Stmeliť úspešne nesúrodý tím superhrdinov, to nie je len tak. Predošlé marvelovské originy pritom nie sú zďaleka takou výhodou ako sa môže zdať. Avengers sa naštastie vydarili a ponúkajú presne to čo sľubovali od samého začiatku - nahláškovanú explozívnu zábavu s dokonale vyváženou zostavou, v ktorej má každý svoje pevné miesto a nik nie je do počtu. Risk pri obsadzovaní režisérskeho postu je nakoniec najväčším marvelovským triumfom a hlavnou ingredienciou úspechu, Joss Whedon, nepoznamenaný veľkými projektami svoj vlastný scenár ukočíroval až s nebývalým prehľadom skúseného harcovníka. Netuším, či to vôbec mohlo dopadnúť lepšie, ale takto nejak má ožívať najklasickejší superhrdinský komiks na veľkom plátne.(4.5.2012)

Žádné zbytečné vytáčky, přímý tah na bránu. Tvůrci sázejí na to, že znáte předchozí filmy, víte, o co šlo na Asgardu, kdo skončil jako kus ledu a proč má někdo problém se svou druhou identitou. Je to rozumné, protože v opačném případně by film působil jako zbytečná rekapitulace (na druhou stranu se však nedostává dostatečného backgroundu postavám bez „vlastního filmu“). Whedon to každopádně ustál a přestože děj mohl být o něco méně classic, není důvod, proč brblat. Týmovka se vydařila a nabízí přesně to, co fanoušci chtějí (=vydatnou porci kvalitní akce, hlášek a ikonických scén, hodných svých hrdinů). Jako bonus dost možná nejlepší ukončení monologu záporáka, jaké kdy bylo natočeno! Více zde.(25.4.2012)

Áno, JE to zábavný film. Je tak milo comicsovo blbučko sympatický. Rýdzo chlapčenský. Veľmi rád si ho pozriem znovu a určite si ho kúpim na BR. ALE!!! Whedon nadobro dokazuje, že je nanajvýš priemerný scenárista. Nevie vybudovať konzistentný príbeh ani presvedčivé emócie. Namiesto vzťahov sú tu len plytké základné interakcie, ktoré sa riešia v jednoduchých (sem-tam fukčných, sem-tam ani nie) dialógoch, v ktorých cca raz za 5 minút padne vypečená replika, takže to potom budí dojem, že je to vlastne dobre napísané. To teda nie je. 90 minút načisto priemerná marvelovka, ktorá sa nechytá na Capa ani prvého IM. Potom ale príde polhodinový SMASH, ktorý je taký nadupaný a efektný, že človek celkom zabudne na šeď predtým, i na fakt, že je to len bezostyšná kópia Transformers. Takých 7/10... Hulk samozrejme super, v oboch podobách. UPDATE: Druhé pozretie v HD citeľne bolestnejšie, finále furt fajn, ale tých 90 minút predtým sa skoro nedá prežiť, znižujem hodnotenie.(9.5.2012)

S přítelkyní jsme se na Avengers těšili. Sympatické je, že tvůrci dali do kupy herce, kteří opravdu hrají Iron Mana, Kapitána Ameriku, Thora nebo Lokiho. Dokonce mě překvapili, že do jedné z rolí narvali suprovou Cobie Smulders, kterou máme hrozně rádi. Celkově nemůžeme říct, že bychom se netěšili, těšili a jak. Tyhle komiksové adaptace nás baví, i když je to už po miliónté propraná prakticky stejná písnička. Až tedy na to, že tentokrát se nejedná o konkrétní postavu, ale o celou řadu superhrdinů. Trošičku mně příjde, jako kdyby v Hollywoodu už nevěděli, co natočit. Příběh je totiž naprostý průměr a nebýt skvělé kombinace humoristů, ať už v podobě Iron Mana nebo Thora, tak můžu říct, že bych se začal asi i nudit. Dobře, efekty byly skvělé, akce parádní, ale to je tak nějak všechno. Trošku jsem nad tím přemýšlel a došlo mi, že jsme možná měli velké očekávání. Oni se Avengers tváří jako opravdu velký film. Jenže velký film ze světa komiksů splňuje asi jenom Watchmen. Ten totiž dokáže po všech stránkách být daleko jiný, než filmy se superhrdiny většinou bývají. Avengers jsou totiž ve své podstatě recyklace všech postav nacpané do jednoho filmu s kopou dobrých akčních scén, ale s žádnou inovací. Každopádně nás to zabavilo a to byl u takového filmu účel. Jen nevím, jestli mě to dokáže zabavit i u dvojky.(18.9.2012)

Šel jsem na projekci od půl desáté, po fyzicky velmi vyčerpávajícím dnu, a tak jsem se zařekl, že pokud mě ten film dokáže zabavit tak, že u něj neusnu, má pět hvězd jistých... takže tady jsou. Ale vážně: Avengers jsou dokonalý blockbuster s ohromným smyslem pro humor, nevídanou chemií mezi postavami a krásnou akcí. Když člověk nečeká batmanovskou depku, watchmenovskej přesah (či cokoli podobně "navíc") a chce se jen kvalitně filmově pobavit, není co řešit, v mezích oddechových letních blockbusterů to prostě skoro nemá konkurenci. A to říkám jako člověk, kterého předchozí marvelovky příliš nebavily. A do Whedonova seriálového fanklubu se taky neřadím. Na konec jen malá výtka: Black Widow a Hawkeye působí mezi těmi ostatními superhrdiny jako pěst na oko a děsní chcípáci. A teta Robin je v řídícím centru SHIELDu divná. Hulk/Banner rulez.(9.5.2012)

• - Agent Coulson (Clark Gregg) říká Stevenovi Rogersovi (Chris Evans), že Dr. Banner (Mark Ruffalo) chtěl znovu vytvořit sérum supervojáka s pomocí Gama záření. Ve filmu Neuvěřitelný Hulk (2008) ale Banner vyráběl sérum, které chránilo vojáky proti Gama záření. (TheDave)

• - Lokiho (Tom Hiddleston) kostým vážil včetně helmy 40 liber. (Zdroj: comicbookmovie.com) (Pria)

• - Během závěrečných titulků se objeví československá vlajka. (Martin1979)