Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

O_Peki

Hodnocením zde navzdory, pro mě nejlepší Marvelovka. Ale pět hvězd prostě komix dostat nemůže. Nemám rád přepálené Avengers blockbustery a víc se mi líbí tyhle "obyčejné" příběhy jednotlivců. Proto na stupně vítězů Avengers Universa stavím Ant Mana a Kapitána Ameriku ()

vinnetou500

No, koukám na to především proto, abych si udělal obrázek. Jako na spoustu filmů poslední dobou. Abych při různých debatách s vrstevníky nemusel jen tupě zírat o čem, že se to baví.. A abych pravdu řekl - nic extra. Takový to neurazí ani nenadchne. Akční scény dobrý, ale že by při tom museli řešit tancování? A ještě k tomu je Steve takovej hrubián, že ani nedorazí včas na rande. Příroda je vskutku vychýlená. ()

Ma.Lu.Ki. odpad!

Nedokoukal jsem to, protože jsem se běžel vyblejt.!! děs a hrůza. Když vydím to hodnocení Top uživatelů, musím se jít vyblej znova!:-( lenost a demence vládne světu. ()

Indian0

No ten začiatok čistý proamerický hnus. Takáto propaganda sa mi od Marvelu nehodí. Hodnotím to na 50% a to aj s prižmúrenými očami. Vytiahnuté silné scény z vojny a z iných filmov (nasleduje spoiler) ako napr. sa Steve hodil na granát. Typicky nasilu spravený americký prohrdina. Chápem že už Kapitán America nepoukazuje na to že bude komunista ale takáto americká propaganda ako som už spomínal je čistý hnus. Zatiaľ najslabší film od Marvelu. ()

PanPyzamo

Captain America: První Avenger je skvělý film a to hlavně kvůli nádhernému zpracování války a celkově Hydra se zde povedla. Příběh je dobrý, soundtrack též a akce samozřejmě taky luxus. Celkově se jedná o vynikající Marvelovku, kterou můžu doporučit. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

nanamarak1

Dokud se agentu Smithovi nesloupne ksicht, jde o celkem zábavnou hovadinku. Bohužel, čím více se blíží konec, tím horší ten film je. 55% ()

Majoslav11

Kapitán Amerika nie je úplne dokonalý komiksový film, je to ale dobrý komiksový film. Ak sa naladíte na frekvenciu - "je to predsa len komiks" - tak vám film dá presne tie klišoidné prvky, scény, príbeh a akciu, aké by očakával každý. Príbeh je podľa mňa spočiatku pekne civilný, snáď pochopíte čo tým myslím. Postupne sa ale dostaneme do popcornových šablón a film vyznieva na konci trochu priemerne. Silným faktom tu trochu ostáva prepojenie postavy Kapitána na ďalšie snímky MCU, to funguje. A nielen to, fungujú takisto aj ostatné odkazy na ďalšie svety a udalosti Marvelu, to som oceňoval. Trošku som čakal parádnu hudbu Alana Silvestriho, nedočkal som sa. Aspoň som sa naučil nové meno - Hayley Atwell. Za tri hviezdy. ()

PTuranyi

Toto je čistá komiksová paráda s hlavou a pätou. Veľký hrdina versus veľký zločinec. Dobrodružstvo a hrdinstvo, snaha dať postavám nejakú hlbku a pozadie. ()

JudgeLemire

Zábavnost tohoto filmu je přímo závislá na vaší oblibě Kapitána Ameriky. Na rozdíl od Iron mana nebo Thora. Tady totiž nic moc není. Není tu moc akce (a když tu je, není moc dobrá), dobrý záporák nebo vedlejší postavy. Je tu jen Steve, který je jen figurkou plnou ideologie a Mirek Dušín, A mě tyto postavy baví, i když nemají morální rozkol, ale musí tam být i něco navíc. To tady není. ()

jony5

MARVEL oživil ďalšieho hrdinu, filmové efekty vyzerajú ako keby film natočili pred 20 rokmi co sa autorom vrámci retro look-u podarilo. Nebyť tých nekonečných prekážok hádzaných pred C.A. film by skončil v polke ale to by prišiel divák o koniec filmu z ktorého sa možno dočkáme druhej časti C.A. in NYC. ()

james11

Na tohohle akčního hrdinu jsem se dost těšil a musim říct, že jsem byl i dost zklamán... Čekal jsem víc - takhle tak 55%. ()

milford

Okolnosti vzniku Kapitána Ameriky jsem neznal, o tom víc jsem byl překvapen celým příběhem, jestli to takhle nějak fakt v komixu bylo tak oba palce nahoru. Příjmeně se na to dívá, žádný extra hluchý místa, navíc postavy super vykreslený, nejlepší byl asi Howard Stark se svýma hláškama, připomínkama a narážkama, úplně jak Tony Stark v obou Iron Manech. Skvělej byl i Tommy Lee Jones, hláška vedle hlášky, asi nejlepší ke konci "I'm not kissing you!". Navíc minirole Stana Leeho, takže co víc přát od Marvelovské adaptace. A pěkně to všechno připravuje půdu pro Avangery, jsem zvědavej o co tam půjde (třebas kam se "ztratila" ta krychle). ()

FAxPR

Nu, co mě bavilo byl Tommy Lee Jones, který (opět) zářil. asi to bylo tím, že vedle něho nezářil nikdo jiný.. a ta slečna angličanka, ale to jen, protože měla opravdu krásný přízvuk. jinak mi to připadalo jako G.I. Joe zasazen do WWII. ale mohlo by to asi stejně dobře být i ve středověku.. úsměvně trapná byla postava Howarda Starka, chápu, že Robert o takovéhle cameo nestál a velmi se s ním obávám toho, jak budou "Mstitelé" fungovat dál. Proplétání kouzel, hi-tech vědy a germánské mytologie.. ufff... ()

kacudzde

Kvůli nedočkavosti na The Avengers jsem se na dalšího marvelovského hrdinu dost těšila. Captain America nebyl špatný, ale ani nějak zvlášť nenadchnul. Na můj vkus je tu až příliš předhazováno americké hrdinství, a to na úkor děje a hlavního záporáka. "Kapitán" Chris Evans se většinu filmu tváří poněkud přitrouble a Dominic Cooper jako Howard Stark byl tak nesympatický, že mi lezl na nervy. Naopak potěšil hláškující Tommy Lee Jones, nácek Hugo Weaving a efektní výbuchy. Kvůli slabému ději nedám víc než 2 * a doufám, že Avengers mi spraví chuť. Viděno v kině 4.8.2011 3D. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)