Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Sopholojong

Liottove smazene "mozocky na cibulke", Anthony stale v plnej oscarovej, ludozrutskej krase, pragmaticky profesionalna agentka Julianne (chyba ale ta zenska nevinnost a neskusenost malickej Jodie Foster), zohyzdeny bohac (fakt nechutny make-up), majstrovske sceny "bunjee-jumping na crevach", ci "ludozrave diviaky" a moja slabost pre obtiahnute elastaky (jogging Moore-ovej v lese a na moste). 9/10 ()

Rebel24

11 rokov po Oscarovej snímke Mlčanie jahniat prichádza Ridley Scott s druhým dielom čisto venovaný kanibalovi Hannibalovi. Som žiaľ nemilo prekvapený že taky skúsený borec ako Scott rok po Gladiatorovi režijne zlyhal v jeho dominantnejšej oblasti horor. Snímka rozbehla viacero línii, pacient Mason a prasatá, problémy Sterling v praci, Hannibal na dovolenke v Italy a ani jedna sa plnohodnotne nedotiahla do konca. O pocite hrôzy ci desu tu nemožno hovoriť, Ridley sa viac než na atmosféru zameral na jednotlivé scény, ci už ludozrave svine alebo večera s hlavným chodom ľudský mozog a tam vložil feeling zvratenosti Lectera. Hoci Anthony Hopkins hra ako to len ide, pozícia manipulatora v prvej i tretej časti mu svedcala ďaleko viac, Lecter je za mrežami desivejsi než mimo nich. A to je veľký problém. 63% ()

Feacher

Inu, na Mlčení jehňátek film Hannibal určitě nemá, navíc velká škoda, že ve filmu nepokračovala Jodie Foster. Některým částem filmu trochu chyběl spád, některé věci by se daly vypustit či změnit, ale jinak docela obstojné. Úžasný Anthony Hopkins, to je samozřejmě dokonalost... a nikoli, Garyho Oldmana jsem absolutně nepoznal, ještě jsem se vracel k titulkám, jestli jsem to četl správně :)... 4* oprávněné ()

Bragi66

Ridley Scott je prostě režisér, který odvedl profesionálně svou práci a vznikl špičkový horor. Obraz je podpořen velmi malebnou kamerou i hudbou. V té scéně s mozečkem ty šaty Juanne More sice sluší, ale ty prvoplánové záběry u stolu bych klidně vynechall. Má to sice příběhové ďůry, ale daleko blbějších hororů jsou fůry. ()

Nediro

Tento film mě příjemně překvapil. Možná bych i řekl, že se mi líbil více než Mlčení jehňátek. Brutality tam bylo pomálu, nebo alespoň já si jí moc nevšiml ( možná leda na konci s tím mozkem a taky scéna s inspektorem na balkóně ). Prvních 45 minut se film jeví jako nudná detektivka. Inspektor pátrá po Hannibalovi, protože chce prachy. Společně s ním po něm pátrá i Clarice, která však prachy nechce. Do té doby celkem nuda, pak to začíná nabírat na obrátkách a konec je prostě super. Scéna na konci je zajímavá ( chudák ten kluk v letadle, co? :o))) ()

adooo

Totálne famózna hudba Vide cor meum....pôsobí to až monstrózne a čiastočne to zakrýva slabosť diela...myslím, že angažovanie Garyho ako hlavného čuráka dodalo taktiež filmu veľké plus a ani Juliane Moore nebola špatná a dosť mi Jodie pripomínala. Hopkins ako vždy skvelý, jediná chyba a to tá poctatná je slabý scénar... ()

ala777

Že po obrovském úspěchu přijde dvojka, bylo naprosto zákonité a chtělo by se říct, že i kvalita zákonitě upadla. Nicméně díky Hopkinsovi, to není zas až taková pohroma a podívat se na to dá. Že to může být i horší nám ukazuje další díl, i když pořád jakž takž koukatelný (Hopkinse prostě nenahradíš) a pak především prequel. ()

P/\/EL

příšerný, né, Jodie ani J. Moore se mi nikdy nelíbily.jsou bílé - bledé..velká pr....hehe.nj..ale na agentku se hoděj no...........je to hodně trapný..kýč..cejtil sem to tak....že se to snaží........ale........skuteční bývají horší.....Hopkins - teda Lector je takovej příliš dokonalej...................jako..jasně.....chamtivej talián..škoda.....to mohlo bejt i lepší.................já nevim.....střih třeba nic moc......napětí...tam je...ale...na 1. díl to samozřejmě nemá................bohužel mě tyto zrůdy nikterak nefascinují.. ()

Sharkel

Pokračování Mlčení Jehnátek jsem si sice představoval jinak ale na druhou stranu musím uznat že Hannibal je důstojným pokračováním.Ne však zdaleka tak dobrým.Hannibal pokračuje vlastně tam kde Jehnátka končila,když nepočítáme že se příběh odehrává o pár let později.Uprchlý Hanibal Lecter se potuluje po světě a po delší době o sobě dává zase náležitě vědět.Ve filmu jsou i některé nechutné scény,které se ovšem dají v klidu přežít,protože se nejedná o žádný velký humus.Jodie Foster natáčení pokračování odmítla avšak myslím si že producenti našli vhodnou a důstojnou náhradu v podobě: Julianne Moore. ()

dehonest

tento film by som rozhodne nepodceňoval. tvorcovia sa tu síce dopustili zopár zbytočných klišé a patetizmov, snažili sa prerodiť z agentku starlingovú (pozoruhodná podoba), ale sú tu skutočne fenomenálne momenty, kde sa dokazuje, čo sa skrýva v anthony hopkinsovi. resp. že sa skrýva v ňom ten chlad, pretože ako sa vyjadril, k hraniu nepotrebuje žiadne vžitie sa ako tí pseudoumelci. on to jednoducho zahrá a hotovo. to je čo povedať. a zahrať s takou istotou také veci ako hrá, to dokáže len chorý mozog. atmosféru dokresľuje i krásne prostredie a známi herci a môj obľúbený gary oldman, takže toto duo sa tu zasa stretlo, i keď v minimálnej miere. ja si myslím, že tomuto výtvoru patrí viac, ako nejaké šedé ohodnotenie. spamätajte sa. ()

Skalicek

Dle mého názoru, zbytečně podceňovaný film, který by si od diváků zasloužil větší uznání. Ano, už to není legendární mlčení jehňátek, ale oceňuji odvahu režiséra pustit se do něčeho jiného a tím teprve spustit pravý kult Dr. Hannibala Lectera. Kontrast démoničnost vs nádherná hudba Hanse Zimmera funguje neuvěřitelně dobře. ()

billcarson

Knihu mám velice rád, film už o něco méně, přesto se určité části povedly nadmíru. Atmosféra ve Florencii je perfektní, Lecter recitující Danteho je zde bezkonkurenční, Moorová dokázala podle mě nahradit Fosterovou tak na 80%. Ale jen co se dostaneme zpátky za moře tak to upadá a to hodně. Přesto 4 za Aria da Capo a Vide Cor Meum, a za to, že to nedopadlo tak jak v knize, filmový konec se mi o moc víc zamlouvá. ()

Monco

Souhlasím s uživatelem LIMA - ať dělá Ridley Scott co může, tak z takovéhoto scénáře nemůže udělat lepší film i kdyby se bůhví jak snažil. Je to škoda. Opravdu jsem se na film těšil ,protože jsem byl nabuzenej Mlčením jehňátek. Červený drak natočený dva roky myslím po tom byl lepší . Ale zase je pravda, že pojednával už o něčem jiným. ()

tynan951

Vyníkající navazání na film Mlčení jehňátek. Drastičtejší, ale zároveň jemný poklidný snímek, který se nepodbízí s výbornou hudební kulisou Hanse Zimmra. Jsem rád že tohle točil zrovna Ridley Scott. Vyzdvihl bych velice dobrý výkon vyšetřovatele "Paciho" v podání herce Giancarla Gianniniho a také "Paula Krendlera", kterého hraje Ray Liotta. Místy šílený český dabing agentky Starlingové jsem zkousnul. Jodie Foster by do tohodle snímku absolutně neseděla. Julianne Moore se svým nesympatickým a tvrdším dojmem agentky F.B.I. tady zabodovala a tomu také odpovídá kvalita filmu a jeho celosvětové tržby. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu