// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,773 // Otvárací Víkend USA: $56,217,700 // Čistých 5* za herecké obsadenie, audio-vizuálne efekty, temný dej, temnú atmosféru a soundtrack. Nemám čo iné dodať.(16.2.2013)

Sice Mononoke rip-off, ale líbilo.(10.6.2012)

To nejzajímavější se ve Sněhurce a lovci odehrává v rovině genderu. Skrze Ravennu (až příliš krásná Charlize Theron) film zdůrazňuje největší ženskou zbraň a zároveň její největší trauma: dokonalý vzhled a strach po zestárnutí (a ztracení ceny). Ravenna je představena jako věčná poutnice svádějící mocné muže, kteří jsou pak bezbranní v jejím náručí připraveni o svůj majetek a život, přičemž Královna si trvanlivost svého statusu samozřejmě zajišťuje systematickým likvidováním konkurence. Sněhurka se sice oproti klasické pohádce ocitá v emancipovanější roli, ale tato má nakonec podobu maskulinního jednání - Sněhurka se stává vojevůdkyní armády v asexuálním brnění a ztrácí jakékoli atributy ženskosti. Film tedy prezentuje falešné dilema mezi ultimátní vnějškovou krásou a mužskou dominancí v ženském podání, přičemž zdravé vyjádření feminní sexuality jako by neznal.(2.10.2012)

Velkolepá věc a kupodivu poměrně zábavná. Vizuálně velice atraktivní a podmanivé. Kristen Stewart se konečně vymanila z její role ve Twilight a předvádí sebevědomý herecký výkon. Dějově je Snow White solidně zamotaná, tempo je akorát a divák nemá moc prostoru se nudit. Klasikou se to asi nestane, nadčasová věc to taky není, ale druhý díl by určitě neurazil a po formální stránce mne překvapila preciznost, se kterou se do toho tvůrci pustili. Vizuálně protřelejší než například poslední Jacksonův Hobit.(23.5.2013)

Skvělá fantasy, která tu už nebyla roky! Byť Sanders značně čerpá z Pána prstenů (epická hudba, kamerové jízdy), spektrem barev a mizanscénou (dekorace, kostýmy, interiéry) zase z Tima Burtona, dokáže do nekonvenčního světa zlodějských násilnických trpaslíků, křesťanky Sněhurky s mečem, lovce-notorika a traumatizované čarodejnice (s naznačenými incestními tendencemi) dokonale vtáhnout. A nechte si ty neutuchající chvály na fyzickou krásu Theronové. Taky nepíšu, že bych chtěla, aby mě Hemsworth... :p. [Kino, originální znění, titulky](27.5.2012)