Reklama

Reklama

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

pecuch

pecuch (hodnocení, recenze)

Film se mě moc líbil, celkem dost jsem ho snad pochopil. Viděl jsem ho 3x, k tomu jsem pročetl kde co, včetně této diskuse. Zatím nikde jsem ale nezjistil jednu věc: Jak se dostal Cooper zpět k Saturnu do naší hvězdné soustavy. Tam projeli červní díru, na konci spadl i TARSEM do černé díry, pak do teseraktu. Ale jak se dostal zpátky přes tu červí díru? Nebo v černé díře byla další červí díra? Tohle fakt nechápu, jinak super. Prosím, kdo to pochopil, napište. Díky.

na příspěvěk reagoval Duncan66, kamigava

Holubicqa

Holubicqa (hodnocení, recenze)

Matyas

Proč bye bye inteligence?? Oproti třeba Marťanovi je Interstellar maximálně reálný... Nehledě na to, že se mu dá jen máloco vytknout - nějaký start lodě je mi šumák, celkově je to hodně věděcky udělaný. 

 

Mimochodem, znáte intro ze Simpsnů, Universe Zoom Out? :)) Tak takhle nějak si to taky představuju, přičemž Interstellar to vlastně říká taky. Aspoň mně se zdá :D 

Matyas

Matyas (hodnocení, recenze)

Asi mě to vysaje mozkové tkáně natolik, že už nikdy nic nenapíšu, ale já se jdu kouknout znovu, bye bye inteligence

na příspěvěk reagoval Holubicqa

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

Díky! :) Nené, je to klasická šesti strunka, akorát jsem nahrával 7 partů kytar, aby to nějak znělo a naráz hraje až 6 kytar :)

na příspěvěk reagoval Beckett51

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

vBaker

Vzhledem k tomu, že jde o budoucí technologie, je řešení spousta.

Každá z planet měla atmosféru, kterou by určitá technologie dokázala zkapalnit a následně pomocí impulsního pohonu využít k dostatečnému tlaku. Nejsem zas tak zběhlý, abych vypočítal, kolik by bylo potřeba objemu v nádržích, aby dokázala opustit planetu a oběžnou dráhu, nicméně co se týče energie na zkapalnění a následné ohřátí pro pohyb rakety, tak na to technologii máme už dnes a pomocí jaderné reakce by nemuselo být toho paliva tolik. Jediný problém je v tom, že by plavidlo potřebovalo k pohybu občas načerpat plyn z atmosféry.

Možná by bylo možné využít i neutronový pohon...

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Badmaniak

Nukleární pohon - stejně se jedná jen o velký bojler a potřebuješ hnací medium, které je klasicky spotřebováváno, vypouštěno pryč.

Dnes se s připojováním modulů crcají hodiny a zde to na hulváta spojí v plném kvaltu.

 

Ne, tohle mě nevymluvíš a ohánění se jinými filmy neberu.

na příspěvěk reagoval Badmaniak

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

vBaker

http://www.csfd.cz/film/394281-science-of-interstellar-the/komentare/

 

Doporučuju...

Jak jsem psal, fyzika a astrofyzika v interstellaru byla dost prokonzultována s odborníky. A také je nutné si uvědomit, že je to sci-fi. Prakticky je nemožné cestovat červí dírou nebo se byť jen trochu přiblížit černé díře ve zdraví. Ale je to SCI-FI.

To co tu rozebíráte je naopak to, co jediné možné z celého filmu je. No ale na Kubrickovu Odysseu taky nikdo nenadával. Na nesmrtelnost Batmana taky ne, na nereálného Supermana jakbysmet. A vy tu rozebíráte motory u stíhačky v Interstellaru. :)

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

vBaker

To jsem tu už vyvrátil. Plavidlo mělo svoje trysky a palivo mohlo mít ůrzného původu. Planetu mohlo opustit velice jednoduše. K dosažení oběžné dráhy ti stačí velmi málo, k jejímu opuštění už ale o dost více. Ale i to je možné s dostatkem energie. A pokud byly pohony lodi nukleární, nemusela obsahovat tuny raketového paliva.

na příspěvěk reagoval vBaker

Holubicqa

Holubicqa (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tak co se týče fyziky a astrofyziky je to velmi pravdivé. A technika  - Badmaniak to vystihl za mě, technologie za dvě stě let (nebo třeba jen 70...:))) si umíme představit jen těžko. Chybí tu asi nějaký nový Jules Verne... ;))

Holubicqa

Holubicqa (hodnocení, recenze)

vBaker

Probírala jsem to s dost lidma, kteří mají know-how, co se tohohle týče a všichni do jednoho mi potvrdili, že je to hodně reálné. Naivní je Marťan.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

vBaker

Mě to nepřilo. Stačí si uvědomit, že technologie v té době mohou být mnohe vyspělejší. :)

Právě na fyzikálních zákonech si dávali Nolanové záležet. :)

Ynhoj

Ynhoj (hodnocení, recenze)

Verze s CZ dabingem, totální degradace filmu, nejen dabingem,ale i špatným překladem, hnus

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Martas81

tak samozrejme ani ja sa vzdy nestotoznim s Verbalom, a casto si hodnotim tak ako chcem ja ... ale pise drsne a je vtipny

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

KimCid

Říkám, tam byli jenom s modulem. :) Asi k tomu nějaké palivo určitě potřebovali, ale asi ne tolik, jako na vynesení celé vesmírné stanice ze Země. Pořád to bylo pár let do budoucna, jestli měl modul atomový pohon nebo něco, nevím...

na příspěvěk reagoval KimCid

Související novinky

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Režisér Christopher Nolan si za ty roky v Hollywoodu vypěstoval pověst tvůrce, který má pevnou vizi, přesně ví, čeho a jak dosáhnout, a málokdy se co se kvality týče splete. Navíc se mu několik let… (více)

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)

Reklama

Reklama