// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,349 // Otvárací Víkend USA: $207,438,708 // Dámy a Páni, ak hľadáte jeden z najlepších sci-fi-akčno dobrodružných snímkov s nenormálne naloženými audo-vizuálnymi efektami a totálne vtipnými hláškami, tak hľadáte určite The AVENGERS. Videné v kine.... 100%(17.3.2013)

Lokiho trapáctví vyrovnává jasně Iron man (Clark) a hlavně Hulk, moje nejoblíbenější komixová postava. Závěrečná mlata byl fakt masakr, chvílema jsem nestíhal a fakt vyadrenalinovanej mega-nářez!!! Parááda!!(11.7.2012)

Až ve chvíli, kdy se spustily závěrečné titulky, mi došlo, že se právě mnoha lidem splnilo moře snů. Divákům, kteří od konce prvního Iron Mana tušili, že tenhle superhrdinský sraz bude epický do posledního patra Stark Tower. Jossovi, který se tak dlouho usmíval pod svůj (do posledního chlupu geekovský) plnovous, až nám donesl esenci sama sebe. A v neposlední řadě všem whedonfilům, kteří se pana mistra mnoho let zastávali jako nepřekonatelného vypravěče. A on pak v jednom z nejsledovanějších filmů posledních let dokázal, že měli do puntíku pravdu. Avengers v sobě mají Starkovu drzost, Capovu odvahu, Thorovu neotesanost i Hulkovu titánskou sílu. A všechno míchají do koktejlu, který se napoprvé snad ani nedá vypít celý. Pochytat všechny hlášky, dechberoucí akční scény nebo vypiplané detaily jsem zkrátka nestíhal. Až napodruhé mi došlo, že si Whedon se svou marveláckou hračkou důkladně pohrál a pak ji půljčil i nám, obyčejným smrtelníkům. To, že přitom vytvořil dokonale divácký komiks, který si vyšlechtil minutu po minutě jako zrcadlo žánru, je věc druhá.(8.5.2012)

• - Hulk má kratší vlasy než jeho lidské já Bruce Banner (Mark Ruffalo). (karlik4801)

• - Slovo Chitauri pochází z mytologie Zulu a dá se popsat jako "hadí rasa z nebes". (HellFire)

• - Film je prvním, který společnosti Marvel Entertainment vydělal více než 1 000 000 000 amerických dolarů. (PSJR)