Vizuál je úžasný a hudba rovnou geniální, bohužel po stránce příběhu věru nejde o nic světoborného. ____ Co se výkladu týče, tak se tu podle všeho odehrává celkem důmyslná metafora na hvězdný systém, ideál krásy a stárnutí hvězd. Jinak řečeno, Sněhurka a lovec vypráví o dvou filmových hvězdách, které si vjedou do vlasů, a jejich agentech, které je zastupují (a také si vjedou do vlasů). Každá herečka kolem 35-45 začíná koukat do zrcadla jinak než dříve v obavě nad hejnem 20letých holek, který pobíhají v Kalifornii a časem ji rozválcují. Konflikt uvadající Ravenny a vycházející celebrity Sněhurky to skvěle demonstruje. Žádná hvězda se také neobejde bez agenta, který by ji v nemilostném hollywoodském prostředí zastupoval. Zde jsou těmi agenty Finn a Lovec. Odsud je i patrné, proč není v Lovcově chování, který začíná jako agent Ravenny, ale nakonec začne dělat pro Sněhurku, nic altruistického - on prostě jen vycítil, že ze slávy Sněhurky mu pokyne do budoucna jistě více, než kdyby zůstal u Ravenny, která je coby stárnoucí žena odepsaná a pro film jaksi nepoužitelná.(23.5.2012)

Sice Mononoke rip-off, ale líbilo.(10.6.2012)

Opak Singhovy Sněhurky. Snaha zalíbit se na úkor obsahu a smyslu. Prázdný film plný samoúčelně krásných scén (královna se koupe v mléce, pojďme si pohladit jelena), bez jakéhokoliv potenciálu. Krom nadržené Belly, která prostě není dobrá, to ale jistí obsazení.(23.5.2012)

Zpočátku jsem byl až překvapený, jak moc se mi ten film líbí (neboť jsem od něj vůbec nic nečekal), nicméně jak minuty ubíhaly, nadšení se povážlivě vytrácelo a skončil jsem až na nějakých 4/10. Krásný vizuál a démonická Charlize holt debilnímu scénáři a prkenné Sněhurce a nevýraznému princi celých 127 minut odolávat nevydržely.(5.9.2012)

• Segrestor

Vcelku lze uznat, že se tvůrci docela přiblížili zdařilému převodu z pohádky na fantasy, ale to je tak zhruba všechno, co jsem jako amatérský kritik schopen uznat. Pravdou je, že si zde pomáhají vším možným, co lze vysledovat v jiných fantasy a historických filmech a vlastně i pohádkách. Takové berličky jim ale ty nohy nakonec spíše podkopávají. Úplnou dorážkou, úplnou chybou, co film naprosto deklasuje, je jedna velká nelogičnost, totiž zrcadlo pravdy, které lže jako Paroubek v Otázkách Václava Moravce. 1. Tvrdí, že královna je nejkrásnější na světě, přitom ve filmu najdeme mnohem hezčí bytosti. 2. Pak najednou z ničeho nic tvrdí, že nejhezčí je Sněhurka, která záhadným způsobem zkrásněla přes noc, byť byla držena v izolaci, hladovění a vůbec krutých podmínkách, to za a) a za b) ta, kterou ztvárnila Kristen Stewart, jež vypadá jako nějaký ušatý kluk se zuby jak králíček, navíc, přátelé, přiznejme si to, mírně šilhá! A pakliže ještě vezmeme tělo obstarožní Charlize Theron jako takové za vzor středověké krásy, ten půlčík Sněhurka ji prostě nepřekoná ani v nejmenším. To zrcadlo nám zkrátka lže. A filmaři též, chtějí-li nám nakukat, že děcko, které je drženo ve středověku mnoho let v naprosté izolaci, že se dokáže přes noc adaptovat a bez úhony přežít v drsné přírodě a v kruté době. Neslýchané. Ale k čertu s tím. Je to přece fantasy, to asi znamená, že představivosti se meze nekladou a hledejme krásu a mystično i tam, kde není. Třeba je to tím, že je obdařena nějakou tou tajemnou životodárnou mocí, to prý i zlepšuje myšlení… Lovec a partička trpajzlíků je něco, čemu měli dát tvůrci větší prostor spíše, než té prázdné igelitce z Lidlu Kristen Stewartové. Totiž, ten lovec se celou dobu tváří, jakoby se té Stewartové úplně štítil (a já se mu nedivím), že je z ní celej hin zkrátka nelze jen tak zahrát, to by snad nezvládl ani Rudolf Huršínský.(11.10.2012)