Reklama

Reklama

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

vonTossis

vonTossis (hodnocení, recenze)

skrblik007

Souhlasím. Já to viděl 3x a mnoho věcí bylo i ve filmu samotném vysvětleno, ale po první projekci jsem to všechno nepochytil. Spousta věcí je na pomezí vědy a fikce, což by asi v žánru "Sci-Fi" neměl být problém. Kdo očekává tvrdou vědu, asi by se měl dívat po něčem jiném než scifi. 

na příspěvěk reagoval Yesqward, Duncan66

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

martess

v "normalnim" vakuu ve vesmiru jsou cca 3 atomy vodiku na 1cm3 nebo 1m3 uz si to nepamatuju zcela presne. A kdyz si to pritahne vsechno ostatni kolem, jak je mozne, ze si to nepritahne ty tri planety? Pokud to jsou puvodni planety te soustavy, tak prece musely puvodne obihat kolem mensi hvezdy. Pokud se z ni postupne stala obri cerna dira, tak by ty planety musela zcela logicky pohltit diky znasobeni sve gravitace.

na příspěvěk reagoval navigator, martess

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

bloodcountes

protoze potom te napada, proc by nekdo tocil strastipnly film o tom, jak hlavni hrdina jede pres pul republiky pro 6 rohliku do Billy, kdyz ma jinou Billu se stejnymi rohliky 5 minut od baraku ;-) Nema to jednoduse vubec logiku od samotneho pocatku.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Stallone

dcera nechtěla aby s ní Cooper zůstal, protože řekla, že nechce, at Cooper tráví čas u umírající babky, ale at žije a jde si za svým životem, když byl ještě stále mladej okolo 40ti let... asi nikdo z nás bychom nechtěli trápit se a koukat se na to, jak třeba naše rodina leží na smrtelné posteli a čeká na smrt... takhle to prostě je, a člověk by měl žít lepšími zítřky...

na příspěvěk reagoval bloodcountes

Uživatel martess smazal svůj příspěvek.

martess

martess (hodnocení, recenze)

Duncan66

Tak ten akrečný disk môže brať material z okoliteho priestoru > vesmír nie je dokonale vakuum teda nie vždy a nie všade ak by prelietali nejakým mračnom. Cooper ju musel podať lebo iba Cooper vedel čo ma poslať ale tak hej máš pravdu mohli nás rovno zachraniť odoslať nam infomacie a bol by polhodinový film o pestovani kukurice na Zemi. S tou gravitaciou by nebol problem obiehať by si tam mohli na furt skôr ako povedal tá radiacia z BH a fakt že ak by pritiahla nejake ine teleso tak by ich to najskor vychylilo a preto nechapem prečo tam išli? koho stupidny napad to bol ano boli tam tri palnety ale vysoko nestabilne a Nolan si asi pomyslel že by to bol COOL system tak to tam dal bez rozmyšlania

na příspěvěk reagoval Duncan66

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Ov3r

Diky za odpoved. Jsem si myslel, ze by ty planety musely byt hrozne daleko od te cerne diry a obihat docela velkou rychlosti. Kdyz masivni cerna dira nema co pohlcovat, tak prece to svetlo musi casem zmizet ne, nebo z ceho se potom bere a navic v takove intenzite? Jinak mi porad prijde takova slunecni soustava jako jeden velky nesmysl. Kdyz si vemu, ze ta masivni dira vznikla tak, ze pozrala miliony hvezd, tak takove 3 pidiplanetky by si tam za tu dobu proste nemohli jen tak obihat jako by se nechumelilo. To by museli celou tu hvezdnou soustavu jako sestrojit nebo co?

Jinak me napada jedna vec. Proc by musel pres patou dimenzi podat zpravu Cooper? Kdyz tedy pomineme casovy paradox, tak mohli zpravu klidne predat ta budouci inteligence a nemuselo byt zadne drama :-)

na příspěvěk reagoval bloodcountes, martess

Stallone

Stallone (hodnocení, recenze)

Hlavně to chce trochu obyčejný lidský pohled a méně zkopírovaných frází z komunistických učebnic fyziky.

skrblik007

skrblik007 (hodnocení, recenze)

Webster87

Když umělec dokáže rozvířit debatu kolem svého díla, je to jedině dobře :-) Když nepočítám trolly, vždy to svědčí jen a jen o kvalitách daného umělce, když se o jeho díle diskutuje. Ale máš pravdu, ačkoliv by se na to neměly svádět všechny chyby a díry ve scénáři, sci-fi je v tomhle ohledu volnější žánr. Každopádně já (fyzikální nadšenec se SŠ vědomostmi) jsem konkrétně v Interstellaru nenašel zatím (2 projekce) žádnou jednoznačnou blbost. Všechny zdánlivě "pochybné / zavádějící / nevysvětlené" prvky ve filmu jsou podle mě způsobeny celkovou ořezaností a zhuštěním. Jak jsem zmínil ve svém komentáři - kdyby měl tenhle film třeba 20 hodin, jsem si jist, že by vše bylo řádně vysvětleno (což ale na vědecké úrovni není potřeba (protože prostě sci-fi) a té dějové úrovni by to možná dokonce ublížilo (protože by divák neměl co domýšlet)).

na příspěvěk reagoval Petike, vonTossis

Webster87

Webster87 (hodnocení, recenze)

Interstellar se interpretuje jako SCI-FI. Já jen, že by to mohlo některým usnadnit život při přemýšlení nad každou drobností ve filmu :)

na příspěvěk reagoval skrblik007, Yesqward

Yesqward

Yesqward (hodnocení, recenze)

Kotuc

A kde si bol ak sa smiem spýtať? lebo ja som takéto problémy absolútne nemal a počul som všetko čo malo byť počuť

Yesqward

Yesqward (hodnocení, recenze)

bloodcountes

Tak to vôbec nie, to bol len príjemný bonus :) Hlavný dôvod prečo sa mi ten film páčil je úplne iný, ale to tebe netreba vysvetľovať, ty by si mlel to isté sám pre seba

na příspěvěk reagoval bloodcountes

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

bloodcountes

Co som cital, sa niektory stazuju, ze nepoculi dialogy koli hudbe, ten problem som nemal, ono to hucanie nebolo len koli filmu, ale uz aj trailery a reklama na zaciatku bola strasne nastavena. Nastastie som si nato nejak zvykol po chvile. 

na příspěvěk reagoval Yesqward

bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

mimochodem jak nemám nejmenší chut dát filmu druhou šanci, tak hudbě jsem tu šanci dala. Poslouchala jsem to v práci několikrát a pomalu tomu začínám přicházet na chut... místama je to celkem zajímavé (ale ty asi dve tři místa jsem pochytila už v kině. jako hudba do pozadí v práci by to i šlo, kdyby. Kdbybych pořád nemusela přidávat a stahovat zvuk. Bud je to tak minimalistický a tichý, že to skoro (nebo úplne) není slyšet, nebo to tak  řve, že to musím stáhnout. Nekomfortní poslech holt no... v kině to ovšem bylo utrpení, protože jsem neměla v ruce dálkový ovládání.......

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

Konecne som to videl. Parada, Hudba, pribeh vsetko vyborne. Jedine to kino stalo za prd. Zvuk bol strasne nahlas a pri hlasnejsich scenach sa to dost skreslovalo. 

na příspěvěk reagoval Yesqward

Související novinky

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Režisér Christopher Nolan si za ty roky v Hollywoodu vypěstoval pověst tvůrce, který má pevnou vizi, přesně ví, čeho a jak dosáhnout, a málokdy se co se kvality týče splete. Navíc se mu několik let… (více)

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)

Reklama

Reklama