Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Bajerys

80% Další pokračování, Ok. Třetí díl je o něco lepší než druhý díl. Je tu totiž více akčních scén, které jsou drahé a nápadité. Skvělé pokračování, opět skvělé vidět Roberta Downeyho Jr. jako Iron Mana. Jeho role je naprosto unikátní. Třetí díl sice působí více přehnaně a digitálně než předchozí díly, ale to vůbec nevadí, protože tento díl mě vážně pobavil. ()

Scoobys

Iron Man 3 Opět výborné pokračování povedené série Iron Man. V hlavní roli nepřekvapivě hraje Robert Downey který představuje miliardáře Tonyho Starka a hrdinu Iron Mana zahrál velmi dobře. Scénárista Drew Pearce opět dodal scénáři humor a smysluplnost. Je pravda že jsem první uvažoval jestli mám filmu dát 4 nebo 5 hvězdiček protože se mi tentokrát záporáci moc nelíbili a to ne s pohledu že chtěli samozřejmě upálit prezidenta a takové ty klasické záporácké hrůzostrašnosti ale tou jejich mocí věřím že by to Shane Black mohl vymyslet tak aby měli nějaké jiné schopnosti ale i tak jsem tu uznal za dobré a dal jsem filmu 5 hvězdiček musím říct že moje oblíbená srdcovka u mě opět zabodovala :) A určitě by se na tento film měl každý kdo má rád akci a Sci-Fi podívat! :) ()

Lubess.Knopp

takhle totálně znechutit lidem Mandarina , to je docela ostuda. Nesmyslné scény jako třeba když letěl v obleku 3000 kilometrů a Jarvis ho prostě nechtěl probudit hmmmmm . Jenom proto aby ukázali jak Iron man spolkne svůj barák ,tak řekne celýmu světu svou adresu ,kterou už dávno všichni ví ,ale jinak v pohodě . Pepper mi přijde jak kdyby měla roli Mary Jane :D :D To bych taky zkousnul . Ale feťák Mandarin ,totálně odpornej a ještě nevtipnej hmmm to jako fakt ne kemo..... ()

Tomas_313

Vrcholem série o železném muži je detailní psychologický rozbor Iron-Manovy pochroumané dušičky. Po událostech v New Yorku, tedy po prvních Avengers, je Tony Stark psychicky na dně, nemůže spát a tak pokračuje ve své úchylné posedlosti a vytváří stále nové zbroje. Protože se od prvního dílu hodně změnilo a Tony už není tím arogantním, egoistickým milionářem, kterému jde pouze o vlastní zájmy, ale je lepším a ušlechtilejším člověkem, což ho zaslouženě hřeje na jeho polo-mechanickém srdíčku, je potřeba nového záporáka hledat v dobách, kdy ještě nebyl tak přehnaně heroický. Výsledkem je přetransformování ze slizkého, kulhajícího, koktajícího retarda do perverzního, úchylného a nanejvýš nesympatického idiota, jehož zrod je stejně primitivní a debilní jako on sám. Svižná akce z předchozích dílů je pryč, místo toho je na konci představena celá plejáda kovových popelnic a finální souboj je postaven na principu čím více, tím lépe. Pro napjaté fanoušky Iron-Mana několikaminutový euforický orgasmus, pro zbytek lidí nudná a přeplácaná scenérie létajících, blikajících plechovek. Zbytek akčních scén se naopak snaží vyobrazit Starkovy schopnosti bez kovového obleku a tak pobíhá a udolává nepřátele za pomoci vybuchujících vánočních koulí a improvizované pistole střílející hřebíky, což je sice úsměvné, ale nic víc. Ani scénář hodnocení nezlepší, naopak zhorší a jedinými klady jsou ikonický Robert Downey Jr., krásná Gwyneth Palthrow, příjemná hudba Briana Tylera a již tradičně skvělá titulková scéna na samém závěru. Místo pompézního vyvrcholení povedené série Shane Black natočil nepřesvědčivou ptákovinu postrádající úspěšné prvky ( akce, charismatický arcizloduch ) z minulých dílů. Blacku, styď se, tohle jsi po*ral. 55% ()

tXtX

Dosť nadhodnotená jednohubka. Tretia časť je lepšia než nudná dvojka, ale zato slabšia ako skvelá jednotka. Čo dodať. Zopár scén fajn, no stále je tam kopec klišé a trápností (Pepper na konci, omg). Zbytočne natiahnuté na dve hodiny. Tie akože "záchvaty úzkosti" som Starkovi neveril ani omylom. Černošský mega brutal total hrdina bol na smiech aj s celou jeho askapádou so záchranou prezidenta.. och. Proste klasická Marvelovská pásová rutina bez štipky inovácie. Nuda. Ale Ben Kingsley pobavil.. rovnako ako tie päť hviezdičkové hodnotenia. 55%. Ze "Skyfall marveláckych adaptácií" hahahahahaha :D ()

Mckay

Podle mě asi nejslabší díl o Iron Manovy , avšak nejlepší co se týče vizuálních efektů.Film si však drží svůj standart ,který nastavily dva předešlé díly, jen sem od toho čekal trošičku více.Film je vážnější než předešlé díly a Iron Man zde dostává v celku zabrat.To by mi asi ani tak nevadilo ,ale prostě se mi moc nelíbil finální souboj s tím ohnivákem ,kdy vyloženě Iron Mana zachránila Pepr. Asi mi vadilo že si Iron Man neporadil sám a že nad ním měl ten týpek převahu.Co se týče vizuálních efektů naprostá pecka klobouk dolů , peníze jdou opravdu vidět . Hodně povedená je scéna ,kdy zachranuje lidi s letadla vypadala velmi věrohodně.Vtipy taky nechybí a navíc stavy úzkosti ,které má Iron Man s útoku na New York jsou v jeho podání další vtipnou vložkou. Zajimá je jak už to bývá u marvelovek scéna za závěrečných titulek , která je trochu odlišná od těch předešlých ,jelikož nenakusuje další chystané události potažmo můstek např. k Thorovy . Suma sumárum dávám čtyři hvězdy film nezklamal a dál důstojně pokračuje v marvelovském vesmíru. ()

PsenickaR

Nejlepší díl Iron mana! Tony Stark trpí panickými záchvaty a nočními můramy po tom, čím si prošel ve filmu Avengers a bojích v New Yorku. Ač v Avengers byl ještě pořád vtipkující a hláškující, tady už obojího značně ubylo. Film jako celek působí mnohem dospěleji, temněji a uvěřitelněji a méně pohádkově, než ty předchozí a je to jen dobře. S Tonym prožíváme jeho deprese a hledání cesty kudy z nich ven, trpíme a soucítíme s ním a zatínáme ruce v pěst, aby vše zvládl. Jako vedlejší linie se tu linou události v podobě bombových útoků, za které si bere zoodpovědnost Ben Kingsley a take se Tony ve snaze dát se do kupy pouští do pátrání bez své výzbroje a kupodivu mu to jde velmi dobře, včetně velmi zajímavého odhalení. A protože je to pořád komiksovka, dočkáme se i velikého akčního finále, které je tedy možná až moc veliké, ale uspokojí ty smysly, které po tom baží. Celkově moc povedený posun k vážnějšímu tónu a zasloužených 5*. ()

PanIncognito

Tomu říkám správný komiksový film! Jako by snad tvůrci dostali nějaký zázračný lék... tímto si napravují reputaci po druhém dílu. Film nepostrádá humor, což je u tohoto typu filmu zásadní... to, že je zápletka předvídatelná, pak totiž nevadí. Je to parádní snímek, který baví. xD (viděno s dabingem) ()

failik

Máme tu dalšího železnýho muže, tentokrát si ho vzal pod svá křídla Shane Black (v 90. letech jeden z nejlepších scénáristů) a dopadlo dobře, lépe než jsem čekal. Po celkem odbyté dvojce si Stark napravil reputaci a je tu takový mix dvou předešlých, akorát se zajímavějším příběhem. Zápletka, hlavní protivník nebo třeba, že si chvíli počkáme na pořádnou akci, muže někdo brát jako mínus, ale pro mě to bylo aspoň svěží pojetí. Opět netradiční vánoční film a přesně a to hlavě díky režisérovi to na mě působí jak film z devadesátek, možná že tady je počátek těch subžánrů. Dostali jsme retro scifi thriller s prvky humoru a Marvel, který zůstavá stále ve formě, ale přesto to chce něco více a to nedržet se tolik při zemi v těch zajetých kolejí. Aspoň tu máme trochu zapamatovatelnou muziku. ()

Welington

Iron Man 3 je důkazem toho, jak moc je ve skutečnosti Shane Black nenáročný a přesto vážně lidský jedinec s citem pro postavy, který se nebojí zavrtat tak hluboko, až lítají třísky. Přestože dokáže otřást celou podstatou a originál si doslova podmaní a přejede ho parním válcem, nedá se mu vytknout absolutně nic. Z Iron Mana se mu podařilo vyždímat vážně všechno nejlepší a vrací se k tomu, co mu jde nejlépe – totiž dělat skvostnou akční jízdu a to po svém. Scénář je zpracovaný na jedničku a dialogy jsou trefné a zábavné, hudba je strhující a Ben Kingsley je úchvatně geniální. Je to emotivní a přece jednoduché. Jedná se o přímočarou záležitost, která se do toho víru vrhá vesele po hlavě a ukazuje, že na kolejích, které už dávno známe, se dá stále parádně projet. ()

Pavlis.xxx

Film výborný,ale hlavní padouch zklamal. Kdyby do filmu zakomponovali skutečného Mandarina byla by to pořádná jízda. Snad se utká aspoň s Doctorem Strangem ()

JaHlo

Preplacane, nesmyslne i na SCI-FI. Jeste, ze je to IRON Man. Snazi se to trochu moralizovat, ale pak nejdu do kina na podobny film. Za mne zklamani a doufam, ze dalsi dil nebude v podobnem duchu. Jinak kdo jde na efekty zklamany nebude. ()

hmyzovrah

Film plný trapných postav a muž s létajícími křidélky a jednoznačně nejhorší film trilogie, plný trapného humoru s otřesným zakončením. +romanticka(sra*ka) zápletka ktomu. ()

teekanee

Velmi solidní součást MCU. Líbil se mi twist s Mandarinem, i když fanoušky komiksů pěkně naštval, až tak že nedokázali objektivně zhodnotit samotný film. 81% ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu