S přítelkyní jsme se na Avengers těšili. Sympatické je, že tvůrci dali do kupy herce, kteří opravdu hrají Iron Mana, Kapitána Ameriku, Thora nebo Lokiho. Dokonce mě překvapili, že do jedné z rolí narvali suprovou Cobie Smulders, kterou máme hrozně rádi. Celkově nemůžeme říct, že bychom se netěšili, těšili a jak. Tyhle komiksové adaptace nás baví, i když je to už po miliónté propraná prakticky stejná písnička. Až tedy na to, že tentokrát se nejedná o konkrétní postavu, ale o celou řadu superhrdinů. Trošičku mně příjde, jako kdyby v Hollywoodu už nevěděli, co natočit. Příběh je totiž naprostý průměr a nebýt skvělé kombinace humoristů, ať už v podobě Iron Mana nebo Thora, tak můžu říct, že bych se začal asi i nudit. Dobře, efekty byly skvělé, akce parádní, ale to je tak nějak všechno. Trošku jsem nad tím přemýšlel a došlo mi, že jsme možná měli velké očekávání. Oni se Avengers tváří jako opravdu velký film. Jenže velký film ze světa komiksů splňuje asi jenom Watchmen. Ten totiž dokáže po všech stránkách být daleko jiný, než filmy se superhrdiny většinou bývají. Avengers jsou totiž ve své podstatě recyklace všech postav nacpané do jednoho filmu s kopou dobrých akčních scén, ale s žádnou inovací. Každopádně nás to zabavilo a to byl u takového filmu účel. Jen nevím, jestli mě to dokáže zabavit i u dvojky.(18.9.2012)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,349 // Otvárací Víkend USA: $207,438,708 // Dámy a Páni, ak hľadáte jeden z najlepších sci-fi-akčno dobrodružných snímkov s nenormálne naloženými audo-vizuálnymi efektami a totálne vtipnými hláškami, tak hľadáte určite The AVENGERS. Videné v kine.... 100%(17.3.2013)

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(11.1.2013)

• - Během natáčení vstával Tom Hiddleston každý den ve 3:30 ráno. V 5 ráno již musel být v maskérně, kde strávil dvě hodiny. Dalších 45 minut trvalo oblékání kostýmu. V 8 ráno se začínalo natáčet. (Pria)

• - Pro potřeby speciálních efektů, navozujících dojem zničení jedné z newyorských ulic, využil vedoucí týmu speciálních efektů Dan Sudick precizní práce pyrotechniků a dokonale načasovaná kaskadérská automobilová čísla a vše nachystal tak, aby kaskadéři mohli bezpečně prokličkovat mezi výbuchy a převracejícími se auty. Pro potřeby rozsáhlé pyrotechnické scény jeho tým nachystal celkem 28 explozí, které se jako vlna řítily ulicí a simulovaly tak letecký útok. Sekvence také zahrnovala 14 různých automobilů, rozdělených pyrotechniky na „vystřelená auta“, „převracená auta“ a „explodující auta“, a také výbuch velkého nákladního vozu. Sudick se svým týmem dokázal náročnou sekvenci provést bez jediné chybičky a ačkoliv se natáčela na východní 9. ulici v centru Clevelandu, stejně se dostala na titulní stránku magazínu New York Post s velkým titulkem: „Thore, zachraň nás!“ (Zdroj: falcon)

• - Hawkeye (Jeremy Renner) vystřelí v celém filmu celkem 23 šípů, čímž držel v roce 2012 prvenství coby nejaktivnější filmový lukostřelec všech dob. [Zdroj: jest.com] (hippyman)