Lovec: Zimní válka

• USA The Huntsman: Winter's War (více)

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (CinemArt)

Johny M.

Lovec mě, stejně jako Sněhurka, nějak zvlášť neoslovil, ale na trio Theron-Blunt-Chastain je opravdu příjemný pokoukání... ()

HenryIvan

Pozerateľné. Ale priznávam, že taký druh filmu som ešte nezažil. Úvod sa odohráva pred jednotkou a zbytok po nej. Je to vlastne prequel a sequel v jednom. 70 %. ()

Torgal

Film, ktorý nechcel nikto okrem štúdiových papalášov, ktorí zavetrili pravidelný prísun chechtákov. Oprávnene ale narazili, lebo výsledkom je iba nudná rutina s nezaujímavou zápletkou. Televízny look, málo akcie, napätia i funkčného humoru, proste bezpohlavný produkt pre každého a zároveň pre nikoho. Skvelé obsadenie utopené v nezáživnosti. 5-/10 ()

hrudka

Nudné a místy úsměvné. Jakoby tam ti herci byli jenom proto, že jsou. Bezduché. Nevím, jestli příběh dvou sester symbolizující černou (zlatou) a bílou, respektive pýchu a smutek, přičemž obě páchají stejné zlo kvůli vlastní ztráty dobra, brát vážně. A zdá se mi, že scénář - tedy vypravěč - není úplně vyrovnaný, protože na jednu stranu říká, že láska je pohádka, tedy něco neskutečného, a na druhou stranu, že vyhraje nad zlem. Tak, co si mám vybrat? Jim to asi dává smysl a já si jenom můžu říct, budiž, ale jaký smysl ten film vlastně má? ()

Jakubik

Příjemné volné pokračování Sněhurky a Lovce. Pohádka pro děti ale hezky zpracovaná. Nějak zvlášť nevybočuje z řady ale milerád se podívám znovu. Hezký vizuál, herci v pohodě… ()

geek.ondra

Opět to má strašně hezký vizuál a celkem dobrý tempo. K žánrový špičce to má zatraceně daleko ale potenciál tu stejně jako u Sněhurky vidím 5/10 ()

Razzor_82

Lovec a zimní břečka. Zrcadlo ukaž mi který film je stupidní blbost široko daleko. Prequel, který se snaží být zajímavý ale je to jen zbytečná slátanina pro děti. Vtipy občas zafungují ale příběh dopředu upozorňuje na to, jaké karty má schované v rukávu. Jedna hvězda za ledové efekty a druhá za příjemné obsazení. Ale Hemsworth je stejně nejlepší v házení kladivem. 4/10 ()

Blackey.

První díl se mi upřímně líbil a hodně, ale už v okamžiku, kdy oznámili natáčení dalšího dílu, ťukala jsem si na hlavu. Lovec: Zimní válka na mě trochu působil stylem, že si tvůrci řekli: "Tak, obsadíme do toho znova Charlize Theron a Chrise Hemswortha a k tomu přihodíme navrch Emily Blunt a Jessicu Chastain a bude to." Už ale trochu zapomněli přidat i nějaký ten originální příběh. Ten, co stvořili, byl naprosto předvídatelný a docela dost nezáživný. Od začátku muselo být všem úplně jasné, jak se to celé vyvine a u "dramatické" scény s přívěškem jsem se opravdu musela smát. Copak už jsme to neviděli v jiných filmech málo? Zřejmě asi ne. Taky mi tedy připadá, že docela slušně vykradli Frozen. Navíc... všude se mluvilo o tom, že má jít o prequel. To bych si ještě dovedla představit, ale chyba, většina děje se odehrává až po událostech 1. filmu, tudíž to smysl dávat rázem přestalo. Vypustit z pokračování Sněhurky a lovce Sněhurku... to je... odvaha, která se očividně příliš nevyplatila. Navíc tedy Zimní válka v mnohých ohledech naprosto nekoresponduje s prvním filmem, možná si mohli dát pozor alespoň na ty díry v plotě. Sečteno a podtrženo, hvězdné obsazení není zárukou toho, že film bude dobrý. V tomto případě se to potvrzuje. Dávám 2*, protože se našly i světlé momenty, ale nebylo jich bohužel příliš mnoho. V podstatě jsem ale dostala přesně to, co jsem očekávala. ()

pirulka

Príliš otrepaná zápletka. Aspoň pre mňa. Dobro bojuje so zlom a dobro nakoniec vždy zvíťazí však jasné tak to má byť :D za pomoci odvážneho neporaziteľného lovca, ktorého samozrejme nikto nemôže zastaviť ani zabiť a ktorý jediný dokáže poraziť zlú mrchu kráľovnú a jej čary. A samozrejme nesmú chýbať škriatkovia. Tadáááá a rozprávky je koniec. ()

Acrobat

Odskakujem od Tróje. Symbolu muža a ženy. Symbolu boja a povstania. Manažéra erotiky. Definíciu smilstva. Trója uniká, spálil som ju, tleje až do Schliemanna. Preberám sa inde. Troyan má niečo pripravené. Vo vážnej chvíli, kedy jemná a krehká ako ľad prehovára tichým hlasom Emily k zástupu vraždiacich detí. Počuť rehot. Hlasný, taký nebeský, posmešný, no pripravený. „Kto to ruší vážne prednesené frázy kráľovnej čo nevzbudzuje strach, ale lásku, závislosť, zbesilosť jej nevinnosti ukrytej vo falošnom odeve chladu a neprístupnosti ??“ Sám toto hovorím... Jej ochrana dvíha meče, no Berretta sviští vzduchom zatočenú strelu. Nikto jej neunikne, padajú na zem. Je prestrašená. Deti posielam domov, lebo budú sa diať veci... Aké ? Už si si myslel, že neslušné. Nie. V mysli mám príbeh.. ten predtým. Ten Sandersov. Toto je Trójan. Ty nosíš meno takej udalosti a si obyčajný neschopný amatér!! Máš všetky pohromade, Chris ti robí pilier, Blunt je nebom, Theron peklom. A ty si mastíš vrecká, udupávaš podstatu, pľuješ na Snehulienku. Voviedol si všetkých do scenárového bahna, znásilnil celý príbeh, ktorý je zbytočný. Pre Emily, ktorá prišla o všetkých kričím... „Och, ako vidno, že toto už nepripravujú Grimmovci. Poď, ľadovú kráľovná, poď a nedívaj sa do zrkadla. Nie je to pravé, neuvidíš svoju božskosť, iba odvar filmu, ktorý ťa špiní. Očistím ťa v premise. Na vrchole pri Ríme." Sterilita a pózy, miešanie studenej kaše, ktorú nejedli. (videné 18.07.2016, 26.07.2016, BDrip) ()

Pavel82

Tohle bylo zbytečný, jako stánek s ledničkama na Severním pólu. Tenhle film byl totiž dělanej pro peníze a je to na něm hrozně cítit. Je dost chladnej :) P.S.: pokud nosím v názvu :Zimní válka, očekával bych alespoň jednu pořádnou bitvu, ale čekal jsem tak usilovně, až jsem se nakonec nedočkal. Nemáš se těšit, blbečku, takhle to pak dopadá. 50% ()

Likan7

Ani nevím, proč tu jednu dávám. Ve skutečnosti si to zaslouží pořádnou facku a odpad, protože mít tak skvělé áčkové obsazení (no považte, přinuťte Chastain, Thora, Emilku a Theron sejít se na jednom plátně) a udělat z toho ještě horší věc než byla jednička, to už chce pořádnou dávku tvůrčí invence. Naprosto nezajímavá fantasy. PS - na Jessice je hrozně moc vidět, jak byla přinucená do toho jít a jak jí to celý nebaví. Za týden si nebudu pamatovat zhola nic. ()

ER

Zimní válka-studený film. Scény poskládané bez hlavy a paty a o lásce se spíše jen mluvilo,takže nic,co by chytlo za srdce. ()

RajAthen

Můj bože, to ale byla konina. Člověk by si hlavu ukroutil. A přitom výprava je docela dobrá, trikaři se snaží a hudba přímo neurazí. Kde a odkud se však berou peníze na projekty, které nemají hlavu, ani patu? Bez financování by tento projekt byl vysmíván jako quilty pleasure z VHS. Bohužel (?) se tak nestalo. Lovec, milé děti, je vlastně příslušník speciální jednotky asociálních ninja-zabijáků. Popravdě jsem nevyšel celý tento snímek z údivu, co lze vymyslet, a ještě to označit za pohádku. Bizarní. ()

waska

Velmi výrazné a zajímavé herecké obsazení, ale bohužel nevýrazný a ničím zvláštní film. Bohužel nic nového jsme tu prakticky neviděli, takže ani herci neměli moc co hrát. Škoda ()

bearmeedek

Je potřeba z nabídky: Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy přehodit výhybku na Pohádka / Melodrama. Trochu mi vadila větší účast vyprávěče a místy pomalejší tempo. Pokud si vzpomínám, tak Sněhurka a lovec ve mě zanechala lepší dojem a přímé pokračování tohoto filmu bych tenkrát uvítal. Tento "úvod" má devizu hlavně v kostýmech a trojici ženských hrdinek - soupeřek. Přesto to není špatná pohádka a ve vánoční televizi by napáchala více dobra, než letošní předložené menu. ()

MilesTeg

Jedna hvězda za Emily, druhá hvězda za Charlize a třetí za Jessicu. Jinak si tu blbinu strčte do šuplíku a při příštím stěhování na ni zapomeňte. Ale to nemusíte, to půjde samo. ()

mira.l odpad!

Ježišmajrá, to byla ale digitální kravina.... dokoukal jsem to asi jen díky triu Blunt/Chastain/Theron, jinak by to asi vzalo ale hodně rychlý konec. To měla být pohádka nebo co jako? ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)