Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

kura68

Pořád jsem se rohodoval mezi 4* a 5*, je to někde uprostřed, ale spíš se to táhne k tý 4. Je to film, ve kterém jsem dostal vše a líbí se mi jak to všechno do sebe zapadlo, myslím, že ani děj nemá cenu rozebírat. Film mi prostě sednul jako "prdel na hrnec", ale neměl jsem po skončení malej výpadek smyslů jako to je u jiných filmů. Pro mě má větší sympatie než první díl, ale jsou to prostě Marvelovky, na kterých já chyby moc nehledám. ()

Elassar

Super! Thor 2 rozhodně nezklamal a jen mě ujišťuje v tom, že společně s jedničkou je pro mě z Marveláků nejlepší (ano je to taky IM jednička byla fajn, ale od té doby mě Tony moc neoslovuje, i když Downey Jr. je bezkonkurenční) . Celkový feeling filmu byl pro mě lehce překvapením (myšleno vážnost, akce, vtip aj) ale nakonec to bylo překvapení velmi milé a povedené. Toho konce je ovšem nejspíš škoda, konec myšleno finální souboj, který je sice fajn (lehce jsem si vzpomněl na Men of Steel, ale na rozdíl od něj, byla finálovka Thora 2 zvládnuta jaksi vizuálně lépe - ne tak megalomansky), ale jeho konečně vyústění - spoiler! " Cože on ho fakt dostal tou tyčkou, co byla slepená izolačkou na kolen?" - mohlo být promyšlené lépe. Každopádně bylo to fajn. Slušné 4*. ()

kacer4

Skutočne veľkolepý návrat, ktorý nemá typický syndróm dvojky. Výborný scenár zaistil dej, v ktorom je vynikajúca akcia, slušné emócie a dobre zasadený humor (niekedy som sa nevedel prestať smiať). Herci slušní, no nad všetkých je potrebné vyzdvihnúť Lokiho, z ktorého sa stáva legenda. Neuveriteľne zahraný. Jediné, z čoho som zostal rozčarovaný na filme bola konečná bitka Malekitha a Thora, pri ktorej mi prišlo prehnané preskakovanie medzi svetmi. ()

Majo77

Solídne pokračovanie Avengerov, prakticky nie je čo skritizovať(až na brutálne zlú 3D verziu v kine). Som rád že sa pokračuje v osvedčených veciach, vtipné prvky skvelo zapadli a nerušili napätú atmosféru. Vyzdvihnúť musím predovšetkým postavu Malekitha, ktorý bol graficky, maskérsky perfektný. Ale to vlastne všetci temný elfovia. Už sa teším na Blu-ray verziu. Cheers. ()

Scaevola

Nemohu si pomoci... po výtvarné stránce je film dokonalý a především v počátečních sekvencích dechberoucí. Připopuštím, že až natolik, že ostatní stránky celé struktury jsou poněkud zatlačeny do pozadí, ale v celkovém vyznění to nevadí a ani neporušuje celkovou soudržnost. Velkolepě nadsazený příběh je obrušován humorem, který mně osobně výrazně padnul, a odkazy, bez nichž bych si celý marvelovský vesmír už nedovedl představit. Jistěže na druhou stranu tu nelze hledat nic hlubšího nebo snad dokonce transcendentního (chudák severská mythologie to odskákala ve velkém), ale pokračování Thora ani nic takového neslibovalo. Po dlouhé době jsem spokojen. ()

Tombič

Po prvním pro mě super dílu jsem se těšil na druhé vydání, samozřejmě mě, jako milovníka tohoto žánru nezklamal, ale pořád osobně druhý díl považuji za horší. Chyběla mi od jedničky jednoduchost příběhu a akční scény šly až do pohádkových rozměrů svou přehnaností. Jako například, když ti elfové honili s puškama v ruce hlavní postavy, byli jim asi dva metry za prdelí, nikdo nevystřelil anebo minul, pak se tam všelijak sráželi a motali, no, až na tuto trapárnu byl film svým příběhem super. Herci byli opět dokonale namaskováni. Určitě doporučuji kino ve 3D. ()

zodiak217

Veľká šou, vo veľkom štýle, na veľkom plátne a ešte k tomu 4D. Je to neskutočné prepracovaný film plný akcie, skvelých efektov a vkusného prepojenia niečo nadpozemského s niečím úplne reálnym a skutočným. Človek na moment uverí, že je naozaj možné aby sa niečo také stalo i keď je blud. Mal som možnosť si to vychutnať v plnej paráde v pohodlnom kine v 3D/4D a na tento zážitok určite nikdy nezabudnem, keďže to bolo moje 4D vkľude to môžem označiť za najväčší a najlepší filmový zážitok môjho života. Na krútiacom, vybrujúcom kresle a k tomu v 3D človek prežíva všetko intenzívnejšie a aj ten najmenší záchvev mu príde tak precítene skutočný. Ozaj, že týmto moderným kinám už chýba iba niečo na prenos autentických vôní a budem si pripadať ako v sci-fi i keď som čítal, že takéto moderné kína už testujú v Japonsku a možno čoskoro už ani autentická vôňa nebude problém. Veľmi oceňujem Kat Dennings a jej vtipné momenty, taktiež Stellana Skarsgarda z ktorého som unesený v každom filme, ktorý vidím, ak majú vo Švedsku viac takýchto skvostov, prosím sem s nimi! Určite doporučujem vidieť či už v kine alebo doma. Ale ak môžem poradiť tých 13 eur za lístok na 4D rozhodne stojí za to. Je to zážitok na ktorý tak skoro nezabudnete a ešte dlho po filme budete pekne vyklepaný z toho čo ste zažili. Otvorené ústa a nemý úžas. ()

mantisak

nvm možná to byl jen můj dojem, nebo mi to prostě nesedlo, ale přišlo mi, že když nebyl ve scéně Thor, nebo Loki tak to absolutně ztratilo náboj... ta první scéna, ve které Asgarďané bojují s nájezdníky vypadala jako z Bčkového historického filmu... pak se tam oběvil Thor a bylo to "AMAZING"... ale par skvělích scén nemůže zachránit celý film... docela mi vadilo taky to, že Thor Malekitha nezabil tím, že mu do obličeje střelil blesk, nebo ho mlátil do hlavy jeho mocným kladivem a ještě sním projistotu rozbíjí domy a i přesto ho nezabije... ale pak se na něj zřítí loď a on chcipne? zajimavé ... a i to, že i Thorova matka mů dávala více zabrat a to měla jen meč... a 3D? tak toho jsem si všimnul jen v názvu a na ceně... ale tak už je to u většiny 3D filmů... ten konec to docela zachránil, když teda nepočítam Malekithovu smrt... a druhá skrytá scéna mohla přijít dřív už ta první byla docela pozdě... ale nechce se mi čekat 5 minut než přejedou všechny závěrečné titulky, aby pak ukázali takovej SH!T... podtrženo sečteno mohlo to být daleko lepší .... 75% ()

pavla.o

Mnohem, mnohem lepší, než jednička a to hned z několika důvodů: 1. dali větší prostor vedlejším postavám, což film jen oživilo 2. scénáristi velice dobře pochopili, že diváci milujou Lokiho ve všech směrech a ne, že by byl na plátně víc, než v prvním Thorovi, ale když tam byl, tak to rozhodně stálo za to 3. valná většina příběhu se odehrává na Asgardu či jiném světě a ne jen na trapně nudné Zemi 4. Temný svět je mnohem emociálnější - aspoň pro ty, pro koho to nebyl první komiks od Marvelu, který viděl. ()

Richi007

A já myslel, že po New Yorku se dali všichni do kupy a spolupracují. Omyl. Na Zemi, potažmo na všech devět světů, útočí zlý ošklivý elf s červenou hmotou a on se neobjeví ani jeden agent S.H.I.E.L.D.u a ani jeden Avenger? WTF? Si vzali všichni zrovna dovolenou? A chudák "Héma" se svým sexy blonďatým kšírem to musí zvládnout sám? Teda vlastně ne, promiňte, pomůže mu jeho "hodný" bráška, sexy chytrá Natalie, stážistka s blbým stážistou stážistou a potrhlý vědec se svými rádoby slepenými tyčemi, které zachrání všech devět světů. Bomba, takhle jsem si vždycky představoval všemocné zbraně, které zachraňují vesmír. Marvel asi hloupne. No nebýt v filmu dobré efekty, ta hezká bojovnice, která je mi sympatičtější než Natalie a hláškovtipný Loki, tak jde film do temnoty ještě víc! P.S.: Podle závěru v titulkách se už můžeme těšit na trojku? Jak se bude jmenovat? THOR a Kámen mudrců ? Doplněk: 3D je katastrofa! Nevím jestli je to natočením nebo tím kinem. ()

Hellscuboy

Po dnešní návštěvě kina se synkem,oba si se spokojeným chrochtáním po cestě domu připomínáme to nejlepší z marvelovský orgie...mnohem lepší než 1čka...temnější,hutnější o dost víc akce,která se střídá s vťipkováňím,několikrát se nakrásně zařehtalo celé kino,nádherně temňoučká atmoška na chvilku polevila a dohromady to fungovalo výýýýborně!!!...obsazení ani nemusím popisovat...masky neměli chybu,temní elfové,Odinovo taťka,kterého poznáme v prvních minutách filmešku...musím zmínit Lokiho,je prostě boží,Kapitán Američka :-D ...samo Standa Lí...Natálka :-* ...Blonďák ještě vytesanější než dřív, "má to komplet,jako já" ...vlastně ne,od zítřka - já,permice,fitko,protein a litry potu...a perfektní byla mezisvětová(doslova) bitka Blonďáčka s připáleným Legolasem...jedinou chybu kterou to mělo,že jsem si nevzal izolačku na ústa svého ukecaného syna. ()

Mathyen

Majty Tchór... šlápnutí vedle, přepisovaný scénář, patlanice, plastové bazuky v bitvě, která snad měla vypadat středověce a ne jako guláš z ponožek... děsné efekty, ve kterých je přes neuvěřitelně velký až astronomický rozpočet největší pěstí na oko klíčování pozadí, která jsou snad generována na počítači Pentium jedna nebo co?? Zelené mraky a prazvláštní elipsy prolínajících se světů mě utvrdili, že studia jen plýtvají nehorázné peníze na vlasové výrobky pro blonďáčka v hlavní roli... dvě hvězdičky dávám jen proto, že to mělo i pár světlých momentů ve vtipných scénách (pověšení kladiva na věšák, klíčky od auta hozené do prázdna atd.), takže ikdyž vtip není to, co jsem od tohoto čekal, nezatracuji to úplně, leč převládá u mě silné velké zklamání nořící se z čiré bezradnosti, plochosti, mišungu,... s jedničkou se nedá srovnávat... 3.425/10 ()

lida93

Pro mě osobně lepší něj jednička :) asi i tím, že tam bylo víc romance, i když na to většina filmový fajnšmekrů toho typu žánru neocení, ale i pro někoho, kdo není největší fanda fantasty slušný film :) ..už se těším na další a upozornění: koukejte se až až do konce ;) !!! ()

Hellhajzl

Úžasný pocit mnou projel už před první reklamou v kině. Thor patří mezi jedny z nejlépe zpracovaných komiksových postav. Jenže nebylo by hrdiny bez pořádného záporáka. Tím teď nemyslím tu ušatou stvůru, ale Lokiho, kterého Tom Hiddleston hraje bravurně. Kdo chápe moje nadšení pro takové filmy, nejde ho nezbožňovat za to, jak přesvědčivě ho představuje. ()

nightstalker

Druhý Thor je pro mě trochu zklamáním, velké očekávání po jedničce nebylo naplněno nejspíš kvůli pomalému rozjezdu celého příběhu, který výrazně nabere na obrátkách až s příchodem Lokiho. Temní elfové působili až příliš digitálně a filmu neprospěly ani slabší pokusy o vtip. Na Thora bych do kina už znova nešel, ale v ostatních marvelovských filmech jako vedlejší postavu si ho určitě nenechám ujít. ()

Stelletta

Pro mě nejlepší marvelovka hned po Avengers (ikdyž je to hooodně těsné). Vtipné, akční, romantické, šokující. Chris Hemsworth si to užívá, Tom Hiddlestone je jako obvykle více než výborný, Natálka je krásně roztomilá (a ty facky rozdává hezky). Celou dobu jsem seděla v kině v napětí, jestli všechny mé oblíbené postavy přežijí až do konce...inu u režiséra GOT jeden nikdy neví. Velmi mě potěšily dvě titulkové scény. A Malekith v podání Chrise Ecclestona byl správně démonický, jen možná mohl dostat více prostoru. Co do výpravy klasicky n vysoké úrovni, Asgard nebyl už tak blyštivý jako u Branagha, ale to že nám tvůrci nabídli mnohem více lokací, jsem velmi uvítala. No a nakonec humor...jestli jsem se u IM3 bavila, tak tady jsem se bavila doslova královsky...skoro co slovo to hláška, Loki je sype z rukávu jak na běžícím pásmu a ostatní postavy zdatně sekundují...útěk z vězení doslova LEGENDÁRNÍ!!! 10/10 bez mrknutí oka a čekám na DVD. ()

Jack_F.

Filmu překvapivě dominuje hlavně humor, velmi povedený. To ostatní už není tak slavné. Příběh je našroubován na takové kacířské zákony fyziky, že by člověk skoro začal veřit v boha. No oukej, je to homix...ále ty porno pláštíky prostě působily tentokrát fakt levně. Příběh me vůbec nechytil. Bod za kapitána Ameriku. :)) ()

stepak

Nesmíte se na všechno koukat tak podrobně a vážně. Normálním smrtelníkům to stačí a líbí se jim to. A to je s prominutím hlavním účelem těchto filmu ;) ()

MarsAttack

Škoda, že nejsem slečna z metra, ta měla asi největší zážitek - tulit se na hruď THORa. Co k filmu ? U většiny "dvojek" je to zjištění syna o zradě otce a tady je to podobné. Navíc opět temná strana - Temný Elfové - Malekith, je podobný komuloviv koho znám. Filmu samotnému vyčítám jediné = proč jednou jsou temní elfové S.A.S.a podruhé oddíl majora Zemana a padají na zem jako by Včelce Máje došel med. Akční suoboje by zasloužili vynechat DIGI, ale občase vzít REAL. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)