Zpočátku jsem byl až překvapený, jak moc se mi ten film líbí (neboť jsem od něj vůbec nic nečekal), nicméně jak minuty ubíhaly, nadšení se povážlivě vytrácelo a skončil jsem až na nějakých 4/10. Krásný vizuál a démonická Charlize holt debilnímu scénáři a prkenné Sněhurce a nevýraznému princi celých 127 minut odolávat nevydržely.(5.9.2012)

Nepopieram, že tento tradičný rozprávkový príbeh potreboval facelift aj pre súčasné konzumné publikum. Spočiatku som bol voči tomuto dravému spracovaniu skeptický, ale ako sa ukázalo, nemal som byť prečo. Ak si potrpíte na tradičnom príbehu, pozrite si toto telenovelácke spracovanie. Tu však ide o plnokrvné fantasy s množstvom akcie a veľmi nápaditým audio-vizuálnym spracovaním (ohromujúce krajinné zábery, burácajúci hudobný doprovod) prípomínajúcim motívy LoTR-a. Popri základnej zápletke vernej originálu sa rozohráva zaujímavá partička a tvorcovia sa veľmi lišiacky pohrali s postavami, medzi ktorými dominuje démonická Charlize. Určite by potešil väčší priestor pre trpaslíkov. Ich obsadenie (Hoskins, McShane, Jones) si o to priam žiadalo. Pripájam sa aj k bojkotovaniu obsadenia Kristen Stewart, rola Snehulienka mala byť výzvou a cťou, ale v tomto hereckom (ne)nasadení by som jej neuveril ani nos medzi očami. Je to škoda, pretože práve ona mala byť tým, k čomu si divák vytvorí vzťah. Klasika teda ostáva neprekonaná, ale pokiaľ to neberiete ako priameho konkurenta (ako rozprávku pre deti určite neodporúčam), tak sa určite zabavíte. 75%.(27.1.2014)

Film drží pokope vďaka Charlize Theron a Kristen Stewart, ktoré sú nielen pekné a slušne hrajú, ale hlavne sú skvelo obsadené. Čo platí aj o ostatných hercoch, od breivikovského záporáka Sama Spruella až po tlupu trpazlíkov, v ktorej minimálne Raya Winstona spoznáte iba po hlase. Chris Hemsworth ako Lovec dostáva prekvapivo málo priestoru na to, že je v názve filmu, a jeho vzťah k Snehurke príliš nefunguje (na to že je názvom filmu ako takým). Prekvapí tiež absencia humoru pri trpazlíkoch. Film je vynikajúci v prvej tretine, ktorej kraľuje jedinečne zlá a chladná Charlize (chladná mrcha Eva Green z Temných tieňov sa nechytá). Celkovo nie je plochý, ma drajv, vie strhnúť a oplýva fantazy kúzlom i temnotou. Výborný vizuál a Howardov soundtrack neprekvapia, dali sa očakávať. Čerpaniu z Pána prsteňov sa už asi vyhnúť ani nedá, náznaky Nekonečného príbehu ale potešili a dávajú tušiť, že scenár jeho hollywoodského remaku na niekoho stole v meste anjelov už naberá kontúry. Stopáž prepálená, druhá polovica filmu mala byť kratšia a dynamickejšia. Celkovo ale stále vyššie než detinské Narnie či umelohmotný Zlatý kompas.(24.5.2012)

Místo do jablka necháváme Sněhurku odhryznout pořádný kus z Pána prstenů či Johanky z Arku .. a i těch trpaslíků jsem napočítal osm ..(6.6.2014)

Ale áno. Má to svoje muchy (je to asi o 20 minút dlhšie, než by sa patrilo, hlavne potácanie sa Temným lesom je naťahované a filmu by vôbec neuškodilo, keby sa kompletne vystrihli scény s trpaslíkmi), ale herci sú výborní, réžia suverénna a mierne ponurá fantasy atmosféra bezchybná. Po tej záplave detských fantasy osviežujúci dúšok. 7/10(19.6.2012)

• - Charlize Theron kvůli tomuto filmu odmítla roli ve filmu J. Edgar (2011). (Verunka1995)

• - Natáčení probíhalo od října 2011 ve Velké Británii. (Verunka1995)

• - Výroba filmu byla v říjnu 2011 dočasně pozastavena poté, co si Kristen Stewart přetrhla vaz v palci během útoku ve scéně s trpaslíky. Dalším zraněním, ke kterému během natáčení došlo, byl monokl na tváři Chrise Hemswortha, o který se omylem postarala Kristen Stewart. (Verunka1995)