Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

Jossie

Sice jsem si to musela pustit dvakrát, abych pochopila všechny souvislosti, ale tak moc mě to bavilo, že se přikláním k nejvyššímu hodnocení. Od samého počátku víme, kdo je čí agent a přesto je film napínavý, úžasné jsou jemné detaily, které se skládají do celkového obrazu a navíc mě neustále překvapovala jedna smrt za druhou. K tomu připočítám dobrý hudební motiv a charismatické hlavní hrdiny a skvělý akční thriller je tady. ()

pan Hnědý

Dvojité espresso krimi žánru. Jeden z nejlepších filmů z Hong Kongské režie. Sofistikovaný, dnes už úspěšný dílo, které má průměrné pokračování a skvělé završení trilogie. A navíc dokonalý remake (pod Scorseseho optikou). ()

EdaS

Volavka vs. Skrytá identita: Volavka jednoznačně boduje vizuálním pojetím, je modernější, dravá, běží zatraceně rychlým tempem (někdy až moc, člověk má dělat, aby pochopil, co se děje). Další body jsou určitě za Tonyho Leunga, který očima uhraje to, na co jiní potřebují kolem sebe mlátit rukama nohama (nic proti Leo). Scorsese na to jde jinak: nesoustředí se jen na odvyprávění děje, zajímají ho ještě víc postavy. Jednotlivé hrdiny (ať už kladné či záporné) poznáme mnohem lépe, vciťujeme se do jejich každodenních životů. Závěrečné zůčtování je proto mnohem emocionálnější. A taky je tu naprosto úžasná postava Marka Wahlberga, díky které jsem neskončil po projekci Skryté identity v depresích. Podtrženo a sečteno, asi záleží na naturelu každého, jaký přístup ke stejné látce mu víc vyhovuje. Já dám poslední dobou na emoce, takže mám radši Scorseseho remake. Ale jen o chlup. ()

H34D

Velmi dobrý film, který je ale Scorseseovým remakem natolik zastíněn, že jsem nebyl s to, si jej patřičně užít. Skrytá identita oplývá lepší chemií, je intenzivější, napínavější, více se svých postav dotýká, lépe rozpracovává svízelnost situace a má mnohem údernější závěr. Nevědět, že to jde líp, určitě bych Volavku ocenil víc, ale když už jsem každičký její aspekt viděl o chloupek dotaženější vstříc dokonalosti, neubráním se zklamání. Jinak jde ale o nadmíru povedenou, svižnou kriminálku, které bych vytknul jen příliš "pseudoemocionální" použití sentimentální hudby ve spojení se zpomalovačkami v pár klíčových scénách. 7/10 ()

xxmartinxx

Hezké. Líbilo se mi to skoro stejně jako Skrytá identita, ale Scorseseho precizní režii upřednostňuji před zdejší "roztřepanou" hrou. Výhodou je rozumná stopáž. ()

Zíza

Tak trochu Skrytá identita... čímž chci jen říct toliko: je opravdu škoda, že jsem zmiňovaný film viděla dříve, než "originál". Asi by i hodnocení dopadlo jinak. Snad. Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem se k tomu konečně posadila. Kdybych stála... :-) Rozhodně pro ty, kteří mají rádi krimi a nebojí se známého příběhu. Zkrátka hotový herecký koncert slavné "čtyřky" (Andy, Tony, Anthony, Eric). ()

tombac

Překvapivě výborný a netypický hongkongský krimithriller. Na to, že se jedná o snímek z HK produkce, je v něm akce pomálu, ale byla by obrovská škoda, nechat se tím dopředu odradit. Přednosti Volavky totiž spočívají úplně v něčem jiném. Přes skoroabsenci přestřelek (jedna by se v ní našla) a efektních ukázek bojového umění je to film velice dynamický a napínavý, výtečně napsaný a zrežírovaný, se skvělými herci jako třešničkou na dortu. Tony Leung je jako vždy k sežrání, i další herecký ansábl udržuje laťku kvality ve filmu předvedených hereckých výkonů na vysoké úrovni. Konflikt dvou mužů na opačných stranách tak trochu jinak, než ho známe, ve strhujícím hongkongském provedení. 9/10 ()

Shit

Nechápu jak mohl Scorsese dostat Oscara za film, kterej nechutně parazituje na Infernal Affairs. Každopádně, i když jsem dřív viděl Scorseseho vykrádačku, tak se mi hodně líbilo i tohle a to u mě neni moc pravidlem. Příběh je správně vypjatej, herci dokonalý v čele s Andy Lauem a Tony Leungem, dobře je doplňjou Eric Tsang s Anthony Wongem a finále fakt stojí za to, ale přece jenom mi tam ještě něco málo chybělo abych dal 5* ()

Morien

-"He who is in Continuous Hell ever dies." Samozřejmě jsem již věděla, že Tonyho Leunga miluji celým svým srdcem, inu teď se k němu přidal i Andy Lau. Film sice přece jen něco dělí od stavu, který bych nazvala dokonalým, ale tam, kde Scorsesemu šlo jenom o formu, se Lau soustředí na obsah, a to je nejdůležitější. Žádné hloupoučké hry na gangsterskou historii , žádný over the top lidský záporák, ale postavy a jejich vnitřní život a pochybnosti o vlastní identitě. Protivníkem je vlastně společenské podhoubí a nebo možná život sám. RIP Keung. ()

gudaulin

Měřítka, která uplatňujeme při hodnocení filmu, máme každý rozdílná, a tak nelze nikomu vyčítat, když se nadchne pro to, co druhému nevoní. Pokud ale hongkongská Volavka sice jen těsně, ale přece jen poráží Scorseseho Skrytou identitu, není to právě doklad velké cinefilské erudice uživatelů CSFD. Volavka určitě není špatný film, je to profesionálně natočená gangsterka s velmi slušnými hereckými výkony a kdybych už dřív nezhlédl Scorseseho remake, vážně bych uvažoval o čtvrté hvězdičce. Skrytá identita ale Volavku drtivě převyšuje, je po všech stránkách propracovanější, s dobře a do hloubky prokreslenými charaktery a logicky funguje ve své zápletce nepoměrně lépe. Volavka je výrazně popkornovější, má dynamičtější střih a žene se k cíli nepoměrně svižnějším tempem. Aby ne, když se nezatěžuje s psychologií postav a nejde jí o nic jiného než přiměřenou porci zábavy. Zejména svým patetickým zakončením vychází Volavka přesně v duchu studiového systému vstříc očekávání diváků tam, kde je americká verze špinavější a syrovější. Tam, kde zloduch Ming slibuje své dívce nápravu a touží konat dobro, by jeho americký protějšek své lásce sice nerad ale bez zaváhání srazil vaz... Celkový dojem: 65 %. ()

Gilmour93

Sice skor než Scorsese, leč nekoná se obsese.. Agent - špeh; volavka - krysa. Cítíte ten rozdíl v ušlechtilosti znění jednoho a totéž...? Plusem bezesporu originalita, mínusem asijské melodramatické metody a nevhodně užitá hudba. Nu což, alespoň invenci v poslední době postrádající Hollywood může vesele xeroxovat. Easy money.. ()

Psema

Osobně Hong kongskou produkci nijak zvlášť nevyhledávám, ale pokud už se na nějaký výtvor podívám, tak musím uznat, že má něco do sebe. Skvělý scénář, to je základní kámen Volavky. Zajímavý, neokoukaný příběh dvou lidí, kteří jsou infiltrováni, každý do jiného druhu společnosti. Zatímco policista, slídící v řadách mafie chce s touto prací seknout, mafián v řadách policejních, chce ukončit své styky s mafií a udělat kariéru u policejních jednotek, kde se mu velmi daří. Než se jim však tyto sny splní musí navzájem objevit své pravé totožnosti, které vedou pro mě k dosti překvapivému konci. Velmi dlouho mě film takhle nezaujal už svou základní myšlenkou. Ta je navíc rozšířena vynikající atmosférou asijského prostředí, která snímek dostává tak trochu do jiné reality, která je podchycena a zvýrazněna výborným hudebním podkladem a taktéž kamerou, kterou bych neoznačil za nějak výrazně invenčí. Spíš je to učebnicově odvedená práce s několika extra momenty. I když je po technické stránce vše výborné, bez dobrých herců se dobrý film nevykouzlí. To naštěstí v tomto případě také nehrozí. Hodně působivé momenty zahrané s naprostým přehledem mě utvrzují v názoru, že asijská kinematografie má vždy co nabídnout a má spoustu talentovaných herců, a je to jen dobře. ()

Lynn

Ačkoli se mi Scorseseho "Skrytá identita" velmi líbila, teď, po zhlédnutí "Volavky", se plně odkrývají její nedokonalosti - v čem se "Skrytá identita" snaží zaujmout propletencem vztahů mezi hlavními postavami (hlavně rozšířená linka s policejní psycholožkou), tam je "Volavka" svojí přímostí mnohem údernější. Pokud se ovšem jedná o završení příběhu, přestože vyznívají oba závěry zcela odlišně, oba vedou k téže kýžené divácké katarzi a oba jsou zatraceně stylové... Remaku se skoro podařilo vyrovnat se originálu... ()

Brouk

Až překvapivě slušná a solidní kriminálka, kde netečou proudy krve a proti střelným zbraním se nešermuje holejma pacičkama ve stylu kung-fu, karate atd. A jako bonbónek nakonec popravdě nečekaný závěr... ()

genetique

Fajnovka! Po pozrení 'The Departed' som si musel pripomenúť túto prvotinu a tak ako som si pamätal, ide o oveľa efektnejší film. A konečne znova jeden z mála šikmookých akčných filmov, ktoré sa mi ozaj páčili! Navyše aj trefnejšie po citovej stránke, k čomu sa hollywoodsky remake Scorseseho ani nepriblížil. Originálny scenár, príbeh, kde na každej strane zákona stoja dvaja muži nasadený druhou stranou. Svižnejšie, atraktívnejšie prostredie, veľa prekvapivých zvratov, ktoré dej len umocňujú. Tak ako aj štýlová kamera a jej filtre. 95%. ()

NinadeL

Unifikovaná krimi podle nejpoužívanějšího mustru, nechybí ani veselá přítelkyně v civilním životě, titulní volavka a klasické rozložení rolí na hodné a zlobivé manipulátory. Takže osvěžující je jenom ten Hong Kong. ()

Kaka

V podstatě žádná akce, což považuji v akčním filmu za fatální selhání. A nezachrání to ani zajímavě vystavěná zápletka, ač v jádru banální. Charaktery jsou dobře vykreslené a divák fandí ať už má východní mektání a klikiháky rád, či nikoliv. Přesto je to však jediný klad který jsem našel. Zbytek je nuda a šeď. Velice průměrný film, vysokému hodnocení nerozumím, ale to už je zde normální. ()

Lavran

Moderní, svižné (nikoli výbušné a samoúčelně efektní, protože zde jde především o postavy), napínavé, hrdinsky vznešené, okořeněné mannovským důrazem na řeč chladné a geometricky úhledné městské architektury a v neposlední řadě velmi, velmi důsledné (tudíž i náročnější na pozornost). Pokud jde o Skrytou identitu: Scorsese pouze očesal "přebytečný" patos, přidal údernost, surovost a vulgárnost, asijské stars zaměnil za americké (za Tonyho stejně nemůže nikdo alternovat!) a o něco lépe rozvinul jednotlivé charaktery. S ničím zásadním se ale oproti výtečnému originálu, jehož jedinou slabinou je střídmá délka, nevytáhl. Tenhle nelítostný souboj o vlastní identitu u mě Volavka vyhrává na plné čáře. Rád si ji ještě několikrát zopakuji. 4,5* ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)