|| Scenár: Joss Whedon / Príbeh: Zak Penn, Joss Whedon / Podľa predlohy: The Avengers by Stan Lee & Jack Kirby | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Paramount | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 220 miliónov $ | Tržby: 1,491,800,446 $ (k 29.8.2012) || Ten "Kissák" to schytal a poriadne :D už sa nemožem dočkat dvojky :) Musím na to ísť ešte raz... = commet under construction. :D | 1. videno v Cinestar Anděl, 2D english, 2.5.2012, Praha. | Týmovka je filmová událost porovnatelná s pocitem, když jste už měsíce nevideli své nejlepší kámoše, a netrpělivě čekáte, jak se s něma na chatě upijete k podlaze - a další den Vám budou vyprávět neuvěřitelné situace, z kterých se časem stanou nesmrtelné příběhy. Samozřemě, jen obrazně. The Avengers jsou sice - jak říká sám Phil: "Ortodoxní" - co se týče základní ideologie - ale holt, budou vždy zábavní. Hlavně, když většina z oných hrdin už má svůj celovečerní portrét - z toho vyplývajíc i slušnou skupinu fandů nebo spíš maniaků, takže spojení víc ikon na jednu obrazovku může způsobit nemalý chaos. Chaos ve vícero smyslech. Jednak se pojedou podívat všichni subfandové - čili se z okrajový záležitosti stává mainstreem (jakkoliv to totiž budu brát, Captain America sám o sobě není mainstreemová záležitost, Hulk možná víc - díky vícero zpracování a hlubším kořenům v podvědomí všeobecného diváka). Druhá věc chaosu je případná nespokojenost s nesouměrně rozděleným prostorem pro jednotlivé hrdiny (což se podle mého tady "moc" neděje). A třetí na závěr, je chaos způsobený samotnýma postavama v jednom příběhu. (to se děje v malém měřítku). Whedon to ukočíroval velice slušným způsobem, jeho kolegové z HW by neobstáli asi o nic líp. Všichni na placu totiž hrají jenom to nutné, není potřeba znásilŇovat charakter postavy (což tady hrozilo, hlavne u postav bez samostatnýho filmu). Příběh funguje, gagů a vtípku je tam hromada, které však nebourají serióznost celku. Dokonce se mi zdá, že je to Marvelovka disponující s nejvíce vtipými scénami. Naopak "Čechovských dramatických hlubin" je tady míň, než třeba v Thorovi, a vzledem k tomu, že patos vznikajíci z pravý nefalšovaný epičnosti miluji ( :D ), je to jeden z mála faktorů ,s kterým nejsem úplně spokojen. Chybička krásy nastává ještě v případu, když se člověk jde podívat na 3D verzi, samozřejmě je videt, že se jedná pouze o konverzi (o nejlepši konvezi co jsem doposud videl) z 2D. V IMAXU je to videt hodně - kůli obrovskému plátnu - nicméně je to kompenzované zaintersonovaním celkového zorného pole obou očí, kdy máte pocit, že okolo nic neexistuje, jenom filmová realita, střílející na Váš popcorn bazukou Nicka Furryho. The Avengers jsou skvělý také díky schopnosti celku ukrást ze všeho to nejlepší - vizuál třetíchTransformers, symboly Temnýho rytíře (Iron Man si stavý v centru center mrakodrap) a přidání maličkých, no nejvíc důležitých esencí (Stan Lee a jeho věčné cameo role). Po zhrnutí myšlenek se mi vlastne zdá, že The Avengers nejsou dokonalý schválně: Potitulková sekvence jenom potvrzuje, že se v pokračování bude na co těšit...| 2. videno v CinemaCity Flora - IMAX 3D english, 22.5.2012, Praha |(2.5.2012)

• Djoker

To má být jako všechno? Whedon znovu ukázal, jak moc špatným je vypravěčem. Naprostá fraška.(11.4.2015)

Musím se přiznat, že u mne nedošlo k filmovému ani jinému orgasmu ve chvíli, když jsem se doslechl, že ten zelený, ten s víkem od popelnice, ten v kovovém obalu, ten s lučíkem a ten s velkým kladivem budou zachraňovat lidstvo. Spíše jsem měl obavu, aby při prvoplánové touze vydělat několik majlantů nevznikl úplný blábol. Nakonec jsem dostal solidní dávku akce, hrdinství i hlášek, ale celkově jsem se v přehrdinovaném prostoru necítil nijak mimořádně skvěle. Tím samozřejmě nepopírám, že kdyby měl monitor, na kterém záchrana Země probíhala, tak o třicet metrů větší úhlopříčku, tak bych patrně se čtvrtou hvězdou neváhal.(6.9.2012)

Absolutně úžasný film. Beze srandy. Už dlouho jsem se u něčeho tak netetelil blahem jako u Avengers. Instantní klasika blockbusterového žánru.(4.5.2012)

Plnokrvný blockbuster s našlapanou akciou, parádnym 3Dčkom, vizuálnymi či zvukovými efektmi, ktoré ma pribíjali do kresla, vtipnými hláškami (Iron Man boduje), skvelými a čo do charakteru, výrazne odlišnými komiksovými hrdinami, z ktorých má každý svoj vlastný priestor. Whedon je vynikajúci remeselník a je očividné, že miluje Baya :) Prekáža mi však, že do tak očakávaného akčného spektáklu nevložil vlastný tvorcovský rukopis a len presne kopíruje Transformers 3. V Transformeroch išlo tiež o ultimátnu nálož, ale Whedon nepriniesol v tomto smere nič nové. Odhliadnuc od toho, bavila som sa, skĺbiť marvelovský tím je perfektný nápad a milovníci týchto komiksoviek si určite zgustnú ešte viac. S prihliadnutím na úspech filmu už s radosťou očakávam dvojku a verím, že si vystačí bez kradnutia transformerských prvkov :-)(27.5.2012)

• - Původní komiksová sestava Avengers byla ve složení Thor, Wasp (která název vymyslela), Ant-man, Hulk a Iron-man. Úplně prvním protivníkem týmu Avengers byl v komiksu stejně jako ve filmu Thorův bratr - Loki. (homer91)

• - Chris Hemsworth kvůli roli Thora dřel v posilovně tvrdých šest měsíců. Byl pod bedlivým dohledem trenéra Duffy Gavera, který dohlížel i na trénink Scarlett Johansson. (Dyas)

• - V závěrečné pasáži snímku využívá Hawkeye (Jeremy Renner) brýle značky Oakley, model Gascan. (Jizni Tlapa)