ()

david666

Pomalý rozjezd - finální masakr. Některé scény jsou opravdu drsné - navíc když si uvědomíte, že většinu z nich mají na svědomí ti, kteří by měli "sloužit a ochraňovat". Takže i přes určitou klišovitost, jakou podobné filmy oplývají, Vás zejména Farrell a Norton se španělským přízvukem dostanou - zbytek hereckého osazenstva se taky neveze - naopak. ()

veverysiak

Ostré, drsné, naturalistické, realistické, filmy o policajných svinstvách mi nejak zvlášť neberú, ani tento nebude zaradený do môjho zlatého fondu, ale komu česť, tomu česť, je to remeselne výborne zvládnuté, počnúc zaujímavým námetom, kvalitným scenárom, výbornou kamerou, nadpriemernou réžiou a skvelými hereckými výkonmi, takže 80%. ()

brasek

Na takú jednoduchú zápletku je to dosť dlhá a miestami tak trocha nudná kriminálna dráma s pychologickým vykreslovaním rodinných vzťahov. Osudy postáv sa končia dosť roztrpčilo... proste došiel kotúč filmu a tak toho zastrelia, toho zlynčujú a ten sa vzdá... ()

rodier

Mam rad takovehle drsnejsi krimi, zadne blbosti ala CSI, ale ten konec byl fakt pitomej. A vlastne ma DJkoma pravdu - je to takove nemastne neslane, nema to zadnou dulezitou pointu. Je to o korupci policistu, ale konec neukaze jeji potrestani, film nema gradaci. Presto je to pekna podivana. 3/5 ()

pierre9

Farrell a Norton patria medzi mojich obľúbencov a tak som si tento film nemohol nechať ujsť. Výrazne ma zaujal aj Noah Emmerich, ktorý za nimi vôbec nezaostával. Filmov o skorumpovaných policajtoch bolo natočených nespočetné množstvo, ale toto je jeden z mála, ktorý uspokojil moje predstavy... ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)