Havaj 5-0

USA, (2010–2020), 169 h 11 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Bryan Spicer, Peter Weller, Jerry Levine, Maja Vrvilo, Larry Teng (více)

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Masi Oka, Taylor Wily, Jorge Garcia, Ian Anthony Dale, Meaghan Rath, Beulah Koale (více)

Série(10) / Epizody(240)

Havaj 5-0 je novým seriálem, navazujícím na legendární seriál o malé elitní jednotce se speciálním pověřením, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů.
Detektiv Steve McGarrett, oceněný námořní důstojník se vrací na ostrov Oahu, aby vyšetřil vraždu svého otce. Guvernérka mu nabídne, aby sestavil vlastní tým. S vlastními pravidly, absencí byrokracie a její plnou podporou má odstranit veškeré stopy zločinu. Ke Stevovi se přidává detektiv Danny “Danno” Williams, policista, který se nedávno přestěhoval z New Jersey. Ačkoliv preferuje mrakodrapy před písčitými břehy, jeho prioritou je bezpečná Havaj pro jeho osmiletou dceru, která zde žije se svou matkou. Přidává se Chin Ho Kelly, bývalý policejní detektiv a přítel Stevova otce, který byl nespravedlivě obžalován z korupce a přemístěn na pozici bezpečnostní hlídky. Posledním členem je Chinova sestřenice Kono Kalakauaová - krásná a bezprostřední dívka, čerstvá absolventka policejní akademie, která se sebevědomě chce zařadit mezi policejní elitu. Steve rovněž urovnává pošramocený vztah se svou sestrou Mary Ann a postupnými krůčky se dostává ke svému cíli - pomstě smrti svého otce. (Universal Channel)

Natabar

Podotýkám, že jsem viděl 1 díl, a možná je i poslední. Ze všech CSI apod. je Havaj scénaristicky nejslabší, herecky nejtopornější a režijně nejtrapnější. Mentálně jsme se posunuli někam zpátky do seriálů 70. a 80. let. Ani havajská příroda to nezachrání. ()

ZkuKol

Wiseman, Orci a Kurztman společně znovuzrodili 80. léta v TV, ale v tempu roku 2010 a se skvělým "buddy" scénářem. Akce je dost a je řemeslně zvládnutá, na výpravě se nešetří a tak má šikovná kamera co snímat. Orci a Kurztman se postarali, aby dialogy, jak mezi ústřední dvojcí, tak v celém týmu, hnaly děj dopředu a malovaly divákům úsmě vy od ucha k uchu. Někdo může namítnout nenápaditost a okoukanost žánru, já naopak vítám dokonalost provedení a absenci tajemná, esoterična a zbytečných vyprávěcích prostocviků (ne, že by mi tyhle položky sami o sobě vadily, ale poslední dobou je jich fakt příliš)... 90% ()

kenkaku

Hawaii Five-0 patří rozhodně k tomu lepšímu co seriály nabízí a v případě mnoha epizod i o dost víc než kdejaká filmová detektivka. Příběhy jsou neokoukané a vždy se snaží nabídnout něco navíc než jen klišé (a to se mi líbí). Snad se autorům podaří "standard" i nadále udržet. EDIT: po sedmi letech je znát obrovský posun. produkce dostala peníze. tak moc, že si mohli dovolit i "oživit" již mrtvého představitele z původního seriálu (a vypadalo to celkem slušně). Dokonce i zcéna z Prahy byla opravdu točena v Praze... jsem rád, že seriálu nedochází kreativita a stále si drží standard. ()

skinny

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4* ale za ty namachrovaný týpky, kteří působí strašně uměle a mají předem jasné role (frajírek, pohodář, chytrák a krasavice) si to vyšší hodnocení nezaslouží ()

Arkanoid

Sympatické obsadenie, krásne, atraktívne prostredie Havaju a tuctovosť. Postáv, deja. Epizódnosť tomu taktiež nepomáha dosiahnuť hladinu áčkových vôd. ()

hefoo

Zatiaľ si ma žiadny seriál nezískal ako tento a prečo je to tak? Seriál namňa pôsobí veľmi dobre, je to spôsobené tým, že sa osohráva v nadhernom prostredí Havaja, jeho prírody a už len to samotné vo Vás vzbudzuje pocit pohody. A teraz k samotnému seriálu. Seriál má solidné tempo, žiadne zbytočné naťahovacie scény, priama akcia, diely na seba z väčšej časti nadväzujú, dobré herecké obsadenie, mna osobne teší halvne Grace Park, Daniel Dae Kim, Scott Caan a samozrejme Alex O'Loughlin. a potešilo aj rola Williama Sadlera a Branscomda "Bobbyho Six-Killera" Richmonda. Nemám mu čo vytknúť. 100% ()

divak84

Dal jsem si tři díly, abych byl "oprávněný" alespoň zkraje ohodnotit. Ničím nový, obyčejný detektivní seriál. Caana mám strašně rád, pilot se mi tak nějak libil, ale jinak to není nic po čem bych musel toužit. Hawaii (resp. nějaké "letní" letovisko je již tak ohrané tema - že je až hřích točit něco ve stejném stylu jako High Tide, Nick Slótr, Miami Heat, Accapulco Heat a nepřijit s ničím novým... Nudný bolehlav ()

AdamesWWE

[6/10] Prakticky totožná jazda ako všetky iné kriminálky. Ale zaujímaví herci, veľmi pekná zmena prostredia oproti iným kriminálkam. Celkom príjemná kriminálka, ktorá patrí k tým lepším. ()

Paity odpad!

Americkým producentům došla města v USA a tak přeletěli na Hawai, aby tam pokračovali v rádoby drsňácké kriminálce. Kde opět neohrožení poldové, z nichž jeden není ani v nejmenší povahově podoben tomu druhému (jaká náhoda, že :)), honí lumpy a dávají jim nafrak. ()

Merkin odpad!

Tak slabý seriál už jsem dlouho neviděla a že v nekvalitních kolezích má silnou konkurenci. Kobra 11 bez duše a humoru. Ani havajské kulisy nedokáží zabránit pocitu naprostého úpadku. Kdyby byli Havaj 5-O borci nakonec, dostali by palec dolů :( ()

miksacka

Na tenhle seriál jsem se začala dívat kvůli Alexu O'Loughlinovi, ale nezůstala jsem u něj jen díky němu. Havaj 5-0 neztrácí čas zdlouhavým zkoumáním důkazů v laboratořích, místo toho získává informace přímo od podezřelých a to vždycky ne zrovna nejmilejším způsobem. Přidejte drobek vtipu (spojení Alex O'Loughlin - Scott Caan je vážně skvělý) a máte z toho příjemný seriál, který vás bude bavit snad stejně tak dobře jako mě. ()

jasiska

Otrasné dialógy a neuveriteľné naivné zápletky, ale prekvapivo sa to dobre pozerá. Medzi hercami máme jedného bývalého upíra, jednu cylonku, jedného stroskotanca a jedného Dannyho parťáka. Má to taký coolový, aj keď mainstreamový look a akcia vôbec nie je najhoršia. Ja hovorím, že keď chceš natočiť zle napísaný remake starého klišé, nech aspoň vyzerá cool:-) ()

Brona09

Možná to není žádný extra světoborný seriál, přesto se mi zalíbil. Nikdy mě nebavily kriminálky mezi mrakodrapy ale honičky na exotické Havaji mě berou...Navíc když se k nádhernému prostředí přidá sympatické herecké obsazení, vznikne z toho super seriál. Alespoň já to tak vidím.. ()

J*A*M*A*L

Banda sympatických lidí - vyšetřovatelů protentokrát z Havaje.Nový krimi seriál s pořádnou dávkou skvělého adrenalinu.Remake z klasiky z šedesátých let, který jsem já neviděl, za to tento seriál byl senzační.Je mi úplně jedno jak je tento seriál hodnocen jinými uživateli mě se tento film líbil a skvěle jsem se bavil.89% ()

Jayem

Nádherné prostredie, výborné obsadenie postáv a celkovo cool vzhlad. Zvlašť oceňujem akčnejši prístup pri zatikani. Prvu sériu som pozrel za týžden a musím povedať že s každou časťou, ktorú som pozrel som sa tešil viac na dalšiu. Výhoda serialu je že sa tým nešpecializuje len na vraždy ako v iných krimi. Zvlašť koniec prvej serie je velmi vydarený. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore