Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

krijka

Tak jsem si zašel na opravdový letní blockbuster (je to letní blockbuster, když jsem na tom byl v červnu?) a šel jsem na něj s tím, že mozek odložím v šatně a budu se bavit. Ale uspokojen jsem byl stejně jen napůl, protože já od filmu čekal, že se budu baven od začátku do konce a to se tak úplně nedostavilo, ve filmu se vynacházela spousta děsně ukecanejch pasáží, které ve své podstatě děsně nudily. Proč, probůh, musí v letním hitu prosazovat režisér nějaký filozofický podtext? To čeká, že díky několika děsně klišoidním větám pronikne do společnosti klasiků, jakými je třeba Bergmann, nebo Jarmusch? Já se chci bavit od začátku do konce, když už jdu na takový film, a jestli mi chce někdo tvrdit, že se postavy přece nemohou křesat od začátku do konce tříhodinového filmu, znechuceně volám-proč by nemohly? Až zatoužím po promakaných dialozích, přečtu si Dostojevského, teď chci vidět naštvaného Hulka (ten se mimochodem hodně povedl). U tohoto typu filmů asi netřeba a vlastně ani nelze, hodnotit děj, psychologii postav, dialogy, protože tohle není Batman, takže tady děj nehraje roli. Je tu prostě jakýsi chlap, co vypadá trochu jako Gríma Červivec, jen má obočí a ten je jako fakt ZLEJ, protože mu sebrali trůn. Jaký trůn, to není podstatné, ale je zlý, stejně jako jsou hrozně zlý padouši, co ho na Zemi poslali. Největší arcipadouch se objeví až v posledním záběru, je to podivín s obrovskou bradou a malým nosem a kupodivu to není Ron Pearlman. Tedy asi. Takže Gríma, tedy Loki přijde k nám, zotročí pár lidí, naštěstí tyto zotročené lze zachránit pořádnou peckou do palice. Pak se vynoří armáda polorobotů-poloskřetů a konečně může začít destrukce Manhattanu (proč pořád ničí Manhattan, nemohli by v nějakém filmu pro změnu zlikvidovat třeba Almatu, nebo Kuala Lumpur?). Na likvidaci New Yorku se dívá dobře, Ironman je vtipný (asi nejlepší postava filmu), Hulk je velký, zelený a naštvaný, ostatní jsou… Sošní. Pár scén opravdu pobaví, mým favoritem je scéna, kdy Loki přesvědčuje Hulka, že tento zelený sympaťák je nic, proti Lokimu, který je bohem, no a Hulk ho následně zatluče do betonové podlahy. To jsem se pobavil. Jinak je to ale opravdu typický blockbuster. Včera jsem na tom byl a dnes už vlastně nevím, o čem to bylo. ()

Jurcekk

To je pre decká toto. Posledný Star Trek a prvý Transformers sú oveľa lepší. Ešte aj bitka v škole v Som číslo 4 ma bavila viac. 220 mil. USD. Kurva! ()

stroke

Krásné skloubení všech postav (a každá z nich dostala svůj prostor ukázat se o čemž jsem pochyboval že to tak bude), dialogy, efekty, herci. Všechno šlapalo dokonale a ještě k tomu 142 minut taková nálož ale stopáž byla využitá do poslední minuty a celou dobu opravdu excelentní úroveň. Srovnat by možná trochu šli s X-men první třída ale i té natrhli trenky :)) Doporučuji všem !!! ()

turboviking

Vydařená komiksová akce, pokud víte o čem jsou filmy o jednotlivých super hrdinech, v případě thora boha :). Na tento film jsem dlouho nedočkavě čekal a výsledek je opravdu skvělý. Zpočátku kdy se dá říct že jeden hrdina se hádá s druhým a neskončí to až do smrti onoho agenta. Ano po tomhle se všichni sjednotily ale zárověn mě smrt agenta (sakra, nemůžu si vzpomenout na jméno :D) naštvala. Akce + vtip, například borec který tam na základně hrál invadery. Final battle opravdu paráda. Teď jen aby někdo schopný natočil Ligu spravedlivých podobně dokonale jako Avengers. ()

pitbull96

Naprosto skvělý zážitek pro fanoušky komiksových hrdinů. Přiznám se vám hned na začátku: NIKDY JSEM NEČETL JEDINÝ KOMIKS OD ZNAČKY MARVELL. Ale i tak tento film mne naprosto upoutal a nelitoval jsem jediný vteřiny. Ano někdy si mohl režisér odpustit své infantilní vtípky, ale proč ne. Ať se klidně celý sál zasměje. Obdivuji skvělý nápad a skvělé zpracování. Musím ovšem zdůraznit, že ten kdo neviděl jednotlivé filmy hrdinů (IRON MAN,THOR, HULK či CAPTAIN AMERICA) nemá tu co pohledávat. ()

teseth odpad!

Dlouho jsem odolával ale nakonec jsem podlehl pokušení tento "velkofilm" vidět a je to ještě horší než jsem vůbec mohl čekat. WTF!!! Co dělá takový hodnocení u tak nudného, hloupého a naprosto odpudivého výtvoru. Jako chápu, že je těžké pospojovat tyhle "hrdiny" do jednoho filmu ale co je příliš to je příliš. Tolik zbytečnýho kecání o naprostých zbytečnostech už jsem dlouho neviděl. To měla být výstava totální debility??? Protože pokud si u toho člověk dovolí mít zapnutej mozek tak mu po 15 minutách leze uchem ven a utíká se někde pořádně opít. To rádoby měření superpenisů mělo mít jaký význam?? Asi si hoši nebyli jisti kdo přefikne "černou vdovu". A ten rádoby super zápas dobra se zlem na závěr filmu??? To už si z nás tvůrci musí dělat totálně čurinu, protože to připomínalo kreslený komiks kde emzáci střílí do aut a hlavní hrdina do emzáků. Nebo to bylo v rambovi??? No prostě slátoš nad slátoš!!! Lidi proberte se. 60% bych snesl ale tohle fakt ne!! ()

complex

úplná páradička a spokojnosť... konečne sa komixové postavy spojili a urobili kvalitný zážitok... síce kúsok mi to pripomínalo transformersov... ale aj tak som spokojný viac ako dosť.... odporúčam pre všetkých komixových fanatikov... ()

StrangeZs

Dlouho jsem přemýšlel, jak vlastně film ohodnotit. Režije výtečná, triky naprosto super. Miluji dlouhé plynulé záběr a párkrát jsem si i říkal WOW. Scenář baví a je překvapivě i docela inteligentní. Můj problém s filmem však je, že v něm není žádná pořádná záporná postava. Lokiho zmlátí kdejaký člen avengers na potkání. Záporňáci vysloveně hrají druhé housle a film tím přichází hloubku. Nějaké to velké nebezpečí, kterému je třeba se postavit, což je škoda, protože jinak jde o perfektní film. ()

Boris_Britva

Týmovka jako zvon. Perfektně vyvážená, vtipná, akční i dramatická. Po vizuální stránce vyšperkovaná jako málokterý film před tím. Casting úžasný a soundtrack přímo skvostný. Tom Hiddleston hraje Lokiho tak přesvědčivě, že mu až skoro fandíte, aby tu svou "prácičku" dotáhl do úspěšného konce. Těžko tento skvost může letos něco překonat. Když pominu kasovní rekordy, tak pokud vám aspoň něco říká žánr komiksových adaptací, je toto od dob Watchmenů ten nejkrásnější dárek pro srdce filmového fandy. ()

Thundler

Parádní letní oddechovka :) Vydatná porce akce a hlášek, navíc viděno v 3D, takže tím byl zážitek jen umocněn :) ()

surprise

Znásobením superhrdinů se neznásobí filmový zážitek, i když je na co se dívat. Kombinace božských postav s pozemskými mi přišlo spíše pohádkové než napínavé, k tomu jsem omylem zašel na český dabing, takže obklopen dětmi jsem si připadal v kině nepatřičně. Iron Man samostatně je báječný, vlastně jen jeho jsem chtěl vidět, ale tento tým mě nenadchnul. Není to chyba filmařů, neni to chyba marketingu, není to snad ani chyba scénáře, jen mě to prostě nechytilo za srdce. A tak jsem si to pustil v originále v klidu domova a jsem lapen. O 100% lepší. Dopočítejte hodnocení do maxima. ()

IronSide

Nápad, vtip, napětí, akčnost a ani chvíle nudy, to všechno tenhle film má. Spojení velmi známých postav od Marvelu, které jsou zařazeny do projektu agentury S.H.I.E.L.D. a mají už za sebou pár filmů a další nás v brzké době čekají. Smál jsem se od začátku do konce a to především u hlášek Hulka a Iron Mana. Humor zde totiž nechybí a to i ve scénách, kde bych ho nečekal. Je tu samozřejmě předpoklad, že divák předešlé filmy jednotlivých hrdinů viděl, o to více si film užije. Film má skvělý start a postupně graduje až do souboje mezi Lokim, který se spojil s rasou zvanou Chitauri, a super hrdiny chránící Zemi. Film doprovází skvělá atmosféra s výbornou hudbou a především odlehčenost a nenáročnost filmu se skvělými hláškami hlavních postav, které určitě neomrzí ani po několikátém shlédnutí. ()

mine.slayer

Naprosto dokonalé ztvárnění Avangers!! Už budou další?? Kdy kdy kdy!!??? Komedie, akční, sci-fi a fantasy v jednom balení, brilantní!!! A konečně se podařilo obsadit správného Hulka. ()

lubbax

jo, je to takovej ten klasickej popcorn, ale kulervoucnost akčních scén provázená dokonalým zvukem, spojená s vtipem nadlidsky vyhlížejících postav a plejádou všelijakých hi-tech hraček zde funguje na 400%!! takže se na to dívá opravdu velice dobře. rozhodně jeden z těch lepších komiksových filmů. ()

Teen.AGE.r

Ne, doufám, že už nikdy! Tento film je děsivá splácanina všeho možného + je to 6x více neuvěřitelné, nesmyslné a mě to prostě absolutně vadilo. Když jde o film s jedním tzv. hrdinou dá se to ještě skousnout, ale tady?? Začalo to Kapitánem Amerikou a jestli to takhle půjde dál, Marvels pro mě končí! To to opravdu nikomu nevadilo? Ten proamerický blábol? Fuj! ...40% ()

sashator

Tak přesně takhle má podle mě vypadat pořádný letní blockbuster!!! Hlavně se mi líbilo, že to autoři neroztahovali vysvětlováním a popisováním již tak známých komiksových charakterů. Díky tomu měl celý film svižné tempo a akce tak mohla ještě více vyniknout. Na druhou stranu tím nechci říct, že by utrpěl příběh- právě na protichůdných povahách to vlastně celé stojí. Za mě tedy jednička s hvězdičkou! ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)