Originálně pojatá pohádka, přesto ne originálně pojatá fantasy. Vizuál je nádherný, ale není to nic, co bychom už někde neviděli (LOTR, Game Of Thrones, ba i Alice In Wonderland). Přesto se mi ten temný vzhled filmu nesmírně zalíbil,zrovna tak jako výborná atmosféra. Měla jsem trochu obavy z Kristen jakožto "krásné" Snow, ale nakonec jsem unešená spíše z ní,než z Charlize, která chvílemi přehrávala (nebo je to jen špatně napsaná postava,kdo ví). Nelíbil se mi konec, který je spíš otevřený, než uzavřený.(11.9.2012)

Výborná pohádka, přesně šmrncnutá temnou fantasy atmosférou, v níž Rupert Sanders překvapuje jako aktuálně výrazně zručnější režisér než Peter Jackson. Prachy jsou vidět do posledního centu, herci oživují poutavé postavy a vše je to tak akorát epické, aby člověk zapomněl na Rumplcimprcampr i Sedmero krkavců. Navzdory přepálené stopáži chci další nášup - pokud možno se stejnou sestavou.(12.2.2013)

• Kryšpín

Při vstupu do kina by měli dávat otrávené jablko v případě, kdybyste chtěli mít za sebou filmu dřív, než skončí.(24.5.2012)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,773 // Otvárací Víkend USA: $56,217,700 // Čistých 5* za herecké obsadenie, audio-vizuálne efekty, temný dej, temnú atmosféru a soundtrack. Nemám čo iné dodať.(16.2.2013)

3* len vďaka vizuálu a kráľovnej Charlize (asi je osudom väčšiny snehulienkovských spracovaní, že skutočne dobré výkony vidíme práve v rolách kráľovien hraných zaslúžilými paniami herečkami). Inak som prekliata tým, že neznášam zubatú Kristen a jej večne pootvorené ústa - svietili na mňa skoro z celého filmu (tie zuby), čo som si až príliš bolestivo uvedomovala. Nemôžem za to, ale asi som na ňu alergická. Okrem nej mi film najviac kazila neúnosná dĺžka, zbytočné naťahovanie hluchými scénami (veď nemusia po tom lese behať 20 minút dookola, ja chápem, že je strašidelný!). Bohužiaľ, to herecké drevo "Bella Kristen", malo vplyv aj na to, že scenáristické nadstavby typu "Jana z Arku" sa mi zdali skôr smiešne než dôstojné. Bez Charlize, Tobyho Jonesa, Eddieho Marsana a fantazijných efektov je to len seriózny priekak. To tá rozprávkovejšia adaptácia s dcérou Phila Collinsa (aka The Brow;-) ma bavila 10x viac.(26.3.2013)

• - Sněhurčino (Kristen Stewart) setkání s bílým jelenem s velkým parožím je odkaz na film Princezna Mononoke (1997), kde podobný jelen představuje Ducha lesa. Malé bílé víly/skřítci jsou pak velmi podobní kodymům z téhož filmu, jejichž přítomnost dokazovala, že les je zdravý. (Plamen_Ignis)

• - Angelina Jolie a Winona Ryder byly zvažovány do role zlé královny. (Tendo)

• - Hrad, v ktorom bola väznená Snehulienka (Kristen Stewart) bol celý počítačovo vygenerovaný na ostrove Gateholm. (Greenpeacak)