Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Bozvav k tomuto seriálu (33)

Karty na stole (2005) (S10E02)

Geniálně zpracovaný detektivní případ, v němž opět exceluje David Suchet co by Poirot. Skvělá, byť poněkud krkolomná zápletka, napětí, drama i nečekané rozuzlení. Jen mi nebyla jasné, jaký smysl měla odbočka směrem ke přítelkyni jedné zúčasněných a jeji pokus o utopení. Knihu jsem nečetla. Za mne plný počet. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Konečné rozuzlení bylo stejně nečekané, jako bizarní. Poirot opět exceloval. V tomto příběhu výrazně ubylo humoru, přibylo podezřelých. Jako celek výborné. Za mne 100%. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Už mne skoro nebaví psát pořád to samé. prostě naprosto skvělé a famózní.byť dosti překombinované. Není to nejlepší díl a ani můj nejoblíbenější, ale přesto za 3 hvězdy to je. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Naprosto skvělý, úžasnou atmosférou nabitý detektivní příběh s plejádou skvělých hereckých výkonů, kde jako vždy exceloval David Suchet. Tentokrát ovšem nebyl sám. Zápletka luxusní. Za mne skvělých 100%. ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Skvělý Suchet, kterému velmi zdatně konkuruje Zoë Wanamakerová ve skvělém, napínavém kriminálním příběhu s velmi nápaditou a originální zápletkou, jenž má velmi nečekané rozuzlení.Nelze než dát plný počet. ()

Schůzka se smrtí (2008) (S11E04)

Na můj vkus poněkud překombinované, místy až fantasticky šílené a dost morbidní. David Suchet vynikající, ostatní také skvělý, ale jako celek dost přitažené za vlasy. Možná kdyby se tvůrci drželi více předlohy, pak by to bylo lepší. za mne jeden z nejslabších dílů, byť řemeslně velmi dobře udělán, krásná dobová atmosféra, hudba a jiné. Dávám dvě * za tu řemeslnost, jednu za příběh. ()

Tragédie o třech jednáních (2010) (S12E01)

Naprosto jiné a přitom velmi neotřelé zpracování, kde jistá teatrálnost a až divadelní melodrama s prvky dokumentu rozhodně nejsou na škodu. Ne každému, kdo má rád typického Suchetova Poirota bude nadšen, ale mně se to líbilo. Bylo to pro mne o to lepší, že tuto knižní předlohu jsem nikdy nečetla, takže rozuzlení pro mne bylo opravdovým překvapením. Navíc Martin Shaw jako elegán boduje.Za mne plný počet. ()

Viděla jsem vraždu (2010) (S12E02)

Lehce morbidní díl s vynikajícími hereckými výkony, skvělou atmosférou a nádhernou přírodní scenérií. Snad jen to vraždění bylo poněkud překombinované. Za mne 85%. ()

Vražda v Orient expresu (2010) (S12E03)

Velmi zdařilá filmová adaptace tohoto knižního klenotu. David Suchet, ač stárnoucí je pořád ten nejlepší Poirot, který kdy chodil po naší planetě. Přesto všechno bych měla ke zpracování jednu výhradu. Na můj vkus působil Poirot příliš zlomeně a pánbíčkářsky. Do příběhu se to hodilo, to ano, ale k němu mi to nesedlo. Za mne 90%. ()

Hodiny (2011) (S12E04)

Jako vždy vynikající David Suchet exceluje ve skvěle natočené detektivce z předválečné doby. Mám oblíbenější díly, ale žádný není pod 4 hvězdy. ()

Sloni mají paměť (2013) (S13E01)

Velmi slušná adaptace detektivky. příjemná změna ve spolupracovnici Poirota. Sama zápletka trochu křečovitá. I tak velmi dobré. Za mne 75%. ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Film má skvělou atmosféru, pěkný nostalgický vizuál, napětí a nečekaný závěr. vše jako vždy velmi dobré.Za mne 85% ()

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (S13E04)

I tentokrát Poirot zaválel. celý film byl sice zbytečně malinko natažený a jednotlivé zápletky droboučko přitažené za vlasy, ale jinak nelze nic vytknout. Skvěllé herecké výkony, nádherná hudba, roztomilý hotel. Překvapivé rozuzlení i akční vložka, vše super. Není to to nejlepší co Poirot vyšetřoval, ale rozhodně stojí za podívání. ()