Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

Charlizee

23.10.2008 Právě jsem se přesvědčila, že "jednou a dost," jak napsal Tom Hardy, neplatí. Tedy alespoň v mém případě ne. Včera jsem měla možnost snímek zhlédnout podruhé a opět mě přesvědčil o tom, že Hannibalovi se směle vyrovná. Všichni máte pravdu v tom, že je Brett Ratner fušař (to už nám dokázal mnohokrát). Nicméně příběh je natolik kvalitní, že mu průměrný reřisér nijak zvlášť neuškodí. Nevím, proč se některým zdá, že je Edward Norton nevýrazný. Mně naopak kdysi tímto filmem upoutal. Samozřejme všechnu smetánku slízl Ralph Fiennes, ale to je dáno charakterem postavy, která se od Edwardovy diametrálně liší. Jsem si jistá, že pokud by Ralphovu roli získal jiný, stejně schopný herec, byla by hodnocení jeho výkonu neméně kladná. Ale kdo by zahrál vyšetřovatele s podobným vyzněním jako Edward? P.S. Konec mě dostal úplně stejně jako poprvé (a to se doteď podařilo jen Šestému smyslu :-) ()

ivan_drago

U tohoto dílu filmové trilogie o seriovém vrahovi Lecterovi se jako u jediného podařilo knihu přečíst dříve než sem viděl film. A hlavně co se týká atmosféry, je kniha nesrovnatelně lepší. Ani Hopkins už mi nepřipadal tak ďábelsky zlej a rafinovanej jako v předchozích dílech. Norton je dobrej a potěší i Fiennes v roli vraha. I přes všechny mé výtky je to stále dobrej thriller a stojí za to to vidět. ()

Bobik9

Začátek filmu je skvostný. Naprosto výteční herci, zajímavě vypadající zápletka a dobrá atmosféra. Druhá hodina však upadá do průměru a ani excelující Ralph Fiennes to nezachraňuje. Hopkinse si člověk neužije tolik, kolik by čekal vzhledem k tomu, že se jedná o film z trilogie o Hannibalovi. Ze zakončení filmu jsem byl zkrátka zklamaný. Určitě nejhorší ze všech tří dílů. ()

Savo

Sice se tu jen vaří z vody, ale je to zatraceně dobrá šlichta hlavně díky skvělé atmosféře a hereckou sešlostí. Kořením je obvzláště démonický Fieness a skvělá Emily Watson, která snad neumí zahrát špatně ani kdyby se snažila. ()

Jazzzz

Sakra co to je za konec? Celý film mě držel v příjemném napětí. Každopádně jsem se u něj nenudil. Anthony Hopkins sice jako vedlejší role, ale přesto příjemné zpestření. Celkem se mi líbí ta myšlenka geniálního psychopata, který je schopný pomoci policii. A aspoň jsme se okrajově dozvěděli něco o Hannibalovi. Hlavní záporňák je jak jinak taky psychopat, který tradičně má proč být psychopatem (samozřejmě mnohdy výchova napomůže zrození Ďábla, ale televize a film mě příjdou jako velmi zveličující). Bohužel není dost psychopatický na to, aby svoji přeměnu dotáhl do konce a tím si u mě velmi velmi pohoršil. Zklamání je pro mě tedy jen ten konec a to tak velké, že musím srazit hodnocení o celé dvě hvězdy dolů. ()

danoo

Červený drak je štandartný thriller, ale myslím, že punc kvality mu dodáva práve Hopkinsova kultová postava úchylného gurmána Dr. Hannibala Lectera, ktorý aj na malom priestore dokázal byť desivým, chladným, démonickým a zároveň fascinujúcim. PS: ČD je lepší než Hannibal. ()

Gothar

Po pozretí Červeného draka ma prekvapilo hodnotenie 73%. Edwarda mám rád, keď sa k nemu pridal výborný Harvey, ktorého som si obľúbil v Reservoir Dogs, tak som začal tušiť, že to bude dobré. Herci hrajú výborne, scenár, je kvalitný a všetko to krásne podfarbuje atmosférická hudba. Ak k tomu pridáme napínavé finále, tak je to 5* ako vyšitých. ()

lennyd

Poté, co se detektivu Willovi Grahamovi (Edward Norton) podařilo odhalit známého dlouho hledaného kanibala, shodou okolností jeho přítele, doktora Haniballa Lectera (Anthony Hopkins), se Will odebírá na odpočinek, daleko od civilizace, aby se věnoval své rodině. Když ale FBI začíná řešit nový případ brutálního vyvraždění několika rodin, musí se Will vrátit zpátky do práce - a pokusit se přesvědčit doktora Lectera, aby mu pomohl vypracovat vrahův psychologický profil... Celý problém Červeného draka je v tom, že - ač se snaží prezentovat jako pokračování celé série o Haniballu Lecterovi (resp. její prequel), tak samotná postava doktora Lectera je zde úplně nepodstatná a až okatě naroubovaná na zbytek příběhu (bohužel tuto Harrisovu knihu jsem nečetl, takže nemůžu porovnat, jestli i v knize je doktor Lecter tak zbytečný). A nechci se dotknout Anthony Hopkinse, ale měl jsem z jeho vystupování pocit, že si svoji zbytečnost (v tomto filmu samozřejmě) moc dobře uvědomuje, a ani se moc nesnaží. Oproti tomu Ralph Fiennes je úžasný, stejně tak Edward Norton (ale psát něco o jeho herectví je házením hrachu na zeď), a stejně tak výborná Emily Watson.... ()

Pavlínka9

Mě v tomto snímku nejvíc vadil odstup, který na mě působil mez Anthony Hopkinsem a Edwardem Nortonem. Jejich "vztah" mi přišel děsně odtažitý a nevěřila jsem jim ve společných dialozích ani slovo. Jejich výkony samostatně byli vynikající a scéna, kdy si Ralph Fiennes dá "svačinku" v podobě obrazu je pro mě hlavní vzpomínka z tohoto filmu, což si ale myslím, že není dobře. Měla bych si z filmu pamatovat i víc než jen to...Aspoň, že s tim závěrem si tak dobře pohráli ;) ()

YumiOkami

chcete vidět voldemortovo zadek? ano? tak to doporučuji tento film! a když budete mít štěstí, tak zahlédnete i jeho dick… díky bohu, že už není žádný pokračování. ()

Cushing

Není to tak geniální jako "jednička", ale je to hodně dobrý a ducha předlohy to vystihuje. Mimochodem to bylo napsaný dřív než Jehňátka. A je to ohromnej román. ()

Fleetguard

Třetí pokračování a zároveň první díl o doktoru Hannibalovi Lecterovi "aneb, jak to všechno začalo"! Pravdou však je, že vlastně v tomhle díle nejde ani tak o Hannibala (a kupodivu to ani není na škodu), jako o souboj agenta FBI E.Nortna a psychicky narušeného R.Fiennese. Oba pak doplňují H.Keitel a skvělá E.Watsonová, jejíž postava slepé ženy zamilované do masového vraha je naprosto skvěle zahraná. Když se na Červeného draka budete dívat bez neustálého srovnávání s Mlčením jehňátek, čeká Vás temný thriller s několika výbornými scénami. Pokud začnete přehnaně srovnávat bude to pro Vás jen odvar z klasiky. ()

JohnSmith

Na to,že Ratner není zrovna extra režisér se mu Drak celkem povedl.Film má spád,nechybí napjetí.Důvodem 4 hvězdiček,ale není režie,nýbrž Hopkins,blonďatý Norton a Fiennes.Je až zarážející, kolik známých a dobrých herců,byť v maých rolích se ve filmu objevilo (Keitel, Watsonová,Hoffman,Duke) ()

Timak

zpočátku hodně ukecané, zdlouhavé ... poté celkem zajímavé a rozhodně koukatelné, což se nedá říct o Hannibalovi. Na jedničku to nemá, ale zase není to takovej propadák jako zmíněný Hannibal. Ralph i Edward jsou velmi dobří a určité zvedají kredit tomuto filmu ... 3,7* ()

Aven

Tuctová jednohubka bez atmosféry, s nudným záporákem a neprůstřelným hlavním hrdinou. Ratner je prostě režisérské dřevo a basta! ()

Brain-D

Velice silné pokračování úspěšnějšího Mlčení jehňátek. Základ je stejný, ale děj odlišný. Hanibal je tu míň, to některé naštve.... ALE ! má to velmi zdařilou atmosféru jako první díl a to musím především pochválit. Tenhle díl se hl. zaměřil na vraha, který byl opravdu výborně zahraný (Fiennes). Vrahova postava mi jaksi připoměla "Psycho"....film si zaslouží víc % ! ()

pursulus

Mohlo to být lepší.¬         Mám za to, že tento snímek mohl býti lepší, kdyby byl lépe propracovaný vztah mezi dr. Lecterem a vyšetřovatelem Grahamem, ukázaný pouze v náznacích. Dále, Edward Norton v úloze Grahama působil na mě po celý snímek mdle, snad v protějšku ke svým spoluhráčům Lecterovi-Hopkinsovi a Dolarhydemu-Fiennesovi a jejich živé výrazivosti. (Mám takovou tuchu, že za to nemohou herecké kvality pana Nortona, ale přisouzení režie.) Ale nudný tenhle snímek nebyl, to tedy ne. Konečně, profesionalita provedení se táhne všemi "díly" Hanibalů-kanibalů jako červená nit. A to je něco, pro co jeden skousne i nějaký ten nedostatek. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami