České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Epizody(9)

Ivy_9

Málokdy mohu říct, že český seriál mě bavil. Tentokrát mi to bylo umožněno. Především oceňuji to, že je tu něco, co má potenciál vzbudit zájem o dějiny u dnešní mládeže (a hlavně o ty naše, kterým se školní osnovy příliš nevěnují). ()

petmes

Je to výborné. Líbí se mi i obsadení hercov cez niekoľko dielov. Nič proti Švehlíkovi, je to výborný herec, ale prečo bol obsadený do úlohy Dubčeka, keď ho v epizode z roku 1968 hral Gallovič. Aj Husák je Greššo v roku 1968 aj 1989. ()

TeoDorMax

Túto sériu som nehodnotil hviezdičkami. Je to z jednoduchého dôvodu. Seriál nám ponúka výrazne jednosmerný pohľad na Československé dejiny. Je to pohľad, ktorý je dnes "ideologicky korektný" a to sa potvrdzuje v každej epizóde. Séria je výrazne antikomunistická, niektoré postavy démonizuje (Gottwald) a niektoré glorifikuje (Beneš). Práve preto pre mňa séria hraničí s filmovou propagandou. Ale ako sa hovorí, históriu píšu víťazi a toto dielo tento výrok potvrdzuje. Ako filmovú propagandu by som sériu musel hodnotiť najhorším možným hodnotením, ale z hľadiska umeleckého spracovania by séria možno dostala tri hviezdičky. ()

godal

Já netuším,jestli tvůrcům chybí kryté záda nebo se prostě podělali z kydů "novodobých vykladačů dějin",ale tohle je prostě totální sračka.Jedinný díl,kde bych mohl uznale pokývat hlavou je,když Masařík lámal blbečky z Ameriky a Anglie,aby uznali naši státnost.Ale to tam taky není-asi aby nepoškorpili naše nové chlebodárce.Ovšem tím se táhne celý seriál a je to teda veledílo.Od příšerného výkonu herců,až po politickou objednávku.Za mě jeden bodík za výkon Donutila v roli a jinak totál idiotství.Jo-možná Landa půl bodíku za Moravca-ale málo vyžraný a slizký... ()