Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

minet

Film je slaboduchý a nijak vyjímečný. Čekala jsem od něj pohádku s nádechcem hororu a nebylo to ani jedno. Jediné, co se mi líbilo a cením je královna a její černý pláštík. Je to smutně málo. Kristen mi nikde nevadila, tak jako v této roli- úplně vážně si film pusťte a schválně najděte alespoň jeden zábě, kde má zavřenou pusu. Ze začátku mi to nepřišlo, ale od půlky jsem nesledovala nic, než kdy zavře pusu a dá rty k sobě:-) Tolik dojem z filmu ()

emarie

Páčilo sa mi vizuálne prevedenie, celkom obstojná fantasy rozprávka. Až na ten koniec. To som nevedela, čo si mám o tom myslieť. Nejak mi tam niečo strašne chýbalo. Proste ako rozprávka bez poslednej vety. A nech sa na mňa nikdo nehnevá, ale Kristen Stewart je výrazovo herečka niečo ako Chuck Norris v ženskom prevedení. Uznám-trošku krajšia. Ale hlavne kvoli nej som sa pozretiu tohoto dielka vyhýbala, lebo mi vo filmoch lezie na nervy a výslednému efektu uberá 50%. To jej neustále nerozhodé prešľapovanie, nevie čo s rukami, nohami a v tvári zurvalý pohľad neustáleho utrpenia. Mám pocit, že to hranie ju strašne musí bolieť. Asi aj ten nepresvedčivý a podivný koniec, by som mohla pripísať jej prejavu. Takže K.S. - ** ()

-robi- odpad!

Právě jsem to dokoukal a jen přemýšlím, co to jako sakra mělo bejt? Málokdy se odhodlám k veřejnému hodnocení filmů, neb každý máme jiný vkus. Ovšem tohle? Nevkus od začátku do konce. Nechápu, jak někdo může klasickou, krásnou pohádku proměnit v takovýhle tupý nesmysl? ODPAD! ()

jujask

Dobre natočený snímok ktorý nijak neublíži. Herecké obsadenie je dobré. Príbeh sa dal ešte stupňovať a pridať tam trošku viac oblúd v tom lese, bolo by to efektívnejšie. Trpaslíci v trosku inom postavení ako sme zo snehulienok zvyknutí. Úlohu lovca Chris zvládol a sadla mu. Spokojnosť. ()

Jinpachi odpad!

Když už vyčerpáš svoji múzu, měl bys najít řešení. V tomhle případě to řešení našel někdo tak, že se vrátil na místo, kde vyrůstal, oprášil zaprášené knihy, přečetl pár pohádek a bylo to. Letěl zpátky do Kalifornie, kde se uzavřel před světem do temného, ale útulného místa a začal psát. Metaforicky, Sněhurvu vyňal z pohádky a udělal jí takový výlet análnem, že se z toho diváci jako já, jen co se dotočilo, vzpamatovávají dodnes. Hrůza, že tohle dostalo prostor, aby to mohl někdo zrealizovat. Pro dospělé je to utahané, dlouhé a nezáživné, není to ani zábavné, ani se nedokážu zorientovat, zdali je to směs onoho nebo tamtoho, pro děti je to zase moc melancholické, tak už jedině zbývá naše budoucnost, naše krev, EMO pakáž, kterou se bojím potkávat i za denního světla, která film svoji atmosférou a svým zprzněným dějem potěší natolik, že poběží samou radostí pro další sadu žiletek. ()

danny79

Je to dobre, hodne dela Ch.Theron a Chris Hemsworth. Kristen Stewart v roli snehurky neni spatna, ale ja bych tam videl radeji nekoho jineho - krehciho. Ona je moc tvrdacka a pro me by byl pak snimek emotivnejsi, silnejsi. Jinak akcni sceny jsou zpracovany dobre, velice se mi libilo po vizualni strance. Film by mohll byt trosku kratsi s trosku lepsim, ne tak primocarym scenarem. ()

KT_2011

Když je něco špatné, tak je to holt špatné. Některé vizuální efekty a production design stojí za zhlédnutí. Příběh, režie, obsazení a výkony jsou v nejlepším případě na průměrné úrovni. ()

pavlinkaRuze

Čistý průmer na kterém mě zaujaly akorát speciální efekty a přepracování klasické Sněhurvy od Bratří Grimmů. A nevim k čemu točí pokračování/spin-off,zas tak epické to přeci není. ()

Cecko

Tak kurva točíme tu Johanku z Arku, Avatara nebo teda Sněhurku? Odpověď na tuto otázku si režisér asi kladl po celou dobu natáčení a do závěru se nemohl rozhodnout ani pro jednu variantu. Nevím, ale tyhle americké novodobé adaptace pohádek bratrů Grimmů na mě působí rozporuplně. Trošku mi vadí, že právě v těchto pohádkách mají hlavní hrdinové syndrom zachránců světa, takže to celé trochu připomíná Armagedon. Co je ale nejhorší - já jsem se po hodině začal nudit! První půle je celkem svižná, pěkně to odcejpá, ale ve druhé tomu prostě dojde dech a závěrečná bitva už poskytne jen úlevu, že brzy bude konec. A když to má 127 minut, tak je to poměrně dlouhá nuda. Více mě bavila Červená Karkulka, tam to bylo daleko dynamičtější a napínavější, ikdyž to také nebylo ono. A když jsem jí dal 3 hvězdy, kolik mohu dát tomuto? ()

balon

Kristen se na roli Sněhurky 100% hodí hrála opravdu skvěle bylo to velice pěkně zpracované, některé okamžiky byly tak náhlé a nepředvídatelné, až vám to vyrazilo dech.Plný počet.:) ()

mikla

Oskarová Charlie Sheron znovu prekvapila...Kirsten Stewart je lepšia v roly Snehulienky ako Bella v Twilighte a Chris Harstworth sa po úlohe Thora znovu pochlapil..to je Snehulienka a Lovec, príbeh na motívy rozprávky bratov Grimovcov spracovaná tvorcami Universal Pictures ako ovela akčnejší a strašidelnejší príbeh...s dobrým obsadením a tou správnou strašidelnou atmosférou...RIP GASS ()

GIGI.GEWELLE odpad!

Netušila som, že tu bude až taká sprostosť. Veľmi nedoporočujem. Príliš veľa násilia a podobne. A zlá kráľovná - to by teda bola psychiatrická diagnóza - stručne : psychopatická, sadistická hysterka. Ale má to aj svoje kvality. ()

LeaFF

super pohádka, krásný fantasy efekty, naprosto dokonale zlá Charlize, celkem překvapivě dobře snesitelná Kristen (nemám ji ráda z Twilightu.. vlastně Twilight nemám ráda vůbec), ale moc málo Chrise :-( což je škoda a veliká - ten chlap je k sežrání, i když je špinavej jako to čuně od hlavy až k patě. Na to že se to jmenuje Sněhurka a lovec, tak lovec má vážně málo prostoru..druhá půlka filmu by mohla být kratší a svižnější a ten konec? ... 70% ()

Beau

Sněhurka a lovec je dort, který líp vypadá než chutná. Škoda takových herců, takové výpravy, takových triků a takové hudby pro tak zmatený scénář. Čím chce vlastně film být? Klasickou pohádkou, fantazy, feministickou agitkou? Bohužel selhává ve všech žánrech. Pořádného konce se také nedočkáte. Kam se podělo staré dobré: A žili šťastně až do smrti? Jenže ta dvojka přeci o něčem být musí, že? ()

dj_p_j

Takže máme tu ďalšie zbytočné spracovanie klasiky, tentoraz v "irish style" (alebo scottish? - nie som anglikanista). Casting zrejme vychádzajuci z presvedčenia, ze snehulienka má byť hlavne anemická, scenár vykráda jeden film za druhým - také niečo sa obvykle robí len v paródiách. Rozprávky su pre mňa hlavne o emóciach a toto bolo emočne prázdne. Bella je ako herečka žiaľ o ničom a dúfam, že ju neobsadia do remake Love Story alebo niečoho podobného. Keď už, tak mali aj do úlohy kráľovnej obsadiť nejakú neherečku, lebo takto tam Charlize všetkých zatieňovala a nedalo sa jej nedržať (aj keď človek tak trochu tušil, že to s ňou nedopadne dobre:). Nič neprinášajúca remeselníčina, dve hviezdičky sú len a len za Charlize. Niektoré rozprávky si rád pozriem aj 10x. U tejto bol aj jeden raz veľa. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)