Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

Weirdman

8/10... Chvíľami síce mierne mätúce, ale prudko pozerateľné a do deja vťahujúce. A každopádne to má vačší švih a ako celok je film vyrovnanejší než Scorseseho remake... ()

jjimmy

treba vidieť, osobný názor je ten, že ani hollywoodsky remake nie je tak kvaltine spracovaný ako tento klenot hongkongskej kinematografie... ()

elanista1

Neviem presne, ale toto je asi moj prvy film kde hrali len aziati a hned takyto naklad. Originalna tema s vybornou reziou, sice uplne bez drahych efektov a strelby ale ked si pozriete prvu spionaznu akciu ktora trva asi polhodinu tak si poviete ze je to uplne jedno. Napatie je naozaj neuveritelne a cas bezi neskutocne rychlo. Tolko neistoty sa len tak nevidi, nikdy neviete co si ktora postava mysli a kto koho naozaj podozrieva. Mnoho scen velmi prekvapivych, a az necakane nepredvidatelnych, jednoducho som nevidel lepsiu kriminalku. K tomu vsetkemu este dojimava hudba, kvalitne vykony a genialna rezia. amen ()

srolyma

Vzhledem k tomu, že jsem si tuto původní verzi pustil až s mnohaletým odstupem po zhlédnutí Scorseseho remaku, musím srovnávat zcela nezvykle originál s remakem a ne naopak, jak bývá zvykem. A je nutno říct, že původní verze má, vzhledem ke své kratší stopáži, rychlejší spád, nemá žádná hluchá místa, je prostě hutnější. A navíc jsem zcela výjimečně u filmu asijské provenience neměl problém rozlišit, kdo je kdo, ačkoliv to byl důsledek spíš toho, že jeden měl knírek, druhý ne, třetí měl odbarvené vlasy a čtvrtý nosil brýle. Takže pokud jsem Skryté identitě dal čtyři, tak tady je to na plný počet. ()

schluke

Tohle je dost "over rated" nadnesený s hodnocením na můj vkus. Neříkám, že by to bylo něco špatnýho, ale takovej šedej průměr. ()

kacir

Prvú tretinu filmu som bol stratený, netušiac kto je kto, keďže sú všetci rovnakí.. Potom si vravím, že mi to niečo pripomína..A po neskoršom zistení tu je Skrytá identita remake, no to môj kvet. Dobré to bolo, ale ten remake bol lepší.. Aspoň jeden. ()

emilkac

mal som smolu že som Scorsesov Departed videl skôr a ten je pre mňa uplnou jedničkou ale ani tento original veľmi nezaostáva za remakom. Dramatický príbeh zaujme diváka hlavne prepracovaným scénarom. Nečakajte ale tradičny hongkongsky karate film...akcie je tam pomenej čo ale vôbec nevadi...lebo tento film je v prvom rade citlivo vystavanou drámou s napínavou atmosférou. ()

Lancer

Film s velikým přesahem, u kterého se Američané zase neubránili a sprostě ho ukradli. Ale že tím zlodějem bude zrovna Scorcesse by málo kdo uvěřil...a tak proč mu nedat pět Oscarů a nenazvat ten remake třeba Skrytá identita? ()

milhouse86

Po pozretí Skrytej identity som bol nadšený. Vynikajúca kriminálna dráma s perfektnou atmosférou. Nebolo o čom, musel som vidieť aj originál. Po jeho vzhliadnutí musím uznať, že je ešte o niečo lepší ako remake a 5 hviezdičiek dávam preto, lebo nemôžem dať 6. ()

Taarg

Zatímco Američané zvládnou celý životní příběh hrdiny s jedním hercem, v tomto filmu si musíte zvyknout na to, že i deset let v ději je dlouhá doba a tudíž je třeba herce vystřídat. Brilantní dílo, u kterého se nebudete nudit, s tradičním proplétáním dějů. ()

RomanT

Pro mě značně nepřehledné díky počtu postav, podobným obličejům, nezapamatovatelným jménům i nerozluštitelným klikyhákům (možná jiná verze titulků by je objasnila, nevím). Tony Leung Chiu Wai (jméno postavy neznám ani minutu po konci) se celou dobu tvářil a choval tak nepřesvědčivě, že by v něm volavku poznalo i malé dítě, takže i snaha jeho kolegů-gangsterů odhalit jej vyznívala rovněž dost nepřesvědčivě. ()

gezper

Tak jak moc ten Scorsese teda opisoval? Hong Kong válí. Poctivé krimi staré školy v novém kabátě lze naservírovat i bez nutně výrazné porce násilí. Napínavě, prokreslit postavy, kvalitní scénář, který napodruhé už pochopitelně nebude mít ten wow efekt, ale stejně. Nějaké drobky, jinak spokojenost. "Úvodní" policejně-mafiánská akce je lahůdka. [80%] ()

Grimaldi

Mám to štěstí, že jsem ještě neviděl Scorsesiho remake/reboot a mohl jsem k filmu přistupovat s čistou hlavou bez jakékoliv znalosti děje. A že děj rozhodně stojí za to. Teda od okamžiku scény na střeše. Úvodní seznamování s protagonisty je bohužel slabší, nepomáhá ani velká podoba herců hrajících mladší verze. Když na scénu ale nastoupí Andy Lau a Tony Leung, rozhodně si je nespletete. Jedni z nejvíc charismatičtějších herců Hongkongské kinematografie tady předvádí svůj herecký koncert, na který je radost pohledět. Docela mě překvapil i Eric Tsang kterého mám spojeného převážně s komedii. Každý dobrý film se zajímavým dějem a skvělými herci ale potřebuje i správné zakončení. A zdejší finále tomu dokáže dostát. Je naprosto nečekané, správně emotivní a božsky zahrané. Zkrátka radost pohledět, což ostatně platí pro celý film. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)