Reklama

Reklama

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

Borrtex

Borrtex (hodnocení, recenze)

skrblik007

A proč škemráš u obsluhy v kině? :-)  Já mám doma jeden CZ plakát a i jeden původní USA plakát. Klidně bych mohl mít více a nikoho tím neobtěžuji.. Je třěba si to umět zařídit...

na příspěvěk reagoval jiriluk, skrblik007

skrblik007

skrblik007 (hodnocení, recenze)

Tak po mírném přemlouvání obsluhy v kině mám doma plakát :-) Ono obecně tenhle systém plakátů nechápu - kina postery vyhazují po tunách a přitom v e-shopech stojí od dvou stovek výš (což bych chápal u 20 let starých filmů, ale takhle drahé jsou i třeba loňské filmy).

na příspěvěk reagoval Borrtex

martess

martess (hodnocení, recenze)

Ov3r

Nemusel by byť stvorený nimi pokial viem tak Gargantua vytvára dvojsystém s inou hviezdou od ktorej berie tu plazmu ktorá tak pekne svieti na tie planety a teda ide o zbludilu čiernu dieru ktora parazituje na materskej hviezde daných planet pričom niečo take môže byť realne len nie trvale a prelet červiou dierou bol boži

na příspěvěk reagoval Ov3r

Dalfor

Dalfor (hodnocení, recenze)

Jestli vás dostal Inception a Interstellar, mrkněte na Predestination. Mazec!

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Ov3r

tak nejak. osobne si myslim taky, jak byla ta hvezdna soustava ukazana, tak mi prislo, ze by ta prvni planeta musela obihat tu cernou diru rychlosti blizici se rcyhlosti svetla, takze si nejsem jisty, zda by bylo vubec mozne na ni pristat s dnesni technikou, ktera je o nekolik radu pomalejsi. kdyz vememe, ze se technologie ve filmu moc nevyvinula. 

Ov3r

Ov3r (hodnocení, recenze)

Duncan66 , Xeelee

Xelee má v tomto případě pravdu. Gargantua sice opravdu je supermasivní a tudíž je její gravitační studna méně příkrá, avšak supermasivní díry vždy avznikají pohlcováním více hvězd a jiných děr. Budeme se muset spokojit s vysvětlením, že daný systém byl vytvořen "jimi". Ale já to beru - pro potřeby scénáře.

 

Co se však týče průletu červí dírou, svým způsobem tedy obyčejný byl - Nolan sklouzl od nadějného vnějšího vyobrazení ke klasickému "tunelovému" klišé. Přitom průlet tou "opravdovou" by mohl být svým způsobem zajímavý právě tím, jak je ještě obyčejnější a zároveň realisticky vypadající, jak můžete vidět zde. Průchod jakousi blánou do tunelu mě vytrhl a zklamal. Myslím, že Nolanovi nabízela OTR podstatně více super efektů a záběrů, aniž by se musel příliš vzdalovat srozumitelnosti nebo potřebám scénáře. Například pád do Gargantui - představte si záběr, levá polovina černá, pravá relativiticky zrychlující disk, pohybující se hvězdy a obíhající planeta, zatímco mezi dvěma polovinami pomalu klouže Cooper. Vymyslet by šlo víc, Nolan je čím dál tím méně originální. Jasně, běžný divák bude filmu věřit vše až do knihovny v singularitě, ale já netuším, proč se reality, když kolikrát nebyl důvod činit opak, nedržel, zvlášť když už tam měl Kipa. Mohlo vzniknout unikátní dílo, takto máme skvěle ozvučený paskvil Kontaktu, 2001 a Apolla, popř. Armageddonu.

na příspěvěk reagoval Duncan66, martess

Kailo

Kailo (hodnocení, recenze)

Segrestor

Taktéž to mohlo odkazovat na Deja vu a další filmy, kde se mluví cestování v čase.

Mně se třeba hned vybavili Schwarzschild a Gribbin, kteří za těmito vyobrazeními v podstatě stojí.. 

na příspěvěk reagoval Segrestor

Kailo

Kailo (hodnocení, recenze)

jiriluk

=D Už to chce pořádný DTS sound a film samotný na BR. 

 

Ještě dodám, že bonus skladba - No time for caution není úplně stejná jako z filmu. Filmovou podobu mají na svědomí hudební editoři a na to Hans nemá práva a ani čas.

Každopádně, já jsem spokojen.

Kailo

Kailo (hodnocení, recenze)

Tak jak jste spokojení s nedávno vydanou skladbou z docking scene  - "No time for caution" ?

Mastering mě zklamal.. kvalita je fakt strašná, ale oceňuji Hanse, že chtěl rychle uspokojit HC fans a během 3 dnů jí vydal. Očekávám nějaký re-mastering.. doufám.

na příspěvěk reagoval jiriluk

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Kmotr76

V prvé řadě to má vydělat a nic proti, ale pro něj jsme pouhé dojné krávy, které na to šli a zaplatili to co do toho studio vložilo. Když to bude ještě v plusu, zajistí si třeba další smlouvu. A ano, zarytí intouši jsou taky diváci, ale on musí myslet i na ty jiné. Prostě si myslím, že nikdy přímo netočil pro tu nebo tamtu diváckou skupinu, kdyby ano, tak by se mu to nevyplatilo - viz začátek odstavce. Ale to je naprosto zbytečné dokola vysvětlovat. Jestli ti to nesedlo, fajn, nemusí to každému sednout. Nejsme v komunismu aby se za jiný názor zavíralo.

Xeelee

Xeelee (hodnocení, recenze)

Je jediným možným vysvětlením, že tu obrovskou masu k nakrmení černý díry někdo záměrně nasměroval do tý solární soustavy?

na příspěvěk reagoval Ov3r

Xeelee

Xeelee (hodnocení, recenze)

Bluntman

Spíš jde o to jak kdo definuje originalitu. V rámci diskuze sem to myslet spíš v Rámci Nollanovy tvorby, než v rámci kinematografie. Originální podle mě může být i zpracování neoriginálních témat. Nebo není originální asi nic, protože Everything Is A Remix. https://www.youtube.com/watch?v=coGpmA4saEk

OK, v každém filmu si člověk najde interpretační roviny (i kdyby je tam tvůrci nedali, ale ač se ty roviny uvědomuju, tak mi přijdou velmi hloupý a scénář nesmyslně vykonstruovanej. Těch nesmyslů, bez kdeterých by příběh neměl smysl, sem tu zmínil několik. Tím dalším je to, že se někde v solární soustavě může objevit něco jako supermasivní černá díra.

McMurphy

McMurphy (hodnocení, recenze)

Hlavní předností filmu je očekávaně jeho hlavní představitel MMcC, jehož výkon by mě nepřekvapil mezi nominacemi na Oskara. Pozvolna eskalující příběh do naprosto fantastického zakončení má opravdu sílu! Zpočátku mi některé momenty přišly dost nelogické až "trapné", nicméně na konci mi tvůrci ukázali, zač je toho loket a mě to nadchlo. Samozřejmě, že to cestování vesmírem a objevování bych raději více barvité ale to není natolik podstatné, aby si film nezasloužil 5. Máte-li dnes za shlédnutí filmu utratit přes sto korun, tohle je přesně ten typ filmu, u něhož se to vyplatí - poctivé dílo, kde vám 3 hodiny nebudou stačit... Viděno v kině 6.11. 2014

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

erased

jak rikas, Saturn docela odflakli, ale bohuzel uplne stejne odflakli i ty ostatni planety. Pouze par sekundovy zaber na cernou diru s tou pidi planetou v popredi. 

Související novinky

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Režisér Christopher Nolan si za ty roky v Hollywoodu vypěstoval pověst tvůrce, který má pevnou vizi, přesně ví, čeho a jak dosáhnout, a málokdy se co se kvality týče splete. Navíc se mu několik let… (více)

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)

Reklama

Reklama