Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

Snorlax

Napínavý film s pružným střihem, skvělými herci a náramnou hudbou se určitě podepsal na mém zdravotním stavu. Ale něčím takovým si tlak nechám zvýšit ráda. ()

Jordan

Problém je, že som videl skôr Scorseseho remake a až potom Hong Kongský originál - a ten bol akýsi rýchlejší (no napriek tomu menej akčný), roztrojená línia partneriek žien (Scorsese ich dal do jednej - pričom šéfov/nadriadených urobil z jedného troch) - no, skrátka, o čo mi ide - nesporné práve prvenstva patrí Volavke v oblasti námetu - ten je premyslený a príbehovo naozaj originálny, dramatický a vypracovaný - čo sa ale týka spracovania toho námetu do scenára, aby všetky motívy dostali zadosť, všetky linky sa uzavreli, atmosféra sa pekne rozvinula, postavy prešli svojím oblúčikom, emócia zapasovala v správnom momente a aby sme to mali pekne aj s akciou, drámou a všetkým tým okolo, to majstrovskejšie urobil Scorsese - aj keď možno fakt neviem nazerať na tento film bez toho, aby som ho porovnával s remakeom, ktorý, keďže to je Hollywood, ktorým som odchovaný, mi prišiel už viac zrozumiteľný a viac predžutý pre môj spôsob rozumenia filmovej reči . . . ()

Anderton

Aj pre európana, zvyknutého na americko-európsky štýl gangsteriek, bude Volavka ľahko stráviteľným predstaviteľom žánru. V krajine pôvodu sa asi jedná o mainstream, avšak podobne, ako sme zvyknutí pri tých "našich", veľmi inteligentný. Pre Scorseseho predstavoval tento scenár iba torzo, záleží od vkusu, či máte radšej krimi s rýchlym tempom, alebo rozmáchlejšie a epickejšie spracovanie ako v prípade Departed. Záver Volavky je asi lepší, ale som rád, že nebol v americkej verzii iba skopírovaný. V scéne v kine je plagát Face off a MIB, čo je chytrý režisérov detail. ()

pm

Připomenout si po letech Volavku byl užitečný nápad, tím spíše, že už znám i Scorseseho remake "Skrytou identitu". Jednak jsem si potvrdila, že staré kousky v novém kabátku prostě nemusím, jednak jsem si uvědomila, co mi na americké verzi vadilo nejvíc. Zapomenu na přemrštěně lacinou stylizaci Jacka Nicholsona, zdůrazním jen, že Matt Damon pro mne herecky zajímavý asi nikdy nebude a tím fakt, že Di Caprio v něm neměl rovnocenného spoluhráče. Zato Andy Lau a Tony Leung Chiu Wai jsou zde skutečný herecký pár, film samotný se lehce dotýká klasiky žánru a my tak smíme vidět muže, kteří se mohli vzájemně respektovat. Tvůrci se soustředí na psychologickou drobnokresbu a civilní osudy obou hrdinů, v závěru navíc boří zavedená schémata, což "Volavku" činí dvojnásob zajímavou. Pokud mne Damonův gauner v podstatě nezajímal, tak s Andyho podrazákem jsem v konečném důsledku schopna cítit. Jinak: začínám mít pocit, že Tony Leung je bezkonkurenčně nejzajímavější a nejlepší asijský herec současnosti. ()

nascendi

Výnimočne som rád, že som videl remake skôr, ako originál. Aj keď som Scorceseho výtvor musel vidieť opakovane, aby som sa vyznal vo všetkých spojitostiach a neplietol si Damona s Capriom. Originálna Volavka by bola pre mňa menej pochopiteľná aj keď v nej sú obaja hrdinovia odlíšiteľní ochlpením. Len zvyknúť si na ázijskú výstavbu príbehu, strih, výrazové prostriedky, hudbu a ostatné filmové ingrediencie je pre mňa ťažšie. Celkovo som bol s filmom spokojný, ale na jeho pokračovania ma nikto nenahovorí. ()

Tomco

Musím povedať, že originál z Hong Kongu u mňa dopadol o dosť lepšie, ako jeho mladší americký brácho. Dokonca aj tunajšie herecké obsadenie v pohode "prešťalo" americké megahviezdy. 80-90% a takmer plné hodnotenie. ()

eLeR

Zo začiatku som si myslela, že sa budem strácať, a že ma to nebude baviť. Ale opak je pravdou. Veľmi slušná kriminálka a aj herci boli presvedčiví. Kamera a muzika zaujímavé. Bavilo ma. ()

Tommy987

Mimoriadne kvalitný krimi-film s precízne budovaným napätím, výbornými hereckými výkonmi, dobrým soundtrackom a - hlavne prepracovaným scenárom + skvelo vykreslenými charaktermi, ktorému k dokonalosti chýba len malý krôčik. 9/10 ()

iamek

Asijské filmy mám v poslední době moc rád. Jenže mám jeden problém. Ti herci vypadají všichni tak stejně. Proto jsem si film musel pustit 2x abych vše pochopil na 100%. Jedná se o skvělé natočené krimi drama z prostředí organizovaného zločinu. Moc akce od Volavky, ale nečekejte. ()

klerik

Je to fajn. Chvíľu som mal síce problém zorientovať sa v čínskych tvárach, ale postupne sa film zjednduší a celkom dobre začne fungovať napätie. Predovšetkým "súboj" medzi dvoma bossmi (policajným a mafiánskym) je výborný aj na malom priestore. Ale remake NA DRUHEJ STRANE ma oslovil trochu viac, lebo mi hlavné úlohy prišli silnejšie zahrané... ()

Chrustyn

Velice povedená kriminálka. Pokud čekáte akční nářez ála Woo budete zklamáni ale pokud čekáte kvalitně odvedenou filmařskou práci s výbornými herci a napínavým příběhem budete uchváceni. A pokud vám Hongkongská produkce nic neříká jukněte na "Skrytou identitu", která podle tohoto filmu vznikla a je ještě o fous lepší. ()

Arsenal83

Ja až s úžasom sledujem, koľko tých mega super amerických filmov má svoju predlohu vo východnej Ázii. Až je to smiešne. Jeden z mojich obľúbených filmov The Departed je takmer dokonalou kópiou tejto Volavky. Keby Scorsese okopíroval len príbeh, ešte by sa to nejak dalo, ale pozrite si Volavku a tu sú tie isté scény, dokonca tie isté dialógy. Samozrejme herci z Hong Kongu nedosahujú kvalít Nicholsona alebo DiCapria, hoci sú naozaj dosť dobrí a dokonca rozoznateľní, ale toto je fakt veľká vykrádačka, za ktorú si Scorsese nezaslúži žiadne uznanie. Film Na druhej strane bude vždy super, ale on ako režisér neurobil vôbec nič. ()

Jirka_Šč

Typická hongkongská výborně udělaná kriminální klasika, která dokáže být stejně sentimentální jako brutální. ■ Tak jo! S odstupem několika dní a shlédnutí trojky měním hodnocení na maximální! ()

lola3121

Volavka i Skrytá identita shlédnuty v jednom dnu najednou, abych měla srovnání (moje idealistická představa, že se budu moct rozhodnout, která verze je lepší). Takže rovnou přiznám, že nevím. U Volavky jsem zezačátku měla problém s rozeznáním obou hlavních hrdinů (než jsem zjistila, že jeden má ruku v sádře), což v případě Leonarda a Matta problém nebyl. Volavka vpadne do děje rovnou, nic moc nevysvětluje, člověk se musí chytnout sám. Skrytá identita se oproti tomu rozjíždí (na můj vkus) moc pomalu, všechno polopatisticky rozebraný. Tím ovšem nabyde na délce (skoro o 50 minut!), podle mě celkem zbytečně. Hlavní a zásadní rozdíl je potom v konci, kdy Volavka končí až tak nějak optimisticky, zatímco pan Scorsese se s tím nemaže (jelikož jsem to nečekala, zůstala jsem na konci koukat jak trubka a pro jistotu si šla pustit konec Volavky, jestli jsem se náhodou nepřekoukla). Komentář dávám k oběma filmům, čili takzvaně 2v1. Takže shrnuto a podtrženo: je to jako v životě, líbily se mi oba, i když byl každej jinej. ()

sharky

87%Falešný zločinec a falešný polda spolu a proti sobě... to co zezačátku vypadá jako klišovítá podívaná okopírovaná z hollywoodských detektivek vyustí tak nečekaným rafinovaným závěrem, že po něm sáhli hollywoodští producenti, aby ho natočili po svém a nutno dodat, že v souboji se Skrytou identitou Volavka o mnoho vítězí. Film je natočen rychle a svižně, takže ani chvíli nenudí, teměř nemá hluchá místa a přesto jsou všechny akční scény jasné a přehledné. Vše doplňuje dynamická hudba a perfektní herci, především bezchybný Andy Lau, coby informátor mafie v řadách policie... ()

GigaPudding

Bez jakýchkoli průtahů, hloupě polopatického vysvětlování každé blbiny a bez přehrávání se rozjíždí jeden z nejlepších krimi thrillerů vůbec o dvou soupeřích na opačné straně zákona, kteří navíc oba jsou dvojití agenti snažící se jeden druhého dostat, i když ani jeden z nich neví po kom vlastně jde. Film běží neskutečným tempem dopředu, ale zároveň je velmi přehledný a chytře promyšlený, že žádný detail nepůsobí hloupě a postavy se neřídí nějakými colombovskými vhledy do problému, takže se jede podle nějakého plánu a vypadá to jako opravdová policejní práce bez nějakých nadsazených stříleček. Ve filmu nejsou žádné vsuvky, které by měly něco uměle natahovat nebo zbytečně prodlužovat kvůli nějakému lacinému efektu a všechny myšlenky a emoce postav přichází velmi plynule v rámci toho dobře napsaného a svižného děje. A tomu ději nejvíc dává úplně špičkové obsazení s tou hlavní čtverkou postav, dva agenti a jejich dva šéfové. Tony Leung Chiu Wai je klasik ze kterého by to charisma zářilo i v sebevětší blbosti a pro roli unaveného policejního zvěda, kterému už to pěkně leze na mozek, se hodí výborně, ale co je ještě lepší je ten fakt, že stejným způsobem sedí Andy Lau na zločineckého špeha na vysokých místech policie, který postupuje velmi svědomitě a hlavně efektivně a profesionálně k jakémukoli úkolu a když dojde na improvizaci tak řeší věci s chladnou hlavou, prostě úplně borci největší a lepší obsazení to mít nemohlo :). Stejně se dá mluvit i o zkušeném Anthony Wongovi, který je ale už doopravdy klasik, vzhledem k tomu jak dlouho a v kolika známých čínských filmech už hrál a proti němu Eric Tsang jako mafiánský boss, stejně skvělé obsazení a herecké výkony. K tomu všemu navíc má film parádně napsané dialogy, takže scény působí velmi silně a napětí se čím dál zvyšuje až k tomu úplně dokonalému finále, které zapůsobí jako úplná superpecka. Když jsem v úvodu komentáře mluvila o natahování a přehrávání atd. tak to přesně měl pozdější Scorseseho remake, který jsem viděla až po asi pátém kouknutí na původní volavku, a který neměl nic z toho co jsem tak vychvalovala v tomto komentáři. Volavka prostě už bude vždycky patřit mezi klenoty krimithrillerů, i když se jí asi nikdy nepodaří dostat se do takového povědomí jako třeba klasiky Michaela Manna, protože ťuldové se nedívají na čínské filmy. :) ()

Janek

Departed jsem viděl ještě před Volavkou a proto nemohu předejít srovnání. Departed je ve všech směrech lepší a zábavnější. Nicméně vyznění Volavky je jiné a minimálně velmi zajímavé. ()

Ilicka

I když rozestavění figurek na šachovnici známe už od samého začátku, zážitek ze sledování jejich vzájemné partie si tím rozhodně nezkazíme. Plyne v proměnlivém tempu, chvílemi se hodně přemýšlí, jindy zas odvážně útočí a my nejsme se stoprocentní jistotou určit, kdo je černý a kdo bílý, kdo jak zareaguje. *** Výborná detektivka s propracovanými osobnostmi postav, ďábelským střihem a kamerou. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)